کد خبر : 46222
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 338 بازدید

جزئیاتی از پرونده ی ” حق ماموریت 12 میلیاردی”

  میرملاس نیوز / سرویس سیاسی: دو هفته پيش، رئيس سازمان بازرسي كل كشور‏، بدون نام بردن از فردي، گفت كه یک مدیر،درحالي كه حتي يك دقيقه به ماموريت نرفته، ١٢ ميليارد تومان حق ماموريت دريافت كرده است. قاضي سراج همچنين خبر داده بود‎؛ هزینه غذایي كه براي اين فرد منظور شده،‌بيش از  500 ميليون […]

635251233929412651

 

میرملاس نیوز / سرویس سیاسی:

دو هفته پيش، رئيس سازمان بازرسي كل كشور‏، بدون نام بردن از فردي، گفت كه یک مدیر،درحالي كه حتي يك دقيقه به ماموريت نرفته، ١٢ ميليارد تومان حق ماموريت دريافت كرده است. قاضي سراج همچنين خبر داده بود‎؛ هزینه غذایي كه براي اين فرد منظور شده،‌بيش از  500 ميليون تومان بوده است.

هفته گذشته برخي از رسانه‌هاي با نام بردن از «م. خ» اطلاعاتي را درباره وي منتشر و معتقدند بودند‎، كه منظور رئيس بازرسي كل كشور همين فرد است.

حالا مهرزاد خرد، رییس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، بدون ارائه این دلیل که چرا خود و سازمانش را مخاطب سخنان مقامات قضایی می داند، پرداخت 12 میلیاردتومان حق ماموریت به یک مدیر در این سازمان و صرف هزینه ۵۰۰میلیون تومانی برای غذای مدیر مذکور را تکذیب کرد.

خرد که نزدیک به هفت سال‏ رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس بود، امروز و در حاشیه مراسم تودیع و معارفه گفت: «حرف زدن هیچ هزینه ای ندارد و هر کس می تواند به هر فردی اتهامی بزند.» او افزود: «به هیچ عنوان چنین حرفی را قبول ندارم و تمام افرادی را که اینگونه در مورد من قضاوت می کنند به خدا واگذار کرده ام.»

اين مدير سابق، با بیان این مطلب که شخصا مبهوت مانده ام که چگونه 12 میلیارد تومان دریافت کرده ام که خودم هم خبر ندارم اظهار داشت: «این ارقام اعلام شده مربوط به پرداخت حق ماموریت و اضافه کار بیش از دو هزارکارمند سازمان جهاد کشاورزی فارس در چهار سال اخیر بوده است.» اين درحالي است كه مردم نيز با شنيدن اين خبر مبهوت شدند كه چطور يك، نفر بدون اينكه حتي يك دقيقه ماموريت رفته باشد، چنين رقمي در حسابش منظور شده است.

همچنین معاون وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به افشای خبرحق مأموریت ۱۲ میلیارد تومانی در جهاد کشاورزی شیراز گفت: «کسی منکر برخورد با تخلف نیست و هر چند امید به برائت داریم اما اینکه موضوع اثبات نشده را با بزرگنمایی اعداد به یک نفر نسبت دهیم، صحیح نیست.»

محمدعلی جوادی ظهر در آیین تودیع و معارفه مدیر کل جهاد کشاورزی استان فارس عنوان کرده بود: «به طور قطع این کشور قانون دارد و هر کس تخلف کرد مورد برخورد واقع می‌شود، اما حقوق بعضی از این دوستان در عرض ۳۰ سال با احتساب پاداش از یک میلیارد کمتر است. چطور می‌توانیم قبل از آن که چیزی اثبات شود برخی مطالب را طرح و قصاص قبل از جنایت کنیم.»

جوادی گفت: در مسائل فقهی اگر کسی حتی به اعدام محکوم شود و ماموری به اشتباه به فرد اعدامی سیلی بزند باید حد زده شود اما در این زمینه تیتر روزنامه ها به سمتی رفت که خدمات دو هزار کارمند خدوم جهاد نادیده گرفته شد»
حالا سخنان قاضي سراج، رئيس‌سازمان بازرسي كل كشور را بخوانيد كه صراحتا گفته بود: «در پرونده ای که در یکی از استانها در حال پیگیری است یکی از مدیران استانی بدون حتی یک ساعت ماموریت، 12 میلیارد تومان حق ماموریت و 530 میلیون تومان پول غذا دریافت کرده است.»

موضوع به بيان اين مسئله، توسط يك مقام بازرسي نيز ختم نشد و  غلامحسین محسنی اژه ای، به عنوان سخنگوي قوه قضائيه خبر از آزادي آنها با قرار وثيقه‌هاي سنگين داده بود. او با تاييد گفته‌هاي قاضي سراج در يك كنفرانس خبري و به صورت علني توضيح داد:  «اینکه در مرحله تحقیقات عدد را اعلام کنیم شاید صحیح نباشد اما این پرونده در شهر شیراز در استان فارس تشکیل شده و در رابطه با آن برخی افراد بازداشت و برخی نیز با قرار وثیقه های سنگین آزاد هستند.»

اژه ای در ادامه عنوان کرده بود: «بخش عمده ای از این پرونده به سرعت رسیدگی، تکمیل و کیفر خواست صادر شد و بخش از آن به دادگاه ارسال شده است». به گفته سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با این پرونده چهار تا پنج نفر در بازداشت به سر می برند و یک تا دو نفر نیز با قرار وثیقه آزاد هستند.

يك مقام عالي بازرسي و يك مقام عالي قضايي، اين مساله را افشا و تاييد كردند. دو مقامي كه اتفاقا،‌ در پرونده‌هاي مهم فساد قاضي دادگاه بودند. محسني اژه‌اي پرونده فساد شهرداري تهران را قضاوت كرد و قاضي سراج پرونده فساد عظيم سه‌هزار ميليارد توماني اخير. آيا بايد تصور كرد كه اين مسئولان بدون «هيچ هزينه‌اي» فقط «حرف» زدند؟

نكات مهمي كه به ذهن مي‌آيد اين است كه آيا امكان دارد دو قاضي بدون داشتن مستندات و «بدون هزينه»‏، فقط «حرف» زده باشند؟

دوم: سخنگوي دستگاه قضايي صراحتا گفته كه دو  نفر از متهمان اين پرونده‏، با قرار «وثيقه سنگين» آزاد شدند. آيا آقاي مهرزاد خرد يكي از اين دو نفر است كه خود را، مخاطب گفته‌هاي دستگاه قضايي دانسته؟ اين «وثيقه سنگين» چقدر و براي چه منظور دريافت شده است؟ آيا تنها همين پرونده درحال رسيدگي است، يا اين «وثيقه سنگين» براي موارد ديگر دريافت شده است؟

سوم: روز ٢٤ دي ماه (دوماه پيش) مهندس حسن طلعتي به عنوان سرپرست جهاد كشاورزي استان فارس انتخاب و روز پنجشنبه ٢٥ دي‌ماه، مراسم توديع و معارفه خرد و طلعتي برگزار شد. سئوال اينجاست كه پس از دوماه و توديع و معارفه خرد، چه لزومي داشت كه يكبار ديگر نيز اين مدير توديع و معارفه شود؟

چهارم و مهمتر از همه اينكه؛ به نظر مي‌رسد برخي با غرض سعي دارند تا با جنجال بر سر اين پرونده، آن را از حالت رسيدگي به فساد اقتصادي، به پرونده‌اي سياسي تبديل كنند و مانع از رسيدگي به آن شوند. بايد بدون سياسي كردن پرونده، از قوه‌قضائيه درخواست كرد تا مستندات اين فساد را ارائه و با شدت، به ابعاد مختلف آن رسيدگي كند.

حال اگر این خبر صحت داشته باشد[ که با مستندات فوق صحت آن تایید شده است] ببینیم چه اتفاقی افتاده است:

 

با  یک ضرب و تقسیم ساده نشان داده میشود که برخی مدیران دولتی چه بلاها که بر سر بیت المال نمی آورند.

با اغماض فرض کنید این آقای مدیر از 12 سال گذشته تاکنون یعنی در طول سه دولت، هرروز ماموریت تشریف داشته اند.

شمار روزهای کاری هر سال را 250 روز می گیریم و در 12 سال ضرب می کنیم. حاصل و عدد 3000 روز است.

حالا رقم 12 میلیارد تومان را بر 3000 روز تقسیم می کنیم و می بینیم جناب مدیر استانی هر روز چهار میلیون تومان حق ماموریت دریافت کرده اند!

حال به حق غذای ایشان می رسیم. عدد 530 میلیون تومان را تقسیم بر 3000 روز می کنیم. حاصل عدد 176 هزار تومان در روز می شود.

خوشحال می شوم دوستان ساکن تهران بگویند همین امروز و نه از 12 سال پیش تاکنون، یک وعده غذا در سوپر گران ترین رستوران تهران چقدر تمام می شود؟! تازه ما اصلا غذا خوردن جناب مدیر در استان را به حساب نیاورده ایم… اکثر ما کارمندی یا کارگری حقوق می گیریم.

اگر متوسط حقوق همه ما در طول 30 سال خدمت که می شود 360 ماه، حداکثر به چهار میلیون تومان برسد، پس از یک عمر کار، یک میلیارد و 440 میلیون تومان حقوق خواهیم گرفت.

تازه به کارگران زحمتکش و بازنشستگان و مستمری بگیرانی که گاه حقوقشان به 500 هزار تومان هم نمی رسد، کار نداریم.

 

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

محمد ک در گفته :

متاسفم از کسانی که کور کورانه قلم می زنند و برای خود بدون دلیل حساب و کتاب ریاضی ندانیته محاسبه می نمایند این مبلغ یک دستگاه اجرایی پرداختی های پرسنل اعم از اضافه کار مجموعه استانی و حق ماموریت 3 ساله آنها می باشد چرا منظق ندارید و برای خود بیهوده خود را خسته می کنید

[پاسخ]

نجف شهبازي ( ازاده) در گفته :

ياد بگيريم درمو ضوعاتي كه اطلاعات كلي داريم إظهار نظر نكنيم أين ظرفيت در خود إيجاد كنيم كه واكنش به ديگران را بتأخير اندازيم حريم شهروندان را حرمت نهيم قطعا رشد فكري ما را كه مقدمه توسعه يافتگي است بدن بال خوا هد داشت

[پاسخ]

س.م.والی پور در گفته :

اینم رو چهل تومان کوهدشت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :