کد خبر : 41882
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 492 بازدید

پاسخ مطهری به جواد لاریجانی/ در قضاوت فتنه 88 تجاهل و تغافل می فرمایید

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: علی مطهری نماینده تهران به اظهارات اخیر جواد لاریجانی پیرامون نطقش در مجلس پاسخ داد. متن کامل این نامه را در ادامه بخوانید: جناب آقای دکتر محمد جواد لاریجانیبا اهداء سلام، در برنامه اخیر شناسنامه در شبکه3 سیما مطالبی را در جواب نطق اینجانب در مجلس فرمودید که لازم است […]

10416_213

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

علی مطهری نماینده تهران به اظهارات اخیر جواد لاریجانی پیرامون نطقش در مجلس پاسخ داد. متن کامل این نامه را در ادامه بخوانید:

جناب آقای دکتر محمد جواد لاریجانی
با اهداء سلام، در برنامه اخیر شناسنامه در شبکه3 سیما مطالبی را در جواب نطق اینجانب در مجلس فرمودید که لازم است پاسخ داده شود:

1. گفته اید “این نماینده محترم فتنه را در حد یک دعوای داخلی می داند که این درست نیست. ماهیت فتنه یک کودتای تمام عیار علیه نظام بود که با مشارکت وسیع آمریکا، دول اروپایی، رژیم صهیونیستی و تمام ضد انقلاب همراه بود.”

بهتر بود این طور می فرمودید که اعتراض مدنی به نتیجه انتخابات در سال 88 را ما با مدیریت ضعیف خود و به دلیل به رسمیت نشناختن مقوله اعتراض مدنی، تبدیل به فتنه کردیم، آنگاه برای جمع کردن این ماجرا آن را به صورت یک کودتای تمام عیار علیه نظام جلوه دادیم و سپس از هر وسیله ای برای اثبات این ادعای خود استفاده کردیم. با پدید آمدن این زمینه که همه با هم آفریدیم البته آمریکا، دول اروپایی، رژیم صهیونیستی و تمام ضد انقلاب پشت سر معترضان قرار گرفتند، همان طور که ما در حد خود پشت سر حرکتهای اعتراضی در آن کشورها قرار می گیریم.

2. فرموده اید: “کسی که وارد انتخابات می شود متعهد به رعایت قوانین انتخابات است. وقتی این اتفاق نمی افتد و قبل از پایان انتخابات یکی از نامزدها مصاحبه می کند و می گوید من رئیس جمهور منتخب هستم یک جرم بزرگ اتفاق افتاده است.”

بله یک جرم بزرگ اتفاق افتاده است ولی توجه به یک جرم بدون توجه به جرمهایی که مقدمه این جرم بوده و توسط طرف مقابل انجام شده است و اگر انجام نمی شد این جرم بزرگ نیز اتفاق نمی افتاد، بدور از عدالت و انصاف است.

از شما سئوال می کنم اگر از چند ماه قبل از انتخابات سال 88 بسیاری از اعضای شورای نگهبان که داور محسوب می شدند از یک کاندیدا حمایت نمی کردند، اگر بعد از مناظره کذایی عکس العمل مناسب از طرف مراجع قانونی مانند شورای نگهبان نشان داده می شد یا لااقل اجازه دفاع به هتک حرمت شدگان در صدا و سیما داده می شد، اگر بعد از شروع اعتراضات، به جای برگزاری جشن ملی برای کاندیدای پیروز، مسئله به اعلام نظر شورای نگهبان موکول می شد، اگر خبرگزاری وابسته به یک نهاد حکومتی ساعت 18 و 30 دقیقه روز انتخابات آقای احمدی نژاد را به عنوان پیروز انتخابات با 60 درصد آراء اعلام نمی کرد، و چندین اگر دیگر، آیا در این صورت آن جرم بزرگ اتفاق می افتاد؟ پس ما خودمان آقای موسوی را به آن سمت هل دادیم. البته ایشان نباید تحت تاثیر آن فشارها و بی عدالتی ها اعلام پیروزی می کرد و به هر حال باید قانون را ملاک قرار می داد و فرضا حق با او بود مصلحت انقلاب و نظام اسلامی را بر حق خود مقدم می داشت، چنانکه علی علیه السلام مصلحت وحدت مسلمین و حفظ اسلام را بر حق خود مقدم داشت، ولی تحمل انسانها متفاوت است.

جناب آقای محمد جواد لاریجانی
به نظر می رسد که جناب عالی در قضاوت درباره فتنه 88 تجاهل و تغافل می فرمایید، این بدیهیات را می دانید و خود را به ندانستن و غفلت می زنید و نام آن را “بصیرت” می گذارید، یا به قول خودتان هوا سرد است و دچار زکام سیاسی شده اید.

3. گفته اید ” آقای مطهری گفت چرا رئیس قوه قضائیه فتنه را ختم نمی کند، این در حالی است که فتنه ختم شد و در 9 دی مُهر پایان هم به آن زده شد.”

می پرسم اگر فتنه ختم شده است چرا در ایام 9 دی امسال همفکران شما در رسانه ملی و رسانه های همسو این همه جنجال و آسمان ریسمان کردند که حق با ما بود. معلوم است خودتان هم احساس می کنید که مردم همه آنچه را که به طور یکطرفه در این چهار سال گفته اید نپذیرفته اند. اگر فتنه ختم شده است چرا این قدر درباره آن سخن می گویید؟!

سئوال می کنم اگر فتنه ختم شده است حکم مجازات آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد چیست و در کدام دادگاه صالح صادر شده است؟

بنابراین تکلیف فتنه مانند تکلیف بخشی از زمینهای کشاورزی و دامداری شما برای مردم مشخص نیست و هنوز حکم آن اعلام نشده است.

اصل حرف من در نطق اخیر این بود که اگر قرار بر گذشت طرفین از تخلفات و خطاهای یکدیگر نیست، این سه نفر به طور همزمان در یک دادگاه صالح محاکمه علنی شوند، آنگاه هر حکمی صادر شود مورد اعتراض نخواهد بود چون آنها از خود دفاع کرده و حرف خود را زده اند. ولی وضعیت فعلی عادلانه و قابل دوام نیست، باید به فکر حل مسئله و بازگشت وحدت به جامعه بود.

کسانی که زحمتی برای انقلاب نکشیده اند یا لااقل شاهد زحمات انقلابیون اولیه از سال 42 تا پیروزی انقلاب اسلامی نبوده اند، اهمیت حل این مسئله را برای آینده انقلاب اسلامی درک نمی کنند و بر طبل تفرقه و حذف نیروهای انقلاب می کوبند و دائم دایره انقلاب را محدود می کنند. نباید این نقار و انشقاق ناخواسته و تحمیلی ادامه پیدا کند. باید ید واحد شویم و وحدت ملی را پشتوانه ای برای مذاکرات هسته ای و حل مشکلات اقتصادی قرار دهیم.

دلبستگان به انقلاب اسلامی نمی توانند نسبت به حل مسئله فتنه و بازگشت وحدت به جامعه بی تفاوت باشند. اینجانب به عنوان نماینده ملت در مجلس و فرزند شهید آیت الله مطهری به طریق اولی نمی توانم بی تفاوت باشم، لذا ارائه طریق می کنم و البته تصمیم نهایی با مقامات عالی نظام و در رأس آنها رهبر گرامی انقلاب است.

امام علی علیه السلام درباره مسئله ای به ابن عباس فرمود: “بر تو است که رأى خود را به من بگویى و من درباره آن بیندیشم، آنگاه اگر خلاف نظر تو فرمان دادم باید اطاعت کنی.” همه ما باید همین حالت را داشته باشیم.

با تقدیم احترام
علی مطهری

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

علی از اشتراکوه الیگودرز در گفته :

خود شما چه زحمتی برای انقلاب کشیده ای ایا به جبهه رفته ای ؟

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹:

پس چی ایشون جانباز99درصد جنگ تحمیلی اند

[پاسخ]

کمیر در گفته :

با سلام
آقای علی مطهری یکی از آگاهان دلسوزان واقعی ملت ایران است. ودر تمام ماجراها و حوادث انقلاب اسلامی هیچ گاه بی تفاوت نبوده و این وِیژگی را از پدر والامقام خود شهید مطهری به ارث برده اند

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵:

(آگاهان دلسوز)

[پاسخ]

ادینه در گفته :

درود برشرف ومردانگی ات .ای ازاد مرد تاریخ

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵:

شرف و مردانگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

يونس د در گفته :

خداوندبه فرزندصالح شهيدمطهري عمرباعزت عطافرمايد

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶:

فرزند صالح؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه حرفا

[پاسخ]

شاهد در گفته :

درود بر مطهری

[پاسخ]

علی در گفته :

بابا دلتون خوشه شما هم…به وضع خودتون نگه کنید بعد از آقازاده ها تعریف کن..قدرته دیگه روزی یکی خوشه

[پاسخ]

رضا در گفته :

بابا مطهری دست از سر این ملت بردار

[پاسخ]

گراوندپور پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۱۳:۳۸:

با سلام خدمت آقای محترم رضا
عزیزم ملت را اول تعریف کنید و سپس استفاده.
همان دست شریعتمداری بر سر شما
خوش باشید

[پاسخ]

درود برمطهری مظهر عدالت ویارامام

[پاسخ]

گراوند در گفته :

درود بر مطهری باید وضعیت زمین خواران بزرگ هم مشخص شود اینها پشت یک کلمه کذایی فتنه می خواهند دزدی هایشان را پوشش دهند.

[پاسخ]

كوهدشتي در گفته :

درود خداوند سبحان بر مردان آزاده اي كه هميشه حرف حق بر زبانشان جاري است. و به شما طول عمر با عزت عنايت فرمايد .
( اصالت هيچ وقت گم نمي شود )

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

قابل توجه بعضي از نماينده ها

[پاسخ]

علوی در گفته :

درود برمطهری فرزند خلف وپاک شهید مطهری .درود برمدرس زمان که شجاعانه عالمانه واگاهانه وبدون مصلحت اندیشی از دل وجان مردم سخن میگوید.

[پاسخ]

ع م امرایی در گفته :

کار مردان روشنی وگرمی است / کار دونان حیله و بی شرمی است

طبیعی است که بعد از آن همه غارت و چپاول ودروغ ودزدی و به ورشکستگی کشاندن مملکت تاریخی ایران توسط دونانِ حیله گر ،شخصیت آزاده ای همچون فرزند برومند شهید مطهری به روشنگری وافشاگری بپردازد،از ایشان جز این انتظاری نمی رود درود خدا براو باد.

پرچم نیرنگ و تزویر و ریا / بر درّیم و برکشیمش زیر پا

نغمۀ آزادگی را سردهیم / تاج این فرزانگی برسر نهیم

…………………………………….

[پاسخ]

ع نورمحمدی در گفته :

خداوند سایه چنین نماینده شجاع راستگو ،درستکار، پاک و وارست، که یاد شادروان مدرس ،طالقانی، بهشتی، باهنروشهید رجایی را در ذهن ها جاری میکند، همیشه مستدام بدارد، ایشان فرزند آن پاره تن شهید بزرگواری هستند که امام فرمودند: «مطهری پاره تن من هستند»
اماما کجایی ببینی کسانی که انقلاب را هم ندیدند چگونه به فرزندان شهدا و ستونهای انقلاب بی مهری میکنند امثال حمیدرسایی کی باشند که اسم مطهری به زبانش بجرخد
علی ایّحالٍ در این زمان که هرکس با چماق فتنه ، سعی دارد جایگاهی برای خود به دست آورد ،مطهری منتقدان را ذی حق می شمارد !
واین به خودی خود ارزشمند است !

[پاسخ]

محسن پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۵ دی , ۱۳۹۲ ۱۵:۵۴:

عالی بود

[پاسخ]

محسن باوند پور در گفته :

آقا مطهری مردی از جنس آفتاب آزاده مرد درود بر شرافت چنین مردانی

[پاسخ]

سوخته دل از کوهدشت در گفته :

درود بی پایان ایزد منعان برشرافت وپاکی اقای مطهری که خوا هان سعادت همگانی است به فکر مال اندوزی قدرت طلبی نیستن باتمام وجودش ازحقوق حقه ی مردم دفاع وپاسداری میکند ازانشقاق شدن مردم نگران است به خاطر حفظ نظام جمهوری اسلامی

[پاسخ]

وحید_ پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۳ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۹:۰۹:

درود برشرافت مطهری

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :