کد خبر : 4231
تاریخ انتشار : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۲۳:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 265 بازدید

راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در لرستان

    به گزارش میرملاس نیوز ؛ سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان از راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در استان خبر داد.  قباد بیرانوند در گفت‌وگویی از راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در استان خبر داد و افزود: این رشته‌ها در شهرستانهای خرم آباد، بروجرد و ندامتگاه مرکزی راه اندازی خواهد […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان از راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در استان خبر داد.

 قباد بیرانوند در گفت‌وگویی از راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در استان خبر داد و افزود: این رشته‌ها در شهرستانهای خرم آباد، بروجرد و ندامتگاه مرکزی راه اندازی خواهد شد.

 وی ادامه داد: با راه اندازی رشته گوهرتراشی و جواهرسازی در استان بین 500 تا یک هزار شغل ایجاد می‌شود.

 بیرانوند اظهار کرد: همچنین به منظور نیاز متقاضیان رشته‌هایی از جمله مگاترونیک ورباتیک در خرم آباد، برق خودرو در الیگودرز و برق ساختمان درجه یک در مرکز کوهدشت راه‌اندازی خواهد شد.

 سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای لرستان همچنین از احداث مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای در جنوب شهر خرم‌آباد خبر داد و گفت: اگر استانداری لرستان بودجه مورد نیاز راه اندازی این مرکز را تقبل کند، این مهم را انجام خواهیم داد.

 بیرانوند با بیان اینکه لرستان با داشتن پتانسیلهای لازم در حوزه گردشگری می‌تواند سرآمد باشد، تصریح کرد: در این راستا رشته هتلداری را نیز در استان راه اندازی خواهیم کرد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

فرشاد - ايل باجلان- ايل سگوند- طايفه قلي در گفته :

مدير محترم پايگاه تحليلي خبري مير ملاس نيوز، متن من از اين قرار است: بين لر و لك فرقي نيست . بين كرد ، لر، عرب، بلوچ ،ترك و… فرقي نيست. (يا ايها الناس،انا خلقناكم ،من ذكر و انثي و جعلناكم شعوبا و قبائل ، لتعارفوا ،ان كرمكم عند الله اتيقكم ) (اي مردم ما شما را از زن و مرد آفريديم و شما را ملت ها و قبيله ها قرار داديم تا يكديگر را بشناسيد ، گراميترين شما نزد خداوند با تقوا ترين شما هاست ) اين آيه بطور صريح و واضح مسئله نژاد و مليت ها را به عنوان يك واقعيت مي پذيرد 2-اين آيه مي گويد به شرطي انسان مي تواند به فرهنگ ،اصالت و قبيله خود تكيه كند كه الگوي لتعارفوا را رعايت نمايد يعني در برخورد با ساير مليت ها و نژادها به جاي تضاد و دشمني و خود را برتر دانستن، با آنها با صلح و دوستي رفتار نمايندو به بيان كلي تردر روابط ميان فرهنگ ها و نژاد ها الگوي لتعارفوا يعني تعارف و تفاهم را به جاي الگوي تضاد و تقابل قرار دهند 4-در اين آيه ، قران ملاك برتري اقوام و مليت ها و حتي افراد را بر سايرين فقط تقوا و پرهيز كاري مي داند و مي گويد كه حتي اختلافات فرهنگي و ن‍ژادي هم نمي تواند عامل برتري جويي باشد بلكه برترين قوم و فرد در نزد پروردگار فقط وفقط با تقوا ترين آنهاست. (و من اياته خلق سماوات و الا رض و اختلاف السنتكم و الوانكم ان في ذالك لايات للعالمين) 1-آفرينش آسمانها و زمين از نشانه هاي قدرت بي پايان الهي است. 2-تفاوت نژادها و زبان ها راهي براي خدا شناسي است(و من آياته… اختلاف الستنكم) 3هيچ كس حق ندارد نژاد ها و زبان هاي ديگران را تحقير كند ، هر زباني براي خود ارزش و اصالت دارد(و من آياته… اختلاف الستنكم و الوانكم) 4-انسان عالم،از اختلاف رنگ و زبان به معرفت الهي پي مي برد ولي انسان جاهل، رنگ و زبان راوسيله تحقير،تفاخر و برتري نسبت به ديگران قرار مي دهد(ان في ذالك لايات للعالمين) اميدوارم منظور مطلب مرا فهميده باشي.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :