کد خبر : 4224
تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۱:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 441 بازدید

ایرانجوان یک – گهر زاگرس یک / لرستان مهیای عروسی

  سه شنبه 12اردیبهشت 1391-پلی آف لیگ دسته اول دور رفت- ساعت 17 ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر- تماشاگر:حدود 7 هزار نفر داور:سعید مظفری زاده کمک ها: علیرضا کهوری و حسین خانبان گل:مهدی چاهکوتاه زاده(44-پنالتی) ایرانجوان-محمد غلامین(54) گهر اخطار: خسرو پیروزان،حسین خسروی،ماکسیمو(ایرانجوان) جواد مولایی،علی واقف،حسن نجفی، صابر محمدی(گهر) اخراج: داوود مهابادی(40-سرمربی گهر) ایرانجوان بوشهر:فابیو کاروالیو،دیه گو […]

 ایرانجوان

سه شنبه 12اردیبهشت 1391-پلی آف لیگ دسته اول

دور رفت- ساعت 17

ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر- تماشاگر:حدود 7 هزار نفر

داور:سعید مظفری زاده کمک ها: علیرضا کهوری و حسین خانبان

گل:مهدی چاهکوتاه زاده(44-پنالتی) ایرانجوان-محمد غلامین(54) گهر

اخطار: خسرو پیروزان،حسین خسروی،ماکسیمو(ایرانجوان) جواد مولایی،علی واقف،حسن نجفی، صابر محمدی(گهر)

اخراج: داوود مهابادی(40-سرمربی گهر)

ایرانجوان بوشهر:فابیو کاروالیو،دیه گو ماکسیمو،یاسر میرفندرسکی،خسرو پیروزان،مهدی چاهکوتاه زاده(60-عزیز چنانی)،صادق گشنی(88- رضا مردانی)، ابراهیم صالحی(79-حمیدرضا زوهانی)، محمد کوتی، عبدالکریم کولی بالی،محمد فعال و حسین خسروی    سرمربی: گودرز خرمزی

گهر دورود:پیمان شاملو،محمدرضا جلالی، محمد صادق کرمی، حسن نجفی،علی واقف،حسین بابایی(52-علی قربانی)،جواد مولایی،منصور توحیدیان(85-محمد عصار)،رضا کاردوست،محمد قاسمی نژاد و محمد غلامین(76-صابر محمدی)   سرمربی: داوود مهابادی

شرح بازی:در نیمه نخست لرستانی ها تلاش داشتند با حرکات ریز و پا به توپ میانه میدان را در اختیار بگیرند و با توجه به سرعت بازیکنان هجومی خود از عمق به دروازه تیم بوشهری نزدیک شوند. خرمزی هم بازیکنانش را بیشتر برای تقابل های فیزیکی روانه میدان کرده بود تا بتواند با این حربه حریف را زمین گیر کند. نبود یک طراح در تیم ایرانجوان مشهود بود و یارگیری من تو من با گشنی باعث شد تا این تیم نتواند بازی روانی را ارائه دهد. تلاش گهری ها برای ایجاد ضد حمله بود و ایرانجوانی ها چشم به ضربات ایستگاهی داشتند تا اینکه در دقیقه 40 یک پرتاب اوت و برخورد توپ با دست مدافع تیم گهر سبب شد تا مظفری زاده نقطه پنالتی را نشان دهد. از اینجا به بعد اتفاقاتی رخ داد که فقط در لیگ های رده پایین دیده می شود.

در حالی که دروازه بان گهر هم آماده بود تا پنالتی زده شود به یکباره مهابادی که به تصمیم مظفری زاده بود تلاش کرد دست به یک جنگ روانی بزند. وی از بازیکنانش خواست تا از زمین بیرون بیایند اما سعید مظفری زاده که می دانست این فقط یک تهدید است توپ را برداشت و به کمک هایش گفت که زمین را ترک کنند. مهابادی که جدیت مظفری زاده را دید بلافاصله به بازیکنانش گفت که از زمین خارج نشوند اما داور دست بردار نبود و رای به اخراج مهابادی از روی نیمکت داد. تلاش مسئولان گهر برای منصرف کردن مظفری زاده از این تصمیم راه به جایی نبرد اما مهابادی رفت و روی نیمکت نشست و گفت که زمین را ترک نمی کند!

این رفتار وی سبب گردید تا مظفری زاده کاپیتان گهر را فرا بخواند و به او گفت فقط 5 دقیقه منتظر می ماند و اگر مهابادی به سکوها نرود بازی را تعطیل خواهد کرد. قاطعیت داور بازی عاقبت سرمربی گهر را به سکوها فرستاد و پنالتی هم به گل نشست تا نیمه نخست با همین گل خاتمه یابد.

بی تردید در مورد تصمیم داور باید کارشناسان داوری اظهار نظر کنند اما رفتار مهابادی به هیچ عنوان زیبنده بود و این رفتارها سالهاست همه جا منسوخ شده است.

نیمه دوم: گهر با آگاهی کامل از اینکه گل زدن در دیدارهای حذفی در خانه حریف تا چه اندازه ارزشمند است نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و دقایقی  را روی دروازه تیم قرمز پوش بوشهری خیمه زدند.حاصل این بازی هجومی و فکورانه ثبت گل برتری بود و در ادامه هم ایرانجوان نتوانست در قد وقواره یک مدعی ظاهر شود. نگاهی منصفانه به بازی رای به برتری بازی منطقی تیم داوود مهابادی می دهد. تیمی که در همه نقاط زمین می دانست چه می خواهد و براساس همین خواستن گام برمی داشت. شاگردان خرمزی هیچگاه به بازی سرعت ندادند و گویا تحت تاثیر جو روزهای اخیر بوشهر خود را صعود کرده می دانستند. آرایش ظاهری برخی بازیکنان این تیم نشان می داد که آنها بیش از آن که به حریف توجه کنند به « خود» توجه کرده اند! تساوی کار را به بازی برگشت کشاند با این توضیح که حالا شانس تیم گهر بیشتر است.

شرح گل:(یک بر صفر- ایرانجوان) ضربه پنالتی را چاهکوتاه زاده بر خلاف جهت حرکت شاملو به گل تبدیل کرد.

(یک بر یک-گهر) روی یک کرنر از سمت راست دروازه ایرانجوان توپ ارسال شد. در یک رفت و برگشت غلامین صاحب توپ گردید و با ضربه ای دقیق طاق دروازه را فرو ریخت.

ستاره:رضا جلالی(گهر) در خط دفاعی تیمش یک رهبر تمام عیار بود. البته از بازی خوب صادق کرمی هم نمی توان گذشت.

اتفاق ویژه: موقشنگ ها؛ آرایش موهای دوبازیکن خارجی ایرانجوان منحصر به فرد بود. موهایی که به قول عادل فردوسی پور حسابی منشوری بودند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

با آرزوي موفقيت براي فوتبال لرستان درليگ برتر

[پاسخ]

درود بر لر با غیرت

[پاسخ]

علی میرزاوند در گفته :

ماشالاااااااااااااااااااا

[پاسخ]

آقای نویسنده متن را یک بار ویرایش کنید جمله بندی ایراد داره معترض در یک جمله جا افتاده و در یک جمله دیگه زیبنده نبود درسته نه زیبنده بود .

[پاسخ]

علی رومیانی در گفته :

به امید برتری شدن لرستان

[پاسخ]

ت.سبزی در گفته :

دورود بر شما که مایه سرفرازی لرستان هستید به امید دیدن شما در لیگ برتر
به نمایندگی از لرهای مقیم تهران

[پاسخ]

دورودی در گفته :

تا همین چند سال پیش بسیاری از مردم دورود حتی نمی توانستند واژه “زاگرس” را تلفظ کنند. اینک به برکت ورزش سبز فوتبال همه با این واژه مانوس شده ایم. حالا جوانان این دیار هفته ای یکبار در استادیومشان جمع می شوند تا این کلمه زیبا را فریاد بزنند.

[پاسخ]

رومشگان نيوز در گفته :

به اميد روزي كه در برنامه 90 از هواشي برگزاري فوتبال برتردر استان لرستان خبر پخش شودِِِْ

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :