کد خبر : 48132
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 296 بازدید

“اچ‌پی” در آستانه ورود به بازار ایران

یکی از مقامات بلندپایه شرکت آمریکایی فناوری اطلاعات “هیولت پاکارد” موسوم به “اچ پی” گفت: این شرکت در تلاش است وارد بازار ایران و عراق شود و آینده روشنی را برای خود در این بازارها می‌بیند.

2173622_913
 
به گزارش سرویس فناوری ودانلود/میرملاس نیوز: به نقل از پایگاه اینترنتی گلف نیوز، نمایندگان بسیاری از شرکت های غربی با امید به کاهش هر چه بیشتر تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، برای بررسی فرصت‌های موجود بارها به این کشور سفر کرده اند. 
 
“متیو توماس”، مدیر کل سامانه های چاپگر و شخصی در شرکت اچ پی میدل ایست گفت:  ما منتظر چراغ سبز سازمان تجارت جهانی و اچ پی ورلدواید برای شروع فعالیت در این بازارها هستیم. ما در حال حاضر اجازه سفر به ایران و امکان بررسی وضعیت بازار در این کشور را داریم.
 
وی گفت: این دو بازار به بازارهای مهمی برای شرکت اچ پی تبدیل خواهد شد و گشایش بازارهای آنها به روی اچ پی فرصت بزرگی برای این شرکت فراهم خواهد کرد. 
 
توماس گفت: ما از نزدیک مشغول بررسی برای گشایش دفتری در عراق هستیم. امیدوارم امسال اتفاق خوبی در این مورد رخ دهد. من با همه شرکت های آمریکایی و دیگر شرکای خود در تماس هستم و به دقت اوضاع را زیر نظر داریم تا ببنیم آیا امکان هیچ گونه پیشرفتی برای حضور مستقیم در این بازار وجود دارد یا خیر.
 
این مقام شرکت اچ پی اطمینان دارد این شرکت به زودی جایگاه خود را در بازار تولید رایانه های شخصی بازیابد. این در حالی است که شرکت چینی تولید رایانه لنوو موجب شده است اچ پی جایگاه خود را در بازار از دست بدهد.
 
بنا بر اعلام مؤسسه تحقیقاتی گارتنر، میزان صادرات رایانه های شخصی (پی سی) در اروپا، خاورمیانه و آفریقا در سه ماهه نخست امسال بالغ بر 22 میلیون و 900 هزار دستگاه بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال رشدی سه دهم درصدی نشان می‌دهد. 
 
شرکت اچ پی در سه ماه نخست امسال بزرگترین صادرکننده رایانه های شخصی در بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا بود و  میزان صادرات آن در این دوره سه ماهه در این مناطق 15.3 درصد افزایش یافت. این در حالی است که سهم شرکت لنوو در بازارهای مزبور از 11.3 درصد در سه ماهه نخست پارسال به 15.2 درصد در سه ماهه نخست امسال افزایش یافت. 
 
 
 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :