کد خبر : 47984
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 827 بازدید

آموزش تصویری ثبت نام “مرحله دوم دریافت یارانه نقدی”

برای آشنایی هرچه بیشتر هموطنان در خصوص نحوه ثبت نام دریافت یارانه ها در مرحله دوم ٬ آموزش ثبت نام فرم هدفمندی یارانه ها بصورت تصویری در سایت باشگاه خبرنگاران منتشر شد.

“سرویس فناوری و دانلود /میرملاس نیوز”

در انتهای صفحه اول متقاضی یارانه نقدی باید تمام شش بند دكر شده را تأیید كند كه این به منزله فهم دقیق ازمقررات دریافت یارانه نقدی تلقی می شود.

2164001_852

صفحه دو شامل پرسش های متداول است در ابتدا سرپرست خانوار متقاضی یارانه نقدی باید شماره ملی خود را در محل تعبیه شده در سمت چپ صفحه بدون خط تیره و فاصله وارد كند ٬سپس آخرین شماره حسابی كه جهت دریافت یارانه اعلام كرده اید را در مستطیل مربوطه وارد كنید دقت شود شماره كارت بانكی را وارد نكنید در ادامه متقاضی یارانه نقدی باید تعداد اعضای خانواده خود را شامل خود و افراد تحت تكفل در سمت چپ و محل مربوطه درج كند پس از تكمیل این سه بخش متقاضی باید كد امنیتی 5 رقمی را واردكند و اطلاعات درج شده را تأییدكند.

 

2164002_227

در صفحه سوم ابتدا متقاضی یارانه نقدی باید اسم خود و افراد تحت تكفلش را به همراه شماره ملی هر یك نوشته و وضعیت مالك بودن یا نبودن واحد مسكونی را برای هر یك جداگانه مشخص كند .

 

2164003_124

در ادامه متقاضی براساس تعریفی كه از سطح درآمد در بند شش صفحه اول مشخص شده كه البته یك بار دیگر هم در مستطیلی كه مشاهده می كنید برایش یادآوری می شود خود را در یكی از پنج گروه درآمدی قرار دهد گروه های درآمدی به این ترتیب است: كمتر از 600 هزار تومان، از 600 هزار تومان تا یك میلیون تومان، از یك تا 2 میلیون تومان، از 2 تا 2.5 میلیون تومان و بیشتر از 2.5 میلیون تومان در ماه ٬ مرحله آخر اطلاعات محل سكونت خانوار است متقاضی مشخص می كند ساكن شهر، روستا و یا در زمره عشایر كشور است. آنگاه استان و شهرستان محل سكونت را انتخاب می كند درج كد پستی نیز در مرحله بعد قرار دارد و در نهایت بسیار مهم است كه متقاضی شماره تلفن همراه و ثابت خود را در محل تعبیه شده درج كند به تمام متقاضیان دریافت یارانه نقدی به جد توصیه می شود پس از خواندن مندرجات مستطیل انتهای صفحه سوم و آگاهی از جنبه حقوقی اطلاعاتی كه اعلام كرده اند نسبت به تأیید آن اقدام كنند.

2164004_356

 چنانچه تمام مراحل و اطلاعات درج شده باشد به متقاضی دریافت یارانه نقدی كد شناسایی یاز طریق پیامك به شماره تلفن همراه اعلام شده  ارسال می گردد.

 

2164005_689

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

یونس درویشی در گفته :

لطفا موضوع درکدام گروه درآمدی راشرح دهید؟
درقسمت سطح درامدخانواراین گونه شرح داده شده است عین مطلب: “منظورازسطح درآمدخانوارمیانگین مجموع درآمدماهانه همه ی اعضای خانواده درسال 92 شامل مواردذیل است “که شغل دوم ودیگربندهاراآورده.
حالامیخواهم بگویم اگرمنظورازمیانگین آن چیزی است که همه ی ما درکتاب ها خوانده ایم این می شود که:اگرحقوق ماهانه من 1میلیون تومان باشدوخانم هم درامدماهانه اش 200هزارباشد قاعدتا بایداین دودرآمدراجمع ومیانگینش راحساب کنیم یعنی تقسیم بر2کنیم حتی بعضی می گویند تقسیم برتعدادنفرات خانوارکنیم. یااینکه بی خیال درامد دیگراعضاء شویم وهمان درآمداول رابنویسیم .این موضوع خیلی مهم است لطفا هرچه زودتراطلاع رسانی کنید چون مردم به هردوصورت دارند اطلاعات راارسال می کنند.

[پاسخ]

سلام به آقای درویشی عزیز

12/000/000 میلیون درامد شما در سال
2/400/000 هزار درامد خانم شما در سال
جمعا 14/400/000 هزار تومان در سال
حال اگر مبلغ فوق را تقسیم 12 ماه بکنیم میانگین درآمد ماهیانه به دست می آید
یعنی درآمد ماهیانه شما یک میلیون و دویست هزار تومان
این مبلغ برای برخی افراد با درآمدهای ماهیانه متغیر، متفاوت است پس بایستی مجموع کل درآمدهای سال تجمیع و سپس تقسیم بر 12 ماه سال شود

[پاسخ]

ابراهیم در گفته :

سلام
بسیار مطلب بدردبخوری بود .
مرسی

[پاسخ]

با سلام .من به اشتباه ثبت نام کردم آیا حالا امکان انصراف وجود داره

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۶ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴:

سلام دوست عزیز
اگه منظور شما ویرایش ثیت نامه باید تا 30و 31 فروردین ماه صبر کنی
سپاس از حضورت

[پاسخ]

محمد پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴:

سلام.من ثبت نام کردم ولی حالا می خوام انصراف بدم؟آیا راهی داره؟

[پاسخ]

محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس نيوز" mirmalas@gmail.com پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۷ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹:

سلام
با توجه به اینکه تنها یکبار می توان ثبت نام نمود، پیشنهاد می شود پیش از ورود به سامانه، ابتدا اطلاعات شماره ملی افراد تحت تکفل خود که برای آنان یارانه دریافت کرده اید را یادداشت نموده و سپس اقدام به ثبت نام نمایید. لازم به ذکر است که بعد از ثبت نهایی و خروج از سامانه، امکان اصلاح وجود ندارد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :