کد خبر : 43295
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 739 بازدید

شهدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ( کوهدشت )

 مقام معظم رهبری : زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است .   شهید والامقام شیرمحمد محمدی پور زندگینامه شهید شیرمحمد محمدی پورشهید شیرمحمد محمدی پور در سال ۱۳۲۷ در روستای قبله طرهان از توابع کوهدشت دیده به جهان گشود وی به امور کشاورزی اهتمام می نمود . در سال ۱۳۵۳ […]

 مقام معظم رهبری : زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است .

 

شیرمحمد محمدی

شهید والامقام شیرمحمد محمدی پور

زندگینامه شهید شیرمحمد محمدی پور
شهید شیرمحمد محمدی پور در سال ۱۳۲۷ در روستای قبله طرهان از توابع کوهدشت دیده به جهان گشود وی به امور کشاورزی اهتمام می نمود . در سال ۱۳۵۳ ازدواج کرد که حاصل آن دو فرزند پسر و دختر است ایشان دارای روحیه ضد سلطنتی بوده اند که تنفر و انزجار وی نسبت به شیوه حکومت پهلوی هیچگاه قابل کتمان نیست وی در سرانجام راه صیانت و مجاهدت از ارزشهای والای اسلامی به تاریخ ۱۳۵۷/۹/۲۳ شربت شهادت را نوشید و در جوار ائمه هدی (ع) ماَوا گزید.
روحش شاد و یادش مستدام باد
شهید محمدی پور علاقه ای شگرف به تعبد خداوند متعال و اقامه نماز و اجرای فرائض دینی بخصوص روزه و دعا داشتند مهمترین فعالیتهای اجتماعی شهید آگاه کردن کشاورزان نسبت به مسائل مبارزات بود و شرکت ایشان در تمامی تظاهرات ستم شاهی از نمودهای فعالیت سیاسی نامبرده به شمار می آمد. شهید محمدپور به واسطه عدم برخورداری از سواد خواندن و نوشتن قادر به انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری ویژه ای نبود لیکن بصیرت و شناخت و آگاهی خاص ایشان نسبت به نهضت حضرت امام رحمه الله علیه موجب بیداری اطرافیان شهید می شد.
شهامت و بردباری از برجسته ترین خصوصیات اخلاقی شهید به شمار می آمد بگونه ای که با وجود جو رعب آمیز و خفقان سیاسی ایشان از بازگو کردن حقایق نهضت امام (ره) دریغ نمی نمود و در هر فرصت مناسبی بدون در نظر گرفتن مصالح شخصی به بیان حقایق می پرداخت
در یکی از روزهای عزاداری سید الشهداء با عده ای از حامیان امام (ره) با چماق داران رژیم ستم شاهی درگیر شدند و قلت آنان و کثرت چماق داران ذهن هر بیننده ای را به حماسه عاشورای حسینی (ع) راهنما می شد و مظلومیت حسین (ع) پس از توالی قرن های بسیار در آن درگیری نمایان بود.

 

اکبرسهم الدینی

شهید والامقام اکبر سهم الدینی

زندگی نامه شهید اکبر سهم الدینی

وی در سال ۱۳۳۰ در یک خانه مذهبی به دنیا آمد. او و برادرش عزیزاله را در یک زمان با هم به سربازی بردند . بعد از خدمت سربازی ازدواج کرد که ثمره ان دو فرزند پسر بود . پس از مدتی به استخدام کارخانه بنام جهان صنعت در امد . در همان کارخانه اقدام به ساخت یک اسلحه می کند مسئولین از این موضوع اطلاع پیدا می کنند و او را از کار بر کنار می کنند و حقوق او را پرداخت نمی کنند . پس از اخراج به شغل بنایی پرداخت و در شهرک مدرس تهران برای خود خانه ای ساخت . او جهت دیدن خانواده اش از تهران به کوهدشت می آید و با ماندن حدود دو ماه در کوهدشت یک واحد ساختمان نیز برای خانواده اش ساخت و همه را خوشحال کرد .وی از نظر اخلاق بسیار مهربان بود و همیشه سعی داشت همه را از خود راضی کند . در اوایل انقلاب یک روز او و برادرش به بهشت زهرای تهران می روند و در آنجا جسد چند شهید را که در زندان های رژیم به سختی شکنجه شده بودند را مشاهده می کنند و از آن زمان به مبارزه علنی با رژیم پهلوی پرداختند که سر انجام در تاریخ ۱۳۵۷/۱۰/۱۱ در یک تظاهرات شدید علیه رژیم طاغوتی در کوهدشت به دست مامورین جنایکار پهلوی شربت شهادت را نوشید .

 

شهید بگمراد کسمرادی

شهید والامقام بگمراد کسمرادی

زندگینامه شهید بگمراد کسمرادی

در سال ۱۳۴۳ متولد شد و زادگاه ایشان در محل سرکوه همیان می باشد و در روستای مزبور به سن بلوغ رسید مدتی به نگهداری گوسفندان پرداخت و از این به بعد با پدرش به ادامه زندگی پرداخت و چون پدر وی توانایی زندگی نداشت با ایشان به مشورت پرداخت و او را راضی نمود تا اینکه مقداری از گوسفندانی که داشتند بفروشند و در نزدیک شهر سکونت نمایند تا اینکه پدر و مادر مهربان و بقیه خواهران و برادر ۵ ساله ای که داشت در شهر زندگی کنند و تا نزدیک اجتماع و مسجد بشوند و به عبادت خداوند بپردازند و بجا آورند و مقدار پولی که دارائی آنها بود جمع آوری کردند و یک قطعه زمین ساختمانی خریداری نمودند و یک سال در شهر کوهدشت کرایه نشین بودیم ایشان با دست مزد کارگری مقداری پول جمع کرد به ساختن تعدادی اطاق گلین پرداخت و بعد از آن چندی نگذشت در زمان خلافت نظام استبدادی شاه معدوم که موج انفجار ملت عظیم ایران به رهبری ابر مرد جهان خمینی کبیر و روحانیت اصیل ادامه پیدا کرد و در آغاز نهضت و مبارزه و تظاهرات بر علیه نظام سلطنتی و دست نشانده ابرقدرتها ادامه پیدا کرد و در آن روز به درجه رفیع شهادت نائل بشود و از اوائل تظاهرات تمام وجودش به کارگران و پخش کردن تصویر امام و تبلیغات اسلام کوتاهی ننمود و در روز ۵۷/۱۰/۱۱ بدست دژخیمان طاغوتی به شهادت رسید و در آن روزیکه شهید شد و در موقع فجر سپیده دم لباس های خود را جمع نمود و گفتم پسرم چه خبرست و گفت پدر می خواهم به حمام بروم و خودمان حمام نداریم و برم حمام تا اینکه بعدازظهر چون راهپیمائی می باشد پاک باشم و بلکه خداوند بخواهد پسر ناقابلت در راه اسلام شهید بشود و از شما بپذیرد و اگر که شهید نشدم بدان که خداوند نمی خواهد ولیکن پدر هیچ ناراحت نباشید و چون آدم یک روز بدنیا می آید و یک روز دیگر بسوی آخرت هجرت می کند و ایشان از روزیکه به سن بلوغ رسید به نماز و عبادت خداوند پرداخت و ما که پدر و مادر ایشان بودیم از ماها دلجوئی بعمل می آورد امر به معروف و نهی از منکر می کرد و یا اینکه کسی به مخالفت رهبر و روحانیت بحث می کرد به دشمنی بر می خواست

 

شهید سیدمرادعلی حسینی

شهید والامقام شهید سیدمرادعلی حسینی

زندگینامه شهید سید مرادعلی حسینی

شهید سید مرادعلی حسینی در سال ۱۳۴۶ بدنیا آمد در دوران کوچکی که یک سال از عمرش نگذشته بود پدرش را از دست داد و تحت تکفل عمو و مادرش زندگی می کرد وی در شهر نورآباد در خانواده ای بسیار فقیر و ضعیف زندگی خود را به سختی  بسیار به سر می برد تا اینکه دوران تحصیل فرا رسید.شهید سیدمرادعلی حسینی در سال ۱۳۵۲ مشغول به تحصیل سال اول ابتدائی شد.و با رنج و مشقت دوران ابتدائی را پشت سر گذاشت تا اینکه به سال پنجم رسید و در این سال یعنی ۵۷-۵۶ بود که مبارزه بر علیه شاه خائن آغاز شد و این بود که مدارس را تعطیل می کردند و دانش آموزان همراه با ملت قهرمان  به تظاهرات و راهپیمائی می پرداختند. وی نیز چون عاشق امام خمینی این ابر مرد زمان بود و چون معنی اصلی اسلام را فهمیده بود و چون از ظلمهای شاه ظالم آگاهی داشت دیگر طاقت درس خواندن و رفتن به کلاس را نداشت همراه با امت شهید پرور تظاهرات خیابانی را شروع کرده بودند و چون چند بانک و چند مغازه را به آتش کشیده بودند ساواکی های از خدا بی خبر از این عمل آگاهی پیدا کرده بودند و به دستور فرمانده کثیف ژاندارمری کوهدشت با اسلحه گرم وارد عمل شده بوند و چند تن را به شهادت رسانده بودند و چند تن دیگر را زخمی کرده بودند و شهید مرادعلی حسینی که از جلوی صف به جلو حرکت می کرد و در حالی که دو تکه سنگ در دست داشت یکی از سنگها را به طرف فرمانده پرتاب کرده و سرفرمانده را زخمی کرده بودند و وی  با تفنگ ژ_۳ مورد اصابت قرارمی دهد و یک فشنگ به سرش می زند و در همان حال به لقاءالله پیوست و به شهادت رسید و راه را برای ما هموار ساخت.

 

عبدالله شهبازی

شهید والامقام عبدالله شهبازی

زندگی نامه شهید عبدالله شهبازی

دانش آموز شهید عبداله شهبازی فرزند نریمان به تاریخ ۱۳۴۳/۲/۱ در روستای بره خیره از توابع شهرستان کوهدشت دیده به جهان گشود.تحصیلات ابتدایی خود را در همان وادی گذرانده و جهت تکمیل تحصیلات خود به کرمانشاه عزیمت نمود و در آنجا به فراگیری علم و دانش در مقطع راهنمایی و دبیرستان پرداخت که در همین هنگام با نهضت امام خمینی (ره) آشنا شد و بیشتر فعالیت خود را روی محور مبارزه با رژیم منحوس پهلوی متمرکز نمود و به تکثیر و توزیع اعلامیه ها و انجام فعالیتهای انقلابی پرداخت . وی در بیشتر تظاهرات های انقلابی شرکت فعال داشت تا سرانجام به تاریخ ۱۳۵۷/۸/۱۲ توسط عمال رژیم ستم شاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در گلزار شهدای کوهدشت به خاک سپرده شده است.

از بارزترین خصوصیات اخلاقی این شهید گرانقدر فروتنی و کمک به محرومین بود و اقامه نماز از مهمترین اعمال وی بشمار می رفت و اکثر اوقات با استفاده از قرآن جیبی خود در حال تلاوت قرآن بود و هیچگاه روزه خود را فراموش نمی کرد.انتقال اعلامیه های حضرت امام (ره) از کرمانشاه به شهرستان کوهدشت و روستای بره خیره و تشویق مردم جهت شرکت در تظاهرات از فعالیتهای سیاسی وی بود.

 

آدرس وبلاگ ” شهدای پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان کوهدشت ” با مدیریت آقای امیرهوشنگ رشیدیان

http://shenko.blogfa.com/

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

مرتضی قبادی در گفته :

یاد وخاطره همه شهدای گلگون کفن انقلاب گرامی باد .
روز 1357/8/12 در میدان کنونی امام خمینی(ره) در گیری شدید میان راهپیمایی کنندگان ونیروهای ژاندرمری کوهدشت رخ داد آنچه که بنده بیاد دارم سهید والامقام سید مراد علی حسینی در همین میدان جلوی منزل ما گلوله به صورت مبارکشان اصابت کرده بود . ما هم در آن ایام پنجه خود را در خون شهدا می ردیم وپنجه خونین را بر روی کاغذ سفید رده وبه عنوان یادگاری از شهید نگه می داشتیم .
در سی وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی می داریم .

[پاسخ]

بازوند دوراهی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۳ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۸:۵۳:

ای کاش مکان شهادت انها را هم واضح تر می نوشتی مثلا در چه خیابانی

[پاسخ]

کوهدشتی مقیم مرکز پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۳ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵:

سلام آقای بازوند دوراهی. شهید عبداله شهبازی در خیابان شهدا و 50 – 60 متر پایین تر از میدان شهدا روبروی کوچه حاج عالی خان سپهوند. روبروی بانک تجارت قدیم و کوچه حاج غلامعلی سهرابی شهید شدند دقیق یادمه که آقای عزیز شمسی (از بختیاری های خوب مقیم کوهدشت و معلم ورزش) کف دو دستش رو به خون شهید متبرک کرده و بصورتش مالیده و غریو و فریاد مرگ بر شاه بسیار رسا تر شده و کسانی که تا آن زمان تماشاچی بودند به تظاهرات پیوسته و شعار دادند. امروز که این کامنت رو میزارم یاد کلام نورانی امام راحل عظیم الشأن افتادم که فرمود: بکشید ملت ما بیدارتر میشود. روح شهدایمان با اولیاءالله محشور باد.

[پاسخ]

احسان امید در گفته :

خداوند روح تمامی شهدای انقلاب اسلامی را شاد بفرمایید و راهشان پر رهرو .
هنگامی که شهید شهبازی به شهادت رسیدند حقیر در نزدیکی او بودم . که مظلومانه به شهادت رسید.
روحش شاد.

[پاسخ]

بهزاد باقری همدان در گفته :

شما شهدا شکوفه های بودید,که هنگام غنچه بودن دوست داشتنی . و موقع گل کردن عشق ورزیدنی . ودر وقت باز شدن پرستیدنی هستید . ای گلهای زیبای خلقت .هر آنچه تنفس آزادانه میکشیم از برکت پرواز شماهاست. ما را به نگاهی میهمان خوان نعمت خود کنید…

[پاسخ]

علي باقرزاده در گفته :

السلام عليك يا اباعبدالله و السلام علي الحسين و علي اولاد الحسين و علي اصحاب الحسين (ع)
ما چون زمان جبهه و جنگ توانايي رفتن به جبهه را بدليل كم بودن سن نداشتيم و بنابراين اين افتخار نصيب ما نشده الان با ذكر اين رشادت ها و پايمردي ها ما را در جريان قرار مي دهيد كه خداوند به شما اجر عظيم بدهد انشاء الله
اما اگه ممكن هست علاوه بر نصب عكس شهداي گرانقدر از زبان همرزمان آنها در باره نحوه ي شهادتشان و در باره عمليات هاي مقدس توضيحاتي بدهيد و خاطراتي را ذكر نماييد . بسيار ممنون
جناب بالنگ عزيز هرچند خدمتتان نرسيده ام اما گجرتم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ جمعه ۱۱ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۴۹:

ایمه گجرتیم آقای باقرزاده
چشم حتما پیگیرش خواهیم شد

[پاسخ]

كوهدشتي مقيم مركز در گفته :

سلام بر شهيدان بويژه آنانيكه در اوج ظلمت شاهنشاهي راه روشني و سعادت رو هم خود خوب تشخيص داده و هم به نسل عصر خود نشان دادند.
همانهاييكه با همه وجودشان ثابت كردند كه با دست خالي ميشود بر رژيم تا بن دندان مسلح طاغوت زمان پيروز شد. ثابت كردند كه
<>.
درود بر آنانيكه امام خويش را تنها نگذاشته و با تمام وجود از خط سرخ شهادت حمايت كردند.
يادم هست شهيد عبدالله شهبازي (عكس آخري) براي خريد عروسي خواهرش از كشماهر آمده و در حاليكه خانواده اش مشغول خريد بودند، ايشان با توجه به علاقه وافرش به اسلام، وارد سيل تظاهرات مردم شده و با شعار دادن به ياري جريان حق آمده و نهايتأ هم در خيابان شهداي كوهدشت با تير مستقيم مأمورين ژاندارمري سابق به جمجمه مباركش به ملكوت اعلاء پيوسته و آنطور كه يادم مونده اولين شهيد تظاهرات در كوهدشت بود.
روحشان شاد و راحشان مستدام باد.
بار الها سرانجام ما را آنچنان ختم بخير بگردان كه شرمنده اين بزگواران نباشيم. آمين يا رب العالمين
آقاي بالنگ خدا وكيلي زحمات شما را نميدانم با چه زباني جبران كنم، فقط ميگويم خداوند تعالي شما را عاقبت بخير فرمايد.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ جمعه ۱۱ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۴۰:

ممنون از لطف و بزرگواری شما دوست عزیز
برای شما که از یادگاران شهدا هستین آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم

[پاسخ]

کوهدشتی مقیم مرکز پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۳:۳۳:

خدا به شما عزت دهد

[پاسخ]

سعیدگراوند.کلسرخی در گفته :

شهادت باغی است که هر کس نمی تواند با غبانش باشد
روحشان شاد ویادشان گرامی

[پاسخ]

کوهدشتی مقیم مرکز پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱:

درود بر شما برای جمله زیبایت

[پاسخ]

سید محمد صادق محمدی وفایی در گفته :

سلام بر شهدا

دلم تنگ شد از چند جهت

حال و هوای الان با آن زمان خیلی فاصله گرفته است. کو برادر برادر گفتن ها ؟
کو آن همه ایثارها؟
جان بر کف بودند از حقوق و مزایا نبود خبری
آرزوهایشان خدایی بود
گفتارشان نورانی بود
هدفشان آرمانی بود
دعای کمیل و …کو
و…

چه زیبا فرموده اند امام سجاد(ع)

بارالها! مادام که عمر من در اطاعت تو صرف گردد مرا زنده دار، و هرگاه عمرم چراگاه شیطان شود
پیش از آن که گرفتار خشم و غضب تو گردم، جانم را بستان

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ جمعه ۱۱ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۲:۴۷:

سلام حاج آقا
سپاس از حضورتون
انشاالله که شرمنده شهدا نشیم

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

با تقدیم سلام برشهدای عزیز شهرمان بویژه شهدای انقلاب
از آقا سعید بالنگ و آقا امیر هوشنگ رشیدی این نوجوان بلند همّت متشکریم
یادداشت جدید وبلاگ : میعــــــاد 92 ” خاطره ای از ورود امام خمینی و ایام الله دهه فجر”
http://miaad92.blogfa.com

[پاسخ]

امیر هوشنگ رشیدیان پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱:

سلام حاج اقا خسته نباشید شما دل گرمی مایید

[پاسخ]

سید محمد صادق محمدی وفایی در گفته :

سلام آقا سعید

الحق و الانصاف نام سعید با سمت شهداییت تناسب دارد .

برادر عزیزم !

گر مقدورت هست و صلاح می دانی بیش از این ویژگی های برجسته هرشهیدی را به صورت بسیار مختصر و درقالب نکاتی بیان کن .
به یقین باید وقت بگذاری با خانواده های شهدا مصاحبه کنی و با همرزم شهدا اشنا باشی و از آنها کمک بگیری .

سعید جان از ادرات گرفته تا مدرسه و خیابان ها و تا … به عطر فضائل اخلاقی شهدا نیازمندمند .
البته صرف یاد شهدا نیز دلهایی را نورانی می کند ولی به جان گلرخانم نیاز جامعه بیش از یاد شهداست مرام شهدا باید زنده شود .بازنده آن است از مرام و خط نورانی شهدا جدا شود .

سالم باشید و با نشاط

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۸:۲۰:

سلام حاج آقا
منون از لطف شما
چشم انشاالله در مطالب آینده حتما درج خواهد شد
موفق باشید

[پاسخ]

حمید آدمی/کانون سبحان کوهدشت در گفته :

زیبایی رمز ماندگاریست و سادگی رمز زیبایی …
شهدا چه ساده و زیبا بودند !
باسلام خدمت دوستانم آقا سعید و آقا امیر هوشنگ ، خدا قوت.
http://kanoonsobhan.ir/

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸:

سپاس از حضورت حمید جان

[پاسخ]

امیر هوشنگ رشیدیان پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲:

سلام اقای آدمی ممنونم انشاالله موفق باشید

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام،تشکر از آقا سعید عزیز ویاد شهدای گرانسنگ انقلاب اسلامی گرامی باد .خاطره جالبی رو در خصوص شهید سهم الدینی ومالیدن خون این شهید به صورتم را قبلا عرض کردم که بسیار مهم بود برای خودم.خیلی مسائل خودم رو مدیون این حادثه میدانم.انشاالله شفاعتمان کنند

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲:

سلام حاج آقا
ممنون

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

يادت به خير زندگي
روزي كه عبدلله شهبازي به شهادت رسيد من در آن تظاهرات شركت داشتم. من دانش آموز سال دوم راهنمايي بودم شهيد شهبازي به گمانم سوم راهنمايي بودند از يك مدرسه بوديم؛ مدرسه ي محمد معين كه بعدها محمد مصدق و سپس نواب صفوي شد. نميدانم نام بعدي اش چه خواهد بود.
پس از حمله ي تظاهركنندگان، نيروهاي ژاندارمري شليك كردند. شهبازي شهيد شد. خيلي كوچك بودم، قدم نمي رسيد ببينم جلوترها چي شد. اما سنگهايي كه به طرف نيروهاي ژاندارمري پرتاب ميكردم دقيقاً به وسط جمعيت تظاهركننده احتمالا بر فرق شان فرود مي آمد. جمعيت عقب نشيني كرد فشار جمعيت نزديك بود لهم كند. درخت تنومندي كنار پياده رو دو سه متر جلوتر بود با موج جمعيت خود را به طرف درخت هدايت كردم. و پشت درخت قرار گرفتم وگرنه له ميشدم. پس از آن به طرف دادگاه در خيابان دادگاه قديم، حركت كرديم. جوانها قبل از ما رسيده بودند. وقتي ما رسيديم، وسايل دادگاه را در آتشي كه روشن كرده بودند مي انداختند.
پس از آن، دوباره فرار كرديم به منطقه تازه آباد. چند نفر دانش آموز راهنمايي تا عصر در همان سمت شهر مانديم، گرچه احتمالا ژاندارمري با توجه به سن مان توجهي به ما نميكرد ولي جرات نكرديم به اين سمت شهر كه محل سكونت مان بود برگرديم مي ترسيديم ژاندارمري دستگيرمان كند. . نميدانم همان روز بود يا روز ديگر كه اداره ي دارايي را در خيابان دارايي آتش زدند.

[پاسخ]

هادی قبادی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۹:۵۲:

با سلام وتشکر از آقای گراوند
چقدر خوب است همه دوستان و همشهریان گرامی دست به کار شده و خاطراتشان را از آن ایام و سال های بعدش
یعنی دوران دفاع مقدس (که همه بدان سخت محتاجیم ) را بیان نموده یا بنگارند .

[پاسخ]

کوهدشتی مقیم مرکز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۴ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹:

سلام بر آقای سعید گراوند.
یادم میاد وقتی دادگاه کوهدشت رو آتش زدند کسی که سابقه بدی داشت و البته سواد هم نداشت، دسته دسته کاغذها رو می آورد وسط آتش و می سوزاند. بهش گفتم فلانی اینها مهم نیست خودتو اذیت نکن! گفت: نه شاید این همون سابقه بد من باشد!! بزرا همو بسوزونم!

[پاسخ]

کوهدشتی مقیم مرکز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۴ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰:

عذرخواهم جناب آقای پرویز گراوند

[پاسخ]

امیر هوشنگ رشیدیان در گفته :

سام اقا سعید ممنونم از لطقتون انشاالله همواره در مراحل زندگی موفق باشید ودر نهایت درود بر شهدای پیروزی انقلاب خدانگهدار.

[پاسخ]

امیر هوشنگ رشیدیان پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲:

سلام اقا سعید ممنونم از لطفتون انشاالله همیشه موفق باشد.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ شنبه ۱۲ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶:

سلام امیرهوشنگ
اجرت با شهدا

[پاسخ]

نورعلی مقیم مرکز در گفته :

سلام عالی بود تشکر از شما جناب اقای بالنگ ورشیدی///

[پاسخ]

کسمرادیان از تهران در گفته :

از زحمات جناب بالنگ سپاسگزارم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۵ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲:

درود بر روح بزرگ شهیدان والامقام کسمرادی
سپاس از حضورتون

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :