کد خبر : 48081
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 394 بازدید

وضعیت نامطلوب زیرساخت اینترنت در کشور/ در حوزه اینترنت بسیار عقب هستیم

در حوزه اینترنت و آنچه به مردم ارائه می شود بسیار عقب هستیم و این عقب ماندگی هم در حوزه پهنای باند، هم دسترسی و هم سرعت است.

به گزارش سرویس فناوری و دانلود/میرملاس نیوز:محمود واعظی در دیدار با اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و فعالان بخش خصوصی با مقایسه وضعیت اینترنت ایران گفت: در حوزه اینترنت و آنچه به مردم ارائه می شود بسیار عقب هستیم و این عقب ماندگی هم در حوزه پهنای باند، هم دسترسی و هم سرعت است.

وی با اشاره به اینکه امسال پروانه نسل سوم تلفن همراه ارائه خواهد شد، ادامه داد: اشتباهی در مقطعی روی داد مبنی بر اینکه تلفن همراه را از تلفن ثابت جدا کردند در حالی که تلفن همراه زاییده تلفن ثابت است و باید بخشی از سود تلفن همراه در بخش تلفن ثابت سرمایه گذاری شود.

واعظی این تفکر را که با سرمایه گذاری دولت می توان به مردم خدمت کرد، اشتباه دانست و افزود: دولت تنها باید در زمینه زیرساخت حضور داشته باشد زیرا این حوزه نه برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی داشته و نه آنها وارد این حوزه می شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه دولت به بخش خصوصی اعتماد دارد گفت: تا آنجا که امکان دارد از بخش خصوصی حمایت کرده تا فعال شود و کل امور را در دست بگیرد؛ زیرا غیر از این راهی وجود ندارد.

وی ادامه داد: پروژه های مختلفی تعریف و بودجه هایی نیز برای آن درنظر گرفته شده تا علاوه بر فراهم آوردن زیرساخت های مناسب زمینه خروج از شرایط کنونی نیز مهیا شود؛ زیرا شرایط کنونی مطلوب نیست. به گفته واعظی با همکاری بخش خصوصی می توان جلوی شبه دولتی ها را گرفت و باید کاری کرد که رقابت بین بخش خصوصی به صورت سالم پیش رود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه باید نقاط مشترک میان دولت و بخش خصوصی را پیدا کرده تا همه به سود برسند و حاصل کار نیز خدمت به مردم باشد با اشاره به نحوه تعیین معاونان خود نیز گفت: یکی از مولفه های تعیین معاونان، حامی بخش خصوصی بودن آنها بوده است زیرا اعتقاد بر آن است که کارها در دست بخش خصوصی باشد.

در این دیدار کاظم آیت اللهی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: به طور حتم در حوزه کاربرد محتوا سازمان نظام صنفی رایانه ای با داشتن پتانسیل های فراوان می تواند این بستر را فراهم کند. اعضای شورای مرکزی درخواست کردند که دولت به بخش خصوصی اعتماد کند، زیرا یکی از وظایف دولت، توانمند کردن بخش خصوصی است.

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :