کد خبر : 46192
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 924 بازدید

منزلت شهید در کلام امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری / سالروز شهید

منزلت شهید در کلام امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری    امام خمینی (ره) 22 اسفند سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است که تناسب داردمروری بر فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بنماییم:  حضرت امام خمینی (ره) – شهدا شمع محفل […]

منزلت شهید در کلام امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری

 

Untitled

 امام خمینی (ره)

22 اسفند سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است که تناسب داردمروری بر فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بنماییم:

 حضرت امام خمینی (ره)

شهدا شمع محفل دوستانند، شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان “عند ربهم یرزقون” اند و از نفوس مطمئنه ای هستند که مورد خطاب “فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی” پروردگارند

شهادت در راه خدا مسئله ای نیست که بشود با پیروزی در صحنه های نبرد مقایسه شود، مقام شهادت خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است.

–  ما تابع امر خداییم، به همین دلیل طالب شهادتیم و تنها به همین دلیل است که زیر بار ذلت و بندگی غیر خدا نمی رویم .

–  همین شهادتها پیروزی را بیمه می کند. همین شهادتهاست که دشمن را رسوا می کند در دنیا.

– رحمت خداوند بر همه شهیدان و رضوان و مغفرت حق بر ارواح مطهرشان که جوار قرب او را برگزیدند و سرافراز و مشتاق به سوی جایگاه مخصوصشان در پیشگاه رب خویش شتافتند.

–  سعادت را آنها بردند که آن چیزی را که خدا به آنها داده بود تقدیم کردند و ما عقب مانده آنها هستیم.

–  مفقودین عزیز محور دریای بیکران خداوندی اند و فقرای ذاتی دنیای دون ، در حسرت مقام والایشان در حیرتند.

– عزیزان من مصمم باشید و از شهادت نترسید، شهادت عزت ابدی است، حیات ابدی است.

– از هر قطره خون شهید ما که به زمین می ریزد، انسانهای مصمم تر و مبارزی بوجود می آیند.

– برنامه اسلام از عصر وحی تاکنون بر شهادت توام با شهامت بوده است.

– ما اگر کشته هم بشویم در راه حق کشته شدیم و پیروزی است و اگر بکشیم هم در راه حق است و پیروزی است.

– آنهایی که به خدا اعتقاد ندارند و به روز جزا آنها باید بترسند از موت، آنها از شهادت باید بترسند. ما و شاگردان مکتب توحید از شهادت نمی هراسیم، نمی ترسیم.

– ما اگر شهید بشویم قید و بند دنیا را از روح برداشتیم و به ملکوت اعلی و به جوار حق تعالی رسیدیم.

– دوستانمان که شهید شدند در جوار رحمت حق هستند، چرا برای اینها دلتنگ باشیم؟ دلتنگ باشیم که از دیار قید و بندی خارج شدند و به یک فضای وسیع و در تحت رحمت حق تعالی واقع شدند؟

– ما از خدا هستیم همه، همه عالم از خداست، جلوه خداست و همه عالم به سوی او برخواهد گشت، پس چه بهتر که برگشتن اختیاری باشد و انتخابی و انسان انتخاب کند، شهادت را در راه خدا و انسان اختیار کند موت را برای خدا و شهادت را برای اسلام.

شهادت یک هدیه ای است از جانب خدای تبارک و تعالی برای آن کسانی که لایق هستند و دنبال هر شهادتی باید تصمیمها قویتر بشود.

– از شهادت باکی نیست، اولیای ما هم شهید شدند یا مسموم شدند یا مقتول، اولیای ما هم بعضی از آنها در حبس و بعضی از آنها در تبعید به سر بردند، برای اسلام هر چه بدهیم کم دادیم و جانهای ما لایق نیست.

شهادت ارثی است که از اولیای ما به ما می رسد، آنها باید از مردن بترسند که بعد از مرگ، موت را فنا می دانند، ما که بعد از موت را حیات بالاتر از این حیات می دانیم چه باکی داریم.

– منطق ما، منطق ملت ما، منطق مومنین، منطق قرآن است (انا لله و انا الیه راجعون) با این منطق هیچ قدرتی نمی تواند مقابله کند جمعیتی که، ملتی که خود را از خدا می دانند و همه چیز خود را از خدا می دانند و رفتن از اینجا را به سوی محبوب خود، مطلوب خود می دانند، با این ملت نمی توانند مقابله کنند آنکه شهادت را در آغوش همچون عزیزی می پذیرند آن کوردلان نمی توانند مقابله کنند.

– برنامه اسلام از عصر وحی تا کنون بر شهادت توام با شهامت بوده است. قتال در راه خدا و در راه مستضعفین در راس برنامه های اسلام است.

– یک موی سر این کوخ نشینان و شهید دادگان به همه کاخ و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.

شهادت در راه خدا چیزی نیست که بتوان آن را با سنجش های بشری و انگیزه های مادی ارزیابی کرد.

– خوشا به حال آنان که با شهادت رفتند. خوشا به حال آنان که در این قافله نور جان و سر باختند. خوشا به حال آنهایی که این گوهرها را در دامن خود پروراندند.

– خداوندا! تو می دانی که فرزندان این سرزمین در کنار پدران و مادران خود برای عزت دین تو به شهادت می رسند و با لبی خندان و دلی پر از شوق و امید به جوار رحمت بی انتهای تو بال و پر می کشند.

– خدا می داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست و این ملت ها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود.

– همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.

– من از خداوند تعالی رحمت برای شهدای عزیز در این جنگ تحمیلی خواستارم. اینان برای اسلام فدا شدند و در نزد خدای تعالی و در جوار رحمت واسعه او به سعادت ابدی و افتخار دائمی رسیدند.

–   شهید نظر می کند به وجه الله.

– این شهدا زنده هستند و در پیش خدای تبارک و تعالی “عند ربهم یرزقون” اند.

 

Untitle1d

مقام معظم رهبری

–  شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل الله است.

– امروز، به فضل همین شهادتها و به برکت خون شهدا، ملت ما، ملت سربلند و آبرومندی است و ملتها آبرو و عزت را این گونه باید پیدا کنند.

– همه کسانی که در جنگ تحمیلی هشت ساله، چه با حضور خود یا فرزندان و عزیزانشان، حضور و فعالیتی داشته اند، مخصوصا خانواده شهیدان عزیز و جانبازان و اسیران گرامی، باید بدانند که در امتحانی بزرگ شرکت کرده و در آن سربلند بیرون آمده اند .

– فرزندان شهدا بدانند که پدران آنان موجب شدند که اسلام، در چشم شیطانها و طاغوتهای عالم، ابهت پیدا کند.

–  ایستادگی در مقابل دشمنان مقتدر و مسلط، زورگوی ظالم و پرروی گستاخ، کار بسیار بزرگ و با عظمتی است. این همان کاری است که مردم ما کردند و عظمت ملت ما به خاطر همین شهادت جوانان شما و شجاعت فرزندانتان بود.

شهید جانش را فروخته و در مقابل آن، بهشت و رضای الهی را گرفته است که بالاترین دستاوردهاست. به شهادت در راه خدا، از این منظر نگاه کنیم. شهادت، مرگ انسانهای زیرک و هوشیار است که نمی گذارند این جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چیزی عایدشان نشود.

شهادت دُرّ گرانبهایی است که بعد از جنگ به هر کس نمی دهند.

شهدا، علاوه بر مقامات رفیع معنوی، که زبانها و قلمها از توصیف آن و چشم و دلها از مشاهده آن ناتوانند، مشعلدار پیروزی و استقلال ملتند و حق بزرگ آنان بر گردن ملت، بسی عظیم است.

– پرچم عروج انسان به بام معنویت که امروز در گوشه و کنار دنیا برافراشته می شود، در حقیقت پرچم امام ما و شهیدان اوست. آنها زنده اند و روز به روز زنده تر خواهند شد.

– من اکنون به پدران و مادران، همسران و فرزندان، خواهران و برادران و دیگر کسان شهدای عزیز و جانبازان و اسراء و مفقودین درود می فرستم و اعلام می کنم که آنان در رتبه و شان معنوی، بلافاصله پشت سر عزیزان فداکار خویشند.

– هر چه داریم، به برکت جانفشانی ها و فداکاری هاست، به برکت روحیه شهادت طلبانه است.

– اساسا جهاد واقعی و شهادت در راه خدا، جز با مقدمه ای از اخلاصها و توجه ها و جز با حرکت به سمت “انقطاع الی الله” حاصل نمی شود.

– اگر مجاهدت فداکارانه جوانان این مرز و بوم که به این شهادتها منتهی شده است نمی بود، همه روزهای این ملت، در زیر چتر سیاه ظلم و تجاوز و دخالت دشمنان اسلام و ایران، به شبهای تار بدل می گشت. 

– فداکاری شهیدان و گذشت خانواده ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهای تیره و تار آن روزگار دشوار را از افق زندگی این ملت زدود.

 

Untitled1

 

 پیکر مطهر شهدای کوهدشت

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

هادی قبادی در گفته :

سلام و درود برتمامی شهیدان
سلام بر خادمان شهدا ، عزیزان خدمتگزار در بنیاد شهید
و درود بر تمامی آنان که یاد شهدا را زنده نگه می دارند

[پاسخ]

زمان کونانی در گفته :

شهدا کبوتران خونین حرم عشق اند که جز کبوتران خونین صحرای بلا کسی در آن وادی توان پرواز را ندارند پس خداوندا مارا کبوتران خونین بال کن زیرا هوای حریم عشقت کرد ه ایم

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام،این روز بزرگ وماندگاربر صاحبان اصلی آن یعنی شهدای والامقام مبارک باد. خادمان مخلص شهدا هم از تبار خود شهدا هستند وانشاالله اجرشان با سرور وسالار شهیدان حضرت اباعبدلله علیه السلام است.تشکر از آقا امین به خاطر درج خبر

[پاسخ]

سید محمدصادق محمدی وفایی در گفته :

شهيد حماسه آفرين است ، بزرگترين خاصيت شهيد حماسه آفرينی اوست . در ملتهايی كه روح حماسه ، مخصوصا حماسه الهی ميميرد.

بزرگترين خاصيت شهيد اينست كه آن حماسه مرده را از نو زنده می‏كند ، لهذا اسلام هميشه نيازمند به شهيد است ، چون هميشه نيازمند به حماسه آفرينی است .

[پاسخ]

س.م.والی پور در گفته :

سلام ودرود خدا برروح پرفتوح شهدا وامام شهدا. به یقین ،خادمین مخلص وبی ادعای شهدا نیز از اجرشهدا بی بهره نخواهندشد .دست کلیه ی خادمین علی الخصوص ، برادرعزیز ودوست داشتنی آقای بالنگ نیز درد نکند که این زحمتی که ایشان متحمل می شود کمتراز اجر شهدا نیست. زیرا بااین کارخداپسندانه اش یادوخاطره ی شهدا را برای ما زنده وزنده ترمی کند.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت "میرملاس نیوز " mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۵ اسفند , ۱۳۹۲ ۱۷:۳۵:

سپاس از حضورتون سید عزیز و بزرگوار

[پاسخ]

احمدی در گفته :

امروز برای شهدا وقت نداریم

ای داغ دل لاله تو را وقت نداریم

در کوفه تن غیرت ما خانه نشین است

بهر سفر کرببلا وقت نداریم

تقویم گرفتاری ما پر شده از زر

ای داغ دل لاله تو را وقت نداریم

هر چند که خوب است شهیدانه بمیریم

خوب است ولی حیف که ما وقت نداریم

سلام.
آقای بالنگ! خدا قوت .موفق و مؤید باشید

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس ایثار و شهادت "میرملاس نیوز " mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۶ اسفند , ۱۳۹۲ ۲۲:۱۷:

ممنون خانم احمدی
سپاس از حضورتون

[پاسخ]

عباس سالخورده در گفته :

متشکریم لطفا جملات قصار و توصیه های ایشان را نیز بیاورید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :