کد خبر : 4124
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 107 بازدید

39 هزار نفر در لرستان آموزش‌های فنی‌ وحرفه‌ای را فرا گرفتند

به گزارش میرملاس نیوز ؛ سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: در سال گذشته 39 هزار نفر در استان لرستان آموزش‌های فنی ‌وحرفه‌ای را فرا گرفتند.قباد بیرانوند عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته کارگر اظهار داشت: این افراد در دو بخش دولتی و غیر دولتی آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را فرا گرفته‌اند که این …

 

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان گفت: در سال گذشته 39 هزار نفر در استان لرستان آموزش‌های فنی ‌وحرفه‌ای را فرا گرفتند.قباد بیرانوند عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته کارگر اظهار داشت: این افراد در دو بخش دولتی و غیر دولتی آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای را فرا گرفته‌اند که این 39 هزار نفر دوره معادل 11 میلیون و 150 هزار نفر ساعت بوده است.

وی افزود: در لرستان 17 مرکز ثابت برادران و خواهران، هفت مرکز ندامتگاه، پنج مرکز پادگان و 9 مرکز آموزش جوار دانشگاه‌ها به صورت دولتی وجود دارند که در سال گذشته چهار میلیون و 150 هزار نفر ساعت معادل 14 هزار نفر دوره برگزار شده، یعنی 98 درصد تعهدات در این بخش تحقق یافته است.

بیرانوند در ادامه به برنامه‌های سال 91 اشاره کرد و از راه‌اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در لرستان خبر داد و گفت: این رشته‌ها در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و ندامتگاه مرکزی راه‌اندازی می‌شود.

وی اظهار داشت: با راه‌ا‌ندازی این مراکز و ارائه آموزش‌های لازم، 500 تا ‌هزار شغل در این حوزه ایجاد می‌شود.

سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان همچنین ارائه آموزش‌های مگاترونیک و رباتیک در خرم‌آباد، برق خودرو در الیگودرز، برق ساختمان درجه یک در کوهدشت و ساخت کارگاه ریخته‌گری را از دیگر برنامه‌های فنی و حرفه‌ا‌ی لرستان در سال جاری عنوان کرد.

وی افزود: آموزش و تقویت مربیان، تجهیز کارگاه‌ها، ایجاد و راه‌اندازی رشته‌های جدید و اشتغالزا از اولویت‌های این اداره کل در سال جاری است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :