کد خبر : 46398
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 192 بازدید

استاندار لرستان : همراهی و همکاری نخبگان برای دستیابی به توسعه استان لرستان ضروری است

  به گزارش میرملاس نیوز ؛  هوشنگ بازوند در مراسم تجلیل از نخبگان شاهد، ایثارگر و جانباز استان لرستان ، افزود: نخبگان و دانشگاهیان از سرمایه های اصلی و مهم کشور برای رشد و توسعه اقتصادی و بی نیازی به بیگانگان در حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی و تولیدی هستند. وی در ادامه با اشاره […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛  هوشنگ بازوند در مراسم تجلیل از نخبگان شاهد، ایثارگر و جانباز استان لرستان ، افزود: نخبگان و دانشگاهیان از سرمایه های اصلی و مهم کشور برای رشد و توسعه اقتصادی و بی نیازی به بیگانگان در حوزه های مختلف اقتصادی، صنعتی و تولیدی هستند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، گفت: نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه نقش مهمی در رشد و اعتلای بیش از پیش ایران اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی دارد.

وی تصریح کرد: توجه جدی به فرهنگ ایثار و شهادت در دوران هشت ساله دفاع مقدس از عوامل موثر برای پیروزی رزمندگان اسلام در برابر استکبار جهانی شد.

استاندار لرستان گفت: برهمین اساس، تجلیل از نخبگان شاهد، ایثارگر و جانباز در حقیقت تجلیل از یادگاران هشت سال دفاع مقدس است.

بازوند اظهار کرد: نخبگان یک ظرفیت بزرگ برای کشور محسوب می شوند که باید از این ظرفیت عظیم در راستای تحقق اهداف و آرمان های والای انقلاب به خوبی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اجرای برنامه ها براساس معیارهای علمی و کارشناسی، اظهار کرد: انتظار داریم جامعه علمی و دانشگاهی به عنوان قشر پیشتاز مشارکت فعالی در روند رشد و توسعه استان داشته باشند.

استاندار لرستان با اشاره به شناسایی معضلات و مشکلات زیرساختی استان لرستان در حوزه اقتصادی، گفت: با اجرای برنامه های علمی و کارشناسی و همراهی و همکاری نخبگان، دانشگاهیان و سرمایه گذاری بخش خصوصی، شرایط مناسب برای بهبود شرایط اقتصادی و تامین رفاه و آسایش مردم را فراهم خواهیم کرد.

وی با اشاره به اصل مهم اقتصاد مقاومتی نیز گفت: نخبگان و دانشگاهیان باید با ورودی حدی به این بحث، شرایط لازم برای اجرا و تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده دراین مقوله مهم را فراهم کنند.

بازوند افزود: باید خودباوری را به یک فرهنگ تبدیل کنیم همان‌طوری که شهدا در جنگ خودباوری ایجاد کردند و با توکل به خدا و بهره مندی از توان داخلی، موجب شکست دشمنان اسلام و قدرت های زورگو و استعماری جهان شدند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

آقای استاندار جناب آقای بازوند انقدر سخنرانی نکنید عمل کنید که از قدیم گفتند به عمل کار براید به سخنرانی نیست

[پاسخ]

همشهری در گفته :

من میخام بدونم در این زمان بسیار حساس برای کوهدشت، که همه باید همدل باشیم و پشتیبان نماینده شهرستانهایمان، برای حل مشکلات، پس چرا این سایت در جهت تضعیف موقعیت اقای ملکشاهیه و یک نظرسنجی کذایی گذاشته؟؟؟؟ این در جهت عکس منافع شهرستانه بخدا.

[پاسخ]

م. عینی زاده در گفته :

سلام آقای استاندار ! به نکات بسیار ارزنده ای اشاره کردید که از قضا رهبر معظم انقلاب نیز امروز بر آن تاکید داشتند . حفظ فرهنگ ایثار و شهادت باید از طرق مختلف شکل گیرد . حفظ آثار جنگ و تجلیل از ایثار گران البته از راهکاهای اساسی است ، اما این دو راهکار باید بازتعریف و عملیاتی شوند . اینکه تجلیل چیست رابطه بسیار اساسی و تعیین کنندهای با حفظ فرهنگ ایثار دارد . مثلا اگر منظور از تجلیل تشکر ،تمجید یا نوشتن شعارها و نصب تصاویری بر دیوار ادارات باشد جنین تعریفی در آن راستا کمک جندانی به تحقق آن مهم نمی کند . اما اگر این مفهوم را رفتارها در مشارکت در سطوح مختلف تصمیم گیری ودر عمل و الگو مشاهده کنیم آنگاه می توان به تحقق شعار ها امیدوار بود . آنچه گفته شد فقط یک تذکر است، که بیانگر افق مورد انتظار می باشد ، عملیاتی کردن همچنان سرجای خود دست نخورده است و به کارشناس خبره نیاز دارد . امیدوارم شما در این راه توفیق یابید . خداوند در این راه یاریگرتان باد .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :