کد خبر : 44629
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 246 بازدید

تئوری تهدید به استعفا نتیجه داد؛تخصیص 3 هزار میلیارد تومان از فاینانس چین به پروژه‌های لرستان

  نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، معاون رئیس جمهور قول داد که از طریق فاینانس چین امسال و سال آینده 3 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های مهم عمرانی لرستان اختصاص یابد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ایرج عبدی  گفت: استان لرستان یکی از استان‌های […]

 

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، معاون رئیس جمهور قول داد که از طریق فاینانس چین امسال و سال آینده 3 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های مهم عمرانی لرستان اختصاص یابد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ایرج عبدی  گفت: استان لرستان یکی از استان‌های است که با خشکسالی‌ مواجه است و اگر سدسازی در این استان صورت نگیرد باید از خلیج فارس آب این استان را تامین کنیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی لرستان، نوبخت، معاون رئیس جمهور قول داده که از طریق فاینانس چین امسال و سال آینده 3 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های مهم عمرانی لرستان اختصاص یابد.

وی افزود: این اعتبار قرار است، به پروژه‌های سد زیبامحمد، سد معشوره، راه‌آهن‌ها و … در لرستان اختصاص یابد.

عبدی در خصوص طرح استعفای نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اینکه کمیسیون تلفیق، مجلس و دولت بدانند که نمایندگان استان‌های محروم در احقاق حق قانونی این استان‌ها حساس هستند، تئوری تهدید به استعفا مطرح ‌شد و در مجلس حساسیت بالایی ایجاد کرد و زمانی که پیشنهاد فوق با رئیس‌مجلس مطرح ‌شد، وی قول داد که به صورت جدی حقوق مناطق محروم را با کمیسیون تلفیق مطرح کند.

عبدی یادآور شد: در مجموع با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته 154 میلیارد تومان از ردیف ماده 180، از محل دو درصد نفت بیش از 14 میلیارد تومان، از محل 700 میلیارد تومان بودجه روستاها و نزدیک به 30 میلیارد تومان بودجه عمران روستاها برای آب شرب سالم، بهسازی و آسفالت روستاها به بودجه سال 93 لایحه دولت برای این استان اضافه شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: از محل عوارض صنایع آلاینده دو درصد به استان‌های محروم و شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت اختصاص یافته که از این محل نزدیک به 30 میلیارد تومان باید به لرستان اختصاص یابد.

وی افزود: علاوه بر این اعتبارها 100 میلیارد تومان برای آبیاری بارانی زمین‌های کشاورزی اضافه شد که نزدیک به 30 میلیارد تومان سهم استان است.

عبدی از دیگر کارهای صورت گرفته توسط نمایندگان را اختصاص مقدار قابل توجهی قیر آسفالت برای روستاهای استان‌های محروم، مبلغ 100 ریال به ازای مصرف هر متر مکعب از پرداخت آب‌بهای مصرفی مشترکان آب برای هزینه آبرسانی به مناطق محروم و روستایی و افزایش 130 ریال به هر متر مکعب گاز طبیعی برای گازرسانی به روستاهایی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و سردسیر و … عنوان کرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مهدی پور در گفته :

درج این تیتر کاملا غیرمنصفانه است، همه می دونن که وضع دولت مساعد نیست. مثل بچه ای می مونه که می دونه پدرش پول نداره و با اصرار و قهر و ترک خونه باعث میشه که پدرش از کسی پول قرض کنه یا از نیاز ضروری خانواده بگذره.
حالا ببینیم آقایون با این پولا لرستان رو آباد می کنن یا صرف………………می کنند.

[پاسخ]

1 پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۴:۱۱:

جناب مهدی پور ؛حالا شما نمیخواد غصه دولت و بی پولی اش رو بخورید!!! خدای دولت بزرگه.

[پاسخ]

مهدی پور پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۱۵:۲۱:

غصه من دولت و جیبش نیست بلکه غصه من بهانه هایی است که عالیجنابان می گیرند. مگر قبل از ایشون چه گلی به سر ما زدن که الان با این اوضاع بتونن کاری بکنن. به جای این کارا فکر اساسی کنن و ببینند با دخلشون چیکار کنند.

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۸ بهمن , ۱۳۹۲ ۲۰:۴۶:

مهدی پور عزیز:شما میگید که دولت بودجه نداره و احمدی نژاد خزانه رو خالی کرده ولی دقیقا کمتر از یک ماه بعد دولت سبد کالا رو با چندهزار میلیارد تومان پخش می کنه….!
قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس را!!!!!!

[پاسخ]

مصطفی در گفته :

سلام ، لطفا فارسی را پاس بدارید . معادل فارسی فاینانس ؛ تسهیلات مالی خارجی . باتشکر

[پاسخ]

مرادپور در گفته :

آفرین بر دکتر عبدی نماینده دلسوز موفق باشی

[پاسخ]

ابراهیمی صدیق در گفته :

سلام خسته نباشی
مواظب باشید یه وعده تو خالی نباشه

[پاسخ]

عظیم آزادبخت در گفته :

دستتون درد نکنه ولی حالا کجا تا اینکه بودجه کسری نیاورد و این مبالغ مذکور واقعا اختصاص یابد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :