کد خبر : 42753
تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 415 بازدید

جزئیات تبصره هدفمندی یارانه‌ها منتشر شد/درآمد یارانه‌ها ۶۳هزار میلیارد تومان + تصویر

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: جزئیات تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۳ در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها منتشر شد.   بر اساس این گزارش درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی در سال آینده، 632 هزار میلیارد ریال تعیین شد. 519 هزار میلیارد ریال از این درآمد از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات است.113 هزار […]

139210041653259711803543

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

جزئیات تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۳ در خصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها منتشر شد.

 

بر اساس این گزارش درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی در سال آینده، 632 هزار میلیارد ریال تعیین شد. 519 هزار میلیارد ریال از این درآمد از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات است.113 هزار میلیارد ریال یارانه نان، برق و سایر کالاها و خدمات خواهد بود.

متن کامل تبصره هدفمندی یارانه‌ها به شرح زیر است:

تبصره 21- به منظور حسن اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها ـ مصوب 1388 ـ به دولت اجازه داده می شود در سال 1393 منابع مالی حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون مذکور و منابع یارانه ای آن را با استفاده از انواع روشهای پرداخت نقدی وغیر نقدی وخدمات بیمه ای بین خانوارهای هدف و نیازمند توزیع و با اولویت بخش تولید، به شرح زیر اجرا کند:

الف – در آمد حاصل از اجرای قانون مذکور در سال 1393 تا مبلغ ششصد و سی و دو هزار میلیارد ریال شامل موارد زیر می شود:

1-تا مبلغ پانصد و نوزده هزار میلیارد ریال از محل اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع مواد یک و سه قانون مذکور
2- تا مبلغ یکصد و سیزده هزار میلیارد ریال یارانه نان، برق و سایر کالاها وخدمات مندرج در این قانون

ب – به منظور تقویت منابع صنعت برق و حضور فعال بخش خصوصی، منابع حال از افزایش قیمت های برق در سال 1393 از شمول ماده (12) قانون هدفمند کردن یارانه ها خارج و در اختیار صنعت برق قرار می گیرد.

ج – منابع مندرج در جزء (الف) به شرح زیر هزینه می شود.

1- تا مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال در اجرای ماده (8) قانون هدفمند کردن یارانه ها با اولویت کمک به بخش تولیدی ، خدماتی و مسکونی

2- تا مبلغ پانصد و سی و دو هزار میلیارد ریال به منظور پرداخت نقدی و غیر نقدی و تقویت نظام سلامت موضوع ماده (7) قانون هدفمند کردن یارانه ها
3- جابجایی تا بیست درصد در موارد فوق مجاز است.

د – در شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر، عوارض خاص توسط هیئت وزیران برای مقابله با آلودگی محیط زیست و کمک به توسعه حمل و نقل عمومی وضع می شود تا به صورت در آمد هزینه به مصرف برسد.

بر اساس این مصوبه، آیین نامه اجرایی این تبصره ظرف سه ماه توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و با همکاری وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، نفت ، نیرو و صنعت ، معدن و تجارت تهیه و به تصویب هیئت وزیرن می رسد.

 

139211021831226731965665

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :