کد خبر : 41571
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 176 بازدید

بطری های یک بار مصرف آب را در فریزر قرار ندهید

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: از قرار دادن بطری های آب پلاستیکی (یک بار مصرف) در فریزر یا جایخی یخچال و استفاده از آب یخ زده آن ها به شدت خودداری کنید.  در شرایط خاصی که دسترسی به آب آشامیدنی سالم وجود ندارد نظیر زندگی در اردوگاه ها، هنگام سفر و در شرایط بحرانی و […]

لبیلبلب

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

از قرار دادن بطری های آب پلاستیکی (یک بار مصرف) در فریزر یا جایخی یخچال و استفاده از آب یخ زده آن ها به شدت خودداری کنید.

 در شرایط خاصی که دسترسی به آب آشامیدنی سالم وجود ندارد نظیر زندگی در اردوگاه ها، هنگام سفر و در شرایط بحرانی و اضطراری مصرف آب آشامیدنی بطری شده ضرورت می یابد.

آب سالم و بهداشتی بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی و تأمین کننده نیاز بدن برای انجام سوخت و ساز طبیعی مواد است که به تعادل مواد در بدن کمک می کند.  آب هم چنین تعدیل کننده حرارت بدن است و در هنگام تعریق این حرارت کنترل می شود.

 انتقال برخی ویتامین ها در بدن از طریق حل شدن در آب انجام می شود، از مصرف آب یا خرید بطری هایی که به مدت طولانی در مجاورت نور آفتاب و حرارت قرار گرفته است به شدت خودداری کنید.

به دلیل بالا بودن برخی املاح در آب های معدنی نظیر سدیم لازم است افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و قلبی – عروقی نظیر فشار خون بالا در مصرف این آب ها احتیاط و در این زمینه با پزشک خود مشورت کنند.

مصرف مداوم آب های معدنی توصیه نمی شود،از پر کردن مکرر بطری های پلاستیکی یک بار مصرف با آب و نوشیدن چندباره از آن به دلیل خطر وجود آلودگی های میکروبی خودداری کنید

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

شاکر در گفته :

ب

ا سلام متشکریم از اطلاعات خوب پزشکی شما پایدار باشید

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :