کد خبر : 42580
تاریخ انتشار : ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 246 بازدید

یک گوزن زرد ایرانی در محوطه پارک پردیسان با شلیک گلوله کشته شد + عکس

  در پی شلیک گلوله فرد یا افرادی ناشناس، یک گوزن زرد ایرانی که در داخل محدوده ای فنس کشیده شده در پارک پردیسان تهران و در مجاورت سازمان حفاظت محیط زیست نگهداری می شد کشته شد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، این گوزن زرد […]

 

در پی شلیک گلوله فرد یا افرادی ناشناس، یک گوزن زرد ایرانی که در داخل محدوده ای فنس کشیده شده در پارک پردیسان تهران و در مجاورت سازمان حفاظت محیط زیست نگهداری می شد کشته شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، این گوزن زرد حدودا ۶ ساله و نر بوده و بر اساس رادیوگرافی صورت گرفته سه گلوله به گردن حیوان اصابت کرده و باعث مرگش شده است.

این واقعه نشان می دهد که گویا عده ای کمر به نابودی حیات وحش ایران بسته اند تا این حد که حتی به خود اجازه می دهند بی رحمانه یک گوزن زرد ایرانی را که نسل اش در طبیعت منقرض شده حتی در مجاورت سازمان محیط زیست و در اراضی متعلق به محیط زیست در مرکز پایتخت هدف قرار دهند.

 

گوزن زرد ایرانی گونه ای در معرض انقراض به شمار می رود که بطور کامل از زیستگاه های طبیعی کشور حذف شده و صرفا تعداد محدودی از این گونه در چند مرکز تکثیر و پرورش در اسارت و تعدادی نیز بصورت نیمه اسارت در جزیره اشک دریاچه ارومیه نگهداری می شوند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

محيط زيست با شعار حفظ نمي شود . اگر به جاي انرژي هسته اي روي حفظ محيط زيست كار مي كرديم شا يد امروز نه اين همه به روسيه با ج مي داديم نه اقتصاد ما جولا نگاه كالا هاي بنجل چيني مي شد . نه اين همه تحريم مي شديم . واين همه تورم هم نداشتيم . و… اما چه مي شود كرد . و قتي كه گرگ چوپان مي شود گله براي چرا به سلا خ خا نه را هنما يي مي شود .

[پاسخ]

الهه در گفته :

امیدوارم که بانیان جانی .. این جنایت ها به بدترین نوع عقوبت مبتلا شوند.

[پاسخ]

تو چه دانی که یک عضو از مهمترین ذخایر ژنتیکی نه تنها ایران بلکه دنیا را کشتی.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :