کد خبر : 43551
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 355 بازدید

امتناع دامدار لرستانی از شلیک به گرگ مهاجم

  مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت :گرگ مهاجم که به یکی از دامداریهای شهرستان ازنا حمله کرده بود، توسط دامدار لرستانی زنده گیری شد. به گزارش میرملاس نیوز، ˈمحمد حسین بازگیر ˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : دو قلاده گرگ در هفته جاری به یکی از دامداری ها در […]

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت :گرگ مهاجم که به یکی از دامداریهای شهرستان ازنا حمله کرده بود، توسط دامدار لرستانی زنده گیری شد.

به گزارش میرملاس نیوز، ˈمحمد حسین بازگیر ˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : دو قلاده گرگ در هفته جاری به یکی از دامداری ها در پنج کیلومتری شهر ازنا حمله و سه راس از گوسفندان این دامداری را درید.

وی اظهار داشت: پس از این حادثه مالک این دامداری با وجود در اختیار داشتن سلاح شکاری از کشتن این گرگ ها خود داری کرد و تنها یکی از آنها را به دام انداخت.

وی تصریح کرد:هم اکنون گرگ به دام افتاده توسط دامپزشکی استان مورد معاینه قرارگرفت و پس از واکسن و اطمینان از سلامت این حیوان در زیستگاه حیات وحش سفید کوه ازنا رها سازی خواهد شد .

وی در ادامه گفت: با توجه به رفتار مسوولانه دامدار نسبت به محیط زیست این اداره کل ضمن قدردانی از وی خسارت وارده به دامهایش را پرداخت خواهد کرد .

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بابا فردین تو دیگه کی هستی که به دشمن زندگیت امان دادی اینه بخشندگی لر

[پاسخ]

دمت گرم. ایشالا در برخورد با ادمهایی که مانند گرگند در برخورد با ادم همینجور برخورد کنیم و این نوع برخورد را محدود نکنیم به پلنگ و گرگ. ما با گرگا خوش برخوردیم اما اگه همسایه ای حرف تندی بزنه طوفانی باش برخورد میکنیم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

احسنت بر شما جناب بازگیر . پیشنهاد می شود استانداری پاداش ویژه بدهد چون صرف تامین خسارت که به نقطه ی صفر قبل از حمله ی گرگ برمی گردد.پس اقدام ارزشمند وی چه می شود؟!!

[پاسخ]

حاجی علی شیراوند در گفته :

درودمی فرستم به جناب بازگیر،واقعن هرموقع چهره ایشان رامی بینم یک حس عجیبی بهم دست می دهد، عطوفت ومهربانی ازسروصورتش می بارد،زیستن وحق حیات داشتن را مختص به همه ی مخلوقات خداوند می داند! برای نجات یک “پلنگ”زخمی، خودوهمکاران ارزشمندشان چه زحماتی کشیدند،ای کاش مدیران ماهم برای کمک به همنوعان و همکاران خوداینچنین برخورد می کردند، که متاسفانه به خوبی عمل نکردندورفتند!!!!!!!!!

[پاسخ]

بادرودبه این هم استانی عزیزوارجمندلرستانی که درس بسیار جالبی رابه هموطنان داد باشدتادیگران بیاموزند.
متاسفانه دریکی ازمناطق ایران ،ظاهرا اطراف اصفهان شاهد فیلم بسیارحزن انگیز ی بو دیم که از طریق یکی از سایتها پخش شد،وان بدام انداختن یک گونه بسیار نادر وبسیار زیبا ازیک نوع کفتار که ضمن اینکه دست جانور بیچاره را
بسته بودند چند نفر با چوب وچماق بجانش افتاده ودرعین حال سگهای ابادی را برایش رها ساخته بودند وبحدی باچماق بسر وصورتش زدندوسگها گازش گرفتندتابه بدترین حالت شکنجه شدوتلف گردید.

[پاسخ]

فرهادامرایی از رومشگان در گفته :

از یک لرستانی اصیل چیز غیر از این رفتار انتظار نمی رود.

[پاسخ]

روستاي آقاجان رومشگان در گفته :

فرهاد متشكرم ازكامنت شما؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :