کد خبر : 43264
تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 455 بازدید

راه‌اندازی مرکز داده و اطلاعات در لرستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: در سال آینده مرکز داده و اطلاعات در لرستان راه‌اندازی می‌شود.

13910821000149_PhotoA

 

به گزارش سویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز: به نقل از خبرگزاری فارس  از خرم‌آباد داریوش کوشکی ظهر امروز در کارگروه سایبری لرستان با اشاره به اینکه ‎مرکز داده استانی لرستان در سال 90 تصمیم‌گیری شده است، اظهار داشت: استان‌ها برای اینکه دستورات و کارهای جزیره‌ای را جمع‌آوری کنند و در یک مرکز دولتی و حاکمیتی ارائه دهند، نیازمند راه‌اندازی یک مرکز داده هستند که در لرستان نیز به این امر توجه شده است.دستگاه‌های اجرایی به این نتیجه رسیده‌اند که یک مرکز داده‌ای با اطمینان نیاز دارند، تا بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: استان لرستان در سال 90به دلیل نداشتن شرایط لازم و متولی خاص نتوانسته تاکنون به این امر مهم دست یابد.

کوشکی خاطرنشان کرد: در برخی از استان‌ها این مرکز راه‌اندازی شده ولی جز دو یا سه استان مابقی از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.راه‌اندازی این مرکز در استان با شکل بهتر و محکم‌تری در حال انجام کار است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: راه‌اندازی این مرکز تا پایان سال جاری محقق نمی‌شود، اما در سال آینده این امر محقق می‌شود.

این مسئول یادآور شد: آنچه برای راه‌اندازی این مرکز نیاز است، مواردی از جمله فراهم کردن زمینه لازم و وجود ساختمان استاندارد و با امنیت در استان است، زیرا این‌گونه دستگاه مهم نمی‌تواند در یک فضای عادی قرار گیرد.ما به دنبال این هستیم که بهترین مرکز داده را در استان راه‌اندازی کنیم، به همین منظور از معاونان وزیر ارتباطات دعوت شده که با شرایط استان از نزدیک آشنا شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان گفت: با راه‌اندازی این مرکز با کیفیت مطلوب استان لرستان نیز می‌تواند جزو پنج استان اول در این رابطه باشد.

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

خب الن اینجا هیچ اشاره روشنی نشده که کاربرد این مرکط داده چیه؟ و برای چی استفاده خواهد شد؟ عبارت “دستورات و کارهای جزیره‌ای را جمع‌آوری کنند” که هدف ساخت این مرکز داده می باشد یعنی چی؟
ممنون میشم کمک کنید و توضیحاتی در مورد خبری که گذاشتین بزارید

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" پاسخ در تاريخ جمعه ۱۱ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹:

سلام

هدف از ایجاد مرکز داده ملی، نگهداری اطلاعات مهم سازمان‌های دولتی با قابلیت اطمینان و امنیت بالا و همچنین میزبانی سایت‌های این سازمان‌ها است که این امر ضمن رعایت محرمانگی اطلاعات، موجب کاهش هزینه‌های دولت در بخش فن‌آوری اطلاعات بدون کم شدن کیفیت خدمات می‌شود.

ممنون از حضورتون

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :