کد خبر : 46518
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 130 بازدید

آیا شرکت مخابرات حقوق کاربران اینترنتی خود را نادیده می گیرد؟

کاربران اينترنت، مدت‌هاست از “اينترنت مخابرات” گلايه‌هايي را به گوش ما مي‌رسانند و حال مجموعه اي از گلايه ها؛ گزارش دريچه فناوري اطلاعات از اینترنت مخابرات را تشکيل داده است.

به گزارش سرویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز:به نقل از باشگاه خبرنگاران شرکت مخابرات بزرگترین ارائه‌دهنده سرویس اینترنت (ISP) در ایران است و اکثر کاربران اینترنت پر‌سرعت از این شرکت اینترنت پر‌سرعت خود را خریداری کرده‌اند. شرکت مخابرات تا چندی قبل فقط سرویس‌های نا‌‌محدود با هزینه‌های ثابت داشت که حال سرویس حجمی نیز به خدمات و طرح آن افزوده شده است و می‌توان گفت بیش از 80 درصد کاربران از اینترنت نامحدود مخابرات بهره می‌برند.
 
 
 
 
گلايه‌هاي کاربران را ابتدا بخوانيد:
ماه قبل چند روزی اینترنت پر سرعتی که از مخابرات خریدم قطع بود و مشکل قطعی هم از طرف مخابرات بود، با خودم فکر کردم که حتما هزینه ی این چند روز قطعی از قبض تلفن کم می شود، اما پس از دریافت قبض تلفن متوجه شدم که هزینه ی اینترنت به صورت کامل برای من محاسبه شده است، بعد از این که برای پیگیری این مسئله با مخابرات تماس گرفتم، آن ها در جواب بنده گفتن که هزینه اینترنت به صورت کامل محاسبه می شود.

در صورتی که می خواهید هزینه روزهایی که اینترنت قطع بوده است از قبض تلفن کم شود باید به مخابرات مراجعه کنید و با در خواست کتبی خواستار پیگیری این موضوع باشيد.  پس از این که با این جواب رو شنيدم از درخواست خودم پشیمان شدم زیرا هرینه و زمانی که بنده برای مراجعه به مخابرات صرف می کنم بیشتر از هزینه اینترنت است، پس با خودم گفتم بهتر است به جای مراجعه حضور به مخابرات هزینه آن را به صورت کامل پرداخت کنم تا حداقل ديگر از نظر زمانی ضرر نکنم.

همان طور که می دانید قطعی اینترنت مخابرات در سال برای چند روز عادی است، شاید هزینه وارده به هر کاربر مبلغی نا چیز و محدود باشد اما برای درک عمیق مسئله و نادیده گرفتن شدن حقوق کاربران باید هزینه وارده بر هر کاربر را به صورت میانگین برای تمامی کاربران برابر بدانیم و عدد مشخص شده را بر تعداد کل کاربران اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ضرب کنیم تا معلوم شود، عدد به دست آمده چقدر بزرگ است و مخابرات تا چه میزان حقوق کاربران اينترنت خود را….

حال یک محاسبه ساده برای درک بهتر شرایط:
اگر اینترنت هر کاربر در سال 5 روز قطع باشد و به طور میانگین کاربران از سرعت 256 استفاده کنند و به فرض این که مخابرات هم یک میلیون کاربر داشته باشد، جواب حاصل زیرا است.
 
 
حال اینجا ما باید انتقاد را متوجه کدام شرکت یا سازمان کنیم؟
قطعا در اینجا باید “سازمان حمایت از مصرف کنندگان” نقش به سزايي دارد، چرا که وظیفه اصلی این سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده است.
اگر شما هم از اینترنت مخابرات استفاده می کنید لطفا تعداد روزی های قطعی در سال یا ماه را در بخش
بنويسيد.
 
 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

کونانی در گفته :

متاسفانه باید گفت اینترنت مخابرات یعنی فرار به توان بی نهایت

[پاسخ]

نه اشتباه میکنید این محاسبات کاملا اشتباه هست اینترنت مخابرات قطع نمیشه زیرساخت تهیه کننده اینترنت می باشد وقتی که مسیر اینترنت از سمت زیرساخت قطع باشه مخابرات چکار کنه مخابرات مطابق SLA خود عمل میکند مخابرات سالی سه میلیارد درآمد اینترنت پر سرعت نداره این محاسبات رو درج نکنید

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۸ اسفند , ۱۳۹۲ ۰۱:۲۵:

سلام دوست عزیز
احتمالا درست به متن خبر دقت نکردید ما گفتیم به فرض اینکه 1 میلیون کاربر داشته باشیم
سپاس از بازدیدت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :