کد خبر : 47244
تاریخ انتشار : ۱۲ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۱:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 326 بازدید

كلنگ نخستين مركز درمان سرطان لرستان

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: به گزارش میرملاس نیوز به نقل از وب دا لرستان ، كلنگ نخستين مركز تخصصي درمان سرطان در لرستان با حضور مهندس بازونداستاندار ،دكتر عبدي نماينده مردم شريف خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي ،مهرابي شهردار ،دكتر دلفان معاون غذا و داروي دانشگاه وتني چند از مسئولين استان در خرم […]

93-1-KOLANGRADIOTRAPI000002

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از وب دا لرستان ، كلنگ نخستين مركز تخصصي درمان سرطان در لرستان با حضور مهندس بازونداستاندار ،دكتر عبدي نماينده مردم شريف خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي ،مهرابي شهردار ،دكتر دلفان معاون غذا و داروي دانشگاه وتني چند از مسئولين استان در خرم آباد بر زمين زده شد.

براساس آخرين آمارهاي سازمان بهداشت جهاني  در مورد روند جهاني بروزسرطان و مرگ و مير ناشي از آن ،ميزان سرطان در دنيا در حال رسيدن به وضعيت هشدار است و نيازمند اقدام عاجل در اتخاذ استراتژي هاي موثرپيشگيرانه است تا اين بيماري تحت كنترل در آيد.

در حال حاضر ميزان بروز سرطان در ايران نود هزار مورد در سال ميباشد كه سهم استان لرستان دو هزار و دويست مورد در سال ميباشد و دومين عامل مرگ ومير پس از بيماريهاي قلبي و عروقي ميباشد.

متاسفانه تا كنون امكانات درماني جامع بيماران مبتلا به سرطان در استان وجود نداشت و بيماران ناچارا به استانهاي همجوار يا تهرا ن مراجعت داشتندكه علاوه بر هزينه هاي درمان هزينه هاي رفت و آمد و اسكان در استان مقصدرا بر بيماران تحميل مي نمود.

 باعنايات الهي و توجه خاص مسوولين استان در سال اخير جهت مهيا نمودن مركزي جامع وكامل كه شامل بخش راديوتراپي ،شيمي در ماني ،كنترل و پيشگيري از سرطان و آزمايشگاه ژنتيك باشد در دستور كار قرار گرفت و در تاريخ دهم فروردين 93 مراسم كلنگ زني و اعلام عمليات اجرايي با حضور استاندار محترم ،،معاونت سياسي امنيتي محترم ، نماينده ي مردم خرم آباد جناب آقاي دكترعبدي ، شهردار محترم و جمعي از مقامات ارشد استان و با حضور خيرين ،مدعووين و پزشكان استان بودند رسما آغاز گرديد.

 اين پروژه در دو فاز طراحي شده است كه در فاز يك ،باتوجه به نياز اورژانس استان به وجود مركز راديو تراپي ،اولين دستگاه راديو تراپي استان باسرمايه يي  بالغ بر پنجاه ميليارد ريال  طي شش ماه آينده راه اندازي ميشود.

در اين طرح از سازه يي خاص با حجم بتن ريزي هفتصد متر مكعب  جهت تامين ضخامت استاندارد ديواره هاي اتاق در مان با قطر 2.7 متر در اطراف و سقف استفاده ميشود كه به تنهايي پنج هزار ميليون ريال هزينه در بر دارد.

 فازدوم پس از اشباع دستگاه راديوتراپي اول با ساخت محل شيمي درماني و نصب و راه اندازي دستگاه راديوتراپي دوم  ونيز آزمايشگاه ژنتيك و راه اندازي مركز كنترل و پيشگيري سرطان با سرمايه يي بالغ بر هفتاد تا هشتاد ميلياردريال در دستور كار قرار خواهد گرفت.

 پيش بيني مي شود اين پروژه سالانه پنجاه تا هشتاد هزار سفر و اسكان را به خارج از استان جهت درمان سرطان كاهش دهد.

 مهندس بازوند در مراسم كلنگ زني اين مركز كه روز يكشنبه و در دهمين روز از سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي برگزار شد ضمن تبريك ايام نوروز  و تقدير ويژه از موسسين آن اظهار داشت: احداث مركز تخصصي درمان سرطان يكي از اقدامات خوب و ارزشمند و نياز ضروري و اساسي مردم لرستان در حوزه ي سلامت است كه خوشبختانه ، امروز با سرمايه گذاري بخش خصوصي در حال تحقق است.

ايشان تلاش بخش خصوصي در ايجاد اين مركز را ارزنده و در خور تحسين دانسته و اظهاراميدواري كردند كه اين پروژه ارزشمند در حداقل زمان ممكن كه وجود آن در لرستان بسيارضروري است به بهره برداري برسد و ديگر شاهد اعزام بيماران سرطاني لرستان به خارج از استان نباشيم و دستورات لازم در جهت تسريع احداث اين مركز رابه دستگاه هاي مربوطه صادر كردند.

دكتر فرزان عضو موسس اين مركزنيز از تلاش هاي بي وقفه دكتر عبدي نماينده مردم شريف خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي كه زمينه ايجاد نخستين مركز تخصصي درماني سرطان در لرستان را فراهم آورده اند تقدير كرده و تحقق اين مطالبه بحق مردم را ستودني و حاصل پيگيري هاي مستمر ايشان دانستند و قول مساعد دادند كه طي شش ماهه نخست سالجاري اين مركز تكميل و راه اندازي گردد.

دكترايرج عبدي نمانيده مردم خرم آباد و چگني در مجلس شوراي اسلامي نيز طي سخناني يادآور شد كه به علت آمار قابل توجه بيماران سرطاني استان و نياز آنها به خدمات راديوتراپي ، ايجاد اين مركز به يكي از مطالبات بحق مردم تبديل شده بود كه الحمدلله بامشاركت و سرمايه گذاري بخش خصوصي در آينده اي نه چندان دور شاهد بهره برداري و راه اندازي آن خواهيم بود تا بيماران عزيز سرطاني ديگر نياز به مراجعه به ساير استان ها در زمينه درمان سرطان نداشته باشند.

گفتني است اين مركز ،نخستين مركز تخصصي درمان سرطان و راديوتراپي در لرستان است كه با سرمايه گذاري بخش خصوصي در زميني به مساحت 1800 متر مربع دردو فاز احداث مي گردد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

کتر فرزان عضو موسس این مرکزنیز از تلاش های بی وقفه دکتر عبدی نماینده مردم شریف خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی که زمینه ایجاد نخستین مرکز تخصصی درمانی سرطان در لرستان را فراهم آورده اند تقدیر کرده و تحقق این مطالبه بحق مردم را ستودنی و حاصل پیگیری های مستمر ایشان دانستند و قول مساعد دادند که طی شش ماهه نخست سالجاری این مرکز تکمیل و راه اندازی گردد.

[پاسخ]

بهاروند در گفته :

خوب است مرکزی هم برای درمان سرطان مدیریتی که لرستان را گرفتار کرده بشود

[پاسخ]

ســــــــــــــــــــــــــــردار در گفته :

خدا قوت دکــــتر ایـــــــــــرج عـبـــــــــدی.خسته نباشید به خدا مردم این استان شایسته خدمت هستن پس تلاش خود را مضاعف بفرمایید ای ابر مرد

[پاسخ]

دریکوند در گفته :

خدا سلامتی و سربلندی بهتون بده که واقعا زحمت میکشید

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :