کد خبر : 44492
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 66 بازدید

رئیس جهاد کشاورزی پلدختر: تا دو هفته دیگر باران نبارد، مزارع دیم شهرستان دچار خسارات جدی می‎شوند

  رئیس جهاد کشاورزی پلدختر از کمبود باران در یکی دو هفته گذشته در این شهرستان ابراز نگرانی کرد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، خادمی رئیس جهاد کشاورزی پلدختربا اشاره به کاهش بارندگی در چند هفته گذشته، اظهار کرد: چون هنوز زمین رطوبت دارد، در حال حاضر مشکلی نداریم اما اگر این […]

 

رئیس جهاد کشاورزی پلدختر از کمبود باران در یکی دو هفته گذشته در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، خادمی رئیس جهاد کشاورزی پلدختربا اشاره به کاهش بارندگی در چند هفته گذشته، اظهار کرد: چون هنوز زمین رطوبت دارد، در حال حاضر مشکلی نداریم اما اگر این روند ادامه داشته باشد، مشکل‎های زیادی ایجاد می‎شود.

وی ادامه داد: بافت خاک در پلدختر سبک است و اگر تا دو هفته دیگر باران نبارد خسارات زیادی به مزارع دیم این شهرستان وارد می‎شود.

خادمی در ادامه با اشاره به زمان برداشت محصولات پلدختر، تصریح کرد: ظرف 10- 15 روز دیگر بیش از 200 هکتار خیار گلخانه‎ای در شهرستان برداشت می‎شود و این در حالی است که در مناطق دیگری از پلدختر این محصول در حال کشت است. همچنین هم‎اکنون گل نرگس نیز برداشت می‎شود.

رئیس جهاد کشاورزی پلدختر درباره محصول سبزی شهرستان نیز گفت: برداشت این محصول تا اوایل سال آینده ادامه دارد و چون در فصول سرما، پلدختر خط تولید سبزی در کشور است، وقتی هوا گرم می‎شود و سایر محصولات سبزی به بازار می‎آید کشت این محصول در پلدختر کم می‎شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ماموت در گفته :

ايول

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :