کد خبر : 41571
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 177 بازدید

بطري هاي يک بار مصرف آب را در فريزر قرار ندهيد

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: از قرار دادن بطري هاي آب پلاستيکي (يک بار مصرف) در فريزر يا جايخي يخچال و استفاده از آب يخ زده آن ها به شدت خودداري کنيد.  در شرايط خاصي که دسترسي به آب آشاميدني سالم وجود ندارد نظير زندگي در اردوگاه ها، هنگام سفر و در شرايط بحراني و […]

لبیلبلب

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

از قرار دادن بطري هاي آب پلاستيکي (يک بار مصرف) در فريزر يا جايخي يخچال و استفاده از آب يخ زده آن ها به شدت خودداري کنيد.

 در شرايط خاصي که دسترسي به آب آشاميدني سالم وجود ندارد نظير زندگي در اردوگاه ها، هنگام سفر و در شرايط بحراني و اضطراري مصرف آب آشاميدني بطري شده ضرورت مي يابد.

آب سالم و بهداشتي بهترين نوشيدني براي رفع تشنگي و تأمين کننده نياز بدن براي انجام سوخت و ساز طبيعي مواد است که به تعادل مواد در بدن کمک مي کند.  آب هم چنين تعديل کننده حرارت بدن است و در هنگام تعريق اين حرارت کنترل مي شود.

 انتقال برخي ويتامين ها در بدن از طريق حل شدن در آب انجام مي شود، از مصرف آب يا خريد بطري هايي که به مدت طولاني در مجاورت نور آفتاب و حرارت قرار گرفته است به شدت خودداري کنيد.

به دليل بالا بودن برخي املاح در آب هاي معدني نظير سديم لازم است افراد مبتلا به بيماري هاي کليوي و قلبي – عروقي نظير فشار خون بالا در مصرف اين آب ها احتياط و در اين زمينه با پزشک خود مشورت کنند.

مصرف مداوم آب هاي معدني توصيه نمي شود،از پر کردن مکرر بطري هاي پلاستيکي يک بار مصرف با آب و نوشيدن چندباره از آن به دلیل خطر وجود آلودگی های میکروبی خودداري کنيد

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

شاکر در گفته :

ب

ا سلام متشکریم از اطلاعات خوب پزشکی شما پایدار باشید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :