کد خبر : 41722
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۹:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 400 بازدید

شهید غلام رومیانی

امام خمینی ( ره) : شهادت فخر اولیا بوده است و فخر ما شهید غلام رومیانی زندگينامه شهيد غلام روميانیشهيد غلام روميانی در خانواده ای مؤمن و زحمتكش در يكی از روستاهای رومشکان ديده به جهان گشود كودكی بيش نبود كه مادرش دار فانی را وداع گفت و او از مهر مادری محروم گرديد و […]

امام خمینی ( ره) : شهادت فخر اولیا بوده است و فخر ما

1358549kakc001

شهید غلام رومیانی

زندگينامه شهيد غلام روميانی
شهيد غلام روميانی در خانواده ای مؤمن و زحمتكش در يكی از روستاهای رومشکان ديده به جهان گشود كودكی بيش نبود كه مادرش دار فانی را وداع گفت و او از مهر مادری محروم گرديد و تحت توجه پدر بزرگوار و ديگر اعضای خانواده تربيت صحيح اسلامی را فرا گرفت تحصيلات خود را تا سطح دوم راهنمايی طی كرد و در كنار آن در انجمن اسلامی مدرسه به فعاليتهای مذهبی انقلاب و اجتماعی می پرداخت و همواره در پايگاه مقاومت بسيج جهت كمك رسانی به جبهه های نور عليه ظلمت مخلصانه تلاش ميكرد مهربانی و عاطفه اش به نيازمندان و همنوعان ضعيف خود زبانزد بود وبا هر وسيله ای كه در اختيار داشت از آنان حمايت ميكرد . در زمان جنگ تحميلی گوش به فرمان آسمانی حسين زمان حضرت امام خمينی (ره) از همه تعلقات دنيوی خويش گذشت و به سوی جبهه های نبرد حق عليه باطل رهسپار گرديد و به صف مجاهدان راه حق عليه باطل رهسپار گرديد و به صف مجاهدان راه حق و حقيقت پيوست وی مدت مديدی را در سنگرهای دفاع مقدس دلاورانه از دين و ميهن خويش دفاع كرد و سرانجام در منطقه عملياتی پاسگاه زيد در سن 16 سالگی به شرف شهادت نائل گرديد اين شهيد والامقام در فرازی از وصيت نامه خويش ميفرمايد ای ملت مسلمان و انقلابی ايران پيرو امام (ره) باشيد جبهه هارا خالی نگذاريد و به هدف شهادت با دشمنان خدا و اسلام نبرد كنيد زيرا شهيد هرگز نمی میرد و از درگاه خداوند روزی می طلبد خانواده عزيزم شما می دانيد كه من مادری ندارم كه بر مزارم اشك بريزد بعد از مردنم قطعه ای يخ بر مزارم بگذاريد تا جای اشك های مادرم قطره قطره بر جانم كه تشنه محبت اوست بريزد والسلام درود رحمت بيكران الهي نثار روح پاكش راهش مستدام باد

 

خاطره ای از شهید رومیانی به نقل از یکی از همرزمانش
هميشه بر لبانش لبخند بود
سال 1364 بود.عمليات شروع شده بود.درگيری بين ما و نيروهای بعثی دشمن به اوج خود رسيده بود.آتش خمپاره و گلوله های دشمن از آسمان و زمين بر سر ما می باريد،بچه های ما نيز با ياد و نام امام حسين (ع) و دعاش بقيه رزمندگان به پيش می رفتند.
يادم می آيد كه يك قبضه اسلحه كلانش دست شهيد غلام روميانی بود و هنگام پيشروی به سمت دشمن و در حين اوج درگيری متاسفانه فشنگی در لوله اسلحه شهيد غلام روميانی گير كرد.
در آن زمان و اوج درگيری بين ما و بعثی ها اگر اين موقعيت برای كسی پيش می آمد دست و پايش را گم می كرد و يا خيلی عصبانی می شد اما شهيد غلام روميانی با لبخند گفت: شانس ما رو ببين همين الان ما رو می كشند و ما هيچ تيری هم به سمت عراقيها شليك نكرديم.
هميشه برای پيروزی رزمندگان اسلام و سلامتی امام (ره) خيلی دعا می كرد. بيشتر اوقات مشغول خواندن دعا و راز و نياز با معبود خويش بود.
يك روز كه می خواستند برای عمليات آينده نقشه بكشند، مشغول صحبت كردن بوديم كه شهيد غلام روميانی برای خواندن دعای مخصوص به جای هميشگی خود رفته بود.
هنگامی كه دعای او تمام شد،من و چند تن ديگر از دوستان من باب مزاح به وی گفتيم: با خدا حرف زدی،جوابت رو داد.
شهيد با لبخند به ما گفت:مطمئن باشيد كه ما در اين عمليات پيروز می شويم.
بعد از پيروزی رزمندگان در عمليات تازه فهميديم كه واقعاً معلوم است شهيد غلام با خواندن دعا با خدا حرف می زند و با وی گرم راز و نياز می شود.

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

پادروند در گفته :

ما شرمنده امثال شهید رومیانی هستیم . روحش شاد

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

امام خمینی (طاب ثراه)
گوارا باد بر این شهیدان، لذت انس و همجواری شان با انبیای عظام واولیای کرام وشهدای صدر اسلام، و گواراتر بر آنان باد نعمت رضایت حق که «رضوانٌ من الله اکبرُ ».

[پاسخ]

میرسالار در گفته :

خداوند ایشان را با شهدای دشت کربلا محشور کند.

[پاسخ]

بهزادباقری همدان در گفته :

خاطرات لذت بخش آنروزهاکه در رومشگان نیروهای بسیجی رابرای اعزام به جبهه آموزش میدادیم فراموش نمی کنم رومشگان نیروهای مومن با تقوا شجاح ودلیر داشت که در تمامی عملیاتها حماسه ها آفریدند وشهدای تقدیم انقلاب کردند یاد تمام شهدا ی رومشگان ازجمله علی بازوند ,اردشیر امرای ,امیری ودیگر شهدای گرانقدرآن دیار گرامی باد

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

خداوند تمام شهدا را با سرور سالار شهیدان محشور کند

[پاسخ]

اسدالله آزادبخت در گفته :

روحشان شادویادشان همواره گرامی باد.
جناب بالنگ گرانسنگ! پیشنهاد میکنم درجهت پیشبرداهداف فعالیت های شما وتاثیربسیارمثبت آن دربین تمامی دوستان رزمنده ونسل های بعدازجنگ، نشستی یکروز باحضورهمگی برگزار شود تا با بحث وتبادل نظردرخصوص چگونگی انعکاس مطالب مربوط به شهدا ،شاهدهمکاری دیگرعزیزانی باشیم که دراستانهای همجواریا بعضا تهران واصفهان زندگی میکنند. درواقع سمیناری یکروزه به نام (راهکار یاد شهدا )رو برگزار کنید وبدون شک بنده برای آماده کردن سالن آمفی تاتر ازهمین الان قول مساعد خواهم داد. بهروزباشید.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۲۱ دی , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷:

سلام استاد عزیز
ایده ی مفید و خوبیه، حتما با حاج آقا و دیگر دوستان صحبت خواهیم کرد و نتیه رو خدمتون عرض خواهم نمود

[پاسخ]

رومياني س در گفته :

انشاءاله كه رهروي خوبي براي شهداءباشيم تا شافي ما ر روز قيامت باشند

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام، روح این شهید مظلوم وگمنام شادوانشالله شفیع همه ما باشد.آقا اسدلله از اینکه سرویس شهدا سایت میرملاس رابا نکات ادبی وپیشنهادات سازنده مورد عنایت خود قرار دادید تشکر میشود همچنان با این سرویس قرین شهدا باشید. ضمنا موسسه ای با همت تعدادی از همرزمان شهدا وریاست حاج آقای قبادی تلاشهای زیادی کردند که نمونه ای از آن گردهمایی یکروزه ای حدود دو ماه پیش در کوهدشت بود که پر بار هم بود وموسسه مراحل نهایی ثبت ومجوز را دارد میگذراند، انشالله در آینده از این نشستها حتما خواهیم داشت.

[پاسخ]

امرايي در گفته :

درود خدا برچنين فرشتگاني باد كه جان خود را فداي آزادگي كشور و مردم خود نمودند
انشالله شفيع ما در قيامت باشند وما هم شرمنده آنها نباشيم

[پاسخ]

سامان دهقان نژاد در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی……

[پاسخ]

محمدرومیانی در گفته :

روحش شادیادش گرامی

[پاسخ]

محمدرومیانی در گفته :

روحت شادیادت ماندگار

[پاسخ]

اسدالله رومیانی در گفته :

روحت شاد یادت گرامی باد

[پاسخ]

پویا رومیانی در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی باد

[پاسخ]

پویا رومیانی در گفته :

روحش شاد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :