کد خبر : 43078
تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 136 بازدید

واریز ۱.۵میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند/تحریم دارو و غذا کامل برداشته شد

  میرملاس نیوز/ سروسی سیاسی: عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از واریز ۱.۵۵ میلیارد دلار از درآمد نفت بلوکه شده ایران به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند در سه قسط خبر داد و گفت: طی شش ماه آینده ۱۴ میلیارد دلار از پول نفت به کشور بر می گردد.تحریم دارو و غذا هم […]

431726_677

 

میرملاس نیوز/ سروسی سیاسی:

عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از واریز ۱.۵۵ میلیارد دلار از درآمد نفت بلوکه شده ایران به حساب بانک مرکزی تا ۱۵ اسفند در سه قسط خبر داد و گفت: طی شش ماه آینده ۱۴ میلیارد دلار از پول نفت به کشور بر می گردد.تحریم دارو و غذا هم کامل لغو شد.

 

عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر خارجه و عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای  با حضور در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود:قسط اول به مبلغ 550 میلیون دلار اول فوریه (12 بهمن) به حساب بانک مرکزی واریز می شود.

وی افزود: قسط دوم به مبلغ 450 میلیون دلار 15 فوریه و قسط سوم به مبلغ 550 میلیون دلار 7 مارس به حساب بانک مرکزی واریز می شود.

عراقچی با اعلام اینکه تا 6 ماه آینده حدود 14 میلیارد دلار از درآمد نفت به کشور بازمی‌گردد، افزود: 4.2 میلیارد دلار از این رقم مربوط به پول بلوکه شده نفت است و حدود 10 میلیارد دلار از درآمد نفت با لغو تحریم‌های صنعت خودرو، دارو، مواد غذایی و غیره به کشور بر می گردد.

عضو ارشد تیم مذاکرات هسته ای از لغو کامل تحریم دارو و مواد غذایی خبر داد و گفت: با استفاده از درآمد نفت برای واردات مواد غذایی و دارو می توانیم از این پس اقدام کینم.

وی اضافه کرد: برای انتقال پول‌های نفت بلوکه شده ایران یک مسیر بانکی در سه کشور ژاپن، کره و سوئیس برای واردات دارو و غذا ایجاد خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

اشكان در گفته :

زنده باد دكتر روحاني
زنده باد دكتر ظريف
زنده باد دكتر عراقچي
و زنده و پاينده باد رهبر عزيزمان كه مثل كوه استوار پشت تيم مذاكره كننده مان ايستاده اند و راه را براي كساني كه مي خواهند از وجود تحريم ها سودهاي كلان ببرند بسته اند.

[پاسخ]

هركول در گفته :

درود بر اصلاحات درود بر رهبري درود برروحاني درودبر سردار اصلاحات جناب خاتمي

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :