کد خبر : 42550
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 203 بازدید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خبر داد: پرداخت بیش از 90 میلیارد غرامت به کشاورزان خسارت دیده استان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پرداخت بیش از 90 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امراییبیان کرد: میزان سطح بیمه سال گذشته در بخش زراعت 180 هزار هکتار و در بخش باغ‎ها 1900 هکتار بوده که 9.5 میلیارد تومان به […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از پرداخت بیش از 90 میلیارد ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد غضنفری امراییبیان کرد: میزان سطح بیمه سال گذشته در بخش زراعت 180 هزار هکتار و در بخش باغ‎ها 1900 هکتار بوده که 9.5 میلیارد تومان به کشاورزان خسارت دیده غرامت پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: امسال تاکنون سطح بیمه در زراعت 39 هزار هکتار و باغ‎ها 338 هکتار است که در بخش زراعت نسبت به سال قبل 78 درصد و در باغبانی 18 درصد کاهش داشته که این کاهش به خاطر عدم استقبال کشاورزان و بارندگی‎های مساعد چند وقت اخیر بوده است.

مهندس غضنفری امرایی ادامه داد: همچنین 30 درصد سهم بیمه کشاورز نسبت به ابتدای سال‎جاری کاهش یافته و میزان حق بیمه در جو دیم به 6 هزار و 500 و جو آبی به 10 هزار تومان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: سهم بیمه در گندم دیم 18 هزار و 550 تومان و گندم آبی به خاطر قرار داشتن در معرض تهدید بادزدگی 31 هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: از بهره‎برداران خواسته می‎شود با توجه به مدت باقی مانده برای زراعت که تا 30 دی ماه و باغبانی 15 بهمن است نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند چرا که تنها منبع پرداخت خسارت به کشاورزان خسارت دیده شرکت‎های بیمه‎گر هستند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

تا فکری به حال کشاورزی استان از طریق جلوگیری از حدر رفتن آبهای استان وبه بهره برداری سدهای استان نشه وقربانی استان خوزستان نشویم شاهد همین گزارشات غمگین کشاورزی خواهیم بود بیمه فقط سود پولهایی می ده که اول سال از کشاورزان می گیرد کشاورزی که صد در صد خسارت دیده با دریافت 50 هزار تومان که خسارتش را بدست نمی آورد

[پاسخ]

عباس امرائی در گفته :

سالی که نکوست از بهارش پیداست*خداوند بخشایشگر را سپاسگزاریم که نعمت های خویش را به ما ارزانی بخشید و همزمان با قرار گرفتن مدیری شایسته و با اصالت در راس سکانداری کشاورزی لرستان ,با نزول نعمت برف و باران موجب خوشحالی مردم بخصوص کشاورزان زحمتکش گردید.انشاءاله قدم آقای مهندس غضنفری امرائی منشاء خیر و برکت برای همه ی لرستان باشد.

[پاسخ]

جودکی در گفته :

برای برادر گرامی جناب آقای مهندس غضنفری آرزوی توفیق داریم. انشاءا… با بکار گیری نیروهای خوشنام، خوشفکر و خلاق شاهد بهبود وضع موجود در این سازمان باشیم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :