کد خبر : 43140
تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 292 بازدید

دزدان، منزل كاربران شبكه‌هاي اجتماعي را هدف گرفته‌اند

آيا مي‌دانيد اطلاعات مكاني و زماني شما ، مورد علاقه مجرمان بخصوص سارقان است.

456987
 
سرویس فناوری ودانلود

با ظهور سرويس‌هاي جديد، در فضاي مجازي به خصوص شبكه‌هاي اجتماعي كه جذابيت زيادي هم دارند كه به نوعي به اشتراك گذاري داده‌هاي اشخاص به صورت نامحدود مي‌باشد ، از جمله سيستم‌هاي اشتراك گذاري عكس، ويدئو و ساير محتواها، سرويس‌هاي جانمايي مثل گوگل ارث، ويكي مپيا و بسياري ديگر از سرويس‌هاي اينترنتي مبتني بر اشتراك گذاري اطلاعات، اين امكان را به شما مي دهند كه منابع مشتركي را با ديگران ايجاد كنيد.
آيا مي‌دانيد اطلاعات مكاني و زماني شما ، مورد علاقه مجرمان بخصوص سارقان است . زماني‌كه از دستگاه‌هاي رايانه‌اي همراه مجهز به GPS ، نظير برخي تلفن‌هاي همراه و تبلت ها استفاده مي كنيد و در مكاني خارج از محل زندگي خود هستيد اطلاعات مكاني و زماني خود را در سيستم‌هاي جانمايي مثل گوگل مپ و يا گوگل ارث به اشتراك نگذاريد و يا سيستم جانمايي خود را غير فعال سازيد.
سايت‌هاي اجتماعي مانند فيس‌بوك و گوگل‌پلاس، با توجه به اين نكته كه مجهز به GPS مي باشند، وسيله مناسبي براي سارقان شده تا با استفاده از اطلاعات خصوصي كاربران و آگاهي از نبود آن‌ها در منازلشان، خانه‌هاي اين افراد را مورد سرقت قرار دهند. 
براساس گزارشات اخير مشاهده گرديده كه به روز كردن اطلاعات خصوصي و دادن اطلاعات در مورد زمان سفرها و به اشتراك گذاشتن تصاوير تعطيلات سبب مي شوند تا دزدان پس از آگاهي از نبود كاربران در منازلشان، با استفاده از سيستم مكان‌ياب منازل آن‌ها را شناسايي و مورد سرقت قرار دهند. 
پليس فتا ناجا از كاربران درخواست مي‌نمايد كه دقت بيشتري در استفاده از اين امكانات نموده و در صورتي كه مسائل و الزامات امنيتي و اصول محرمانگي در اين اشتراك گزاري‌ها رعايت نشوند، ﻣﺗﺄسفانه آسيب‌هاي جدي در حوزه‌هاي فردي و خانوادگي به وقوع مي پيوندد.

 

منبع: پلیس فتا

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

ممنون جالب بود

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :