کد خبر : 43016
تاریخ انتشار : ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 145 بازدید

زارعی:مشکل اصلی واحدهای سنگبری استان کمبود نیرو است

  رییس انجمن تخصصی سنگ استان لرستان گفت: امسال بیش از دو میلیون و 500 هزار دلار انواع سنگ تولیدی این استان به خارج از کشور صادر شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈ صفر زارعیˈ  افزود: میزان صادرات سنگ در لرستان بیش از این رقم است و اغلب سنگبریها با […]

 

رییس انجمن تخصصی سنگ استان لرستان گفت: امسال بیش از دو میلیون و 500 هزار دلار انواع سنگ تولیدی این استان به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈ صفر زارعیˈ  افزود: میزان صادرات سنگ در لرستان بیش از این رقم است و اغلب سنگبریها با داشتن واسطه هایی، مستقیم اقدام به صادرات سنگ به خارج کشور می کنند.

وی اضافه کرد: اغلب واحدهای سنگبری بطور جزیی صادراتی به کشورهای مختلف دارند ولی 15 واحد سنگبری استان کاملا صادراتی هستند.

به گفته وی هم اکنون حدود 530 واحد سنگبری در استان لرستان وجود دارد که از این تعداد 120 واحد در شهرستان بروجرد واقع شده و تماما فعال هستند.

زارعی افزود: شهرستان بروجرد از نظر جایگاه تولید سنگ در استان مقام دوم را بعد از شهرستان دورود دارد.

وی تصریح کرد:استان لرستان دارای95 واحد معدنی سنگ با برخورداری از یک پنجم سنگ معدنی کشور است.

وی تعداد کارگران واحدهای سنگبری لرستان را بالغ بر هشت هزار نفر دانست و گفت: هم اکنون مشکل اصلی واحدهای سنگبری استان کمبود نیرو است و متاسفانه جوانان امروز بیشتر به دنبال کارهای نرم افزاری هستند و کارهای سخت افزاری انجام نمی دهند و از آنجا که استان لرستان منطقه ای کارگر خیز است ، متاسفانه اجازه ورود کارگر خارجی را هم نمی دهند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :