کد خبر : 41300
تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 697 بازدید

زندگی به انگیزه احتیاج دارد

    دکتر بهرام علی قنبری هاشم آبادی/ میرملاس نیوز :  روانشناس بالینی و استاد گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد    آيا بيشتر اوقات احساس مي‌کنيد که انگيزه‌‌اي نداريد؟ همه ما گاهي دچار چنين حالتي مي‌شويم؛ روز‌هايي که دلمان مي‌خواهد فقط تنبلي کنيم و هيچ انگيزه‌اي براي کارهاي عادي و ساده هم نداريم. آيا مي‌خواهيد […]

dr-ghanbari-photo
 
 

دکتر بهرام علی قنبری هاشم آبادی/ میرملاس نیوز : 
روانشناس بالینی و استاد گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد
 

 آيا بيشتر اوقات احساس مي‌کنيد که انگيزه‌‌اي نداريد؟ همه ما گاهي دچار چنين حالتي مي‌شويم؛ روز‌هايي که دلمان مي‌خواهد فقط تنبلي کنيم و هيچ انگيزه‌اي براي کارهاي عادي و ساده هم نداريم. آيا مي‌خواهيد با اين حالت مبارزه کنيد؟

با خود قرار بگذاريد:هنگامي که احساس مي‌کنيد علاقه‌اي به انجام کاري يا کارها‌يي نداريد، به خود بگوييد که اگر اين بخش کتاب را خواندم يا اين گزارش‌ها را تمام کردم، مي‌روم بيرون قدم مي‌زنم و يک بستني (يا هر چيز ديگري که به آن علاقه داريد) مي‌خورم.

مانند يک انسان با انگيزه رفتار کنيد: اگر بي‌حوصله‌ايد و انگيزه کاري را نداريد، تصور کنيد که سرشار از انگيزه‌ايد. حسن اين کار در اين است که به محض شروع، آرام آرام احساس مي‌کنيد که شور و علاقه، حقيقتا در وجود شما زنده شده است.

هنگام صبح چند سؤال مثبت و روحيه‌بخش از خود بپرسيد: هر روز صبح از خود بپرسيد:
• در حال حاضر در زندگي از چه چيزي راضي هستم؟
• چه ويژگي‌اي مرا خوشحال مي‌کند؟
• چگونه در من اين حالت را به‌وجود مي‌آورد؟

بسيار مهم است که شما واقعا بدانيد که چگونه و چرا اين شرايط به شما احساس خوبي را منتقل کرده است. اين پرسش‌هاي صبحگاهي فوق‌العاده‌ هستند، زيرا نحوه قرارگرفتن آنان، به شما امکان درک عميق از شرايط موجود را مي‌دهد و سپس آن احساس مثبت را به شما منتقل مي‌کند.

زمان و مکان هدف‌هاي خود را تغيير دهيد: هدف‌هاي بزرگ و ويژه براي خود در نظر بگيريد. اهداف بزرگ‌تر نسبت به هدف‌هاي کوچک‌تر، انگيزه بيشتري در فرد به‌وجود مي‌آورند. هدف بزرگ اثر بيشتر و عميق‌تري دارد و مي‌تواند منشأ توليد انگيزه‌هاي قوي شود.

يک کار کوچک انجام دهيد و براي انجام آن برنامه‌ريزي کنيد: يک کار کوچک را آغاز و به پايان برسانيد؛ مثلا ميز کارتان را تميز کنيد، يک قبض يا رسيد را بپردازيد و يا ظرف‌ها را بشوييد. فقط نياز به اين داريد که کاري را آغاز کنيد. وقتي اين کار را تمام کرديد احساس مي‌کنيد که آمادگي انجام کار‌هاي بعدي را هم پيدا کرده‌ايد. بنابراين وقتي حال و حوصله انجام هيچ کاري را نداريد يک کار کوچک را شروع کنيد تا خاتمه يافتن آن شما را بر سر شوق آورد.

کار سخت‌تر را اول شروع کنيد: اغلب هنگامي که به کارهاي روزمره خود فکر مي‌کنيم به‌نوعي دچار نگراني مي‌شويم که کي و چگونه اين همه کار را انجام بدهيم. از سخت‌ترين کار شروع کنيد. هنگامي که سخت‌ترين کار موجود در فهرست را شروع کرده و به پايان برسانيد، احساس مي‌کنيد که بار سنگيني را از دوش‌تان برداشته‌ايد. در اين هنگام است که احساس آرامش بيشتري در وجود‌تان پديدار مي‌شود و بقيه روز اعتماد به‌نفس بيشتري خواهيد داشت و نگراني‌هاي روز‌مره‌تان. کاهش پيدا مي‌کند.

کارتان را آهسته آغاز کنيد: به جاي آنکه کارتان را سريع آغاز کنيد، نخستين گام‌ها را آهسته برداريد. هنگامي که کاري را با آرامش و طمأنينه شروع مي‌کنيد، مغز شما اين فرمان را دريافت نمي‌کند که اين کار بايد باسرعت هرچه تمام‌تر خاتمه يابد. اما اگر مغز انسان احساس کند که بايد برنامه کاري‌اش را با سرعت به پايان برساند چه اتفاقي مي‌افتد؟ اغلب اوقات ممکن است فرد اصلا کار مورد نظر را آغاز نکند. پس شروع يک کار بدون شتاب بهتر از اصلا شروع نکردن است.

هميشه خود‌تان را با خود‌تان مقايسه کنيد نه با ديگران: مقايسه خود با ديگران و اينکه نتيجه تلاشتان چه بوده و در چه جايگاهي قرار گرفته‌ايد، کشنده انگيزه و قوه خلاقيت انسان است. هميشه افراد بي‌شماري هستند که از شما تواناترند و معدود افرادي هم هستند که از همه پيشي گرفته‌اند؛ هم از بعد مادي و هم معنوي، بنابراين فقط قواي خود را روي خود، برنامه‌اي که در پيش داريد و البته نتيجه‌اي که عايدتان مي‌شود، متمرکز کنيد و دريابيد که چگونه مي‌توانيد برنامه‌ريزي ذهني‌تان را بهبود ببخشيد و به مرحله اجرا در آوريد. بررسي مجدد نتايج حاصله نيز اهميت زيادي دارد. با اين کار شما مي‌توانيد اشتباه‌هاي گذشته را پيدا کرده و از تکرار مجدد آن يا انجام خطاهاي مشابه جلوگيري کنيد. يکي ديگر از مزاياي بررسي مجدد نتايج به‌دست آمده، ايجاد انگيزه مضاعف است. درک اين موضوع که حاصل تلاش‌هاي شما چه بوده و در چه جايگاهي قرار گرفته‌ايد، توان و اشتياق شما را چند برابر مي‌کند و اغلب از موفقيت و پيروزي خود شگفت‌زده خواهيد شد.

موفقيت خود را هميشه به‌ياد داشته باشيد: هميشه و در همه حال به جاي فکر کردن به شکست‌ها و ناکامي‌ها، موفقيت‌ها و کاميابي‌هايتان را به‌خاطر بسپاريد. بهتر آن است که آنها را يادداشت کنيد؛ حتي با ذکر جزئيات، زيرا فراموش کردن موفقيت بسيار آسان است و گاهگاهي مراجعه به نوشته‌هايتان مي‌تواند خاطرات خوبي را در شما زنده کند و البته انگيزه کار و تلاش را در وجود شما زنده و تازه نگه دارند.

مانند يک قهرمان رفتار کنيد: داستان زندگي قهرمانان را بخوانيد و رفتار و کردار آنان را سرمشق خود قرار دهيد و به سخنان آنان گوش فرادهيد. کشف کنيد که در کار و تلاش آنان چه ويژگي خاصي وجود داشته که سبب موفقيت‌شان شده. اما هميشه به‌خاطر داشته باشيد اين افراد همانند ما و ساير افرادند و بنابراين، به جاي اينکه آنان را در مقام رفيعي بنشانيد و تحسينشان کنيد، اجازه دهيد که الهام‌بخش شما باشند.

سعي کنيد محيط کارتان را با کمي تفريح قابل تحمل کنيد: به‌خاطر داشته باشيد که در فضاي کاري‌اي که خلق مي‌کنيد يا در برنامه‌اي که در نظر داريد، جايي هم براي کمي تفريح و شوخي در نظر بگيريد. با اين‌کار انگيزه کافي براي انجام کار و به‌پايان رساندن آن خواهيد داشت.

فقط به‌دنبال راحتي نباشيد: با بي‌حالي که نوعي تنبلي است، خداحافظي کنيد و براي ايجاد انگيزه در خود، با مشکلات مبارزه کنيد.

از شکست نهراسيد: به‌جاي هراس از شکست، آن را به‌عنوان نوعي اطلاعات مفيد و ضروري و يک بخش طبيعي از موفقيت بپذيريد. يکي از بسکتباليست‌هاي مشهور (مايکل جردن) مي‌گويد: بيش از 9هزار خطا داشتم و تقريبا 300بازي را باختم. 26 مرتبه به من اعتماد کردند تا ضربه پيروزي را بزنم و من موفق نشدم. بارها و بارها در زندگي شکست خوردم و به همين دليل است که در زندگي موفق شده‌ام. بنابراين از شکست‌هايتان تجربه کسب کنيد و از خود بپرسيد اين بار، اين شکست چه درسي به من مي‌دهد؟

در مورد کاري که مي‌خواهيد انجام دهيد، مطالعه کنيد: هنگامي که کاري را آغاز مي‌کنيد، درباره فرايند کار پژوهشي به‌عمل بياوريد. با اين‌کار شما از ميزان کاري که در پيش رو داريد و مشکلاتي که ممکن است با آن برخورد کنيد، آگاه مي‌شويد. گاهي اوقات توقع يا انتظار بي‌جا سبب کاهش انگيزه و هدر رفتن اشتياق و جديت اوليه فرد مي‌شود. با مديريت خواسته‌هايتان مي‌توانيد از هدر رفتن نيروي حاصله از اشتياق جلوگيري کنيد و انگيزه و توانايي‌هايتان را تا پايان کار حفظ کنيد.

دانستن اين موضوع که بر سر کساني که در موقعيت مشابه شما قرار داشته‌اند، چه آمده، چه مسيري را طي کرده و چه گام‌هايي برداشته‌اند، بسيار مفيد و آموزنده است. مي‌توانيد با تلفيق روش انتخابي آنها و آنچه خود در ذهن داريد، روش کاري مناسبي را انتخاب و فعاليت خود را شروع کنيد. اين وضعيت ميزان نگراني‌هاي شما را کاهش مي‌دهد و بهتر مي‌توانيد اوضاع کاري را تحت کنترل خود داشته باشيد؛ چه از بعد احساسي و چه از بعد عملي، چون حداقل تا حدودي مي‌دانيد که ديگراني که چنين راهي را رفته‌اند با چه وقايعي مواجه شده‌اند و اين آگاهي از بعد احساسي و عملي سبب تشويق و دلگرمي شما مي‌شود.

معين کنيد که چرا مي‌خواهيد اين کار را انجام بدهيد: اگر نمي‌دانيد که به چه دليل مي‌خواهيد چنين کاري را انجام دهيد يا اينکه دليل کافي براي انجام آن نداريد، پس خاتمه دادن آن براي شما بسيار مشکل خواهد بود. کاري را برگزينيد که دليل قوي و کافي براي انجام آن داشته باشيد. اگر نتوانستيد، انجام اين فعاليت را متوقف کنيد و به جاي آن، فعاليت ديگري را که دلايل انجام آن قوي‌تر و واضح‌تر است آغاز کنيد.

هدف‌هاي خود را يادداشت کنيد: هدف و منظور خود را از انجام آن فعاليت بنويسيد، سپس آن را روي ديوار، رايانه، يا آينه بچسبانيد. با اين کار در طول روز، مراحل انجام کار را مرور مي‌کنيد و اين آگاهي تداوم کار را براي شما آسان‌تر مي‌کند.

با ديد مثبت براي انجام کار فعاليت کنيد (براي مثبت‌انديشي تلاش کنيد): بياموزيد که بيشتر اوقات مثبت‌انديش باشيد و ياد بگيريد که افکار منفي را قبل از آنکه سد راه شما باشند، از سر بيرون کنيد. ممکن است که همه نتوانيم هميشه مثبت‌انديش باشيم، اما باور کنيد که بيشتر ما مي‌توانيم اين حس را در خود تقويت کنيم و نتيجه حاصل نيز مي‌تواند به تلاش بيشتر ما کمک کند.

کمتر تلويزيون تماشا کنيد: آيا از جمله کساني هستيد که زياد تلويزيون تماشاي مي‌‌کنند؟ تلاش کنيد که کمتر به تماشاي برنامه‌هاي تلويزيوني بنشينيد و فعاليت‌هاي مورد علاقه خود را در زندگي واقعي دنبال کرده و با روش‌هاي خودتان انجام دهيد.

برنامه کاري‌تان را به چندين برنامه کوچک‌تر تبديل کنيد: هنگامي که پروژه بزرگي در دست داريد، آن را به چند بخش کوچک‌تر تقسيم کنيد، سپس با تمرکز روي نخستين بخش کار‌، فعاليت خود را آغاز کنيد و وقتي اين بخش تمام شد، بخش بعدي را آغاز کنيد. موفقيت‌هاي کوچکي که در انجام بخش‌هاي اوليه به‌دست مي‌آوريد، انگيزه شما را افزايش مي‌دهد و از تمرکز روي کل کار که ممکن است سبب دلسردي شما شود، جلوگيري مي‌کند. اگر اين روش را دنبال کنيد خود شما هم از نتيجه‌اي که مي‌گيريد، شگفت‌زده خواهيد شد.

اطلاعات موجود را بازنگري کنيد: داشتن اطلاعات لازم در آغاز هرکاري، امري ضروري است، اما گاهي جامعه و رسانه‌ها اطلاعاتي را به انسان منتقل مي‌کنند که بار منفي دارد. پس محفوظات ذهني خود را ارزيابي کنيد. نکات منفي را حذف کرده و با توجه به بينش خود، از اطلاعات مفيد و مثبت براي دستيابي به هدف‌تان استفاده کنيد.

قوه خلاقيت خود را به‌کار بگيريد: کاغذي را برداريد و در بالاي کاغذ بنويسيد که دوست داريد در چه زمينه‌اي فعاليت کنيد. شايد هدف شما کسب درآمد بيشتر يا مبارزه با بيماري و به‌دست آوردن نهايت سلامتي باشد. اکنون 20 روش، ايده يا عقيده در مورد موضوع مورد نظر بنويسيد. سعي کنيد 10ايده ديگر به ليست خود اضافه کنيد؛ البته همه اين ايده‌ها مفيد يا خوب نيستند. اکنون از قوه خلاقيت خود استفاده کرده و ايده‌هايي را که در رسيدن به هدف براي شما مفيدند، پيدا کنيد. حسن اين کار اين است که نه تنها قوه خلاقيت خود را به‌کار گرفته‌ايد، بلکه دريافته‌ايد که تا چه حد خلاق هستيد؛ هم انگيزه انجام کار را در خود زنده کرده‌ و هم از نظر روحي شرايط مناسبي براي خود فراهم کرده‌ايد.

در يابيد که چه چيزي سبب شادي و خوشحالي شما مي‌شود: همه ما مي‌دانيم که شرايط ويژه‌اي يا کار‌هاي خاصي سبب شادي ما مي‌شوند، پس کاري که شما را شاد مي‌کند، انجام دهيد؛ هر اندازه که مي‌توانيد يا مي‌خواهيد. البته بايد مراقب باشيد که اين خواسته با آداب و رسوم اجتماعي که در آن زندگي مي‌کنيد و با باور‌هاي انساني و مذهبي در تضاد نباشد.

به گفته‌هاي حکيمانه گوش دهيد: يک کتابخانه کوچک براي خود ترتيب دهيد. جمله‌هايي را که سبب پيشرفت فردي و ايجاد انگيزه مي‌شود بنويسيد يا ضبط کنيد. زماني که سوار اتوبوس يا مترو هستيد، هنگام رانندگي، دوچرخه‌سواري، دويدن يا پياده روي، به آن گوش کنيد يا در حالي که مشغول انجام کاري هستيد، يادداشت‌هايتان بخوانيد.

فراتر از محيط زندگي و حد توانايي‌تان فکر کنيد: تصور نکنيد که آينده را فقط توانايي‌هاي شما و آنچه اکنون داريد، مي‌سازد. دنيا محدود نيست. توانايي‌هاي شما بسيار بيشتر از آني است که تصور مي‌کنيد. با به‌کارگيري تجربه‌هايي که تاکنون به‌دست آورده‌ايد و آنچه اکنون هستيد، آينده‌اي را برنامه‌ريزي کنيد که در آن محدوديت‌هاي کمتري وجود داشته باشد؛ يعني افق ديد خود را وسيع‌تر کنيد.

 

معرفی بیشتر: دکتر بهرام علی قنبری هاشم آبادی

  • دانشیار گروه روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد
  • رئیس سازمان نظام روانشناسی خراسان رضوی
  • رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد
  • سردبیر مجله پژوهش های روانشناسی بالینی و مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد
  • عضو هیأت موسس موسسه آموزش عالی حکمت رضوی مشهد / خراسان رضوی
  • عضو هیات موسس مرکز تحقیقات کاربردی سلامت همگانی و توسعه پایدار دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
  • استاد راهنما و مشاور بیش از 100 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه روانشناسی

 

 منبع: وبسایت شخصی دکتر قنبری

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سید محمدصادق محمدی وفایی در گفته :

سلام

رسول اکرم (ص) فرمودند:

اگر امید را از مادر شیر دهی بگیری به نوزاد شیر خوارش شیر نمی دهد.

جانم این است نقش انگیزه و امید

الهی موفق تر باشید.

[پاسخ]

قُرنجه پاسخ در تاريخ شنبه ۱۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۴:

دمت گرم

[پاسخ]

احسان ملکی در گفته :

با سلام و احترام

بیکران سپاس و درود به جناب آقای دکتر قنبری جهت نگارش این مطلب بسیار آموزنده و تاثیر گذار در روند

برنامه ریزیها در امور زندگی روز مره…قلم و علم تان مانا باد تا همیشه… “”با تشکر از جناب آقای ابراهیمی(دبیر

سرویس خبر میر ملاس ) جهت درج این مطلب…

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

باسلام
آقای دکتر قنبری از افتخارات شهرمان هستند . خوب بود جهت آشنایی نسل جوان با این استاد گرانمایه ، یک بیوگرافی مختصر هم می زدید .

[پاسخ]

نورآبادی در گفته :

باسلام وادب :
درپاسخ برادر عزیزجناب آقای هادی قبادی بعرض میرسانم دکتر قنبری اصالتا نورآبادی و از طایفه محترم
نورعلی میباشد. هرچند بزرگان متعلق به همه هستند ،مخصوصا لکستان و علی الخصوص دلفان و
کوهدشت که قرابتهای زیادی باهم دارند. صرفا جهت اطلاع0

[پاسخ]

ن.آزادبخت در گفته :

با نام و یاد خدای زیبایی ها؛
دوست عزیزم جناب آقای نورآبادی امید آنکه هماره شاد و سربلند باشید.بی شک اندیشه ها و اندیشمندان بالنده و حق مدار از مایه ها و سرمایه های عزت و غرور هر سرزمین به شمار می آیند.اما برادر نازنین،جناب آقای دکتر قنبری، زاده کوهدشت،خانواده ایشان ساکن کوهدشت و خود ایشان از ساکنان پیشین خیابان فردوسی شمالی کوهدشت هستند.دست کم بنده آن عزیز را از سال 1354 می شناسم ایشان تمام دوران تحصیل ابتدایی تا دبیرستان را در کوهدشت سپری نموده اند و از خویشاوندان نزدیک دوستان شهید عزیزم زنده یادان سام رحیمی و شیر محمد رحیمی هستند.با سپاس از داریوش ابراهیمی عزیز امیدآنکه بتوانند با ایشان مصاحبه ای مفصل انجام دهند.

[پاسخ]

نورآبادی در گفته :

باسلام بر آزادبخت عزیز
مهم نیست ایشان ازلحاظ جغرافیا ساکن کجایند،مهم اندیشه و اندوخته های ایشان است و شخصیت
ممتازشان که ماهابدان مفتخریم و محتاج ، اما جهت تنویر افکارعمومی بهتراست از خودش یا فامیلهایش
بپرسید تا بدانید که ایشان درروستای هاشم آبادنورعلی ازتوابع نورآبادمتولدشده و درییلاق و قشلاق ساکن کوهدشت گردیده والان ساکن مشهد مفدس.اراضی کشاورزی معتنابهی نیز درروستای فوق الذکر دارد.
مانیز منتظرمصاحبه ایشان هستیم . یاعلی

[پاسخ]

دلفانی در گفته :

البته حق با هردو بزرگوار است .طایفه نورعلی همانند دیگر طوایف دلفانی چون ایتیوند ومیربگ اصالتاً به عنوان دلفان مشهور هستند وطوایف دیگری مثل آزادبخت وسوری وامرایی و… هم طرهانی که دلفان وطرهان هم بر اساس افسانه ها وحکایات برآمده که سینه به سینه رسیده یا برادر یا دایی وخواهرزاده بوده اند
به هر هال ایشان فرزند مرحوم حاجیعلی قنبری از روستای تنگ قلعه واقع در شمال شهر کوهدشت هستند .
در ثانی گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل
گیرم که دکتر پدر تو یا همشهری تو ست اگر خود چیزی در چنته داری رو کن
زمان این ناسیونالیسم افراطی گذشته است .این جروبحث های بیهوده فقط عرض مارا می برد .

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۷ دی , ۱۳۹۲ ۱۴:۵۰:

با سلام جناب دلفانی
دمت گرم زنده باشی
رابطه طرهان و دلفان افسانه نیست بلکه واقعیتی موجود و حقیقی است .درصد بسیار زیادی از مردم طرهان با نورآبادی های عزیز روابط فامیلی نزدیک دارند-و این هم مربوط به دوره های نه چندان دوری است(که هم اکنون هم بطور پراکنده وجود دارد) که طوایف منطقه نورآباد به پشتکوه لرستان از مسیر طرهان کوچ گرمسیر و سرد سیر داشته اند و این نوع زندگی مردمان لر سابقه چندین هزار ساله دارد .در کنار روستای ما یک جاده بسیار قدیمی بنام نورالی ره (نورعلی راه) وجود دارد که پشتکوه لرستان را به نورآباد وصل می کرده و برخی مکانهای باستانی مانند معبد سرخ دم لکی -تیشه کن و گورستانهای بسیار قدیمی در مسیر این راه مال رو وجود دارند

[پاسخ]

محمد (رئوف) قبادی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۲ دی , ۱۳۹۲ ۱۴:۳۹:

همیشه باید متاسف بود برای مردمی که مانند اعراب جاهلیت حرف نژاد میزنند .کسی که اقای قنبری را یک نورابادی فرض کرده دوباره تجدید نظر کند و به جای فکر به زادگاهشان به مطالب و سخنان گهر بارشان فکر کنند تا گره ای از مشگلاتش باز شود. من ا…توفیق

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام،آقای قنبری از دوستان صمیمی وقدیمی هستند ،بیو گرافی مختصری در انتهای مطلبشان هست ولی میشد بیشتر باشد .یکی از نیازهای جدی بشر در طول تاریخ علم روانشناسی است که ارتباط محکمی با علم النفس متون دینی دارد وهر چه قدرت روانی وروحی انسان قوی باشد گستره فکری وتاثیر ات آن بیشتر ودر مقابله با مشکلات هم قویتر است که مطلب ارائه شده توسط استاد قنبری هم در همین راستاست که استفاده کردیم و ارزوی توفیق برا ایشان وهمه دوستان داریم .تشکر از آقای ابراهیمی وآزادبخت

[پاسخ]

کمیر در گفته :

دستمریزاد
یکی از افرادموفق که کتب زیادی هم در خصوص روانشناسی و ارتباطات اجتماعی دارند آنتونی رابینز هستند ایشان در بدترین شرایط زندگی می کرده اند که با تغییر باورهای خود شرایط زندگی خود را متحول ساخته اند—
یک ضرب المثل خودمان داریم که می گوید : کر خو مال ارا چسه -کر کن مال اراچسه
-یعنی فقط باور و افکار انسان ارزشمند است نه دارایی -اگر شخصی که هیچ مالی منالی ندارد اما لیاقت و توانایی ایجاد و خلاقیت داشته باشد به همه چیز خواهد رسید و برعکس اگر به شخص بی مسولیت و نالایقی همه دنیا را دراختیارش باشد آنرا را از دست خواهد داد

[پاسخ]

آموزشگاه آزادهنری میرعماد،صمدزالپور در گفته :

درود بیکران بر قلمتان آقای دکتر
وصفشان را بارها شنیده ام ولی شنیدن کی بود مانند دیدن
قمتان مانا و جاری باد….

[پاسخ]

صمدزالپور در گفته :

درود بیکران بر قلمتان آقای دکتر
وصفشان را بارها شنیده ام ولی شنیدن کی بود مانند دیدن
قمتان مانا و جاری باد….

[پاسخ]

صمدزال پور در گفته :

درود بیکران بر قلمتان آقای دکتر
وصفشان را بارها شنیده ام ولی شنیدن کی بود مانند دیدن
قمتان مانا و جاری باد….

[پاسخ]

علوی در گفته :

سلام بر دکتر قنبری عزیز.خوشا بسعادتت که درجوار امام رضا ع به سر می بری .پیشرفت علمی ومعنوی شما قطعا متاثر از همجواری با ان امام همام است مارا هم دعا بفرمایید.لازم به یاداوری است که عزیزان بدانند که دکتر از دوران محصلی دربدو انقلاب از فعالیین فرهنگی بوده ودر عین حال مجروح جنگی.

[پاسخ]

زهره قنبری در گفته :

سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت جناب آقای دکتر قنبری
مرسی از راهنمایی و مطالب ارزشمندتون .
من به دوستان و مراجعین محترم پیشنهاد میکنم که حتما به وب سایت دکتر مراجعه کنند و عضو شوند ما میتونیم تمامی مشکلاتی که برای حلشون به مشکل برخوردیم رو با دکتر در میون بزاریم و از ایشون راهنمایی بگیریم .

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

نوشتارت خیلی وزین وخوشایندبودامیداست ادامه دهید

[پاسخ]

شاکر در گفته :

چه خوش صید دلم کردی بنازم چشم مستت را .که کس آهوی وحشی را ا ز این خوشتر نمی گیرد.نشنو که میگوید بشنو چه میگوید وقتی انسان تشنه است ودارد از تشنگی هلاک میشود وبا یک چشمه گوارا وزلال روبرو میشود چکار ارد که س رچشمه از کدام کوهسا ر است عقل حکم میکند که جهت رفع تشنگی ونجات از آن بنوشیم به امید دیدن مقالات پر بار دیگر از دکتر عزیز ومایه افتخارمان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :