کد خبر : 44487
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 207 بازدید

64 تن ماهی از کوهدشت به عراق صادر شده است

    مدیر کل دامپزشکی لرستان گفت : در سالجاری 200 تن ماهی از لرستان به عراق صادر خواهد شد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈمحمد جواد گودرزی ˈ  افزود : در حال حاضر لرستان به دلیل منابع آبی غنی یکی از غرفه های مهم تکثیر و پرورش ماهی است . وی […]

 

 

مدیر کل دامپزشکی لرستان گفت : در سالجاری 200 تن ماهی از لرستان به عراق صادر خواهد شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈمحمد جواد گودرزی ˈ  افزود : در حال حاضر لرستان به دلیل منابع آبی غنی یکی از غرفه های مهم تکثیر و پرورش ماهی است .

وی اظهار داشت : در سال گذشته 20 هزار تن ماهی در لرستان تولید و پرورش شده است که از این مقدار حدود 17 هزار تن ماهی سرد آبی و سه هزار تن ماهی گرم آبی بوده است.

وی تصریح کرد :همچنین در سال گذشته لرستان 120 میلیون قطعه ماهی تکثیر کرده است و در زمینه تکثیر و پرورش ماهی مقام اول کشوری را داشته است .

وی در ادامه با اشاره به میزان مصرف ماهی در استان گفت : عمده تولید ماهی در استان مازاد است و به بازارهای قم ،تهران ،مشهد و استانهای دیگر بارگیری می شود .

وی افزود : در حال حاضر سه مرکز تولید و پرورش ماهی در شهرستان های کوهدشت ،خرم آباد و بروجرد با ظرفیت تخلیه شکم و بسته بندی فعال است.

وی با اشاره اینکه در سالجاری تاکنون 64 تن ماهی از کوهدشت به عراق صادر شده است ،اظهار داشت : مرکز پرورش ماهی کوهدشت با سابقه سه سال فعالیت در سالجاری 200 تن ماهی در سال به عراق صادر خواهد کرد.

وی تصریح کرد : همچنین در حال حاضر 486 مرکز پرورش و 17 مرکز تکثیر ماهی در لرستان دارای پروانه بهره برداری هستند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

س.م.والی پور در گفته :

آفرین برکوهدشت وکوهدشتی ها

[پاسخ]

محمد در گفته :

کلا فرآورده هایی که در کوهدشت تولید میشن از گوشت گرفته تا مرغ و تا ماهی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستن . از شهرهای مختلف استان همیشه گوشت کوهدشت رو میبرن .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :