کد خبر : 41317
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 273 بازدید

باز هم پلنگ ایرانی/پلنگ مجروح تنکابنی قطع نخاع کامل شد

                         قطع شدن پنجه دست چپ از ناحیه مچ کاملا مشخص است   دکتر معماریان در مورد آخرین وضعیت پلنگ تنکابن گفت: عکس رادیوگراف و سی تی اسکن نشان می دهد پلنگ هدف گلوله قرار گرفته است و ساچمه های متعددی در بدن حیوان وجود دارد. یکی از گلوله ها نیز […]

                         قطع شدن پنجه دست چپ از ناحیه مچ کاملا مشخص است

 

دکتر معماریان در مورد آخرین وضعیت پلنگ تنکابن گفت: عکس رادیوگراف و سی تی اسکن نشان می دهد پلنگ هدف گلوله قرار گرفته است و ساچمه های متعددی در بدن حیوان وجود دارد. یکی از گلوله ها نیز پس برخورد با ستون مهره ها از مهره کمری L5 وارد و در مهره L6 ثابت شده و نخاع حیوان را کاملا از بین برده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از تابناک ، دکتر معماریان در پاسخ به سوال خبرنگار دیده بان مبنی بر اینکه سرنوشت پلنگ تنکابن چه خواهد شد، گفت: از نظر ما ادامه زندگی برای این پلنگ بسیار دشوار خواهد بود.

دکتر دهقان، جراح و استاد دانشکده دامپزشکی تهران نیز پس از بررسی وضعیت این پلنگ، قطع نخاع کامل حیوان را تایید و اعلام نموده است که این عارضه برگشت ناپذیر است.

ساچمه های موجود در بدن حیوان مربوط به زمان های مختلف است و این نشان می دهد که پلنگ چندین نوبت هدف گلوله قرار گرفته است. ضمنا پنجه دست چپ این پلنگ نیز در گذشته از ناحیه مچ قطع شده است که احتمالا به دلیل گرفتار شدن در تله سیمی بوده است.

پلنگ تنکابن چندین بار پس از تحمل رنج ناشی از برخورد گلوله و قطع شدن پنجه دست بر اثر گرفتاری در تله های سیمی، هربار به زندگی ادامه داده و نهایتا شلیک آخرین گلوله منجر به قطع نخاع و فلج کامل پلنگ شده است.

این پلنگ که جنسیت آن نر بوده و جثه بسیار بزرگی دارد شب گذشته در حاشیه رودخانه ای در منطقه جنگلی دوهزار تنکابن در حالی که قادر به حرکت دادن پاهای خود نبوده و خود را روی زمین می کشیده، مشاهده شده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

الهه در گفته :

الهی دستش خورد بشه اونی که بانی باعثش بوده.

[پاسخ]

مریم در گفته :

خدا لعنت کنه هر چی شکارچی بی رحمه، الهی جگرش بسوزه.

[پاسخ]

محمد در گفته :

بابا پس این محیط بانها چکار میکنن که یه سری مجود بی تمدن و بی فرهنگ هربلایی که دلشون میخواد سر این حیوونایه بیگناه میارن؟؟!!

[پاسخ]

مصطفی در گفته :

خداوند باعث بانیشو نابود کنه.

[پاسخ]

دانا در گفته :

فره بدمه پلنگه مای چوین حیوانل بی ازاره میری

[پاسخ]

فرهاد در گفته :

قبلاً هم عرض کردم قضیه مشکوکه،تو همین چند ماه اخیر 4.3 پلنگ از مناطق مختلف ایران تلف شدن،این هم روش…

[پاسخ]

محمدحسین در گفته :

الهی بانیش قطع نخاع بشه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :