کد خبر : 41931
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,155 بازدید

در مسیر خاطرات – بخش دوم – خاطرات جانباز سرافراز حاج کوروش ابراهیمی

  بخش دوم خاطرات جانباز سرافراز حاج کوروش ابراهیمی   بعد از پیدا کردن برادر شکربیگی واسارت چهار افسر اطلاعاتی عراقی ، ما آن شب توانستیم به خوبی استراحت کنیم . فردا به ما گفتند تپه مقابل شما عراقی ها بر روی آن مستقر هستند واین تپه باید امروز از دست عراقی ها آزاد شود.ارتفاع […]

Image1856

 

بخش دوم خاطرات جانباز سرافراز حاج کوروش ابراهیمی

 

بعد از پیدا کردن برادر شکربیگی واسارت چهار افسر اطلاعاتی عراقی ، ما آن شب توانستیم به خوبی استراحت کنیم . فردا به ما گفتند تپه مقابل شما عراقی ها بر روی آن مستقر هستند واین تپه باید امروز از دست عراقی ها آزاد شود.ارتفاع تپه مقابل خیلی بلندتر از تپه ای که ما بر روی آن استقرار داشتیم بود.

قبل از ظهر بود ،حول و حوش11 ظهر، که دستور حرکت صادر شد وما به سمت ارتفاعی که در دست عراقی ها بود حرکت کردیم . غافل از اینکه تعداد زیادی از نیروهای عراقی بر روی این تپه مستقر وکوچک ترین تحرکات ما را زیر نظر داشتند. تک تیراندازهای آنها قدرت مانور ما را کم کرده بودند واجازه نمی دادند به راحتی به  سمت جلو حرکت نماییم . مجبور بودیم لحظه به لحظه جای خود را تغییر دهیم ، تقریبا متر به متر جای خود را عوض می کردیم .تک تیر اندازها و یک قبضه دوشکا از بالای تپه  بشدت حرکت ما را کند کرده بودند . ما هم مصمم بودیم به هر قیمتی تپه مورد نظر که یک تپه استراتژیک بود، را به تصرف خود درآوریم اما هر چه ما بالاتر می رفتیم شدت و دقت آتش عراقی ها هم بیشتر می شد .

 در اوج درگیری بودیم که یک فروند هلی کوپتر ایرانی یک محموله پشتیبانی را برای ما از ارتفاع بالا رها کرد ، محموله تقریبا در فاصله دو کیلومتری ما فرود آمد . ما هم که گرسنه بودیم و تمام غذایمان  فقط چند عدد شکلاتی بود که از اسرای عراقی  شب قبل گرفته بودیم باید به محموله دسترسی پیدا می کردیم.برای آوردن محموله من وعزت مرادی به سختی از تپه پایین آمدیم وخود را به محموله پشتیبانی که هلی کوپتر پایین انداخته بود رساندیم ، مقداری بیسکویت وچند عدد کمپوت را با خود بردیم . به سختی به هرکدام از برادران چند عدد بیسکویت وکمپوت  رساندیم ، یکی از برادران که کمپوت گیلاس می خواست به ما گفت: کمپوت گیلاس نبود که بیاورید ؟ عزت مرادی به او پاسخ داد :ببخشید سوپرمارکت تعطیل بود که برای شما کمپوت گیلاس بیاوریم ، خلاصه این موضوع سوژه ای برای ما شده بود در گیرو دار آتش باران عراقی ها .

بعد از تجدید قوا دوباره به سمت بالای ارتفاع حرکت کردیم ، تک تیراندازهای عراقی همچنان تحرکات ما را زیر نظر داشتند ، ما عزم خود را جزم کرده که این ارتفاع را به تصرف خود در آوریم . احساس می کردم یکی از تک تیراندازهای عراقی تحرکاتم  را با دقت تحت نظر دارد ، چرا که لحظه به لحظه گلوله به سمتم شلیک می شد . یک تخته سنگ را نشان کرده بودم که به پشت آن بروم ، خیز برداشتم که که پشت آن تخته  سنگ بپرم، هنوز پشت تخته سنگ نرسیده بودم که گلوله تک تیر انداز به شانه راستم اصابت واز شانه چپم خارج شد . درست هماهنگ  با حرکت من تک تیراندازعراقی هم شلیک کرده بود و گلوله به من اصابت کرد ناگهان دیگر گلوله ای شلیک نمی شد و سکوت همه جا را فرا گرفت . دیگر دوستان هم که نظاره گر مجروحیت من بودند نمی توانستند به طرف من بیایند ، تا اینکه بسیجی نوجوانی که از لهجه او مشخص بود از اصفهان است به سختی با گذر از تخته سنگ ها به بالای سرم آمد وبا همان لهجه اصفهانی مرا دلداری داد و گفت: داداش چیزی نشده ، فقط کتف شما یه خورده زخمی  شده ، نگران نباش .

دلداری بسیجی جوان را که شنیدم تصمیم گرفتم بلند شوم. روی دستانم تکیه کردم که بلند شوم ، متوجه شدم کمرم یاری ام نمیکند و نمی توانم پاهایم را تکان دهم .  متوجه  اوضاع خود شدم . یکی از برادران رزمنده اهل الشتربالای سرم آمد ، به او گفتم: دوستم ،عزت را صدا کن ! عزت مرادی آمد . اوهم مرا دلداری می داد ولی من متوجه بی حسی پاهام و قطع نخاع شدن بودم . همان لحظه یاد حرف پدرم افتادم که قبل از اعزام می گفت : کوروش قطع نخاع می شود. عزت مرادی مرا بر روی دوش خود گرفت ولی از شدت خونریزی ودرد نمی توانستم تحمل کنم ، عزت دوباره مرا بروی زمین گذاشت . تیراندازی عراقی ها مجدداً شروع شد ودوستان مجبور شدند بدنم را بر روی زمین بکشند وکشان ،کشان زیر شلیک آتش گلوله تا پایین تپه مرا آوردند که بخاطر این وضعیت انتقالم به پایین تپه ، علاوه بر درد گلوله، درد برخورد با سنگ های کوچک و بزرگ نیز آزارم می داد. لحظه به لحظه ضعف وناتوانی ام بیشتر می شد ، هرلحظه منتظر بودم که دوباره مورد هدف عراقی ها قرار گیرم و پایین تپه بالاخره برانکاردی را آوردند بر روی برانکارد دیگر توانی برایم باقی نمانده بود نمی توانستم هیچ عکس العملی نشان دهم ، گاهی هم بی هوش می شدم وفقط صدای برادران را می شنیدم که می گفتند : تمام کرده و برانکارد را زمین گذاشته بودند، حتی توان باز کردند چشمانم را هم نداشتم ، برای لحظه ای به خود آمدم وبه یکی از آنها گفتم : تمام نکرده ام ، دوباره برانکارد را برداشتند وبه سمت جاده آمدند . هوا بارانی بود وجاده هم بعلت اینکه جاده عملیاتی بود خودرو به سختی در آن تردد می کرددند و حتی برخی خودرو ها هم در گل، گرفتار شده بوند .
خودرو تویوتایی آمد ومرا عقب تویوتا روی گونی هایی که داخل آنها کمپوت بود ، گذاشتند .با این وضعیت و در آن سرما  تا نزدیکی بانه آمدیم و به بیمارستان صحرایی رسیدیم ، در بیمارستان صحرایی پس از رسیدگی موقت با هلی کوپتر مرا به کرمانشاه منتقل کردند .البته در هلی کوپتر هم مجروحین زیادی بودندونفر آخر مرا سوار کردند و جلو درب هلی کوپتر بودم درهلی کوپتر هم بی هوش شدم . دربیمارستان کرمانشاه پس از بررسی وضعیت جسمانیم مجدداً مرا با آمبولانس به تهران منتقل کردند .
ازبیمارستان بوسیله یکی از کارمندان به خانواده ام اطلاع دادم ، پدرم همان لحظه اول متوجه شده بود که من قطع نخاع شده ام ، ایشان همان موقع گفته بودند : کوروش حتماً قطع نخاع شده وگرنه خودش تماس می گرفت .

 

 

 

 

 

 

image484

 

 

منبع : وبلاگ گردان محبین

 

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت در گفته :

ای جانباز! فراتِ جان تو، سقّای خیمه های تشنگان وطن بود تا امروز، در سایه امن ایمان، عبّاس(ع) را در آیینه چهره تو ببینیم.

[پاسخ]

فتحعلی شهبازی در گفته :

کوروش جان سلام روزی همگان بر نشان شجاعت تو حسرت می خوریم که دستمان از همه جا کوتاست شماها در تاریخ جاودانه اید مرحبا به بازوان کردارتان

[پاسخ]

علی اکبر دارابی در گفته :

درود بر شما جانباز سرافراز واقعاً شما جانبازان شهدای زنده هستید کوروش جان از دور دستت را می بوسم در مرحله دوم من خدمت شما نبودم و از چگونگی مجروحیت خبر نداشتم چرا که روز بعد من و 3نفر از نیروهای ترک زبان و آقای کرم رضا رضایی که از نیرو های اطلاعات بودند شکربیگی را به پشت خط بردیم که اتفاقات جالبی رخ داد که در صورت دست بوسی خدمتتان عرض خواهم کرد

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۲۰:۲۲:

سلام آقای دارابی
سپاس از حضورتون و ممنون میشیم اگر خاطرات رو در اختیارمون بگذارید

[پاسخ]

م.ق پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۲۳:۲۳:

سلام
برادر عزیز جناب دارابی
قبادی (وبلاگ گردان محبین) هستم از دوستان قدیمی، در حقیقت بنده یا ذکر خاطرات برادر ابراهیمی تصویر شما مجدداَ در ذهنم تداعی شد .مشتاق دیدار شما هستم برادر احمد را سلام برسانید.
در صورت تمایل خاطرات خود را با چند قطعه عکس به ایمیل زیر ارسال فرمایید.ارادتمند شما
G_mohebin@yahoo.com

[پاسخ]

عزیز جمالی دلفان از کرمانشاه در گفته :

کورش ابراهیمی عزیز بزای ما بچه های جبهه و جنگ شما ها الگو هستید درود بر شما وعزت مرادی قهر مان

[پاسخ]

اردشیر گراوند در گفته :

کورش عزیزم ناراحت نشو اولاً: این شکلی خوشتیپتری؛ ثانیاً: خدا را شکر کن نمردی وگرنه این همه تجربه را کسب نگرده بودی؛ ثالثاً: خوبه راه نمی ری میدانی کفش چقدر گران شده؟؛ رابعاً: مدل ویژه ای رانندگی یاد گرفتی فکر کردی چند نفر تو ایران ماشین مثل ماشین شما را دارند؛ خامساً: خیلی هم دلت بخواد قطع نخاع شدی فکر کردی الان جنگی پیدا میشه که شما هم گلوله بخوردید و هم قطع نخاع بشی؟؛ و صد تا …
از این همه گذشته مرد حسابی هروقت میخوای از پله ای بالا بری باید سوار ما بشی فکر کردی ما به هر کسی سواری میدیم؟
از اون گذشته، گذشته از خوبیهای فردی خودت اگر قطع نخاع نبودی این همه دردانه بودی؟ کی ترا تحویل می گرفت؟ من خدا را شکر می کنم شما قطع نخاع شدی” شاید اگر اینگونه نبود زبانم لال معتاد، دزد و … می شدی.
پس من خدا را شکر میکنم شما قطع نخاع شدی حداقل زیز نظر خودمان هستی.

انشالله زودتر خوب بشی ببینم چی میشی.

[پاسخ]

عبد پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۰۰:۵۶:

آقاي اردشير
جداً تبريك عرض مي كنم . فقط امثال شما هستيد كه مي توانيد كامنت هاي اينجوري بنويسيد و ميرملاس تاييد كند . ميرملاس براي شماها روشنفكر مي شود و براي ما سانسورچي
كامنت هاي ما كه يك هزارم كامنت شما طنز گزنده ندارد و با جانباز هم شوخي نكرده در ميرملاس حذف ي شود

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

امام خمینی (رحمةالله علیه) :
شما گواهان صادق و یادگاران عزمها و اراده های استوار و آهنین ، نمونه ترین بندگان مخلص حقید، که مراتب انقیاد و تعبد خویش را به پیشگاه اقدس حق تعالی، با نثار خون و جان به اثبات رسانیدند.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۲۲:۲۹:

هرکس هستی یک بنده کاملی بخدا

[پاسخ]

اسدالله آزادبخت در گفته :

دوست خوب ومهربانم ، دوست لحظات آتش وخون ،دوست شجاع وبی باک واسوه اخلاق ونزاکت جناب کورش ابراهیمی. همیشه بهت حسودی میکردم باوجودی هم سن وسال بودیم اما خیلی شجاع ونترس بودی ،همه ی بچه ها بهت علاقه ی خاصی داشتندوبه نوعی آرامش از سراپای وجودت میبارید. یادش بخیر روزی که برای امتحان پایه سوم راهنمایی رفتیم مدرسه مطهری وبااکراه واصرار دوسوال بهم کمک کردی. اعتقادعجیبی داشتی .میگفتی تقلب حرامه! اما سماجت ویکدنده بون من باعث شدتا درس زبان را به کمک شما قبول شوم . تازه از خط آمده بودیم حتی با لباس خاکی سرجلسه نشستیم. ((یادجبهه بغض درمن کاشته /خاکریزی درگلو انباشته/یادجبهه اشک را جاری کند/آسمان گونه ،رگباری کند/نیمه شب برقلب دشمن تاختن/بارشادت بی صدا سرباختن…..اسدالله آزادبخت)).کورش عزیز!امروز هم همان حس جسادتم نسبت به انسان بودنت ،خدایی بودنت،بیشتروبیشتر شده! میبوسمت.

[پاسخ]

م.ق پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۳ دی , ۱۳۹۲ ۲۳:۲۹:

جناب آزادبخت
عرض سلام وشب بخیر
مرتضی

[پاسخ]

م.ق در گفته :

اگر امروز انقلاب اسلامي ايران به يك مدل و الگو براي همه آزادي خواهان دنيا تبديل شده است عوامل زيادي داشته كه يكي از مهمترين آنها وجود شهدا و ايثارگران و خانواده هاي معظم آنها است.

[پاسخ]

نورعلی در گفته :

اسم برادری که کمپوت گیلاس می خواست را بنویسید.

[پاسخ]

سعیدگراوندکلسرخی در گفته :

سلام بر قهرمان دیروز و سرافراز امروز جانباز عزیز یادگار شهداء و شهید زنده کورش ابراهیمی

[پاسخ]

داور ابراهیمی در گفته :

یادم میاد من بچه که بودیم خونه عمو می رفتیم یه اتاق مخصوص دوستای آقا کورش بود که شبها دور هم جمع می شدن و خاطرات خیلی جذابی رو تعریف می کردن ، فک می کنم اون بنده خدا کمپوت گیلاس با ویفر موزی خواسته بود…

[پاسخ]

پیرزادی کرمانشاه در گفته :

حاج کورش عزیز سلام
از خاطرات شیرینت با بیان زیبایت لذت بردم .
با اجازه شما دو مطلب را بعنوان خاطره بیان می کنم :
1 – در آن موقع استان لرستان از لحاظ تامین نیروی . استان معین شهرستان بوکان بود ، فرمانده سپاه وقت بوکان سردار باقری و فرمانده گردان جندالله برادر رزمنده و جانباز سرافراز حاج ذهابی ( اهل خرم اباد) بودند و بنا به ضرورت و دستور فرماندهان بنا شد گردان جندالله در مناطق مرزی غرب تحت کنترل یگانهای رزمی عملیات نمایند ان موقع شما و دیگر دوستانی که نام بردید در گردان دیگری (عملیات شهری ) مشغول انجام وظیفه بودید به محض مطلع شدن اعزام گردان جندالله به خط ، شما و دوستان داوطلبانه به آن گردان عزیمت نمودید .
بنده که متوجه شدم به دلایلی به فرمانده گردان تاکید کردم که مانع اعزام شما شود ( نمیدانم خودتان متوجه شدید یا نه ) اما علیرغم پیگیری هایی که داشتم نتوانستم حریف شماها شوم و این بود که شما عزیزان بسیجی همراه گردان عاشقانه و مشتاقانه به منطقه رفتید و انچه که گذشت در خاطرات زیبایت بیان فرمودید .
2 – چند سال بعد مدیرکل بنیاد جانبازان استان لرستان با بنده تماس گرفت و فرمودند می خواهیم در کوهدشت اداره بنیاد جانبازان را راه اندازی و ایجاد نماییم لذا فردی لایق وشایسته که بتواند این اداره را تاسیس و به جانبازان عزیز خطه کوهدشت خدمت نماید شناسایی و معرفی نمایید که بنده برادر عزیز و جانباز سر افراز حاج کورش ابراهیمی را معرفی نمودم و مدیرکل وقت بنیاد جانبازان جناب اقای صفیاری که خود از رزمندگان ان دوران در بوکان بود به کوهدشت امدند و به اتفاق ایشان به منزل حاج کورش ابراهیمی رفتیم و موضوع را با ایشان مطرح که برادر عزیز و جانبازمان حاج کورش با گشاده رویی و بعنوان یک تکلیف شرعی با ان وضعیت جسمانی که داشت این مسئولیت خطیر که خدمت به جانبازان سرافراز بود را پذیرفت که همه مردم و دوستان شاهد خدمات ، مدیریت شایسته ، تعهد و مسئولیت پذیری ایشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و می توان گفت که حاج کورش عزیز خودش و خانواده اش را وقف اسلام عزیز نمودند که انشاالله خداوند به ایشان و پدر و مادر صبورش و همسر مکرمه و بزرگوارش اجر مجاهدان فی سبیل الله عنایت فرماید .

[پاسخ]

پیرزادی کرمانشاه در گفته :

بسمه تعالی

برادران عزیز جناب اقای ازادبخت و بالنگ
با سلام و عرض خسته نباشید
واقعا از تلاش و زحمات شما سپاسگزارم انصافا شما وقت و توان خودتان را صرف خدمت به شهدا و ایثارگران نمودید امیدوارم مورد توجه حق تعالی قرار گیرد .
در سایتهای دیگری که گاها سر می زنم هیچ سایتی ندیدم به اندازه سایت میر ملاس در خدمت ایثار و شهادت باشد که بر خود لازم میدانم از زحماتتان تشکر کنم .
اجرتان با سیدالشهدا

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۴:۰۱:

سلام آقای پیرزادی
سپاسگذارم از لطف و بزرگواری شما
اگر بخش شهدای میرملاس همچنان فعاله با کمک و راهنمایی شما و سایر رزمندگان بزرگوار هستش که یادگارهایی از جبهه و شهدا میباشید

[پاسخ]

مومنی خلیل در گفته :

سلام و خسته نباشد خدمت تمامی جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس، و خداقوت ویژه خدمت برادر بزرگوارمون جناب آقای ابراهیمی. هرجای ایران اسلامی هستید پاینده و سربلند باشید.

[پاسخ]

احمدي در گفته :

سلام ودرود بر روح پر صلابت وشكوه صاعقه آتشين مرصاد شهيد سرافراز حميد رضا ابراهيمي فرمانده محور عملياتي سردشت ومهاباد وسلام بر شهيد زنده عزيز يادگار جنگ وسند افتخار خانواده ابراهيمي كورش مهربان ، بنده بدون تعصب وچشمداشت عرض كنم خانواده ابراهيمي در دوران دفاع مقدس وبا عنايت به جمعيت كم اين خانواده رادمردانه از نظام حفاظت كردند كه ثمره آن اين دوبزرگوارند والبته دهها بسيجي جان بر كف اين خانواده كه يادم هست يكي از داييهاي حاج كورش بنام فرج الله در دربندي خان 14 ساله بود ودر جبهه حضور داشت بي تعصب عرض كنم اگر درحال حاظر اين خانواده در سطوح مديريتي شهرستان واستان نامي دارند ونشاني برگرفته از تعهد انان نسبت به نظام است -ياد وخاطره شهيدان ودوستان اين دوسرافرازشهيدان حميد قبادي -عليمردان ازادبخت -ايرج رضايي -حميد سوري -مروت طرهاني -حاج محمد ازادبخت -محمود رضايي -راگرامي وبه روح آن عزيزان صلوات ميفرستيم –

[پاسخ]

دايي حاج كورش در گفته :

با سلام خدمت خواهرزاده عزيز ومهربانم وتشكر از سايت ميرملاس وتمام عزيزان قدر شناس كه كامنت گذاشتند ، بايد صادقانه عرض كنم حاج كورش براي ما اسوه اخلاق وشجاعت ،معرفت ومهربانيست هرگاه بشاشيت وروي گشاده ايشان را ميبينم خدا را شكر ميكنم انصافا او به ما روحيه ميدهد ،از فداكاري ونجابت همسر مكرمشان هرچه بگويم كم گفتم .خداوند ايشان را در دنيا واخرت مرهون لطف واسعه قرار دهد .

[پاسخ]

صادق ياري پور در گفته :

جانباز،با لبخند زخم خويش،خاطرات خفته عباس(ع)را در كربلا بيدار مي كند.

[پاسخ]

اسدالله آزادبخت در گفته :

باسلام خدمت برادردلسوزومهربانم جناب مرتضی قبادی، مرتضی جان!خاطرات خوب باتوبودن رو هیچوقت فراموش نمیکنم وهمیشه درقلبم جای داری اما فاصله های ایجادشده ودوری شمااز زادبوم خود سبب گشته تا دیدارت هرچند سال یکبار محقق شود اما مهرتوهمواره چشمه ایست جوشان و ویر تو نامیراست! امیدوارم همواره سالم وتندرست باشی.

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام ،این همه رنج ،این همه درد ،این همه تحمل وایثار جز با عشق تفسیر میشود؟! جانبازان شهیدان زنده انقلابند وگلواژه های دشت خونین کربلای ایران.شهید آوینی خوب گفت :مشک رنجهای انقلاب را به دندان کشیده ایم ودست وپا داده ایم اما رهایش نمی کنیم.درود بر آقا کورش عزیز جانباز سرافراز که امروز الگو واسوه نسل انقلابند و تشکر از آقا مرتضی وآقا سعیدو سایت میرملاس .از آقای گراوند هم به خاطر گفتار طنزش سپاسگزارم گاهی لازم است وموجب انبساط روان میشود.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۴:۰۴:

سپاسگذارم از حضورتون حاج آقا

[پاسخ]

اسدالله آزادبخت در گفته :

کورش جان! این اردشیر اصلا دست از خوبی هاش برنمیداره و بااینکه نوه و نتیجه ونبیره هم داره باز همان روحیه زمان جنگ دروجودش موج میزنه! درود بر استاد خوبم اردشیرگراوند

[پاسخ]

رضایی قم در گفته :

برای فرمانده ام سیروس لرستانی

تو بگو اینبار گرده رش تو که درون خود رازهای مگو از مردان غیور فراوان نگفته داری بگو تا اینبار هم من مرور خاطرات غریبی ام را بکنم و هم دوستانم بشنود آنچه که هم من دیدم و هم تو ای کوه گرده رشت سال ۶۶ گردان محبین مردانی از جنس نور را در تو گم کردند ( خدارحم لرستانی، ملک محمد آدینوند ، میرزا عباس میرزایی و شهدای دیگر که …) مردانی که نفسشان حق بود و چهری شان پر نور گویی زمین تنگشان بود و آسمان جای ابدیشان چرا که در تمام عمرشان که سخن مولایم علی (ع) که فرمود : نفس های تو اجزای عمر تو اند پس آنها را جز در طاعت پروردگارت به پایان نبر ،با جان دل پذیرفنتد و به عمل رسانیدند .
کوه گرده رشت تو بگو ازآن شب قبل از اعزاممان به عملیات ،خدا رحم را بدون شک خوب می شناسی آن جوان پاکدامن و ساده که چهره اش پر بود از مهربانی ،برایم بگو آن شب او که به اوج رسیده بود و تو شاهد عروجش بودی میان او و معبودش چه گذشت ای رفیق خودت اینبار بگو آخرین غسل شهادتت را چگونه به جا آوردی که عاشقانه به آسمان می نگریستی و غریبانه به دنیا چشم دوخته بودی وقت رفتنت را چگونه شرح دهم که غریبانگی ات را که همچنان بعد از شهادتت گمنام مانده ای ، نفس های آخرت را خوب به یاد دارم خون های روی صورتت آیه های عشق بودند که بوسه می زدند بر چهره ات…
سیروس عزیز همه گفتند غم برادر سخت است تو که عملیات را هدایت کرده بودی و سرانجامش به خواست خدا پیروزی شدیم و شکست دشمنان مانع دیدن تو شدند برای تماشای پیکر در خون تنیده اما تو که آمدی با پای مجروح ات قلب همه پاره شد میان تو و خدا رحم چه گذشت خدا می داند اما حسین وقتی عباس را صبورانه به آغوش کشید کمر زمین و زمان شکست همین قدر میدانم رفیق کمرت شکسته است و هیچ کس را توان دلداری تو نیست آنچه گفتم خاطره ای بود از دوران بیداری و عاشقیمان مرا ببخش اگر تورا با غم فراق برادر آزرده ساختم.
تقدیم به روح تمام شهدای گرانقدر

[پاسخ]

بهزاد باقری همدان در گفته :

سلام خدمت برادرم جناب کورش عزیز ,نوشته قبلی ات را خواندم از لطف شما نسبت به این حقیر بسیار سپاسگزارم به یاد والفجر 9که گفتی بله حاج مرتضی با صدای بلند فریاد میزد بهزاد بس کن بگذار بروند بچه ها منتظر هستند ومن و جنابعالی پل را مسدود کرده بودیم برای یک لحظه دیدار. در آن لحظه هردویمان حاضر نبودیم از یکدیگر جدا شویم ولی باید این جدایی انجام میشد که آن صدای بلند حاج مرتضی این کار را انجام داد.حالا برای دوستان باید بگویم که کورش نیروی بسیار شجاع دلیر ودوستداشتی بود وقتی ایشان را درآن لحظه دیدم انگار تمام دنیا را به من دادند اگر نبود اینکه باید بر میگشتم و نیرو های که از ایلام مامور شده بودن به تیپ 57به خط ببرم حتماٌ با ایشان میرفتم. بعضی وقتها بعضی آدمها باعث دلگرمی انسان هستند کورش در آن لحظه برای من همین حکم را داشت .با وجود سن کم ایشان واقعاٌ مثل یک انسان کامل برخورد میکرد. نوع گفتمان ایشان بسیار متین و متواضعانه بود انشا ا… خداوند اجر شهدای کربلا را به ایشان عنایت فرماید و ما را قدر دان این عزیزان قرار دهد

[پاسخ]

فلاحی در گفته :

سلام آقای بالنگ بنده چند عکس به ایمیل شما فرستادم ولی نمی دونم چرا درج نکردید…

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۲۶:

سلام
دوتا عکس فرستادید که دریافتشون کردم و قراره در بخش بعدی تصاویر درج بشن و یه سوال که از خدمتون داشتم جانباز فاضلی کوهدشت هستن ؟

[پاسخ]

فلاحی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۳۴:

بله ساکن کوهدشت هستند…

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۰:

چشم انشاالله در بخش بعدی تصاویر شهدا و رزمندگان دلاور درج خواهد شد انشاالله

[پاسخ]

فلاحی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۵:

با تشکر…

[پاسخ]

حمید گراوند در گفته :

ای جانباز! زخم تنت ستاره دنباله داری است که یادآور نادیده های آسمان کربلاست…..

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

باسلام به همه دوستان عزیزم که با توجه مشغله کاری که دارند لطف می کنند و کامنت می گذارند از دوستان 1-اقای شهبازی عزیز یک عکس در دوران اعزام جبهه با هم داریم در مسجد صاحب الزمان گرفته شدهد2دارابی عزیز انشا لله زوnتر شمارو زیارت کنیم 3-از اقای گراوند عزیز دل برادرکه اینقدر نگران داییش هست ممنون جملات آخری خوب اومدی بود معتاد وچی؟؟دزد ؟ یک دفعه ما رو دعوت کردی هم آسانور وهم دزدگیرتوهم ریموت درب حیاط خراب شد. ؟….جنبه مزاح داشت جهت انبساط خاطر دوستان4-از خاطرات سردار عزیز حاج حسین پیرزادی که تا حالا نشنیده بودم واولین بار بود که شنیدم سپاسگزارم 5-از جناب آقای احمدی هم که در حق خانواده ما بسیارلطف دارند سپاسگزارم6-آقای عبد نگران نباش همه با جانبازان مزاح میکنند در خدمت شما هستیم7-اقای ازدبخت اسدالله الان ما داریم از دست شما تقلبی میکنیم و از سایر دوستان عزیزاقا مرتض قبادی که زحمت این خاطرا ت رو بیشتر ایشون کشیدن تا بنده ممنونم و از حاج اقا جعفری وحاج اقاقبادی کلسرخی ومومنی و نورعلی و جمالی و ویاری عمو داور و رضایی واز دوsت عزیز وپرتلاش اقای بالنگ و مدیریت محترم سایت اقای ازادبخت کمال تشکر وقدر دانی ابراز میدارم

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

از حاج بهزاد عزیز اقای حمید گراوند ممنونم حاج بهزاد اسم رود خانه یادت مونده

[پاسخ]

بهزاد باقری همدان پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ دی , ۱۳۹۲ ۲۰:۴۹:

سلام کورش جان من جز مهربانی شما هیچ چیز دیگر یاد ندارم .میپرسم از دوستان

[پاسخ]

ابوذر سرتيپ نيا در گفته :

با تشكر از دوستان عزير ميرملاس به خصوص برادر بالنگ كه انصافا خيلي در جهت معرفي شهدا و جانبازان عزيز زحمت مي كشند.

ايثار جانبازاني به مانند برادر كورش ابراهيمي شايد به مراتب بيشتر از شهيدان عزيزمان باشد چونكه اين عزيزان روز وشب با مشكلات جسمي روبه رو هستند و شايد دگرگوني ارزشها رنج اين عزيزان را دوچندان كند.

آقاي ابراهيمي در شرح حال شما بهترين بيان فرمايشات قائد عزيزمان است كه خود به شرف جانبازي زينت يافته است.
حضرت آقا مي فرمايند:
“غير از ذات مقدس پروردگار و مأموران او – كه كرام‌الكاتبين باشند – از افراد بشر، هيچ كس نميتواند اين احساسى را كه در شما[جانبازان عزيز] هست، درك بكند؛ اصلاً قابل بيان نيست؛ اما خداى متعال احساس ميكند، ميداند، ميفهمد و ثبت ميشود. ثبت كه شد، ان‌شاءالله پاداشش به شما داده خواهد شد. قدر اين لحظه‌ها را بدانيد. گفت:

هر بلائى كز تو آيد، رحمتى است‌
هر كه را رنجى دهى، خود راحتى است‌

زان به تاريكى گذارى بنده را
تا ببيند آن رخ تابنده را

تيشه زان بر هر رگ و بندم زنند
تا كه با عشق تو پيوندم زنند”
فرمايشات رهبري در جمع جانبازان قطع نخاعي( ۰۶ مهر ۱۳۹۰)

در پايان بر خود واجب مي دانم سرتعظيم در برابر صبر و شكيبايي همسر مكرمتان فرود آورم.

حضرت آقا: وقتی به ما می گویند منتظر فرج باشیدِ، فقط این نیست که منتظر فرج نهایی باشید، بلکه معنایش این است که هر بن بستی قابل گشوده شدن است. فرج،یعنی این . فرج یعنی گشایش

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۵ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۵۸:

درود بر روح بزرگ سرداران شهید فیروز و حجت سرتیپ نیا
سلام آقای سرتیپ نیا سپاسگذارم از حضورتون
و همچنین برای جانباز سرافراز حاج کوروش ابراهیمی و دیگر جانبازان مخصوصا جانبازان کوهدشت آرزوی سلامتی دارم

[پاسخ]

هادى قبادى در گفته :

درحرم نبوى و در جوار جنةالبقيع به ياد همه دوستان هستم .

[پاسخ]

فیروز زارعی نژاد در گفته :

حاج کورش قهرمان بی ادعا سلام
بعد از خواندن قسمت دوم خاطره جنابعالی بیاد شهدا وجانبازان که تعدادشان کم نیست بعداز سالها غفلت از یاد شهدا دمی گریستم خداوند به شما وهمه جانبازان سلامتی عطا فرماید

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

با سلام به اقایان سرتیپ نیا وزارعی نژاد و حاج اقا قبادی التماس دعا

[پاسخ]

کمیل سرتیپ نیا در گفته :

پهلوانان نمی میرند تا ابالفضل پهلوان است
تا ابد نام جانبازان با اباالفضل جاودان است
عشق او ماورای هر فکر است
یا اباالفضل قشنگترین ذکراست
با سلام و عرض ارادت خدمت جناب آقای ابراهیمی عزیز

[پاسخ]

محمدی علی محمد در گفته :

به نام خدا .ضمن تقدیرو تشکراز سایت وزین میرملاس وبرادر ارجمند اقای بالنگ به خاطرزنده نگهداشتن هرچه بیشتریا دوخاطره ی شهدا وجانبازان.اما بعد سلام کوروش عزیز سلام جانباز سلام سرافراز سلام یادگارامام وشهدا سلام شهید زنده وسلام وصدسلام برشماجانبازان وشهدای زنده ویادگاران امام خمینی رض .رشادت.دلیری وایستادگیتان در مقابل جنگ سخت دشمن .جنگ درمقابل ابرقدرتهای شر ق وغرب .الگویی برای نسل امروز.برای نسل نوجوان وجوان امروز است تاهماره پایمردی هایتان رابیادداشته باشندوبدانندبرای دفاع از میهن عزیزاسلامیمان چه کردید.سختی دیروزشماست که اسایش امروزرا به ارمغان اورده است .کوروش عزیزدوران نوجوانی وجوانی ات رادردبیرستان درکلاسهای درس بااخلاق ورفتارومنش انسانی و ورزشکاریت رابخوبی بیاددارم .درسی که ازشما اموختیم درس ایثار.شجاعت وشهامت در عمل بود.کوروش سرافراز ودلاور مردان بزرگ مام میهن شما بهترین ایام زندگی خودرا .نوجوانی وجوانی وحتی کل زندگی خودرا فدای انقلاب .اسلام ومیهن نمودیدواکنون هم خود وخانواده های گرانقدرتان بامشگلات خاص جانبازی دست وپنجه نرم میکنید .قطعاشما شهیدان زنده همچون شهدا ماجور درگاه حق وعند ربهم یرزقون خواهید بود . التماس دعا علی محمد محمدی

[پاسخ]

امین آزادبخت در گفته :

عرض سلام و ادب خدمت رزمنده دلاور و برادر عزیزم جناب آقای کوروش ابراهیمی ، آرزوی توفیق روز افرزون و سلامتی جنابعالی و تمام دلاوران ایران زمین را از درگاه پروردگار متعال خواستارم. به امید دیدار

[پاسخ]

محمدی علی محمد در گفته :

اقای بالنگ سلام اولین نوشته ودیدگاه اینجانب درسایت رابااشتباهات خصوصا تایپی پذیرا باشید .درارتباط با جانباز سرافرز کوروش عزیز سطر دوم .اما بعد کوروش عزیز صحیح است لطفا تصحیح بفرمایید تشکر محمدی

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ دی , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۴:

سلام آقای محمدی
بزرگوارید ممنون از اینه به میرملاس سر زدین
براتون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
و یه خواهشی که ازتون دارم اینکه خاطرات و تصاویر روزهای دفاع مقدس رو در اختیارمون بگذارید

[پاسخ]

كورش ابراهيمي در گفته :

با سلام به سردار محمدي عزيز سردار لايق اين همه الطاف نيستيم انشالله موفق مويد باشيد وسلا م به اقاي آزادبخت عزيز انشالله سلامت سر زنده باشيد التماس دعا

[پاسخ]

رزمنده کرم اله گراوند در گفته :

برادرجانبار حاج ابراهیمی خسته نباشی ازخاطرات زیبایت خیلی خوشحال شدم

[پاسخ]

میریان فر در گفته :

با سلام
جناب آقای ابراهیمی این خاطره را درباره ی نحوه ی جانبازیتان اگرچه به گمانم یکبار دیگر از زبانتان شنیده بودم اما ذکر جزییات آن بسیار زیبا و دلنشین بود. اگرچه شما و دیگر همرزمان آسمانیتان نیازی به تجلیل و تکریم ما خاکیان ندارید و در واقع این ما هستیم که چشم امید به شفاعت و رضایت شماها داریم اما به یقین خاطره ی ایثار و جانفشانی ها یتان تا ابد در تاریخ این مرز و بوم ماندگار خواهد بود. با آرزوی توفیقات روزافزون برای جنابعالی و همسر مکرمتان و علی الخصوص صبیه محترمتان.

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

باسلام به دکتر عزیز جناب اقای میریان فر دکتر لایق این همه الطاف نیستم حضرتعالی موجب افتخار ما هستید آرزوی توفیق روز افزون برای شما وخانواده محترم از خداوند مسلت دارم

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

جناب اقای محمدی عزیز ما هنوز هم دانش آموز شما هستیم و ما ریزه خوار خوان شما ایم حضرتعالی بنده نوازی فرمودیدموفق باشید

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

جناب سردارکرم الله گراوند عزیز از شما وسایر دوستان از جمله(نصرت الله ابراهیمی ومنصور قاسمی)که بیشترین زحمت را در ان زمان متحمل شدید درانتقال اینجانب به بیمارستان صحرای وپشت جبهه که متاسفانه اسم شما سهوااز قلم افتاده پوزش می طلبم وبیان این خاطرات به حسب الامر دوستان و یک امر ی فی البداهه بود والا زحمات شما از یاد رفتنی نیست و اجر شما در پیشگاه خداوند متعال محفوظ است التماس دعا سردار

[پاسخ]

س . م . والی پور در گفته :

سلام برحاج کورش عزیزوبزرگوار.باتوجه به روحیه ای که از زمان محصلی وهمچنین در زمان جبهه وجنگ از شما بزرگوار سراغ دارم گرچه سالیان سال است که توفیق زیارت آن بزرگوار نصیبم نشده ولی ازدوستان وبستگان همچنان احوال پرس شما هستم ، مطمئن ام که همواره یکی از افراد شوخ طب و از روحیه ی بسیاربالائی برخوردار هستی. بیاد زمان محصلی ومدرسه راهنمایی شهید مطهری به مدیریت آقای کیانی ومعلم زبانمان آقای سجادی.

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

با سلام به دوست عزیزم جناب آقای والی پور چند وقت پیش درانتخابات کوهدشتی های مقیم مرکز آقای مصطفی محمدی را دیدم جویای احوالات حضرتعالی شدم فرمودند کرج تشریف داری انشالله توفیق حاصل بشه از نزدیک شما رو زیارت کنیم حاج والی پور بهترین دوران ما همان دوران مدرسه مطهری بود یادش بخیر التماس دعا

[پاسخ]

فرج ابراهیمی در گفته :

خواهر زاده عزیز کورش جان.
با اینکه سالهاست از مجروح شدن می گذرد، به این مفصلی این خاطره رو روایت نکردی، با این که می دانم الحمد الله الان در اوج سلامت روحی هستی و از ماها که به زعم خودمان روپا میایستیم قدت برفراشته تره، جذبت هم بیشتره، ولی بی اختیار تا عکستو تو سایت دیدم شروع به خواندن خاطره مجروحیتت کردم، اشکم تا پایان ای پیام سرازیر بود ،اما همینکه با تمام این سختیهای که در بستر داشتی وداری ازرشهای دفاع مقدس جزء لاینفک زنگی شده واقعا به شما افتخار می کنم وامید وارم همیشه این روحیه شاداب وپاک را داشته باشی

[پاسخ]

میثم ابراهیمی در گفته :

“من درد میکنم وعشق جایی همین نزدیکی هاست”
آی عشق آی عشق آی عشق شوری مثل نمک برزخم،شیرین مثل حبه ای قند برای مادربزرگ دیابتی ام،تلخ مثل ناامیدی یک مادرازبرگشتن پسرش.توپرازدردی،دردتنهاواژه ایست که به دردم می خورد.کدام کلمه راه به جایی می برد دربستراین سطرها اگرشیرآهن کوه مردا توبی تفاوتی راجایگزین عشق می کردی.ولم نمی کند گفتن،گفتن از نیمه خالی که اگرتونبودی هرگزوطن رانیمه پری نبود که دل خوشی مرارقم بزند.وقتی قامت سلاحت ازشانه های توبالا می زدتصویری درتمام هستی شکل می گرفت که به هیچ چیز شبیه نبود مگرعشق یک مادربه به تمامی فرزندان سرزمینش.عشق یک مرد به مسیری که هرلحظه درآن خودش راکشف می کرد تابه معرفت حقیقی دست پیداکند.مردی که دیگر عددهای شناسنامه اش اورا کوچک نمی کردند….
برای من که تصورم ازجنگ صدای آژیربود وجیغ های قرمز،خواندن رازجان بازی تویعنی اینکه”درانتهای اندوه دریچه ای روشن گشاده است”وبرای تمامی فرزندان این سرزمین یعنی این که “باید به آفتاب فردا بیاندیشم چراکه برای ماطلوع می کند”وازبرای تمام منحرفین یادواراین نکته می باشدکه:وتن فروشی نیست /وطن شایسته پاسداریست….
دراین لحظه دراین کافی نت چندسیستمی من درخودم فرورفتم،گلویم دربغض،وچشم هایم دراشک.وخوب می دانم پسرعموی عزیزم اگرتمام کلمات دنیاراتایپ کنم هرگز نمی توانم تصویری ارایه کنم که تورا ،وعشق ودرد رانشان بدهد.چراکه مهم نشان دادن است نه گفتن.وخوب می دانم توبهترین تصویری ازعشق ودردو شجاعت…درپایایان آغازبهترین هارابیش ازپیش برایت آرزو دارم.

[پاسخ]

شکربیگی در گفته :

سلام همسنگرم خداقوت

[پاسخ]

شکربیگی در گفته :

باعرض ارادت خدمت همرزمان مخلص وبی ادعا حاج کورش ابراهیمی مهندس دارابی دکتر حاتمی برادر منصور قاسمی وکرمرضا رضایی از بیان خاطرات دفاع مقدس شما بسیار سپاسگزارم درخواست میشود درصورت صلاحدید اینجاب نیز خاطره ای دراین زمینه ارائه نمایم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۲:۰۶:

سلام آقای شکربیگی
بی صبرانه مشتاق خاطرات و تصاویر شما هستیم
شماره تماس خودتون رو بذارید که تماس بگیرم خدمتون

[پاسخ]

کورش ابراهیمی در گفته :

با سلام به دایی مهربان مهندس ابراهیمی و پسر عموی ادیب وشاعر م اقا میثم و دوست دوران صفا یکدلی اقای شکر بیگی عزیز انشالله با بیان خاطرات شما خاطرات اینجانب تکمیل میگردد مشتاق دیدار

[پاسخ]

چنگیز ابراهیمی در گفته :

جا نباز سر افراز کورش عزیز،مسلما صیانت از انقلاب نوپایمان ومرزهای این کهن دیار در آن شرایط حساس وظیفه ای بس حیاتی بود،ودر این راستا حضور مردانی بی ادعا،پاک،صادق و ایثارگر مانند شما تضمین کننده آن بود، شما نمادعزم واراد ه ای هستید که پولادی ترین موانع توان مقاومت وایستادگی رادر مقابل آن نداشت، شما فرزندان راستین این سر زمینید وچه خوب پاک ماندید به دور از آلودگیهای مزمن زمانه (ثروت اندوزی و… ) امیدوارم همچنان با همان روحیه شاد ومصمم ومهربانتان گرمی بخش کانون خانواده هایمان باشید، برای شما وخانواده محترمتان آرزوی بهروزی وسربلندی میکنم از اینکه دست به قلم شده و خاطرات بیاد ماندنی جبهه را نوشته اید خوشحال شدم واستفاده کردم ( یادتان هست در جبهه های جنوب( پاسگاه زید) همدیگر را اتفاقی دیدیم چه سالی بو د) من در لشکر ولی عصر بودم گردان مجاهدین عراقی وشما در گردان محبین که به منطقه مذکور آمده بودید اگر خاطره ای هست بنویسید

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت "میرملاس نیوز " mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۳ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶:

سلام آقای ابراهیمی
ممنون میشیم اگر خاطرات ارزشمندتون رو در اختیارمون بگذارید

[پاسخ]

عبداله امرایی(عیدی) در گفته :

سلام کورش جان.چطوری اخوی.خوبی؟ارادت همچنان باقی است عزیزم.دوحق بزرگ به گردن بنده دارید :1-خودت 2-جانباز بودنت

[پاسخ]

سید حسین بطحایی زاده در گفته :

سلام برادرعزیز کوروش ابراهیمی شاید گذر ایام ما را ذهنت برده باشد ولی خاطراتت در دوران درمان در هتل انقلاب فراموش نمی شود کوروش جان دوستت داریم هر جا هستی انشاالله موفق باشی

[پاسخ]

مرتضی طولابی در گفته :

یا علی.سلام و عرض ادب خدمت سرور خودم عمو کوروش.
انشاءا… همیشه سلامت باشید من به عنوان کوچیکترین خادم شما عرض میکنم که با شما بودن عبادته و ما گناهکاران رو شما حلال کن.چون جبران نکردن برای شما گناه است.التماس دعا…خاک پاتم عمو کوروش به یاد سفرهای کوتاه که در رکاب شما بودم.یا علی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :