کد خبر : 47218
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۱:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 63 بازدید

سوغات بهار براي کودکان

  میرملاس نیوز / سرویس سلامت: در بهار بعضي ازبيماري‌ها شيوع بيشتري پيدا مي‌کند.آبله مرغان يکي از اين بيماري‌هاست که اواخر زمستان و اوايل بهار بيشتر شاهد بروز آن هستيم.آبله مرغان از بيماري‌هاي پوستي ويروسي است که باعلائمي شبيه سرماخوردگي و ايجاد ضايعات تاولي خارش‌دار نمايان مي شودآبله مرغان يکي از بيماري‌هاي پوستي ويروسي است […]

20140327121417492

 

میرملاس نیوز / سرویس سلامت:

در بهار بعضي ازبيماري‌ها شيوع بيشتري پيدا مي‌کند.آبله مرغان يکي از اين بيماري‌هاست که اواخر زمستان و اوايل بهار بيشتر شاهد بروز آن هستيم.آبله مرغان از بيماري‌هاي پوستي ويروسي است که باعلائمي شبيه سرماخوردگي و ايجاد ضايعات تاولي خارش‌دار نمايان مي شود
آبله مرغان يکي از بيماري‌هاي پوستي ويروسي است که با علائمي شبيه سرماخوردگي و ايجاد ضايعات تاولي خارش‌دار نمايان مي‌شود. آبله مرغان از بيماري‌هاي شايع دوران کودکي است و معمولا اواخر زمستان و اوايل بهار شيوع بيشتري پيدا مي‌کند.

آبله مرغان
اگر کودک شما هم اين روزها بي‌حال است و دانه‌هاي قرمز رنگي روي پوستش ظاهر شده، ممکن است آبله مرغان گرفته باشد؛ البته نگران نباشيد، چون در اغلب موارد آبله مرغان بيماري خطرناکي نيست، اما در شرايطي خاص نياز به رسيدگي‌هاي بيشتر و دقيق‌تري دارد که حتما بايد با پزشک مشورت کنيد.
ويروس اين بيماري از فردي به فرد ديگر و از طريق تنفس و تماس انتقال مي‌يابد و معمولا 2 تا 3 هفته پس از تماس کودک با ويروس، علائم بيماري خود را نشان مي‌دهد. ويروس اين بيماري از حدود دو روز قبل از بروز ضايعات پوستي تا زماني که تمام ضايعات کاملا خشک شوند، قابل انتقال به ديگران است.
آبله مرغان يک بيماري مسري است که در بيشتر سنين کودکي ايجاد مي‌شود و در صورت باقي ماندن و فعال شدن مجدد‌ آن باعث بروز زونا‌ در بزرگسالي مي‌شود.

 آبله مرغان يک بيماري مسري است که با تب خفيف شروع مي‌شود. تب، ‌سردرد، بي‌اشتهايي و دانه‌هاي قرمز از علائم اين بيماري است.
اين بيماري بيشتر در بهار ايجاد مي‌شود و بيشتر در سنين کودکي رخ مي‌دهد. آبله مرغان نياز به درمان خاصي ندارد اما در صورت داشتن تب در فرد بايد از درمان دارويي استفاده کرد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :