کد خبر : 46909
تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 195 بازدید

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی لرستان خبر داد: کشف 51 هزار و 943 قلم شی اصل و بدل در لرستان

  سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: 51 هزار و 943 قلم شی اصل و بدل در لرستان کشف و ضبط شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، بهمن ‌میر در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد از کشف 51 هزار و 943 قلم شی اصل و […]

 

سرپرست یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: 51 هزار و 943 قلم شی اصل و بدل در لرستان کشف و ضبط شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، بهمن ‌میر در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد از کشف 51 هزار و 943 قلم شی اصل و بدل خبر داد و گفت: این اشیا که در سال 92 توسط پرسنل یگان حفاظت میراث فرهنگی و با همکاری و هماهنگی پرسنل خدوم نیروی انتظامی کشف و ضبط شده‌اند، در مرحله بررسی توسط باستان شناسان جهت تشخیص اصالت هستند.

میر با اشاره به کشف و ضبط 21 دستگاه فلزیاب در سال گذشته اظهار داشت: در این رابطه سه دستگاه خودرو، دو قبضه سلاح گرم و 12 عدد فشنگ توقیف شده است.

وی گفت: 155 پرونده قضایی برای متهمان تشکیل شده و 99 نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

میر افزود: سال گذشته تعداد 122 هزار و 322 اثر تاریخی مورد بازدید نیروهای یگان حفاظت قرار گرفته و تعداد 10 هزار و 850 ملاقات با انجمن‌ها و دوستداران میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :