کد خبر : 47148
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 173 بازدید

آقامحمدی : 1+5 در رسیدن به توافق جامع با ایران، به تعهدات خود پایبند بماند

    عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 1+5 در رسیدن به توافق جامع با ایران، به تعهدات خود پایبند بماند، گفت: ملت ایران با مشاهده ‌رویکردهای متناقض غرب، به آینده مذاکرات دچار شک می‌شود. ابراهیم آقامحمدی درگفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در سال […]

 
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه 1+5 در رسیدن به توافق جامع با ایران، به تعهدات خود پایبند بماند، گفت: ملت ایران با مشاهده ‌رویکردهای متناقض غرب، به آینده مذاکرات دچار شک می‌شود.

ابراهیم آقامحمدی درگفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در سال گذشته، گفت: در دولت احمدی‌نژاد بدون توقف برنامه هسته‌ای کشورمان جریان داشت اما در دولت یازدهم با تغییر برخی رویکردها شاهد تعلیق قسمتی از برنامه صلح‌امیز هسته‌ای کشورمان هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انتقال مذاکرات از شورای عالی امنیت ملی به وزارت‌خارجه تغییری در رویکردهای ایران برای رسیدن به حق مسلم خود ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: به دلیل اینکه  مسئول هر دو دستگاه ذکر شده رئیس جمهور است تغییرچندانی در مواضع جمهوری اسلامی ایران درمذاکرات رخ نمی‌دهد، اگرچه باید به این نکته توجه کرد که سیاست‌های کلی نظام به ویژه در مذاکرات هسته‌ای زیر نظر مقام معظم رهبری تبیین می‌شود.

وی با اشاره به  توافقات ایران و گروه 1+5 در مذاکرات ژنو ادامه داد: توافق‌نامه ژنو اگرچه اشکلاتی دارد، اما غربی‌ها باید به آن پایبند باشند تا پس از دوره شش‌ماه مورد توافق، هر دو گروه به یک نتیجه برد- برد دست پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه نمی‌توان به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی مبنی‌بر تائید حق غنی‌سازی ایران در توافق‌ جامع اطمینان کرد، افزود: کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفری که به تهران داشت درپاسخ به این سئوال طفره رفت و این‌رویکردهای متناقض از سوی غربی‌ها ملت ایران را دچار شک می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره نگاه مشترک و مثبت غرب و ایران برای رسیدن به یک توافق جامع، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات بین‌المللی خود پایبند است و این کشورهای غربی، طرف مذاکره با ایران هستند که باید به تعهدات خود پایبند باشند و مانع ازشکست مذاکرات شوند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :