کد خبر : 44495
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,326 بازدید

دعوا بر سرِ زمین پتروشیمی که هیچگاه کلنگ زنی نشد/ وقتی “خشت اول” کج نهاده می شود

  روایت پتروشیمی کوهدشت، حکایت پروژه ای است که هیچ گاه مراسم کلنگ زنی به خود ندید و با برگزاری مراسمی در یک سالن آمفی تئاتر تحت عنوان “خشت اول” تصمیم به عملیاتی شدن آن گرفته شد تا با عدم اجرای این پروژه نوع جدیدی از کلنگ های روی زمین مانده در دیار کلنگ های […]

 

روایت پتروشیمی کوهدشت، حکایت پروژه ای است که هیچ گاه مراسم کلنگ زنی به خود ندید و با برگزاری مراسمی در یک سالن آمفی تئاتر تحت عنوان “خشت اول” تصمیم به عملیاتی شدن آن گرفته شد تا با عدم اجرای این پروژه نوع جدیدی از کلنگ های روی زمین مانده در دیار کلنگ های غیرکارشناسی لرستان ابداع و رونمایی شود.

به گزارش میرملاس نیوز، مردادماه سالجاری مراسم نهادن ” خشت اول ” پتروشیمی کوهدشت در حالی برگزار شد که این مراسم به جای محل احداث پروژه و انجام کلنگ زنی های مرسوم در جریان شورای اداری کوهدشت برگزار شد.

از آن روز تاکنون نزدیک به هفت ماه می گذرد و هنوز کسی شاهد به زمین خوردن حتی یک کلنگ برای آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی کوهدشت نبوده است تا یک گره دیگر به مجموع گره های کور در حوزه صنعت لرستان افزوده شود.

این در حالیست که به یک باره اعلام می شود که متولی اجرای پتروشیمی کوهدشت تصمیم گرفته است که محل اجرای پروژه را تغییر دهد، پروژه ای که هنوز معلوم نیست محل اولیه احداث آن کجاست تا بتوان نسبت به تغییر محل احداث آن اقدام کرد تا استاندار لرستان بگوید ابتدا تعیین تکلیف کنید که آیا در این “قبر مرده ای وجود دارد یا نه”!

در این راستا بخش عمده ای از جلسه شامگاه شنبه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به موضوع پتروشیمی کوهدشت که گویا “خشت اول” آنها کج نهاده شده است، اختصاص یافت تا این پروژه هنوز اجرا نشده به راه کج خود ادامه دهد.

پروژه ای که شروع نشده متوقف شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در این رابطه با بیان اینکه مصوبه احداث پتروشیمی کوهدشت مربوط به دور دوم سفر هیئت دولت به استان لرستان است اظهار داشت: این صنعت به پیشنهاد وزارت نفت در این شهرستان به تصویب رسیده و اجرایی شده است.

حجت الله بیرانوند با بیان اینکه خوراک پتروشیمی کوهدشت گاز طبیعی است که از محل خط 36 اینچ گاز که از استان لرستان می گذرد تامین می شود ادامه داد: میزان گاز طبیعی مورد نیاز پتروشیمی کوهدشت به صورت سالانه 600 میلیون متر مکعب است.

وی با اشاره به تولید 40 هزار تن اتیلن در صورت بهره برداری از این طرح صنعتی تصریح کرد: همچنین با بهره برداری از این پتروشیمی 120 هزار تن پروپیلن به صورت سالانه تولید می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان داشت: مواد تولید شده در پتروشیمی کوهدشت در حوزه های مختلف تولید لاستیک خودرو، عایق، روکش سیم و کابل،  لوله سازی، و … مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اختلاف بر سر زمین پروژه ای که هیچ گاه کلنگ زنی نشد

بیرانوند با اشاره به ایجاد 400 فرصت شغلی با بهره برداری از پتروشیمی کوهدشت تصریح کرد: کل سرمایه گذاری این طرح 480 میلیون دلار و پنج هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به ارائه این طرح صنعتی به کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان برای دریافت تسهیلات عنوان کرد: میزان تسهیلات درخواست شده برای اجرای این صنعت در کوهدشت 408 میلیون دلار و چهار هزار و 250 میلیون ریال است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه هم اکنون برای اجرای این پروژه اختلافاتی در زمینه تامین زمین وجود دارد تصریح کرد: نظر مجری این پروژه احداث آن در شهرک صنعتی شهرستان کوهدشت است و این در حالیست که نظر استان احداث آن در اراضی ملی است.

مدیر عامل شعب بانک ملی استان لرستان نیز در این رابطه با بیان اینکه با اجرای این طرح بیش از 500 میلیارد تومان منابع مالی وارد استان لرستان می شود اظهار داشت: با توجه به تصویب این طرح در کارگروه اشتغال بانک ملی نیز تسهیلات لازم را برای اجرای آن پرداخت خواهد کرد.

ساکی با تاکید بر اینکه سهامداران پتروشیمی کوهدشت از نظر بانک دارای صلاحیت لازم هستند و دارای پشتوانه قوی هستند تصریح کرد: این طرح نیز فرصتهای شغلی مطلوبی در شهرستان کوهدشت نیز ایجاد خواهد کرد.

پتروشیمی کوهدشت در نقطه شروع متوقف شد

غلام رضا حمزه پور فرماندار شهرستان کوهدشت در این رابطه با انتقاد از عدم اجرای پروژه پتروشیمی این شهرستان اظهار داشت: متاسفانه هنوز در این رابطه هیچ گونه کار اجرایی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای شروع به کار پتروشیمی کوهدشت هشت نقطه برای اجرایی شدن آن به سرمایه گذار معرفی شد بیان داشت: در نهایت زمینی به مساحت 100 هکتار در منطقه خوشناموند شهرستان کوهدشت برای اجرای آن در نظر گرفته شد.

فرماندار شهرستان کوهدشت با اشاره به برگزاری مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی پتروشیمی این شهرستان تصریح کرد: با برگزاری این مراسم برای مردم روشن شد که قرار است که در این محل پتروشیمی احداث شود.

حمزه پور با بیان اینکه بعد از برگزاری مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی پتروشیمی این شهرستان ما پیگیر شدیم که کار احداث کلید بخورد، تصریح کرد: جلسه ای که با مدیرعامل پتروشیمی کوهدشت برگزار شد این سرمایه گذار از تغییر محل احداث این صنعت خبر داد و محل جدید آن را منطقه زانوگه عنوان کرد.

استاندار: در این قبر مرده ای هست…؟!

وی با بیان اینکه زمین قبلی که برای احداث پتروشیمی کوهدشت در نظر گرفته شده بود حدود سه کیلومتر با خط تغذیه فاصله داشت ادامه داد: این در حالیست که زمین جدید بیش از 30 کیلومتر با خط تغذیه فاصله دارد.

استاندار لرستان نیز در این رابطه با انتقاد از وضعیت کنونی پتروشیمی کوهدشت اظهار داشت: برای تعیین تکلیف این پروژه جلسه ای با حضور فرماندار کوهدشت، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، مدیر عامل پتروشیمی کوهدشت، بانک ملی و محیط زیست برگزار شود.

هوشنگ بازوند با تاکید بر اینکه باید هر چه زودتر در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد ادامه داد: باید اقدامی صورت گیرد و مشخص شود که در این “قبر مرده ای هست یا نه که ما داریم روی آن گریه می کنیم”.

به هر روی باید منتظر ماند و دید که کمیته تشکیل شده برای بررسی وضعیت پتروشیمی کوهدشت به چه نتیجه ای خواهد رسید و آیا شاهد عملیاتی شدن این پروژه خواهیم بود و یا پتروشیمی کوهدشت نیز به سیل پروژه های روی زمین مانده استان اضافه خواهد شد.

…………………….

گزارش: فاطمه حسینی / مهر

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

س.م.والی پور در گفته :

خسته نباشید.انشالله یه روزی افتتاح خواهد شد عجله کارشیطونه

[پاسخ]

محمود پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۶:

نماینده گرامی ،
عضو هیات مدیره پتروشیمی کوهدشت
که عنوان کرده بودید من بخاطر اینکه طرح اجرا شود عضو هیات مدیره شدم نه بخاطر چیز دیگر حالا بعداز مدیرعامل بانک ملی که پشتوانه اجرایی پتروشیمی بودند پس اگر حرفی برای گفتن دارید رو کنید ….سد معشوره،گاوشمار، پتروشیمی .راه اهن، سیمان کوهدشت .خودرو سازی با اینکه مصوبه و دستور وزیر را هم داشت که یک خط تولید ایرانخودرو به کوهدشت داده شد نتوانستید اجرایی کنید و از این شاخه به ان شاخه پریدید و همه را کاغذ پاره نامیدید چاره ای جز انکار نداشتید

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

اینم شد قضیه سد معشوره و دیگر افتتاحیه های ناتمام اگه در رومشگان بود یه 60در صدی پیش رفته بود تا الان نماینده محترم خود جزء هیِِیت مدیر ه هستند

[پاسخ]

ازادبخت در گفته :

پس این همه مداحی و به به و چه چه که از فرشاد حیددری به عمل اوردید چی بود میرملاسی ها؟؟؟؟؟

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۶:۳۱:

آقای آزادبخت اگر کمی دقت کنید تمام موانعی که در مسیر اجرایی شدن پتروشیمی کوهدشت ایجاد شده همگی ناشی از عزل نابخردانه آقای حیدری است . اگر می بودند اینچنین نمی شد زیرا ایشان با جدیت تمام بنای اجرای ان را داشتند. بالاخره یک نفر پیدا شد که صادقانه به این دیار خدمتی بکند اما متاسفانه نگذاشتند .

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۲:۴۵:

ناشناس حواست به خودت باشه،الآن ((بیسواد)) می شی ها!!!این روزها نقد فقط یک معنی دارد و آن((تعریف)) است…….

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

اگر مكان يابيِ اين پروژه بدون مطالعه ي زيست محيطي انجام شود، خيانتي بزرگ به حال و آينده ي مردم اين شهرستان است. اگر قرار است تحت تاثيرِ مسائل سياسي و تبليغاتي در مكان يابي و اجرايِ آن موازين زيست محيطي ناديده گرفته شود، انشاءالله هرگز اجرايي نگردد.

[پاسخ]

سوری پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۷:۴۳:

دوست عز یز مکان یابی چیه…..مگه میشه این حرفا…این حرفا رو میزنن سر کارمون بذارن…حالا بهانه اجرا نشوندنش بذارن پای این.سال دیگه میگن اعتبار نیست دو سال دیگه میگن تحر یمیم .سه سال دیگه میگن انتخاباته فعلا بذار ید نماینده بیاد سرکار.چهارسال دیگه میگه تازه سر کار اومدم بذار خرابکارهای نماینده قبل رو درست کنم.پنج سال دیگه میگه جمع شید میخام اله کنم ب له کنم بیائید بنر بزنید هرکی بیشتر چاپلوسی کنه پست میگیره.شش سال دیگه میگن مگه شما به نماینده محترم رای دادید که ازشون طلب براورده کردن خواسته ها دارید.هفت سال بعد میگه ……و این چرخه در شهرستان ما ادامه دارد…….

[پاسخ]

احمدی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۳:۱۲:

همین فکرها وایده های شماست کوهدشت پیشرفت نمیکنه جای تهرانی ها باشید چکار میکنید کارخونه چسبیده به خونه هاشون …

[پاسخ]

پرويز گراوند پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴:

آقاي سوري با عرض ادب
شايد حق با شما باش؛ همين كه يك پروژه آن هم از نوع پتروشيمي، بدون مطالعه ي جامع از جمله مطالعه ي مكان يابي و زيست محيطي، نه بر روي زمين بلكه در يك هتل كلنگ زده ميشود نشانه ي آن است كه قرار نيست چنين كاري به سرانجام مقصود برسد بلكه بعدها چنين است كه اين مسائل به عنوانِ دلايلي براي عدم پيگيريِ پروژه عنوان شوند. مطالعه ي زيست محيطي مغايرتي با اجراي پروژه ندارد بلكه باعث كاهشِ عوارضِ پروژه با حفظ و افزايشِ منافعِ آن مي شود.
اين مسئله كه آقاي احمدي در كامنت شان طرح كرده نيز نشان مي دهد كه ايشان آشنايي تخصصي با مسائل توسعه و توسعه ي صنعتي ندارند و گرنه ميدانست افكار امثال من نيست كه اين شهرستان را به قهقرا برده بلكه اين معضل مرتبط با بي فكري كساني است كه جز قدرت طلبي و تبليغات و مدارك علميِ فاقدِ علم هيچي از دانش و توسعه نمي دانند و نمي خواهند.

[پاسخ]

نادر علی نژادیان پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳:

چشم داش پرویز حتما سفارش میکنم مکانیابی صورت گیرد والبته مکانش هم زادگاه شماست سرخدوم در دامنه کوه چنگری .دیگه ناراحت نشو عزیزم

[پاسخ]

پرويز گراوند پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵:

داش نادر، سپاس از سفارش تان

[پاسخ]

کامران رحیمی مقدم در گفته :

با عرض سلام خدمت همشهریان محترم
آرزوی صنعتی شدن کوهدشت عزیز به رغم داشتن سرمایه های اثر گذاری چون نیروی انسانی متخصص و زمین های مستعد ایجاد کارگاه و کارخانه ، همواره یکی از دغدغه ها و مطالبات بحق مردمان این شهرستان است تا بتوان پس از سالها انتظار بر پیرایه فقر و نداری این وادی پیراهن عافیت و آرامش پوشانید ، خبر خوشایند ایجاد کارخانه سیمان و پتروشیمی با تلاش های بی معنی و متأسفانه جهت دار برخی مسئولین بومی بمنظور جابجایی محل احداث پتروشیمی ، علاوه بر ایجاد تلخ کامی موجب به تعویق افتادن اجرایی شدن مصوبات دولت شده و بی تردید این کوته نظری ها در دراز مدت باعث عدم توجه مسئولین کشوری و استان به این منطقه خواهد شد و بر کور سوی امید وعده شده خاکستر فراموشی می پاشد .
بیایید به خاطر خدا ، به خاطر جوانان شهرمان که در میادین تهران هر روز تحقیر می شوند و به حرمت گیسوان گر گرفته دختران دم بخت فقیر ، از منیتها بگذریم و ما شویم و شهرمان را هوشمندانه بسازیم ، چرا که خوشناموند ، زانوگه و رومشگان تکه جوارح کوهدشتند و آبادی هر گوشه از شهر آبادانی کوهدشت را به ارمغان دارد.

[پاسخ]

شفيعي پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۲۴:

احسن برادر رحيمي

[پاسخ]

باسلام :حالا نماينده محترم كوهدشت بيايدجوابگوباشد! پس اينهمه تراكت وبنركه زدند بازسراين ملت كلاه گذاشتند.

[پاسخ]

جواب م پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴:

شما که میگفتید فرشاد حیدری اورده نماینده چکار داره حالا نماینده جوابگو باشه واقعا…

[پاسخ]

نادر علی نژادیان پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵:

مگه کوهدشت نماینده داره تو رو خدا اسمش رو بگید شاید شناختیمش

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۳۵:

دقیقا. ملکشاهی خودشو مدیون رومشگان می دونه و فقط به فکر اوناست… در نتیجه کوهدشت نماینده نداره.

[پاسخ]

باسلام :احتمالا نماينده محترم شهرمان تنوراين موضوع(پتروشيمي) رانزديك انتخابات گرم خواهدكرد.امابقول استاندارمحترم توي اين قبرمرده اي نيست.مردم گول نخواهندخورد.!!!!! من فكرميكنم آنراباشهرستان شدن رومشگان معامله كرده است!!

[پاسخ]

س پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۵:۰۲:

دقيقا”

[پاسخ]

رومشکان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۷:۴۸:

رومشکان خودش داشت به مرور زمان شهرستان میشد دیگه به اسم نماینده این دور رقم خورد وگرنه اگه نماینده کار بکن بود قول پتروشیمی و بیمارستان رومشکان رو عملی میکرد …

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۳۶:

رومشکانی عزیز شما هنوز غوره نشده میخواید مویز بشید بذار واسه فرمانداریتون مهر و دفتر و دستک درست کنن بعد ادعای پتروشیمی و…..بکنید ما سالیان ساله سرمون کلاه میره و کیا که با فریفتن ما نماینده نشدن و………..

[پاسخ]

رومشکان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۹:

کوهدشتی عز یز فکر نکنم چیزی گفته باشم که به شخصیت شما برخورده باشه……من گفتم نماینده زمان انتخابات این قولها رو به مردم داد و به خاطر این حرفها20هزار رای گرفت…الان اون قولهاش چی شدن.من نمیدونم چرا دوستان اینقده ناراحتن هر حرفی میزنی ربطش میدن به تازه شهرستان شدی و …..

[پاسخ]

سوری پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۲۳:

به امید روزی که از لحاظ نماینده هم جدا شیم.اون موقع یه نفس راحت حال میده

[پاسخ]

روم شکان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۳۰:

نارحت نباش جیگر.رومشکان واستون افتخاری بود حالا که جدا شده ازتون ناراحتید.دنیا همینه

[پاسخ]

m پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۳۹:

شما خوبید کوهدشتی ها..آره جونم

[پاسخ]

رومشگانی اصل پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۲:۰۲:

برا امامی خوبید که 12 سال کلنگی هم نزد ملکشاهی با 2 سال فعلا کلنگ زده

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۲:۱۸:

درود بر شرفت

[پاسخ]

نادر علی نژادیان پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۸:

کدوم کلنگ نکنه کلنگ زنی جدول فاضلاب مراد اباد نظرعلیوند منظورتونه

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴:

شهرستان شدن رومشگان کمتر از پتروشیمی نیست چراکه به مرور حداقل بطور مستقیم 1000نفر استخدام ادارات خواهند شد. آقای امامی فقط برای برخی نور چشمیهای خودش وام سفارش می داد که همه وام گیرها نیز بعد از مدتی ورشکسته شدند

[پاسخ]

محسن در گفته :

سلام به خدمت اونی که درمسیر کلنگ زنی پتروشیمی کوهدشت سنگ اندازی میکن ، قسمت میدم به اون خدایی که نمیدونم بهش اعتقاد داری یا نه دست از سر این مردم شریف اما در عین حال بیکار و فقیر بردار به شما چی میرسه همه میدونن شما هم در احداث این پروژه سهم داشتید بزارید مهندسین کار علمی خودشون رو انجام بدن ، نشه مثل پتروشیمی اراک که هنوز موادش به نام شهرهای اراک میاد اما پولش تو جیب مردم اراک میره

[پاسخ]

سوری پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۷:۴۵:

جک میگی بجز نماینده کی هست دیگه

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

جای شیخ صداقت خالی است

[پاسخ]

نادر علی نژادیان پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۰۸:

اره به خدا

[پاسخ]

شعباني از دماوند در گفته :

دست مريزاد بر قلمت آقاي رحيمي مقدم..

[پاسخ]

کامران رحیمی مقدم پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۹:۵۳:

سپاسگزارم جناب شعبانی

[پاسخ]

محمدی در گفته :

ملکشاهی مشغول انجام دادن کارهای رومشکان است کوهدشت رو از یاد برده کوهدشت بدبخت دیگه نماینده نداره….درضمن زانوگه بهترین مکان برای احداث پتروشیمی می باشد چون در جاده ی اصلی وترانزیتی می باشد

[پاسخ]

رومشکان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۷:۵۰:

کدوم کار ؟شهرستان شدن…این که ثمره چند سال بود به اسم ایشون رقم خورد….خواهشا اینهمه نگید واسه رومشکان کار میکونه.والا ما که خیری ندیدم

[پاسخ]

شهروند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۸:۲۷:

شاید هم زانوگه به رومشگان نزدیکتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

مراد آزادی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۲۹:

دمتگرم، زدی به خود خودهدف

[پاسخ]

متقي در گفته :

درود خدا بر شاهرخي قبادي

[پاسخ]

آرش آزادبخت پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۷:۴۸:

اینو که گفتی تمام مشکلات شهرو حل کردی خسته نباشی کی تمام می کنید این افکار …….رو؟

[پاسخ]

کونانی در گفته :

درود خدا بر دکتر کونانی

[پاسخ]

محمود مهکی قم پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳۰ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۰:۲۱:

اراناو

[پاسخ]

اهالی فراموش شده طرهان در گفته :

آقای استاندار پمپاژ سرطرهان توجیه اقتصادی ندارد ، پتروشیمی هم که همانند قبریست که کوهدشتیها بر سر آن ، بر سر زنان وشیون کنان مویه می خوانند اما معلوم شد تا بحال در این قبر مرده ای نیست / این دو مورد از برکات سفر استاندار محترم به شهرستان کوهدشت است

[پاسخ]

آقای دلواپس در گفته :

به خدا صنعتی کردن استان لرستان کار اشتباه و بزرگیست، این استان دارای پتانسیلهای بسیاری در زمینه کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، گردشگری و … می باشد که اگر این هزینه کلان که قرار است برای صنایع پتروشیمی صرف شود و فقط عده معدودی ادم را مشغول کار کند (که اکثر متخصصینی هم که در این صنایع مشغول می شوند از خارج استان می آید)، اگر این هزینه ها در مواردی که استان ما دارای پتانسیل است سرمایه گذاری شود می تواند عده ای خیلی بیشتری مشغول به کار کرده و از نظر زیست محیطی نیز برای ما به صرفه تر خواهد بود.

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۴۲:

خودتو نکش حواست باشه آلودگی هوا خفه ت نکنه نگرانی که پتروشیمی میاد؟؟؟نه بابا از این خبرا نیست

[پاسخ]

امرایی در گفته :

معلومه مدیر عامل پتروشیمی خیلی باتجربه و وارده که زانوگه رو برای احداث پتروشیمی انتخاب کرده چون زانوگه در جاده ی اصلی عراق به اهواز قرار دارد که روزانه صدها کامیون ترانزیتی عراقی از زانوگه عبور میکند وبرای صادرات مواد پتروشیمی به عراق عالی میباشد….. ولی مکان قبلی احداث در خوشناموند مسیری چپ وغیر قابل دسترس بود…

[پاسخ]

کوهدشتی نگران پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۱۸:

اول اینکه مسیر قبلی (خوشناموند ) درمسیر خط لوله پتروشیمی کشوری است که از پتروشیمی اراک ، خرم اباد ،کوهدشت و کرمانشاه می گذشت دوم اینکه آقای امرایی تو بسازش هر کجا که دلت می خواد فقط مردانه تو ملکشاهی بسازینش ،نذارید فردا امتیازشو بدن به استان ایلام

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۳:۰۸:

خط لوله مهم نیست چون فورا لوله برای زانوگه انتقال میدن مهم مکانه که در دسترسی باشه زانوگه بهترین گزینه میباشد به خاطر نزدیکی با عراق وجاده بین المللی وترانزیتی وهمچنین دردسترس خوزستان نیز میباشد کامیونهای عراق نمیتوانند هرروز در داخل کوهدشت رفت وآمد کنند چون اولا کمربندی ندارد دوما خیابانهایش خیلی کوچک است وترافیک بزرگی درداخل شهر وهمچنین جاده ی ناهموار کوهدشت زانوگه ایجاد میکند…. درود بر مدیر عامل با تجربه وکاردان پتروشیمی کوهدشت

[پاسخ]

روم شکان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۷ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۲۸:

چی میگی با خودت..پتروشیمی کجاست.حالت خوبه؟

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۲:۲۷:

حالم از این بهتر نمیشه چون اگه خدا بخواد داریم صاحب پتروشیمی میشیم

[پاسخ]

گراوند در گفته :

بینی و بین الله اگه ادم بخواد عقلانی فکر کنه واسه این پترشیمی زمینی مناسب تر از منطقه زانوگه و همان زمین شهرک صنعتی اشتره گل گل نیست چون در کنار جاده ترانزیتی جنوب به غرب واقع شده است البته اگه ملکشاهی اونو نبره رومشگان

[پاسخ]

رضایی در گفته :

زانوگه بهترین گزینه میباشد

[پاسخ]

روح الله گراوند در گفته :

چرا زانوگه؟؟

مدتی است بحث پتروشیمی کوهدشت به یکی از پر بحث ترین مباحث در

سطح شهرستان کوهدشت تبدیل شده است بحث در مورد کارخانه

پتروشیمیی که هنوز در اصل وجود آن شک هست که آیا واقعا اصلا وجود

خارجی دارد یا نه به هر حال سال گذشته با حضور جمعی از مسئولین با کلی

سلام و صلوات و همچنین با حضور مدیر عامل وقت بانک ملی طرح کلنگ زنی

پتروشیمی کوهدشت در منطقه خوشناموند زده شد و قرار شد در مدتی

مشخص این پرژه به بهره برداری برسد اما طبق معمول و به دلائل

نامشخص بعد از گذشت یکسال باز هم شاهد این بودیم که این طرح از نظر

کارشناسی مورد تایید نمی باشد و قابلیت اجرا شدن در این منطقه را ندارد

دلائلی که واقعا انسان هرچه در مورد انها فکر می کند به جایی نمی رسد که

واقعا اگر توجیه علمی ندارد پس چرا از اول طرحش را در این منطقه زده اند و

این که آیا چه دست هایی در پشت پرده در کار است که ما باید همیشه شاهد

این چنین اتفاقاتی باشیم .به هر حال بعد از این که سرمایه گذار اصلی بعد از

دیدن منطقه زانوگه نظرش درباره مکان احداث پتروشیمی تغیر کرده است این

سوال به نظر می رسد که آیا واقعا چه مکانی برای زمین احداث این کارخانه

مناسب است ؟. اگر هر انسان عاقلی به عقل سلیم خود رجوع کند به راحتی

می تواند تشخیص دهد که واقعا منطقه زانوگه از لحاظ استراتژیک یک منطقه

منحصر بفرد می باشد این منطقه به لحاظ قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی و

ترانزیتی جنوب به غرب می تواند از پتانسیل بسیار بالایی برای احداث

پتروشیمی برخوردار باشد همچنین این جاده تنها جاده قابل دسترسی عراق

به این منطقه می باشد که چند سال است همه ما شاهد حضور ماشین های

ترانزیتی عراق از این منطقه می باشیم که به مقصد خوزستان در حال ترانزیت

هستند .امیدواریم که مسئولین محترم شهرستان به دور از هر گونه مساله

جناحی و قومیتی عاقلانه بی اندیشند و منطقه زانوگه را برای احداث

پتروشیمی انتخاب کنند

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۲:۳۶:

احسنت بر انسان دانا و فهمیده من هم با نظر گراوند موافقم تمام گزینه های روی میز به سمت زانوگه میباشد……تصویب شد….

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵:

احسنت بسیار تحلیل زیبایی بود من هم با نظر آقای گراوند موافقم

[پاسخ]

طرفدار حق پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸:

حقا و انصافا زانوگه بهترین مکان است من هم با نظر اقای گراوند موافقم تحلیل جالبی بود ان شاالله مسئولان واقع بین باشند

[پاسخ]

گراوند پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۴:۲۶:

بانظر روح الله گراوند موافقم مطلب جالبی رادرج کرده اند

[پاسخ]

شریفه محمدیان پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳۰ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۰:۱۴:

منم با نظر شما موافقم ولی کاش مسئولین اول به فکراین جاده اصلی وبه قول شما ترانزیتی جنوب به غرب باشن چون همین ماشین های عراقی نه تنها باعث نابودی جاده اصلی شدن بلکه باعث تلفات جانی بسیاری از هموطنان شدن

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

روزگاركشكي و…

[پاسخ]

شریفه محمدیان در گفته :

باید از مسئولین پرسید چرا این همه جوان تحصیل کرده کوهدشتی واسه کار گری به شهرهای بزرگ مثل تهران میرن.از وقتی که من یادمه و رای دادم نمایندگان شهرمان کاری واسه بیکاری جوونای این شهر نکردن الانم دلمون به پتروشیمی خوش نکنیم چون از این وعده های دروغ زیاد شنیدیم.اگه اسمی از کوهدشت مونده بخاطر مسئولین این شهر نیست بخاطر بزرگان کوهدشتی هست که در گوشه گوشه این کره زمین یاد و نام کوهدشتو زنده نگه داشتن مثل دکتر طولابی و………………………………………………………………………………

[پاسخ]

همشهری در گفته :

همه با انتقال پتروشیمی به زانوگه موافقن پس مسئولین اقدامات لازم را انجام دهند

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۹:

احداث پتروشیمی در زانوگه موجب آلودگی شهر کوهدشت می شود (وزش باد در لرستان از غرب و شرق است و صورت ساخت آن در زانوگه بخاطر نزدیکی آلودگی پتروشیمی مستقیماً وارد کوهدشت می شود).محل در نظر گرفته شده بهترین گزینه است هم به خط سراسر گاز نزدیک است و هم کمتر موجب آلودگی مناطق مسکونی خواهد شد.طرح چنین بحثهای فقط موجب تاخیر در شروع ساخت این مجتمع می شود که سیاست گذاران اقتصادی هم بدشان نمی آید

[پاسخ]

همشهری پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۳:۰۸:

زانوگه 30کیلومتر از کوهدشت دورتر است ولی خوشناموند وقرعلیوند چسبیدن به کوهدشت چیزی بگو بهت نخندن…..درضمن انتقال لوله گاز کاری نداره طی چند روز انجام میگیرد

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۵:۳۰:

سلام ای همشهری نور خدا -جهت وزش بادها از سمت غرب به شرق است اگر بفرض که ساخت پتروشیمی در کار باشد حتی تو روستای آباریکی هم ساخته بشه تاثیری در آلودگی کوهدشت نداره -30 کیلومتر ضربدر 100 متر پهنا که همش زمین های کشاورزی است می شود 300 هزار متر مربع که بایستی از بهترین زمینهای کشاورزی دشت کوهدشت نابود بشه و البته بایستی هزینه لوله و حفاری و لوله گذاری و هزینه های معارضین و نگهداری سالانه خط را نیز در نظر گرفت.

[پاسخ]

یونس در گفته :

سلام به دوستان همشهری عزیز من که خودم اهوازم ولی تا جایی شنیدم محیط زیست فقط با محل روستای قرعیوند و خوشناموند موافقت کرده بود که به قول یکی از دوستان شنیدم که میگفت از ضرونی و رومشگان اومدن که حاضر بودن که پول بدن تا محلشو انتقال بدن همه دنبال منفعت خودشونن به خدا کسی به فکر مردم نیست اون از نماینده ما که خوابه خدا رحم کنه به ما خدا کسایی که دلشون برا کوهدشت مردم جوناش نمیسوزه نابود کنه من دانشجو ارشد چن وقت دیگه با چه امیدی بیام شهرم که ول باشم الحق مسئولین شهر ما به خاطر سمتشون از دست ندن حاضرن دست به هرکاری بزنن بابا مردم کوهدشتم به خدا آدمن

[پاسخ]

همشهری پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۸:۱۴:

مثل اینکه از همه چیز بی خبری مقصر نیستی چون اون ور دنیایی . محیط زیست با تنها جاهایی که مخالفت کرده خوشناموند وقرعلیوند میباشند چون خیلی به شهر نزدیکند

[پاسخ]

قرعلیوندی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۳۹:

ساخت پتروشیمی و پسماند های حاصل از آن اراضی کشاورزی قرعلیوند و خوشناموند را نابودخواهد کرد، همشو بدین رومشکان و امرایی و امثالهم ،ما نمی خوایم.

[پاسخ]

یونس در گفته :

شمای که موافقید حتما چیزی بهتون میدن اخه کجای زانوگه خوبه خدا خیرتون بده

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۸:۱۷:

اگر هر انسان عاقلی به عقل سلیم خود رجوع کند به راحتی

می تواند تشخیص دهد که واقعا منطقه زانوگه از لحاظ استراتژیک یک منطقه

منحصر بفرد می باشد. این منطقه به لحاظ قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی و

ترانزیتی جنوب به غرب می تواند از پتانسیل بسیار بالایی برای احداث

پتروشیمی برخوردار باشد همچنین این جاده تنها جاده قابل دسترسی عراق

به این منطقه می باشد. که چند سال است همه ما شاهد حضور ماشین های

ترانزیتی عراق از این منطقه می باشیم که به مقصد خوزستان در حال ترانزیت

هستند .امیدواریم که مسئولین محترم شهرستان به دور از هر گونه مساله

جناحی و قومیتی عاقلانه بی اندیشند و منطقه زانوگه را برای احداث

پتروشیمی انتخاب کنند..

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۸:۲۹:

اگر هر انسان عاقلی به عقل سلیم خود رجوع کند به راحتی

می تواند تشخیص دهد که واقعا منطقه زانوگه از لحاظ استراتژیک یک منطقه

منحصر بفرد می باشد این منطقه به لحاظ قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی و

ترانزیتی جنوب به غرب می تواند از پتانسیل بسیار بالایی برای احداث

پتروشیمی برخوردار باشد .همچنین این جاده تنها جاده قابل دسترسی عراق

به این منطقه می باشد که چند سال است همه ما شاهد حضور ماشین های

ترانزیتی عراق از این منطقه می باشیم که به مقصد خوزستان در حال ترانزیت

هستند .امیدواریم که مسئولین محترم شهرستان به دور از هر گونه مساله

جناحی و قومیتی عاقلانه بی اندیشند و منطقه زانوگه را برای احداث

پتروشیمی انت.خاب کنند.

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۳:۱۱:

نه هیچی نمیدونی همینطوری میگی زانوگه چرا خوبه؟ چون 1)جاده ی اصلی وبین المللی از زانوگه میگذرد کوهدشت مسیرش چپ است 2)شهرک صنعتی شماره دو کوهدشت در زانوگه کلنگ زنی شده است 3) روزانه هزاران کامیون عراقی از زانوگه عبور میکنند و برای صادرات مواد پتروشیمی بعه عراق جالب است 4)زمین های اطراف زانوگه بسیار هموار وخالی از درخت وجنگل میباشد وبذای احداث کار خانجات عالی است 5)سرمایه داران برروی زمین های اطراف زانوگه سرمایه گذاری کرده اند وزمین های کشاورزی اطراف زانوگه قیمتشان از زمین های مسکونی گرانتر است . بازم بگم………………

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۹ بهمن , ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰:

با سلام آقای امرایی
یکی از عوامل تعیین کننده جایگاه چنین پروژه های جهت وزش عمومی باد هر منطقه است . در طول سال بطور عمومی جهت وزش باد در کل غرب ایران از غرب به شرق است .از نظر محیط زیست زانوگه محل نامناسبی برای این پروژه است .هرچه منه موشم

[پاسخ]

یونس در گفته :

درود بر تو امرایی که معلومه دنبال چی امسال شما شهرو خراب کردن

[پاسخ]

محسن قاسمی در گفته :

دوستان عزیز این اتفاقات در این شهر چیز تازه ای نیست اینها تمام خروجی اختلافاتی است که در بین ماست اگر در این شهر کمی هم دلی و اتحاد باشد دیگر شاهد این گونه مسائل نخواهیم بود . فرماندارمان از خوزستان بیاید مدیر اداره آموزش پرورش از نورآباد بیاید وپروژه بزرگ پتروشیمی برود جایی دیگر . در این شهر نه قطع رجال است و نه کمبود جا

[پاسخ]

مهدی در گفته :

واسه این پترشیمی زمینی مناسب تر از منطقه زانوگه و همان زمین شهرک صنعتی اشتره گل گل نیست

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

با سلام
در قسمتی از خبر اومده که رییس صنعت و تجارت لرستان گفته خوراک این پتروشیمی از خط گازه در صورتیکه این طرح یک طرح پلیمریه HD که از گاز برای گرمایش و یوتیلیتی استفاده می کند و خوراک آن ماده اتیلن می باشد که از طریق خط سراسرس اتیلن غرب تامین خواهد شد

[پاسخ]

واقعا بی طرف در گفته :

با نظر روح الله گراوند موافقم زانوگه از همه نظر عالی است البته ما کارشناس نیستیم ولی منطقی فکر کنی زانوگه بهتر است چون زمین آن هم آماده است و خیابان کشی شده وآب آن هم آماده است

[پاسخ]

واقعا واقعا بی طرف! در گفته :

میشه لطف کنید رای بدید پروژه تو روستای “وره زرد” اجرا بشه.
ممنون از همه همشهریان عزیز!
یک ایتیوند!

[پاسخ]

ياري ريس صنعت معدن وتجارت كوهدشت در گفته :

از مردم شريف و بزرگوار كوهدشت قبل از هر جيز تشكر ميكنم ولي انتظار داريم كمي صبر و تحمل داشته باشند در خصوص پيگيري نماينده تلاشگرمان اقاي ملكشاهي در مورد پتروشيمي . سيمان. سد معشوره . مطمن باشيد بزودي خبرهاي خوشي به اطلاع مردم عزيز خواهد رسيد

[پاسخ]

محمود مهکی قم در گفته :

همشهریان عزیزم ایجاد یک پروژه پتروشیمی حداقل پنج سال طول میکشد ،در ضمن چرا طبیعت کوهدشت خراب شود،بگذار زانوگه باشد وسط کوهدشت وطرهان ورومشگان ودرب گنبد وکونانی،تازه چهارصدنفر اشتغال زایی دارد ،کار گر متخصص ومهندسینی میخواهدکه ممکن است،از نقاط دیگر استان و….نور چشمیهاو….تازه مردم کوهدشت که سهامدار این طرح نیستند ، راز ورمز موفقیت کوهدشت وارد شدن در سهامداری پتر وشیمی بودوتمام شرکتهای سهامی که این کار بسیار آسان وعملیاتی است، مردم میتوانند با روی هم گذاشتن پولهایشان
در بورس سبد مشترکی تشکیل دهند،بدینوسیله در تمام صنایع سرمایه گذاری وصاحب کارخانه به میزان پولشان در هرنقطه ایران ودر آینده نزدیک در هرنقطه جهان باشند .

[پاسخ]

شهرستان ما مستعد سه چیزه :
1- پرورش دام
2- زنبورداری و تولید عسل
3- داشتن یک موزه از گنجینه های موجود در آن برای جذب توریست
لازم نیست همه چیز را داشته باشیم بلکه باید در یک یا دو مورد قطب کشور شد . که بنده فکر می کنم ما استعداد پیشرفت در این سه مورد را داریم و اشتغال زایی هم به حد اعلی می رسد .

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

پتروشیمی کوهدشت یک موضوع تخصصی است. اینکه مسئولین سیاسی شهرستان در این مورد اظهار نظر و دخالت میکنند فقط باعث تاخیر در اجرای پروژه میشود. بهتر است بگذاریم متولیان پروژه خودشان کارشان را انجام دهند. زانوگه یا خوشناموند، چه فرق میکند؟ هردو کوهدشت هستند. برخی از دوستان خوشناموند گمان میکنند پروژه مال آنهاست و با مراجعه به دفتر امام جمعه، استانداری و فرمانداری میخواهند مثلا حق خود را بگیرند. با این رفتارها هیچ بعید نیست که پس از اجرای پروژه هم سر دوراهی خوشناموند یک ایست بازرسی بگذارند و فقط اهالی خوشناموند را راه بدهند. شاید هم با اعمال فشار میخواهند پروژه در آنجا اجرا شود تا زمینهای آنها قیمتی بگیرد و به نوایی برسند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :