کد خبر : 46909
تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 193 بازدید

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی لرستان خبر داد: کشف ۵۱ هزار و ۹۴۳ قلم شی اصل و بدل در لرستان

  سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: ۵۱ هزار و ۹۴۳ قلم شی اصل و بدل در لرستان کشف و ضبط شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، بهمن ‌میر در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد از کشف ۵۱ هزار و ۹۴۳ قلم شی اصل و […]

 

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: ۵۱ هزار و ۹۴۳ قلم شی اصل و بدل در لرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، بهمن ‌میر در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد از کشف ۵۱ هزار و ۹۴۳ قلم شی اصل و بدل خبر داد و گفت: این اشیا که در سال ۹۲ توسط پرسنل یگان حفاظت میراث فرهنگی و با همکاری و هماهنگی پرسنل خدوم نیروی انتظامی کشف و ضبط شده‌اند، در مرحله بررسی توسط باستان شناسان جهت تشخیص اصالت هستند.

میر با اشاره به کشف و ضبط ۲۱ دستگاه فلزیاب در سال گذشته اظهار داشت: در این رابطه سه دستگاه خودرو، دو قبضه سلاح گرم و ۱۲ عدد فشنگ توقیف شده است.

وی گفت: ۱۵۵ پرونده قضایی برای متهمان تشکیل شده و ۹۹ نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

میر افزود: سال گذشته تعداد ۱۲۲ هزار و ۳۲۲ اثر تاریخی مورد بازدید نیروهای یگان حفاظت قرار گرفته و تعداد ۱۰ هزار و ۸۵۰ ملاقات با انجمن‌ها و دوستداران میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :