کد خبر : 42140
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 107 بازدید

دکتر کریمی فر : بايد در شوراهاي آموزش و پرورش ، تصميمات محكم ،مستدل و قانوني بر مبناي مصالح فرهنگيان و دانش آموزان اتخاذ شود

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدير كل آموزش و پرورش لرستان در مراسم گراميداشت هفته شوراهاي آموزش و پرورش با اعلام اين خبر افزود : شوراي آموزش و پرورش به عنوان يكي از اركان مهم و تاثير گذار در دستگاه عظيم تعليم و تربيت است كه تصميمات آن پشتوانه و ضمانت اجرايي لازم را […]

989898

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدير كل آموزش و پرورش لرستان در مراسم گراميداشت هفته شوراهاي آموزش و پرورش با اعلام اين خبر افزود : شوراي آموزش و پرورش به عنوان يكي از اركان مهم و تاثير گذار در دستگاه عظيم تعليم و تربيت است كه تصميمات آن پشتوانه و ضمانت اجرايي لازم را از مراجع قانوني دارد . گودرز كريمي فر با ذكر حديثي از مولي الموحدين امام علي (ع) افزود : اگر بخواهيم تصميماتي با صلابت و محكم داشته باشيم و بايد ازنظر و انديشه افراد صاحب فكر و ايده استفاده كنيم

وي بهره گيري ازنظر و انديشه افراد خلاق و توانمند را به نفع آموزش و پرورش دانست و تاكيد كرد در هيج ديني به اندازه اسلام به بحث شوراها توجه نشده است و سيره و روش پيامبر اكرم (ص) و  ائمه  نشان از اهميت و توجهي است كه اين بزرگان نسبت به بحث شورا و مشورت در كارها داشته اند .

 دكتر كريمي فر تاسيس مدارس مشاركتي و هيات امنايي را در راستاي بهره گيري از خرد جمعي دانست و گفت : بايد طوري برنامه ريزي شود تا ارتقاء كيفيت آموزش در اين مدارس در اولويت قرار گيرد . وي تقويت گروههاي آموزشي و جذب و به كارگيري نيروهاي علمي ،نخبه و دانشگاهي را براي تحقق عدالت آموزشي و ارتقاء كيفيت آموزشي لازم و ضروري خواند و گفت : بايد آموزش در مدارس از مرحله حافظه محوري به سمت يادگيري مطلوب مبتني بر تدريس با محوريت اقدام پژوهي و درس پژوهي  گذر كند .

مدير كل آموزش و پرورش لرستان گفت : آموزش و پرورش لرستان با اعتقاد راسخ به مشاركت گروهي و خرد جمعي اين آمادگي را دارد كه از نظرات و پيشنهادات كاربردي و عملياتي همكاران براي ارتقاء جايگاه آموزش و پرورش استفاده كند .

دكتر كريمي فر مديريت منايع انساني را اولويت ديگر آموزش و پرورش عنوان كرد و گفت : برخي از مسائل و مشكلات به عدم مديريت مطلوب منابع انساني برمي گردد كه بايد در اين خصوص با برنامه وعلمي  عمل كرد .وي با اشاره به وجود نيروهاي مازاد در آموزش و پرورش گفت : بايد از ظرفيت نيروهاي مازاد در جاهاي مورد نياز استفاده شود .مدير كل آموزش و پرورش لرستان گفت از وجود ساعات مازاد نيروها ي آموزشي مي توانيم در حوزه  نظارت بر آزمايشگا ههاي مدارس و ارزشيابي مستمر دانش آموزان استفاده كنيم .

دكتر كريمي فر اضافه كرد مهمترين عنصر در آموزش و پرورش و مهمترين پديده در سند تحول بنيادين معلم و دانش آموز است و دولت تدبير و اميد هم به اين دو مقوله اهتمام جدي دارد و اعلام كرده كه بايد همه در خدمت معلم و دانش آموز باشند .

لازم به ذكر است اين مراسم در دبيرستان دوره اول حجاب ناحيه يك خرم آباد برگزار شد و مدير كل آموزش و پرورش پس از مراسم با حضور در جمع دبيران و كاركنان اين آموزشگاه  با آنان به بحث و گفتگو پرداخت.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خرم آباد در گفته :

خدا قوت آقای کریمی خسته نباشید

[پاسخ]

محسن در گفته :

خسته نباشی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

خسته نباشي پس كي بايد از مديران مطلوب استفاده كنيد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :