کد خبر : 45031
تاریخ انتشار : ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 94 بازدید

افراد کم‌اشتها به همراه غذا پیاز بخورند

  میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: علل متفاوتی در بروز مشکل بی‌اشتهایی موثر است و پیش از هر چیزی باید در این زمینه “علت‌یابی” شود. نقش افسردگی را در کاهش اشتها جدی بگیرید دلایل مختلفی مانند اشکال در بلع، کاهش حس چشایی، تهوع و یا افسردگی و تنش‌های روحی در بروز بی‌اشتهایی تاثیر دارد،چنانچه مشکل بی‌اشتهایی […]

tm.aspx

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت:

علل متفاوتی در بروز مشکل بی‌اشتهایی موثر است و پیش از هر چیزی باید در این زمینه “علت‌یابی” شود.

نقش افسردگی را در کاهش اشتها جدی بگیرید

دلایل مختلفی مانند اشکال در بلع، کاهش حس چشایی، تهوع و یا افسردگی و تنش‌های روحی در بروز بی‌اشتهایی تاثیر دارد،چنانچه مشکل بی‌اشتهایی ناشی از افسردگی باشد، با انجام مراحل درمانی این بیماری و بازگشت سلامت روانی، اشتهای فرد نیز بهبود می‌یابد.

 دیگر عوامل موثر در بروز کم‌اشتهایی، عبارتد از : مصرف برخی داروها از جمله آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند “اریترومایسین” و یا آمفیتامین‌ها، کمبودهای تغذیه‌ای و یا عفونت 

این کارشناس تغذیه ادامه داد: اشخاص مسن نیز ممکن است به دلیل کمبود روی که باعث از بین رفتن جوانه‌های چشایی می‌شود، بی‌اشتها شوند.

بی‌اشتهایی؛ نشانه اولیه بیماری سرطان

یکی از شایع‌ترین نشانه‌های اولیه سرطان، بی‌اشتهایی است و در صورت بروز این مشکل باید مورد بررسی قرار گیرد.

چند توصیه برای افراد کم‌اشتها

 تعداد وعده‌های غذایی را افزایش و حجم وعده‌ها را کاهش دهید، غذا را مانند دارو فرض کنید، در مصرف آن نظم داشته و در ساعات معین غذا بخورید.

 ضمن استفاده از  مصرف مواد غذایی پرکالری مانند شیرموز، مغزها و بستنی در رژیم غذایی افراد مبتلا به بی‌اشتهایی، تاکید میشود :  این افراد باید از نوشیدن مایعات قبل و همراه وعده‌های غذایی پرهیز کرده و از مکمل‌های ویتامینی که پزشک تجویز می‌کند استفاده کنند، هم‌چنین لازم است از مصرف زیاد مواد حاوی کافئین مانند شکلات، قهوه و نسکافه خودداری کنند.

اگر کم‌اشتها هستید، سماق بمکید

با استفاده از گیاهان اشتهاآور مانند آویشن کوهی، برگ بو، زرشک، سماق، برگ یونجه، هل و بادیان به میزان متعادل و با رعایت موارد منع مصرف، میزان اشتها افزایش می‌یابد.

مصرف ویتامین‌ها، به ویژه ویتامین‌های گروه “ب” به افزایش اشتها کمک می‌کند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

ناشناس بی شانس در گفته :

تفری لاغری

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :