کد خبر : 45336
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 682 بازدید

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس: اگر در روند سدسازی وقفه‌ای ایجاد شود، وزیر نیرو قطعا استیضاح می‌شود

    نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت متوقف شدن پروژه‌های سدسازی در لرستان وزیر نیرو را استیضاح می‌کنیم. به گزارش میرملاس نیوز ، ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار داشت: وقتی لایحه بودجه به مجلس تقدیم شد، برای ماده 180 فقط 550 میلیارد تومان […]

 

 

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت متوقف شدن پروژه‌های سدسازی در لرستان وزیر نیرو را استیضاح می‌کنیم.

به گزارش میرملاس نیوز ، ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پلدختر اظهار داشت: وقتی لایحه بودجه به مجلس تقدیم شد، برای ماده 180 فقط 550 میلیارد تومان برای استان‌های محروم در نظر گرفته شده بود و اگر برابر قانون عمل می‌شد، دولت به میزان 154 میلیارد تومان به لرستان اعتبار کمتری می‌داد.

 

*اعتبارات عمرانی لرستان افزایش یافت

وی با بیان اینکه تلاش‌های مضاعف و پیگیری‌های انجام شده به منظور افزایش بودجه عمرانی لرستان در مجلس برای سال 93 نتیجه‌بخش بوده است، افزود: علاوه بر تحقق اعتبار لرستان از محل ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه افزایش قابل توجهی در بخش‌های دیگر نسبت به سال‌های گذشته ایجاد شد و این در حالی است که بودجه کلی کشور برای سال آینده روند کاهشی داشته است.

عبدی اظهار داشت: قانون 180 برنامه پنجم توسعه مربوط به مشارکت شرکت‎های سرمایه‎گذاری است که می‎تواند در استان‎های محروم راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه این قانون را دولت در بودجه 93 لحاظ کرده بود، اضافه کرد: این اقدام دولت باعث اعتراض اکثر نمایندگان شد، چرا که قرار بود، 4 هزار میلیارد تومان از محل بودجه عمرانی به استان‎های محروم اختصاص داده شود، تا موجب پیشرفت زیرساخت‎های آنها شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: با پیگیری‎های انجام شده 200 میلیارد تومان از مجموع اعتبارات بودجه عمومی ویژه مناطق محروم (ماده 180) به اعتبارات عمرانی لرستان افزوده شد و این افزایش نسبت به سایر استان‌های محروم بیشتر است.

وی در ادامه با  اشاره به پروژه‌های سد‌سازی در لرستان گفت: احداث سد معشوره آرزوی همیشگی مردم لرستان است و وزارت نیرو نباید به این پروژه‌ها بی‌توجهی کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: این سد که ظرفیت ذخیره یک میلیون و 200 هزار مترمکعب آب را دارد، باعث رونق کشاورزی و اشتغالزایی در لرستان می‌شود.

عبدی اظهار داشت: اجرای این سدها به خصوص سد معشوره و زیبا محمد یکی از نیازهای جدی استان لرستان در زمینه مهار روان‌ آب‌ها و تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی برای توسعه صنعت کشاورزی از طریق تبدیل اراضی دیم به آبی است.

 

 

*سدسازی در لرستان نباید متوقف شود

وی در ادامه افزود: دلیلی که برای توقف سدسازی در این استان‌ها ذکر شده این است که این سدها در بالادست کرخه هستند و این یک نظر غیرکارشناسی است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال رایزنی و مذاکره با وزارت نیرو در خصوص پروژه‌های سدسازی در استان هستیم، اظهار کرد: اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد و در روند سدسازی مناطق زاگرس‌نشین وقفه‌ای ایجاد شود، وزیر نیرو قطعا استیضاح می‌شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

نوری نظری طبا در گفته :

درود بر نماینده ی مردم خرم اباد جناب اقای ایرج عبدی
مطمئنا خوزستان نباید برای استان لرستان تصمیم بگیرد
قرار نبوده و نیست که بخاطر استفاده مردم خوزستان از اب کرخه و همچنین احداث طرحهای با ظرفیت بسیار بالاتر از توان اب کرخه مردم بالادست ان اجازه ی زندگی نداشته باشند
سد معشوره و سیمره سرطرهان باید احیا شوند
این کار وزارت نیرو باعث تحریک و حساسیت مردم فهیم و شرافتمند لرستان شده است
از نمایندگان استان و شهرستانهای لرستان تقاضا داریم که دست خوزستان را از اب کشکان و سیمره قطع کنند خوزستانی که به قاطعیت هیچ گونه حق تصمیم گیری و تملکی بر نحوه زندگی مردم لرستان ندارد

[پاسخ]

س.م.والی پور در گفته :

درود برنماینده گان فعال وپرتلاش استان. لازم است نمایندگان محترم استان دست به دست هم داده واز پروژه های ملی استان دفاع کنند زیرا با یک گل بهارنمی شود وبقول معروف یک دست صدا ندارد.باید همه ی نمایندگان دست به دست هم دهند تا استان خودرا کنندآباد. باتشکراز خبررسانی آقای مهندس ابراهیمی عزیز.

[پاسخ]

'گراوند در گفته :

درود بر دکتر عبدی عزیز

[پاسخ]

سیروس در گفته :

درود بر غیرتت دکتر.

[پاسخ]

سیروس در گفته :

دکتر چه دلیلی داره که ابهای لرستان همشون باید برن برا خوزستان تا باهاش زمین های شورو ابیاری کنن در صورتی که مرغوبترین زمینها در کوهدشتن.

[پاسخ]

فریدون بازوند در گفته :

درودخدابردکتر ملکشاهی ودکتر عبدی پور

[پاسخ]

بازوند پاسخ در تاريخ شنبه ۱۰ اسفند , ۱۳۹۲ ۱۶:۴۰:

چرا درود بر ملکشاهی؟؟؟؟آقای عبدی فکر کنم جرات زدن این حرفو داشتن ها

[پاسخ]

مهدی در گفته :

اقای عبدی دراین سه سال نمایندگی بجز وعده سر خرمن کدام کار را برای لرستان انجام داده اید آمار بیکاری بیشتر شده کارخانه یا صنایع ای به استان اورده اید چه پیشرفتی درلرستان انجام شده .. لرستان هنوز هم نسبت به بقیه استان ها در ردیف آخر قرار دارد بعد هم عده ای از طرفدارانت دربعضی از این اضهارنظر ها مینویسنددرود بر نماینده فعال و….

[پاسخ]

محمود مهکی قم در گفته :

نمایندگان لرستان بدانند این یک نقطه عطف در تاریخ لرستان است ،تا سرحد جان از این طرحها دفاع کنید،امید است به اعتراضات مردمی نیاز نباشد

[پاسخ]

موسی اسدی در گفته :

از اینکه به فکر مردم غیور و ولایت مدار لرستان خصوصا شهرستان کوهدشت هستی صمیمانه سپاسگزاریم. موفق و موئد باشید .

[پاسخ]

همشهري در گفته :

با سلام جناي آقاي دكترعبدي، بنظر ميرسد وزير نيرو را هرچه سريعتر استيضاح كنيد، تا درس عبرتي براي وزيران ديگر شود تا ديگر استان لرستان از حق خود ضايع نشود%

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

آقاي دكتر عبدي!
وقتي نمايندگان در واكنش به فلان سخن فلان وزير در مورد فلسطين، براي استيضاء امضاء ميكنند، جمع كردنِ امضاء توسط نمايندگان لرستان براي استيضاء وزيرِ نيرو به خاطر توقف پروژه هاي سدسازيِ لرستان، حداقل حركتي است كه نمايندگان لرستان با حمايت نمايندگان ديگر استانهاي همجوار ميتوانند انجام دهند. «الوعده و وفا» ما منتظرِ اقدام شماييم. اگر اين كار را نكنيد، در صداقت تان شك نميكنيم بلكه يقين ميكنيم كه نيست.

[پاسخ]

بازوند در گفته :

استیضاح کجاست دوست عز یز…کسی واسه نمایندگان ما تو مجلس تره خورد نمیکونه…حرفهای نمایندگان استانمون مصرف داخلی داره.اگه قدرت این کارها رو داشتن که وضع استان ما این نبود الان لرستان گلستانی بود واسه خودش…..فقط دعا کنید خود خدا به دادمون برسه

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۳ اسفند , ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴:

آفرین

[پاسخ]

شهروند1 در گفته :

همه باهم کوشش کنیم پروژه سد تنگ گاوشمار(معشوره) در لرستان اجرا شود چراکه عدم اجرای این کار، آغاز دوباره ای بر ظلم های ناروا بر مردم لرستان است.نمایندگان مردم باید تمام تلاش خود را برای جلب نظر ورضایت دولت انجام دهند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :