کد خبر : 47120
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,124 بازدید

بارش باران در لرستان آغاز شد / هشدار هواشناسی در خصوص آبگرفتگی

  بارش باران از بامداد امروز در لرستان آغاز و تا فردا ادامه دارد. مدیرکل هواشناسی لرستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به موج جدید بارش باران در لرستان از امروز و فردا گفت: بارش باران و در برخی ارتفاعات به صورت برف پراکنده از امروز در لرستان آغاز شده […]

 

بارش باران از بامداد امروز در لرستان آغاز و تا فردا ادامه دارد.

مدیرکل هواشناسی لرستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با اشاره به موج جدید بارش باران در لرستان از امروز و فردا گفت: بارش باران و در برخی ارتفاعات به صورت برف پراکنده از امروز در لرستان آغاز شده است.

نورالدین سپهوند افزود: این سامانه از بامداد امروز استان لرستان را فرا گرفته و بر اثر آن لغزندگی جاده‌ها و آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی لرستان اظهار داشت: براساس تحلیل و بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی این سامانه بارشی از امروز و فردا شاهد بارش باران از نیمه غربی کشور و استان لرستان هستیم.

سپهوند یادآور شد: همراهی هوای سرد با این امواج پایدار منجر به وقوع رگبار برف و در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها و مناطق مساعد شاهد ریزش تگرگ هستیم.

مدیرکل هواشناسی لرستان متذکر شد: طی سه روز آینده شاهد کاهش محسوس دما بین 5 تا 10 درجه در سطح لرستان هستیم.

این مسئول در پایان تصریح کرد: متوسط بارش باران طی سال زراعی در لرستان تا روز گذشته 322 میلی‌متر بوده که این رقم نسبت به مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش و نسبت به دوره آماری بلندمدت پنج درصد کاهش داشته است.

براساس این گزارش، اداره کل هواشناسی لرستان در این خصوص اطلاعیه‌ای به این شرح صادر کرده است: به دنبال اطلاعیه شماره یک مبنی بر بارش باران طی روزهای یکشنبه و دوشنبه و در پی آن نفوذ هوای سرد عرض‌های شمالی پیش‌بینی می‌شود، طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد کاهش دمایی بین 5 تا 10 درجه درسطح استان لرستان باشیم.

با توجه به شدت بارش‌ها آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای دور از انتظار نیست.

بر همین اساس توصیه می‌شود، مسافران نوروزی تا حد امکان از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و همچنین تمهیدات لازم در جهت فراهم کردن وسایل گرمایشی مناسب در مسافرت در نظر گرفته شود.

 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :