کد خبر : 44496
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 172 بازدید

استاندار لرستان: وارث نرخ بالای بیکاری در لرستان هستیم

  استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر وارث نرخ بالای بیکاری در لرستان هستیم، گفت: گره اشتغال در استان با کمک مردم و بخش خصوصی باز می‌شود. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، هوشنگ بازوند با قدرداني از حضور پرشور مردم كشور به ويژه مردم استان لرستان در راهپيمايي باشكوه 22 […]

 

استاندار لرستان با بیان اینکه در حال حاضر وارث نرخ بالای بیکاری در لرستان هستیم، گفت: گره اشتغال در استان با کمک مردم و بخش خصوصی باز می‌شود.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، هوشنگ بازوند با قدرداني از حضور پرشور مردم كشور به ويژه مردم استان لرستان در راهپيمايي باشكوه 22 بهمن امسال گفت: حضور مردم در اين روز تاريخي نشان دهنده تجديد بيعت با آرمانهاي والاي انقلاب اسلامي، رهبری و خون هزاران شهيد سرافراز بود.

وی در ادامه رسيدگي به امور روستاها و توسعه مناطق محروم كشور را از دستاوردهاي مهم نظام مقدس جمهوري برشمرد و افزود: از همان بدو پيروزي انقلاب اسلامي با دستور بنیانگذار كبير انقلاب اسلامي جهاد سازندگي برای عمران، آباداني و سازندگي مناطق محروم ايران اسلامي تشکیل شد.

بازوند ادامه داد: در حال حاضر نيز اين مهم با تاكيد مقام معظم رهبري در سیاست هاي كلان كشور جهت عمران و آباداني، معيشت مردم و محروميت‌زدايي در دستور كار سه قوه قرار گرفته است.

وي با تاكيد بر اينكه هنگامي كه منطقه‌اي به بخش تبديل مي شود مي بايست سيماي آن از لحاظ ساخت و سازها تغيير پيدا كند افزود: بايد توسط مسئولين اجرايي با كمک مردم يك فصل جديدي از ساخت و سازهاي اصولي و استاندارد در منطقه حاكم شود كه بتوانيم در آينده به هدف اصلي كه توسعه زيرساخت‌هاي اصلي در تمامي زمينه‌ها است برسيم.

استاندار لرستان اظهار اميدواري كرد که در سال 93 بتوانيم ظرفيت هاي خوبي در راستاي عمران و آباداني در اين بخش از جمله تعريض جاده‌ای كه به سمت استان همدان مي رود را فراهم كنيم.

بازوند با تاكيد بر اينكه باید مشاركت مردم در ساخت و سازها بيشتر شود اظهار داشت: كنترل اصولي ساخت و سازها نيز مي‌بايست به صورت جدي در دستور كار بخشدار قرار گيرد.

وي با اشاره به قابليت هاي فراوان استان لرستان در بسياري از زمينه ها افزود: با وجود اين ظرفيت متاسفانه ما هم اكنون وارث بيكاري در استان هستيم كه مي بايست با جان بخشيدن به اين ظرفيت‌ها با كمک بخش خصوصي و خود مردم بتوانيم زمينه توسعه اشتغال را در استان فراهم كنيم.

وي با اشاره به اينكه ظرفيت های بالای كشاورزي و گردشگري در بخش خاوه شهرستان دلفان اظهار داشت: مي بايست با حمايت از بخش خصوصي زمينه توسعه و اشتغال پايدار در اين منطقه در آينده عملي شود.

استاندار لرستان از مسئولين اجرايي شهرستان خواست كه به صورت جدي خدمات مختلفي را در بخش جديد خاوه جهت رفاه و آسايش مردم اين منطقه صورت دهند.

بازوند همچنین با قدرداني از خدمات ارزشمند سردار عبدالهي فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبياء(ع) در شهرستان دلفان افزود: اين مهم مي‌تواند كمك بسيار فراواني در بحث توسعه و محروميت زدايي استان باشد.

وي با اشاره به اينكه اولين بخشدار خاوه يك بخشدار بومي منطقه خاوه است افزود: اميدواريم با انتصاب مديران بومي در هر منطقه شاهد رشد و شكوفايي استان باشيم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مرادي در گفته :

جناب آقاي استاندار
جنابعالي كه با شعار و وعده و وعيد رفع بيكاري به استان آمده ايد اين چه آيه هاي ياسي است كه سر ميدهيد شما قرار بود براي استقبال از سرمايه گذاران در استان فرش قرمز پهن كنيد وپذيراي آنها باشيد ولي براساس شنيده ها شما ملاقات هم به سرمايه گذاران نميدهيد

[پاسخ]

واقع بین پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۷:

آقای استاندار این قصه که همه چیز را به گردن مسئولین قیلی بیاندازید تاریخ مصرف معینی داشته وتمام شده است این مال دوسه ماه اول دولت جدیدبوده همه میدانیم که فقط املاءنانوشته غلط ندارد دیدیم ودیدید دولت جدید دراولین کاراجرایی “یعنی سبدکالای کذایی چه جوری عمل کرد؟ تاجاییکه رییس دولت عذرخواهی ازمردم کرد. حتی براساس برخی خبرها یک یا دو نفرنیز برای سبدکالا کشته شده اند. جناب استاندار گذشتگان را مانفی کردیم وامور رابه دست شمایان باتدبیر وکلید وراستگودادیم اگه قراراست شمامدام از قبلی ها ایراد بگیرید وخودراتبرئه کنیدیقین بدان خیلی دیرو دورنخواهدبودکه اخلاف شما نیز مانندامروز شما که ازاسلافتان میگویید”بگویندماوارث … خزانه خالی است …. قبلی ها کارنکردند…. قبلی ها بدبودند…. ما خوب هستیم …. مخالفان ما بی سواد …. و… میدونی چی میگم یانه ؟

[پاسخ]

کامران رحیمی مقدم در گفته :

با سلام خدمت استاندار محترم جناب آقای بازوند
از اینکه لرستان عزیز علیرغم تعهداتش به تمام آرمانهای انقلاب و نیز حمایت و تابعیت از برنامه دولت های گذشته همواره مورد بی مهری و بی توجهی قرار گرفته است تردیدی نیست و موید این ادعا رتبه نخست بیکاری این وادی در سطح کشور است ،آقای استاندار شما درد آشنای مردم این دیارید ، پس بعنوان نماینده ارشد دولت تدبیر و امید ، تدبیری بیاندیشید و امید رنگ باخته جوانان لرستان را رمقی ببخشید ، شک نکنید که کنترل و نظارت بر عدم جذب نیروهای غیر بومی در واحد های صنعتی و عمرانی ، قدم نخست کاهش نرخ بیکاری در لرستان است .

[پاسخ]

فریدون بازوند در گفته :

زنده باد عاموزا

[پاسخ]

ع نورمحمدی در گفته :

ازآقای استاندارمحترم ومعاونت نجیب شان آقای حاج کورانی فر بخاطر زحمات ارزشمندی رو که برای ارتقا وتوسعه استان متقبل می شوند به عنوان یه شهروند کمال تشکر رو دارم
عرض شود:موضوع اشتغال کلا درکشور وبویژه دراستان لرستان وبخصوص درشهرستان کوهدشت به یه بحران و معضل جدی تبدیل شده است،
حدود ۷۰ درصد جمعیت ایران زیر ۳۵ سال سن دارند. مرکز آمار ایران میزان بیکاری جوانان را ۲۱٫۸ درصد اعلام کرده.البته نرخ بی‌کاری در استان‌های مختلف ایران متفاوت است. اما اغلب نرخ بی‌کاری در استان‌های محروم مثل لرستان از دیگر نقاط ایران بالاتر بوده وهست.
باوجودیکه استان لرستان سومین استان پر آب کشور است و ۱۲ درصد آبهای کشور را در اختیار دارد،لیکن متأسفانه به دلیل ضعف مدیریت حاکم براین استان تاکنون ازاین نعمت الهی استفاده بهینه به عمل نیامده است.
حال که اکنون دولت محترم تدبیروامید استانداری بومی والبته پرتلاش رو رأس مدیریت استان لرستان قرارداده ،
می طلبد آقای مهندس بازوند با رایزنی های گسترده وصحبت ودیدارباسرمایه دارانی که درکشورویاخارج ازکشور فعالیت می کنندرو متقاعد وتشویق به سرمایه گذاری در شهرها وبخش های مختلف ومستعد لرستان نمایندوامنیت سرمایه گذاری رو برای آن ها فراهمکنند
دراین صورت میتوان امیدوار به حل مشکل بیکاری که اکنون به یک بحران جدی تبدیل شده است ،شد
وگرنه نمیتوان با دادن مثلا وام های خوداشتغالی به جوانان، مدعی شد که برای جوانان ایجادشغل نموده اند ،روشی که تاکنون بنا به استنادآماروارقام روشی شکست خورده ومایه سوء استفاده برخی از خدابی خبران شده است.
همه بایددراین خصوص دولت رو یاری کنند از نمایندگان مجلس گرفته تا فرمانداران وسرمایه داران لرستانی
البته ناگفته نماند گردهمایی استانداران لرستان ولرستانی که معاونت محترم نیروی انسانی استانداری خبرآن رو اعلام نمودند وپیشنهادی که آقای پیریایی استاندارمحبوب ومتواضع سابق قم وهمدان ارائه داده اند میتواند دراین زمینه به حل بحران بیکاری درلرستان کمک نماید.
برای آقای استاندار آرزوی مؤفقیت دارم

[پاسخ]

جناب استاندار برای توسعه و مقابله نیاز به مدیران قوی می باشد چرا فکری به حال مدیریت ضعیف اداره کل تعاون کار استان نمی کنید ایشان فرد ناتوان هستند و متاسفانه اشتغال استان در دست ایشان می باشد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :