کد خبر : 4193
تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 468 بازدید

گزارش تصویری تجلیل از کارگران و کارفرمایان نمونه کوهدشت در روز جهانی کارگر

                        عکاس : بیات آزادبخت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکاس : بیات آزادبخت

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

من از زحمات این عزیزان بسیار سپاسگذارم و به آنها تبریک می گم
اما خداوکیلی چگونه به این انتخاب دست زده اند معیار و مقیاسشان چه بوده؟
راستش با دیدن این عکسها من رد پای سیاسی کاری را می بینم حالا شاید این افراد طرفدار یک جناح خاص واقعا گارگران نمونه هم باشند امیدوارم از بد بینی من باشه ان شا الله
اما این آقای کوشکی(تامین) واقعا فرد زحمت کشیه

جناب امین خان ما اینجا کارگری نمی بینیم!همه که……………………………………………!این وسط چیزی گیر تو و بیات جون اومد یا نه؟!

روز کارگر!حتی کیکشون هم بشقاب نداره!مثل ………. نشستن انگار دا بیگونه هستن!

به قول دوستمون ما که گارگری نمیبینیم .بیشتر افراد ………….. میشه بگین ملاک انتخاب چی بوده ؟؟؟؟؟؟اینا گارکرن …………………… .با با خودتونو مسخره کردید اسمشو گذاشتید انتخاب گارگر از شما بعیده اقای ازادبخت .

افرین ازادبخت روز کارگر راستی ملاک انتخاب کارگر نمونه چی بوده

نه اینا کارگر نیستن کارگردان های خوبی هستن عزیز من کارگر که حتما نباید دستش به اجر و ملات باشه ………………
درسته کاگر اصلی به زبون کوهدشتی کسی هست که بدبخت باشه بنا باشه

درسته اگه به جای این خرج هایی که برای اینا که وضعشون خوبه کردن یه کمکی به فقیرو بیچاره ها میکردن خیلی بهتر بود و ثواب بیشتری هم میکردن منم اینو قبول دارم

قرن ۲۱ لرستانیا کی می خوان……….لوح تقدیر یا هدیه دیگری بدن. پتو دادن فقط تو لرستان مده ۱۰۰ سال از مردم فاصله داریم

دمت گرم…فرمایشت کاملا متین…ولی چکارمیشه کرد باجماعتی که هنوز فرق بین کارگر-بایه کارمندو نمیدونن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کشکله شیرازی در گفته :

هر کس توانست بگوید
یک: تعداد مسئولین بیشتر بود یا کارگران؟
دو: چرا کارگران و کارفرمایان با هم؟
سه: این کارگرها در کدام کارخانه ها کار میکنند؟
چهار: آیا شاگرد خیاط جزو کارگران تعریف میشود یا جزو اصناف؟
پنج: و…؟
لطفاً با اهداء یک جایزه خودش را تشویق کند.

کارگر هستند اینها؟ واقعا کارگر هستند. مگر اکثرا کارمندان رده بالای ادارات کوهدشت نیستند. درست استه که قانون کار هم اینها رو کارگر نامگذاری کرده ولی کارگر اون پیرمرد شکسته ایه که با دستهای پینه بسته و کبره بسته از بوق … تا خود شب چشم انتظار صاحب کارها دور میدانهای شهر ایستاده که ماشالله تعدادشان کم هم نیست. کارگر واقعی پدر منه که برای روزی فقط چندهزار تومان منتظر یک صاحب کاره که تازه ببینم در ازدحام اون همه کارگر بتونه سوار ماشین صاحب کار بشه یا تنه بخوره و بخوره زمین و زانوهاش مثل الان که نشسته از درد تیر بکشه. کارگر واقعی پدر منه که نه کت و شلوار داره نه رئیس مهر رضا بوده نه کارمند شهرداری و فنی حرفه ای و نه پسر حاجی و کت شلواری و غیره. آقایان مسوول . اگه دنبال کارگر نمونه میگردید همین حقوق مفتی که به اینها میدهید بگویید همین ها بروند و آنها را از دور میدانها بیارن. صندلی هایتان گچی و خاکی می شود احیانا اما یک شب در عمرتان انسان وار می خوابید. پدر من و امثال اون با این انتخابها دردهای بیشمارشون درمان نمیشه اما شما میتونید فردای قیامت این عمل رو در ردیف کارهای درست خود قرار بدید. برعکس حالا که باید بترسید از اون روز. آقای آزادبخت تو را به شرافتت و مردانگی ات این را تایید کن شاید خفته ای از خواب بیدار شود که البته بعید می دانم

درودبرصغری و پدربزرگوارش…بوسه بردستان خاکی وگچی پدرت وتمامی پدران زحمتکش… صغری جان به عنوان یه خواهرکوچکترازمن این نصیحتوگوش کن” هیچ وقت جایگاه عظیم پدرتو” با این جماعت ناشی مقایسه نکن-هیچ وقت!!!!!!ا ینا چه میدونن کارگر کیه؟ چیه؟ درد چیه-زانو دردچیه؟خسته کیه؟ناتوان کیه؟زمین خوردن چیه؟ اینا چه میدونن اگه (حتی ۱روز ) کارگیر این پدر نیاد- خونواده این پدر-بچه های این پدر-چه بلایی سرشون میاد…!؟ ا ینا قیامتو برا ما زنده کردن!!!!!!!!!!!!!! “”به امیدروزی که وژدان همشون بیدارشه””

مریم در گفته :

عزیزم خداجای حق نشسته!شایدایناتوخونشون پتونداشتن زنو بچشون رو زمین میخوابیدن!!

مصطفی امرایی در گفته :

با سلام خدمت دست اندرکران این سایت انصافا جای تقدیر دارد که در شهر کوچک از یاد رفته ای چون کوهدشت افرادی هستند که با ذوق باشند و کاری هرچند کوچک ولی با تفکر روز برای جامعه خود ارائه دهند . ما که به دلیل مشغله توفق خدمت به جامعه وطنی یا زادگاه خود نداشتیم ولی با همین دست مریزاد خود می خواهیم سهمی در این خرکت داشته باشیم

مریم در گفته :

تفکرروزکیلو چنداقا؟؟

ay baba bekhoda be man ham kar bedan be nahfe ahsand khedmat mikonam vali ………… . vali bazam ma hamin joresham khedmat mekonim bedone kar

يك غريبه در گفته :

کاش فرمانداری شهرمون لااقل دیوارهاشو درست می کرد تا اگه کسی نگاه می کرد آبروی شهرمون نره و بعد از این جلسات بی ربط برگزار می کرد که حتی از یک کارگر هم تقدیر نشد و نقش اصلی این جلسه رو فقط کارمندای ادارت بازی کردن نه کارگرا !

خیلی ممنون که …………..نامی ازکارگر به سر زبون مسئولین افتاد اگه چندنفر از کارگران محترمی که در میدان شهدا هروز اجتماع دارند درجلسه حضورداشتن خیلی………بهتربود وواقعا می گفتیم که مراسم برای تجلیل مقام شامخ کارگراست نه جمعی …………..درضمن دادن پتو ………..

با عرض سلام و ادب به محضر تمامی خوانندگان میرملاس عزیز و دوستانی که مطالبی راجع به برنامه مذکور نوشته اند و دیدگاه های خود را بیان کرده اند.
با کسب اجازه از حضور همه ی شما عزیزان باید عرض کنم که تصور و تعریف ما از کارگر شاید تا حدودی با تعریفی واقعی که از کارگر هست تفاوت داشته باشه!
کارگر صرفا کسی که لباس مندرس و دست های پینه بسته داشته باشه نیست،کارگر بودن هیچ ربطی به کت و شلوار پوشیدن و متعلق به فلان جریان و… بودن نداره ،بلکه به حضور مستمر و پویایی تلقی می شود که فرد مورد نظر به قدر توان خویش تونسته باشه برای جامعه و سازمان مطبوع خودش مفید و موثر باشه.ضمن احترام به نظر همه دوستان ،بنده از طرف خودم دست تمامی کارگران زحمت کش شهرم ،بخصوص کارگران همیشه زحمت کش و بزرگوار و همکاران عزیزم در شهرداری کوهدشت را می بوسم و اعلام می کنم بدون هیچ گونه جانبداری افراد برگزیده انتخاب شده و اینجانب به عنوان کم ترین ،نماینده دوستان عزیزم در شهرداری کوهدشت بوده و امیدوارم تا به امروز توانسته باشم ،نماینده ای برای معرفی این قشر زحمت کش باشم.
به قول حضرت حافظ :
دام سخت است مگر یار شود لطف خدا/ورنه آدم نبرد صرفه ز شیطان رجیم
با آرزوی بهترین ها برای شما بزرگواران
سجاد رضائی
مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی شهرداری کوهدشت

واماشما جناب به اصطلاح(حضورمستمرو پویا درجامعه وسازمان!!!!!!یعنی به نظرجنابعالی-کارگرا جزو افراد فعال و”حضورمستمروپویا “درجامعه تلقی نمی شوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه بفرماییدحضوراین عزیزان( قشر شریف وزحمتکش)باحضورالباقی. بزرگواران…!! چه تفاوتی داشت وداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرچندحدسش زیاد دوراز ذهن آدمی نیست!این قشر زحمتکش هرروزخداروبا(قلنگ وبیل وگچ وسیمان و………..به شب می رسونند |ولی اون بزرگواران-باسنگینی( ۱ خودکاربیک ) تمامی روزروبه شب سرمی کنند!!!!!!!چرامدام فکر می کنید مردم احمقند؟؟؟چون مثل همیشه سکوت می کنند؟؟؟نه بزرگوار-سکوتشون از خستگی زیاده-وگرنه به وقتش حرفاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای زیادی برای گفتن دارند!البته اگر بگذارند-اگربگذارید!!!!!!!!به قول فرمایش خودتان-کارگربه دستای پینه بسته ولباس مندرس نمیگن——وروزکارگر-ازکارگرتقدیربه عمل نمیآد!! بلکه ازکسانی چون…………!!!!که حضور”مستمر”داشتند…تقدیرمیشه!!!!!آیابه نظرشماکه مثلا ازاعضای مفیدو”مستمر”انجمن ادبی هستید-میشه روزجهانی سالمندان روبه کودکان تبریک گفت!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا وزمعلم رو به……تبریک گفت؟چون معلمین حضور”مستمر”نداشتند!!!!کاش به حرمت نام مقدس وشریف “کارگر”هم که شده-زیادنه-چندنفرازمسءول ی ن-زیادنه-چندشاخه گل-بازم زیاد نه-به چندتا ازاین “کارگرای”عزیزواقع درمیدان شهدا-که توسرماوگرما-هرروزشاهدحضور”مستمر”هزاران عابرپیاده وهزاران آدم خوش گذران وبی فایده وبی ثمر….هستند-یه تقدیرکوچولوازاقیانوس عظیمشون میشد!!!!!!!!!!!!!!! کاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااش.به قول نمیدونم کی:به دنیای که مردمانش همه عصا ازکورمی دزدند من ازخوشباوری آنجامحبت آرزوکردم! خیلی هم شنیدیم که میگن:بنی آدم اعضای یکدیگرند!!!!!!!!!!!!!

مریم در گفته :

عزیزم باهات موافقم…

دانشجوي روابط عمومي در گفته :

این بچه های گرافیکی کجا تشریف دارند والا ما که همشونو میشناسیم هیچکومشونو ندیدیم
به هر حال روزشون مبارک

کاکی ع در گفته :

با سلام واحترام واقعا بحق و بجا از آقای کوشکی کارمند (تامین ) در روز کاگر تقدیر وتشکر بعمل آورده ولی دادن این هدیه ناچیز جوابگوی این همه زحمات وتلاش بی وقفه نیست

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :