کد خبر : 46230
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 132 بازدید

بنیان‌گذار فیس‌بوک خطاب به اوباما: از جاسوسی دولتی خسته شدیم!

مارک زوکربرگ، بنیان‌گذار کلیک فیس‌بوک خطاب به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته از آنچه “جاسوسی دولتی از شهروندان” خوانده شده “خسته و درمانده” شده است.

به گزارش سرويس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز: به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مسئولان شرکت اینترنتی فیس بوک از مدتها قبل به عملکرد سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در پایش کاربران فیس بوک انتقاد داشتند.
 
روز گذشته مارک زوکربرگ مدیرعامل فیس بوک از دولت آمریکا به علت جاسوسی از کاربران این پایگاه اینترنتی اجتماعی و هک کردن حساب شخصی کاربرانش به شدت انتقاد کرد.
 
زوکربرگ در یادداشتی در صفحه شخصی خود خطاب به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت از برنامه های جاسوسی و هک کردنهای دولت آمریکا خسته شده است.
 
به گفته زوکربرگ، دولت آمریکا با فعالیتهای گسترده پایشی خودش سبب ضعیف شدن اعتماد مردمی به اینترنت می شود. او دولت آمریکا را تهدیدی برای شبکه جهانی اینترنت توصیف کرده است.
 
زوکربرگ از کاخ سفید خواسته است درباره برنامه جاسوسی‌اش شفافیت داشته باشد.
 
این سخنان زوکربرگ پس از آن مطرح می شود که اسناد فاش شده نشان می دهد آژانس امنیت ملی آمریکا به تقلید از سامانه خدماتی فیس بوک مبادرت کرده است تا از این طریق بدافزارهای اینترنتی را وارد فیس بوک کند و از این طریق، توان جمع آوری اطلاعاتی خودش را افزایش بدهد.
 
ظاهرا سازمان امنیت ملی آمریکا از فیسبوک‌نماها در ساخت بدافزارهای اینترنتی استفاده کرده است. مدارک فاش شده از عملکرد این سازمان امنیتی آمریکا که ادوارد اسنودن پیمانکار سابق این سازمان فاش کرد نشان می دهد آمریکا به اطلاعات کاربری نه شبکه بزرگ اجتماعی و ارتباطی در اینترنت دسترسی دارد.
 
 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

شکسپیر در گفته :

عالی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :