کد خبر : 45440
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 231 بازدید

دکتر کریمی فر :جشنواره نوجوان سالم به دنبال ترویج شیوه های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پر خطر و افزایش مهارت و سطح آگاهی دانش آموزان است

      به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در اختتامیه جشنواره استانی نوجوان سالم گفت : بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان یکی از مباحث مهم و کلیدی در آموزش و پرورش است . گودرز کریمی فر افزود : مرحله جوانی […]

0-2 

 

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در اختتامیه جشنواره استانی نوجوان سالم گفت : بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزان یکی از مباحث مهم و کلیدی در آموزش و پرورش است .

گودرز کریمی فر افزود : مرحله جوانی و نوچوانی یکی از مراحل مهم و آسیب زا و در عین حال بهترین مرحله زندگی انسان است که باید هوشمندانه و منطقی با آن برخورد شود وی خاطر نشان کرد : بر اساس آنچه که روانشناسان   مطرح کرده اند : این مرحله یک مرحله طوفانی و بحرانی است که مقطعی و گذرا هم هست و اگر با درایت و تدبیر با آن برخورد نشود آسیب ها و پیامدهای ناگوار اجتماعی زیادی را به دنبال خواهد داشت .دکتر کریمی فر با اشاره به ظهور فرق ضاله و توسعه فضاهای مجازی و برنامه ریزی دشمن برای به انحراف کشاندن جوانان  ضرورت کار و تلاش بیشتر را یادآور شد و گفت : در مرحله ای که دشمن تمام توان خود را معطوف به انحراف جوانان کرده اگر سنجیده و با برنامه  عمل نکنیم ناخودآگاه به دشمن کمک کرده ایم .

 

وی ادامه داد : خانواده باید مکانی باشد که ضمن ارضای نیازهای مختلف روانی ازجمله محبت ، امنیت ، عرصه مناسبی برای اظهار و ابراز عواطف ، نیازها، علایق و استعدادهای کودک فراهم آورد و با رشد و پرورش صحیح او را در مقابل ناملایمات و مشکلات واکسینه کنند. از طرفی کودک بخش اعظمی از اوقات مفید زندگی خویش را در مدرسه سپری می کند و مدرسه هم محل تجلی رفتارهای فردی و اجتماعی کودکان است و هم زمینه بسیاری از رفتارهای آینده را پی ریزی می کند. لذا ضرورت دارد معلمان و مربیان اطلاعات مفیدی را در ارتباط با مسائل روانی و شخصیتی کودکان داشته باشند و به صورتی هدفمند و درست کودکان را هدایت کنند و با برنامه ریزی صحیح زمینه ایجاد توانمندی های لازم را در دانش آموزان به وجود آورند. از این روی آموزش بهداشت روان به دانش آموزان در سطح مدارس و برنامه ریزی در جهت آموزش نیازها، انتظارات ، مسوولیت ها و حقوق کودکان از اهمیت خاصی برخوردار است. شرط لازم در این زمینه آشنایی ، پذیرش و رعایت نیازها و حقوق کودکان و نوجوانان از طرف اولیا و مربیان است.دکتر کریمی در پایان با ارائه آماری  در خصوص جشنواره گفت در مجموع تعداد 699 دانش آموز در جشنواره نوجوان سالم  شرکت کرده که از این تعداد 52 دانش آموز در مرحله استانی پذیرفته و به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند و 5 مقاله از همکاران فرهنگی در این جشنواره به عنوان مقالات برتر معرفی شده اند .

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمديان در گفته :

با سلام و خسته نباشيد لازم به ذكر است كه آثار برگزيده دانش آموزان متوسطه دوم شهرستان كوهدشت در رشته‌هاي مقاله،عكس،نقاشي مقام اول و در رشته‌هاي نقاشي و فيلم كوتاه مقام دوم و در رشته روزنامه ديواري مقام سوم استان را كسب نمودند.كه درمجموع شهرستان كوهدشت در اين جشنواره مقام اول را كسب نموده است.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام تبریک میگم به دانش اموزان کوهدشتی و تشکر میکنم از اقای محمدیان و اقای نریمانی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :