کد خبر : 48207
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 4,859 بازدید

سنگ محکی بنام “سد معشوره ”

  کرمرضا پیریایی *  / میرملاس نیوز :   سد معشوره کوهدشت سنگ محک خیلی ها شده است ، از دولت و مجمع نمایندگان استان و نماینده  کوهدشت و استاندار و معاونین مربوطه و فرماندار تا مدیران کل و رؤسای سازمانهای مرتبط با آن و نخبگان کوهدشتی و نمایندگان ادوار و اهل قلم و نظر […]

 

کرمرضا پیریایی *  / میرملاس نیوز :

 

سد معشوره کوهدشت سنگ محک خیلی ها شده است ، از دولت و مجمع نمایندگان استان و نماینده  کوهدشت و استاندار و معاونین مربوطه و فرماندار تا مدیران کل و رؤسای سازمانهای مرتبط با آن و نخبگان کوهدشتی و نمایندگان ادوار و اهل قلم و نظر و بیان و رسانه و …

اما مبنای این همه بحث راجع به سد معشوره چیست ؟ چرا یک سد برای یک شهرستان اینقدر اهمیت یافته است؟

ممکن است برخی براحتی حرفهای رایج شده و روی زبان افتاده را در جواب این دو پرسش مطرح کنند ، یعنی “مشهور است” را راجع به سد معشوره مطرح کنند.

متأسفانه ما عادت داریم قضایای مشهور و دیدگاه های مطروحه را تکرار کنیم . این عادت هم در نوع خودش یک مسأله است، مسأله محک خورده است و سنگ محک ما در نوع نگاه و تفکر و اسلوب اندیشه و تفکر و جنس هدفگیری های ماست! حتی در جلسات مهم که عنوان کارشناسی هم بخود میگیرد و تعبیر تخصصی هم از آنها میشود ما دچار مشهورات هستیم . چه در عرصه بینش و چه در مجال دانش! البته حتی گاهی از این سطور هم فروتر و پایین تر میاییم که : مثلا راجع به مجوز یک کمیسیون در خصوص سدی با این همه مطالبه و مباحثه در اختلاف و شبهه هستیم.

اما در حد مفروض عرض میکنم که پاسخ سوالات فوق خیلی هم فوق العاده نیست . آمایش سرزمین کوهدشت که علی القاعده مهمترین مرجع برای تبیین این قصه است مفروض میدارد که ضمن لزوم توجه به اولویت های دو و سه و چهار و پنج این شهرستان اولویت درجه یک آن یعنی کشاورزی اولا نیازمند علوم و پژوهش و تحقیقات و ثانیا محتاج آب است و…
و این ثانیا یعنی آب در موفقیت اجرایی شاید مهمتر از همه چیز است حتی پژوهش و تحقیقات با عدم زمینه ها (مثل آب ) “سالبه به انتفاء  موضوع” میشود، یعنی مطالعه ، نتیجه ی خلاف میدهد و معلوم میدارد که چون تمکن لازم ندارید اولویتتان باطل میشود.

بنده در این مقاله دنبال فلسفه بافی نیستیم غرض از این مقدمات این است که اقتصاد و معیشت و عمران و آبادی و در کل فضا و فعالیت کوهدشت نیاز مبرم و قطعی به یک منبع مناسب و مطمئن آب و انرژی دارد و دیری است که در تلقی اجتماع نمایندگان و نخبگان و مدیران این شهرستان ، این منبع مناسب و مطمئن سد معشوره است و در این بازه حرفهای تخصصی و شبه تخصصی هم گفته شده است ارتفاع آن ، طول تاج آن ، ظرفیت حجم ذخیره آب سد ، مقدار آبی که به اراضی  کشاورزی می دهد ،ظرفیت اشتغال سد در دوره ساخت و اشتغالی که بعد از بهره برداری از آن در کوهدشت بطور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود و سایر اهداف و موضوعات این سد به کرات مصاحبه شده یا موضوع سخنرانی بوده است و به اصطلاح این دیگ ، “دیگ حاجی ماهم شریک ” شده است. البته اشکال ندارد همه شریک باشند . اصلا تمرین کنیم که مشارکت جمعی راجع به این ماجرا شکل بگیرد و به فرجام مطلوب برسد اما مشارکت قاعده خودش را دارد بنابراین:

۱- باید ترمز تندرو ها را کشید که ” مارا به خیر تو امید نیست شر مرسان بخصوص در جایی که از بلیه ی تندروی صدمات سنگین تجربه شده است .

۲- واقعیت ساده و در عین حال مهم این است که سیستم عامل اجرا در شهرستان که باید فضا و فعالیت هارا مهیا و سازماندهی و اداره کندفرمانداری است به این خاطر حتما جناب آقای بازوند استاندار محترم و مجرب لرستان، فرمانداری متناسب با طراز پیشرفت استحقاقی کوهدشت انتخاب می کند و آن فرماندار محترم و لزوما با تجربه ، باید بر اساس نقشه راه که در خود اولویت ها را بطور برجسته نشان میدهد گام بردارد.
در چنین نقشه ای چند پروژه اساسی و در صدر آنها سد معشوره در قالب زمانبندی و با دقتی در حد آینده نگاری سال و ماه و هفته و روز (حداقل) بعنوان پروژه های محرک توسعه و پیشرفت شهرستان محسوب و مورد اهتمام روزانه و درج نتایج قرار گیرند .

۳- مسئولان و فعالان عرصه های مختلف سیاسی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و مدیران کوهدشت بالاخص نماینده و امام جمعه و فرمانداری بخوبی می د انند که اهتمام به این امور زیر بنایی و مهم نیازمند وفاق و انسجام است و در سطحی بالاتر احتیاج مبرم به مشارکت آگاهانه و دلسوزانه و موثر و به روز دارد.

۴- سد معشوره و پروژه های مانند آن با عزم جزم و تصمیم ویژه در حوزه های تعیین کننده محقق می شود. تجربه بنده این است که این حوزه ها در سطوح تصمیم بالاتر از شهرستان است، اولا استانداری و توابع مرتبط استانی ، ثانیا نماینده و مجمع نمایندگان و کمیسیون های مرتبط استانی و حتی صحن مجلس و ثالثا و نهایتا در وزارت مربوطه ، معاونت برنامه ریزی و نظارت را هبردی رییس جمهور و حتی در جلسه دولت.

بدین لحاظ :
مثلث اولیه برای قطعیت تصمیم ، نماینده ، استاندار و وزیر مربوطه هستند.
اهل تجربه و خبره می دانند حذف نقش نماینده نه مطلوب است و نه میسور (بنده عرض میکنم در حد شوخی است!)
بخصوص نماینده ای که جایگاه ریاست کمیسیون در مجلس هم به امتیازات او افزوده است. بنده عرض اولیه ام را فراموش نمی کنم که همه کسانی که در امور مهم اجتماعی ورود می کنند (که حتی از جمله انها اظهار نظر با ارائه یک یادداشت ساده است) همه دچار محک می شوند که چقدر سخته و سنجیده مینویسند و میگویند و موضع میگیرند و پیگیری میکنند و به تصمیم می رسانند .لذا این مهم را با دقت گفتم که نقش نماینده بسیار مهم است.
متاسفانه در منطقه ما یک اشکال غیر قابل انکار هست که در انتخابات آنگونه شرکت میکنیم که گویی آخرین انتخابات ماست ! چقدر سخت و سنگین و کشنده … تمثیل های کوه و دشت و دریا و اقیانوس … چقدر هیجان و حماسه! …. وبعد ، چند ماه پس از انتخاب ، بهانه جویی و تضعیف برای آنچه که نتیجه قطعی آن بی بهره شدن از از ظرفیت نماینده و مجلس است .
طبعا چنین شیوه و چنین اقدام و چنین نتیجه ای عین ضرر و اضرار است . استاندار و نماینده در سفرهایشان به کوهدشت باید سرشار از انگیزه باشند _این یک راهبرد رقابتی است _ در مناطق دیگر کشور قدر این موضوع و این راهبرد را میدانند. استاندار و نماینده باید در پیگیریهایشان هم اهتمام و هم احترام ما را در نظر آورند.البته اینها به معنی نفی انگیزه های الهی و اعتقادی مسوولان نیست لکن در حد طرح تجربه لازم بود این نکته تاکید شود چرا که بنده دقیقا ۱۷۸ سفر شهرستانی در طول تصدی مسوولیت استان همدان به شهرستانهای آن استان داشته ام و به این قضیه وقوف کامل دارم.

۵- بلاشک گرانیگاه و مرکز ثقل اصلی اقدام برای پروژه سد معشوره بعد از صدور مجوز کمیسیون ۲۱۵ و در ادامه کار معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور است . در همه ادوار این واقعیت وجود داشته و خواهد داشت (حتی بعد از دستور رییس جمهور و حتی بعد از تصویب دولت و تصویب هر کمیسیون یا شورایی)

 

۶- ونهایتا عرض دو نکته با جناب آقای بازوند استاندار محترم لرستان ؛
حقا و انصافا از جنابعالی بخاطر توجه و عنایتی که به شهرستان کوهدشت دارید متشکریم . میدانید کوهدشت از حیث آمایش سرزمین و بویژه اولویت قطعی کشاورزی و صنایع مرتبط با آن نیازمند گامهای بزرگی است و از این جهت هم به تسریع در خصوص ایجاد سد معشوره نیاز است و هم به موازات کارهای مختلف دیگر باید انجام شود (که لابد جنابعالی حسب تجربه همه را مستحضرید)
شما در یک دوره امور عمرانی استان را به عهده داشته اید و زبان شاخص ها را به مشاهده و معاینه از نزدیک به عنوان مسوولیت گذشته و حال خود میدانید.بنابر این مباحث استان و شهرستان برای شما نسیه نیست همه را بخوبی میدانید و میدانید که استانداری شما در برهه ای از دهه عدالت و پیشرفت با منطق دولت جدید و با رویکرد اعلام شده “تدبیر و امید” در جریان است .
لذا زبان حال شاخص ها را در مقام عمل و به مقصد اجرایی کردن عدالت در پیشرفت درکوهدشت دریابید و به حول و قوه الهی اچرایی نمایید.

 

 * استاندار اسبق استانهای همدان و قم

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

سلام، اگر واقعا قصد بهره برداری سیاسی نبود قاعدتا میبایست بدور ازجنجال همانند متن بالا با استدلال ومنطق از حقوق مردم کوهدشت دفاع میشد، متاسفانه در چند روز اخیر عده ای با توسل به احساسات ،بدون در نظر گرفتنِ عواقب حرکتهای احساسی و غیر منطقی قصد آشوب وبلوا داشتند که خوشبختانه با درایت مردم توطئه در نطفه خفه و نیت بد خواهان برملا گردید . از اینکه توسعه وپیشرفت همانند سایر حقوق اساسی حق مسلم مردم این مرز وبوم است شکی نیست،اما امنیت وآسایش که به قول قدیمیها از نان شب هم واجبتر است نیز از اولویت ویژه برخوردار است ونباید به هر بهانه ای مورد هجمه قرار بگیرد انشاا… هر چه زودتر شاهد شکو فایی وپیشرفت شهرمان باشیم در پایان از جناب آقای پیریایی بخاطر متن منطقی و قابل دفاعشان تقدیر میشود

[پاسخ]

ولی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۲:۲۴:

ما را به تو امید خیر نیست شر مرسان جناب …..

[پاسخ]

رومشگانی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱:

کاش می فرمودید شر اقای پیریایی چیست؟کاش می فرمودید ایا اگر فردی بتواند از چند استان مختلف پست بگیر د ایا برای استان شر است یا می تواند خیر باشد ؟کاش می دانستی که استاندار قم شدن شرایطی را می خواهد که هر کسی نمی تواند داشته باشد چون باید در استانی خدمت کند که بیشتر مراجع تقلید حضور دارند و در استانی که چشم ایران وجهان به ان دوخته شده است؟
اقای پیریایی کاملا متین نوشته است که اگر مردم در انتخابات اشتباه کرده اند اکنون زمان ان نیست که اشتباه خود را جبران کنند و اکنون نمی شود بجای استفاده از ظرفیت نماینده ایشان را را حذف کرد و نمی شود بجای ایشان به نماینده الیگودرز نامه نوشت
هر چندمردم از عملکرد گذشته خود پشیمان باشند اما را ه جبران ان حذف نماینده نیست چرا که با این کار فقط ضررش دامن گیر مردم می شود

[پاسخ]

اشتری پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۶:۳۴:

متاسفم برای این ادبیات آقا ولی

[پاسخ]

رومشگانی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۹:۱۵:

سلام به همه همشهریها برای من خیلی جالبه در مقابل مصوبات واقدامات نماینده قبلی عده ایی از همشهریان عزیز حاضرند اسنادرا انکار کنند یا حتی تمسخر کنند غافل از اینکه این مصوبات برای اسایش ورفاه مردم وبا دلسوزی ونگاه بلند پروازنه گرفته شده است هرچند اهمیت این اقدامات بر کسی پوشیده نیست اما دوستانی که اختلاف سلیقه با نماینده قبلی دارند نباید منافع خود وسایر شهروندان کوهدشتی را به دلیل برخی تقابل سلیقه ها از دست بدهند بلایی که برسر معشوره امد از همین جا بود عده ایی گمان می کردند توقف عملیات معشوره باعث تضعیف جایگاه نماینده قبلی میشود در اسنادرسانه ها مصاحبه هایی با مضمون پیگیری سد معشوه بیهوده اسن .معشوره ۳۰ سال طول میکشد و……. با چه نیتی انجام شد در حالیکه برعکس شد دوستان عزیز حتی اگر کوهدشت این مصوبات را نداشت باید بازهم از نماینده فعلی اینها را می خواستیم چون ما هم مانند تهرانیها شایسته هستیم حال که این مصوبات وجوددارد باید از این حقی که ایجاد شده دفاع کنیم حتی اگر این خواسته ها باعث تقویت رقیب شود

[پاسخ]

سوری پاسخ در تاريخ شنبه ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۵:

فرماندار دلسوز و دانای کوهدشت و طول تاریخ لرستان فقط سیروس ابراهیمی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

ممنون

[پاسخ]

صادق پاسخ در تاريخ شنبه ۳۰ فروردین , ۱۳۹۳ ۲۳:۲۹:

با سلام به همه خوانندگان عزیز و همچنین استاندار اسبق در دولت دهم آقای پیریایی. بنده سوالی از خدمت شما دارم ؟ خدای بلا سر شاهد است چندین بار با چشمان خودم دیدم که در زمان ریاست شما بر کرسی استانداری ، شبانه و به صورت نا شناس وارد کوهدشت میشدید و به منزل یک یا دو نفر از نزدیکانتان سری میزدیدوصبح زود هم خارج و ان زمان از زبان شما شنیدم که فرمودید البته با لهجه متین و شیرین لری خودتان ( مه کاری وا کودشتی ها نارم) !!!! حالا چه اتفاقی افتاده که نگران کوهدشتی ها شده اید؟؟؟

[پاسخ]

لك زبان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۹:۲۱:

احسن ؛اين آقاي پيريائي درطول تصديهايش هيچ گونه اظهارنظري؛دفاعي و…درموردپيشرفت كوهدشت نداشت چون تمام وقت گرانبهايش پربودحالاكه مجالي يافته واوقات فراغتش زيادشده سري به سايت ميرملاس زده است البته بابت مقاله اش جاي تشكردارد.كاش همه كوهدشتيهاي مسئول بلندپايه مانندمسئولين سايراستانهادرزمان تصدي عملا”كاري براي كوهدشتيهاي عزيزومظلوم انجام ميدادند.

[پاسخ]

خواننده در گفته :

جناب پیریایی !زیبا نگاشته اید .افراط و تفریط کار اصحاب فکر و اندیشه نیست و برخی طی این چند وقت تمام قد کوشیده اند تا از از اهمیت آن “مثلث اولیه ” مورد اشاره در مقاله بکاهند.واقعیت آنستکه چه بخواهیم چه نخواهیم امروز آنانکه حرفشان در سطح ملی خریدار دارد معلوم و مشخصند.ما نگوییم بد و میل به ناحق نکنیم ******جامه کس سیه و دلق خود ارزق نکنیم .

[پاسخ]

فتحعلی شهبازی در گفته :

ضمن عرض ادب و احترام خدمت جناب آقای پیریایی با سخنان حضرت عالی موافقم کارهای بزرگ را با اتحاد و یکدلی می توان پیش برد هر مسوولی در زمان خود زحماتی کشیده و رنجی برده اما بدون نقش نماینده چنین کار بزرگی به نتیجه نخواهد رسید آقای ملکشاهی در عملی شدن این کار بدون شک نقش اساسی خواهد داشت

[پاسخ]

مصطفی رضایی در گفته :

استاد بزرگوارم سلام الحمدلله بعد از سال ها دوری و فعالیت های مختلف اجرایی مجالی مجازی احساس در کلاس بودن سال های دبیرستان امام جعفرصادق(ع) را برایم تجلی نمود. خوشحالم از این که بدون منشی و میز کار و تلفن و ردزدن تماس می توانم به معلم خودم عرض ادب کنم. امیدوارم که به این کاره بسنده نشود و همه بتوانند وظیفه ی خود را در قبال این سرزمین انجام دهند . با پشتیبانی از نماینده و همه ی مسئولین هم خواص و هم مردم پروژه ی اساسی و حیاتی سد معشوره را به سرانجامی برسانند.

[پاسخ]

ميرمحمدي در گفته :

ازبيان شيوا و فصيح جناب آقاي پيريايي كه بااشراف و دقت وآگاهي كامل مسائل روز شهرامان اين چنين تحليل و تبيين مينماينند سپاسگزاريم انشالله مثلث مورد نظر ايشان با وقوف به وظايف محو له شا ن به اين خطه محروم خدمتي شايان توجه نمايند

[پاسخ]

ميرزايي- تهران در گفته :

اين نظر آقاي پيريايي حاوي مباحث و موضوعات كارشناسي و مبتني بر تجربه ايشان است و متفاوت است با سخن كساني كه متاسفانه مي خواهند از نمد معشوره براي خود كلاهي ببافند و يا از قافله عقب نمانند . به نظرم دولت بايد به اين مطالبه روشن مردم پاسخ بدهد كه به چه دليل پرو‍ژه اي كه همه مجوز هاي لازم را دارد و در دولت قبل هم آغاز شده بود امروز متوقف شده است ؟غير كارشناسي بودن و مسايل آب خوزستان بهانه است بحث نبود اعتبارات است كه وزارت نيرو مي تواند شجاعانه بگويد امسال اعتبار نيست و بگذارد براي سال آينده نه اينكه مثل خيلي كارها چون مال دولت قبل است بد است و غير كارشناسي.اميدوارم اين فضاي بدبيني هرچه زودتر در كشور تمام شود.

[پاسخ]

سلام استاد در گفته :

با سلام و احترام به استاد بزرگوار جناب آقاي پيريايي عزيز؛ به زعم خود بد نديدم مختصري به اين مقوله ورود كرده و در حد بضاعت ناچيز خود اداي ديني به زادگاه، خاستگاه و وطن خويش كه علقه اي گره خورده با عقده از بي مهري كهني كه تبديل به زخمي كهنه و ناسور شده داشته باشم، شايد كه مفيد فايده افتد و ثمري را مترتب گردد. اول اينكه گريزي به اين واقعيت داشته باشم كه چه نيكو بود اگر قدر نخبگان خويش را مي دانستيم و به هر قيمتي بود توان آنها را با همه تعصب پاك بومي و اشراف كامل منطقي و منطقه اي را كه در چنته داشتند را به سادگي ناديده نمي انگاشتيم و با پرهيز از جوگيري سياست زدگي مفرط و بي حاصل(يا بهتر بگويم بدحاصل) از توان بالاي آنها بهره ها براي آباداني شهر و ديارمان را حاصل مي كرديم؛ قدري دقيقتر و علمي تر به نظرات كارشناسي آقاي پيريايي در اين مقاله و يا مقوله علمي و كارشناسي دقت كنيد تا وزن و توان مديريتي ايشان را كه ماحصل عمري كار پرپيمانه اجرايي است به خوبي متوجه شويم، واقعا اگر اين ظرفيت بالاي علمي و اجرايي در اين استان مورد استفاده قرار مي گرفت چه ميشد؟!! بگذريم، به اعتقاد اين حقير اگر بخواهيم آفت واماندگي و جاماندگي لرستان و علي الخصوص كوهدشت را در چند جمله بيان كنيم شايد يكي از مهمترين آنها نگاه انحصارطلبانه و شخصي ما به امتيازات و فرصتهايي است كه در هر دوره وجود داشته و دارد؛ كيست كه نداند وقتي قدم مسئولي به اين شهر مي افتد سيل درخواستهاي شخصي از قبيل اشتغال فرزند و قوم خويش تا مطالبه اخذ وام و تسهيلات بانكي تا كمكهاي 50 و 100 هزار توماني!!! و… است كه متوجه آن مسئول مي شود!! آيا غير از اين بوده؟ بياييم با هم صادقانه صحبت كنيم، اگر غير از اين بوده يا ما از شهر خود غافليم و يا منكران اين حقيقت تلخ، دوست ندارند شهرشان را اينگونه معرفي كنند!! چه مي شود كرد وقتي كه اين رويه آزاردهنده برچسبي بدقواره شده بر پيكره شهر مظلومم كه با غرور ساليان متمادي تمدن آن هيچ سنخيت و همگوني ندارد؛ حال شما خود را به جاي آن مسئول مورد مثال بگذاريد چه نگاهي را مي تواند داشته باشد؟ اگر انسان مومن و دلسوزي هم باشد حداكثرش اين است كه با نگاه و تشخيص خود براي شهر ما نسخه مي پيچد و طرح نياز مي كند كه پرواضح است چقدر اين شيوه گرفتار سهو و خطاست و اگر خداي ناخواسته شخصي باشد كه چندان تعهدي نداشته باشد آن موقع است كه فاجعه عمق بيشتري خواهد داشت. و اما اگر مردم همصدا با مسئولين و نخبگان و دلسوزان كاربلد شهر خود نيازهاي شهرشان را با ارائه ادله منطقي و احصاء اولويتها از مسئولين ارشد نظام مطالبه كنند آن وقت وضع جور ديگري خواهد بود. در همين موضوع سد معشوره همه به خوبي به ياد دارند كه در مراسم استقبال و سخنراني رييس جمهور وقت آقاي احمدي نژاد، آن قدر مردم با هماهنگي و يكصدايي يك مطالبه عمومي را فرياد زدند كه رييس جمهور چندبار سخنان خود را قطع كرد و گفت شنيدم، سد معشوره، تصويب شد.(كاري به درست و غلط بودن شيوه مطالبه ندارم، منظور انسجام و همدلي و هم صدايي مردم در يك خواسته بود) حال يك سؤال؛ به راستي سهم ما از دولتهاي نهم و دهم كه خدمات عمراني بالايي را در سراسر كشور دربرداشت چه بود؟ (خواهشاً رگ تعصب جناحي و سياسي مان متورم نشود و شروع به تاييد و انكار متصبانه نكنيم، واقعيتي است كه با هر مخالفت و موافقتي نمي شود آن را ناديده گرفت) اگر كسي بخواهد سد معشوره، كارخانه خودروسازي، پتروشيمي، راه آهن و … را احصاء كند بايد عرض كنم آنهم نبود جز مطالبه عمومي مردم و هماهنگي و همدلي مردم و مسئولين وقت كوهدشت(همانگونه كه ذكر شد) براي محقق شدن اين مهم صرف نظر از انتقادهاي بجا و گلايه هاي به حق از مسئولين شهرستان علي الخصوص نماينده شهرستان كه از ابتدا نگاهي جدي به اين مهم نداشتند و وقتي كار به جاهاي باريك رسيد به شكل جدي وارد گود شدند، بايد عرض كنم تسويه حساب كردن و زير پاي هم را خالي كردن در اين برهه حساس به هيچ وجه به صلاح نيست و زمان زمان همدلي و يكصدايي است تا انشاالله كار به نتيجه منتج شود. از طرفي بايد از ظرفيت تمام مديران و نخبگان كوهدشتي در سراسر كشور بهره گرفت تا اين خواسته به جد تبديل به يك مطالبه عمومي گردد تا نشود و نتوان از كنار آن به سادگي گذشت. در پايان به نوبه خود لازم مي بينم از جناب آقاي پيريايي كه از مفاخر مديريتي كوهدشت در سطح كلان ملي مي باشند بابت ارائه راهكارهاي علمي و عملياتي كه برگرفته از سالها تجربه دقيق و ارزشمند ايشان است تشكر نمايم. به اميد به نظاره نشستن كوهدشتي سراسر نشاط و سرزنده در آينده اي نزديك.

[پاسخ]

نادر ک پاسخ در تاريخ شنبه ۳۰ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۳:۳۸:

درود بر شما

[پاسخ]

سلام استاد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳:

درود خدا بر شما، موفق باشيد.

[پاسخ]

گراوند پاسخ در تاريخ شنبه ۳۰ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۹:۰۵:

درود بر شرفت” ناز قلمت ” عشق ادبت ” کاش می دانستیم همشهری که کی هستی …

[پاسخ]

سلام استاد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۹:۰۷:

درود خدا برشما و سپاس از لطف و محبت حضرتعالي، كمتريني هستم از ديار كوهدشت لرستان مظلوم، كه به سان جنابعالي و ديگر همشهريانم غصه دار مظلوميت ديار خويشم.

[پاسخ]

خلیل پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۴:۰۵:

بیائیم برای سرافرازی مردمان سرزمینمان از هیچ کوششی دریغ نکنیم
من هم باورم اینه تا نخواهیم
تا همه با هم نباشیم
به جائی نخواهیم رسید
دست در دست هم دهیم به ” مهر” میهن خویش را کنیم آباد
درود بر شرفتان

[پاسخ]

اشتری پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۱:

به نوبه خودازاین عزیزکه بانام زیبای “سلام استاد”متن زیبایی رو که درد دل همه ی دلسوزان این شهر واقعا محروم است ،تشکروسپاسگزاری میکنم
وهمه ی مسئولان قبلی وفعلی کوهدشت رو به خواندن این نوشته زیبای “سلام استاد” دعوت می کنم

[پاسخ]

وقت آن است تاتمام مسوولين گذشته به پاس نان ونمك-حال به پاس قدرداني و آينده به خاطر آينده خود ووطن .دراين امرمهم (پيگيري سدمعشوره) قلم بدست گيرند .

[پاسخ]

س.م.والی پور در گفته :

درود خدا برمدیران لایق ودلسوز شهرمان ، که همواره بفکرآبادانی ورفع مشکلات مردم زجرکشیده وزحمت کش هستند.اجرکم عندالله.

[پاسخ]

ص ن پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۲:۲۱:

سلام. دوست عزیز .درود خدا و درودهای بندگان خدا بر مسولانی که بر مسند قدرت هستند و کاری از دستشان بر می آید دلسوز باشند نه آن زمان که از مسولیت برکنار شدند و خانه نشین آنوقت شهرشان و زادگاه شان یادشان می افتد و در بوق و کرنا میکنند و قلم بدست میگیرند و صاحب نظر .

[پاسخ]

((بچه های مسجد ))خدمت گزاران بی نام در گفته :

سلام به همه هم شهریان
بنده همشیه دوست دارم حرفهایم را با کسانی که واقعا دلشان برای احیا دین و متعاقبا آبادانی شهر و رفا حال مردم ، می سوزد بزنم به نظرم حال مجالی پیدا شده حرفم این است و به بزرگان و سیاسیون شهر هم بارها تذکر داده ام چرا ما همیشه حرکات بزرگ و مفید الاثر را سطحی می نگرند عزیزان این حرکاتی که منجر به هوشیاری مسئولین شد و خواهد شد بسسیار کانالیزه و حساب شده است لطفا به حرفای بی منطق عزیزان را دل سرد نکنید حرف اصلی بنده اینجاست متاسفانه دوستانی که امروز دچار دغدغه سد معشوره شده اند زمانی که می توانستند و دستی در دولت داشتند کار لازم را انجام ندادند و امروز حتما پشیمانند البته عدم مسئولین می تواند مزید بر این علت باشد ولی افسوس صد افسوس که کار از دست رفت و مردم همچنان نیازمندند اما به حول قوه الهی چند نفری از دوستان بسیجی که به گروه ((بچه های مسجد )) مشهور شدند توانستند با عزم و اراده پولادین و با برنامه صحیح توانستند در چند محور سد معشوره را به آقای احمدی نژاد معرفی کنند در وحله اول با نوشتن تومار و گرفتن چندین هزار امضا و تقدیم آن وزیر در جلسه شهرستانی و دوم نوشتن بنر در تمام سطح شهر پنج مطالبه مردمی را به خدمت دولت رساند ( ا – سد معشوره 2- دانشگاه ملی 3 – راه آهن 4 – چهار بانده کردن کوهدشت خرم آباد 5 – احداث پتروشیمی ) و سوم با هماهنگی بچه های بسیج قرارشد که همه با هم در آن جلسه سد معشوره را مطالبه کنیم این کار طوری اثر گزار شد که آقای قبادی اعلام کردن بعد از سخنرانی آقای احمدی نژاد از پروژه سد معشوره سوال کرد و سریعا آن را امضا کردند اما متاسفانه آن زمان دست بچه های مسجد از دولت کوتاه بود و نتوانستند همه امضا های مورد نیاز را خودشان از دولت بگیردن اما خوشبختانه نماینده وقت خوب پیگیری کردند و خیلی از موانع را کنار گذاشتند در این راه آقای ابراهیمی فرماندار وقت مارا خیلی کمک کردند و قابل تشکر بود امروز هم یک گروهی جمع شد و در این راه آقای بازوند استاندار را کمک کردند و باعث شد این پروژه نخوابه این فی نفسه کار بدی نیست اما باید مرز بندی بیشتری می شد که بعضی ها از این حرکت سوء استفاده نکنن ماباید در وحله اول حمایت خود را از نظام مشخص و واضح کنیم بعد مطالبه کنیم هدف این گروه هم همین بود اما بعضی به دنبال استفاده سیاسی بودند که به هدف خودشون هم رسیدند اما ما بچه های حزب الهی اعلام میکنیم این حرکت هم حرکتی خوب و در جهت رفع فقر کوهدشت بوده و دوستان نباید بگزارند دیگران استفاده سیاسی کنند . این بود خلاصه ای از عملکرد حمایتی از نظام جمهوری اسلامی که وظیفه هر کسیست کسانی که هم می خواهند حرفی یا نقدی کنند از این به بعد بدانند این مسئولین استانی هستند که باید حرکتشان را به پشتوانه این مردم مقتدر و در عین حال مظلوم باعزم بیشتر و نیروی ایمان قوی تر به جلو ببرند تا این پروژه مهم و حیاتی به سر انجام برسد تا فقر از در بیرون رود و ایمان از پنجره برگردد تا قم لرستان را احیا کنیم ما آماده ایم برای حمایت بیشتر از مسئولین

[پاسخ]

امرایی از رومشگان پاسخ در تاريخ شنبه ۳۰ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۸:۰۲:

من هم معتقدم عده ای همین حالا هم دارن استفاده سیاسی از این مساله میبرن اشکال ندارد اما ایراد انجاست که همین افراد متاسفانه یک زمانی نه این پروژه را قبول داشند بلکه کار شکنیهای موثری هم کردند در هر صورت مردم هوشیارند و با حضور خود در صحنه اینبار سیاسیون را به دنبال خود یدک کشیدند والله با بوق وکرنا ومصاحبه و…..نمیشود جبران مافات نمود جز تلاش بی وقفه

[پاسخ]

دوست پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۱:۳۷:

سلام علیکم. بنده هم موافقم که عده ای یا شخصی از این موقعیت بهره برداری سیاسی و منفعتی میکنند! چرا تا قبل از اینکه داد مردم در اید هیچ کاری نکردند و پروژه ای که قبلا عملیات اجرایی ان شروع شده بود و 60 میلیارد تومان هزینه کرده بودند رو رها کرده و به حال خود گذاشته بودند تا جایی که پرونده اجرایی ان به شورای اب رفته که توجیح ندارد و باید متوقف شود ولی حالا که مردم خودشان برای مطالبه حق شان فریاد بر اورده اند اینان به تکاپو و حرکت افتاده اند؟ ایا اب را گل آلود دیده اند ؟ مردم فهیم کوهدشت اهل جنجال و هیاهو نیستند حق خودشان را میخواهند. حال بزرگ نمایی نکنید که من پیگیرم و به سرانجام میرسانم و به من قول داده اند , نه تو نمیتوانی . انشالله خدا به یاری و داد مردم رنجور و زخم دیده و قربانی دوران جناح بازی و باند بازی کوهدشت میرسد که جز کشاورزی مردم و جوانان این دیار در هفت آسمان یک ستاره هم ندارند.

[پاسخ]

((بچه های مسجد ))خدمت گزاران بی نام در گفته :

دو سه جا اشتباه تایپی شد امیدوارم بنده را عف نمایید

[پاسخ]

الف پاسخ در تاريخ شنبه ۳۰ فروردین , ۱۳۹۳ ۲۳:۲۸:

عف هم اشتباه بود!
موفق باشی و عجول نباش

[پاسخ]

شَل و شَکَت پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۲۲:۲۷:

بچه های مسجدن مشکلی نیست،الف جان سخت مگیربرحوزویان

[پاسخ]

بچه مسجدي پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۸:۱۷:

مشكلي داري شل جان شكت!!!؟ بي سواد مسجدي ها از شما بيشتر سواد دارند، ميگي نه؛ برو باهاشون بحث كن تا باورت بشه؛ اگر يه ذره مث اونا پيگير مصوبات دردبخور بودي الان وضع شهرمون خيلي بهتر از اين بود كه هست.

[پاسخ]

اشتری پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۴:

مث هم اشتباه است
لطفا فارسی را پاس بدارید”مثل” صحیح است جانا

[پاسخ]

بچه مسجدی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۹:۴۶:

جهت استحضار .. اشتری ملا لغتی، باید عرض شود در گفتار و نوشتار محاوره ای قالب دستور زبان رسمی و کلیشه ای رعایت نمی شود، ضمنا اگر این را هم لحاظ نکنید در دستور زبان فارسی غلط مصطلح رجحان بر قائده اصلی پیدا می کند. بهتر است قبل از نظر دادن قدری مطالعه در آن زمینه داشته باشید.

[پاسخ]

.. پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۶:۳۶:

رجحان بر قائده اصلی
هم غلط است

[پاسخ]

سلام خیلی خوب گفتی اگه گوشی برای شنیدن باشه.

[پاسخ]

مسعود فرج الهی/ تهران در گفته :

به نام خدایی که عقل آفرید

تجارب ارزنده جناب آقای پیریایی در طول دوران مسئولیت های مهم شان ستودنی است. وی هم فرمانداره بوده و هم استاندار و هم در نهادهای فرهنگی خدمت صادقانه کرده است. هر کلمه از نکات مقاله او حاوی تجارب ذی قیمتی است. اکنون چه شده است همه به خاطر یک سد بر آشفته شده ایم. باید به خود برگردیم و در واقع بازگشت به خویشتن خویش؛ به عملکرد های احساسیمان در انتخابات؛ در جناح بندی گروه گرای؛ ما در ظرف مظروفی می ریریزیم که با آن سنخیت ندارد آن گاه بعد از چندی احساسمان گل می کند و قلم به دست می شویم و نظریه پرداز. به جای آن که از ظرفیت های واقعی استفاده کنیم بدنبال ظرفیت های کذایی روانه هستیم داد از اصلاح طلبی میزنیم بی آن که اصول را بشناسیم اصول گرا می شویم بی آن که پویایی را مدنظر داشته باشیم این وسط ما بر خر مراد خود مدتی سوار بوده و بیچاره مردم که باید تاوان نادانسته های ما را بدهند. البت خود مردم هم مقصرند زیرا نعمت عقل را فدای احساسمان می کنیم بی آن که بدانیم چه می کنیم. اما چند نکته در مورد سد تنگ گاو شمار نه معشوره
1. صبح هنگام نماز از دفتر استاندار سابق(دهمرده) با این حقیر تماس گرفته شد که استاندار شما را برای تهیه خبر افتتاح سد فوق الذکر خواسته اند ما هم با کمال میل پذیرفتیم و به همراه ایشان، معاون عمرانی جناب حق یابی ، سردار عبدالهی و چند نفر دیگر از همکاران که به اندازه انگشتان دست نبودیم راهی نور آباد شدیم بعد طی حدود 140 کیلومتر به تنگ باستانی گاو شمار رسیدم هوایی دل انگیز بهاری منطقه و دشت سبز در کوهپایه کوه بلند طبع هر انسان صاحب ذوق را به تراویدن رهنمود می ساخت بعد از کلی به به و چهچه مجری طرح شروع به توضیح در مورد سد برای استاندار و خبرنگاران شد و با صدای زنجیر بلدوز ها کاویدن زمین برای احداث سد آغازیدن گرفت. طبیعت بکر و فضای دل انگیز منطقه با غرش صدای ماشین آلات سد سازی تصویری از تخریب در ذهنم ایجاد شد و همراه امیدی دو چندان که در آینده ای نه چندان دور این جا به تفرجگاه عظیمی برای گردشگران و نیروگاهی صنعتی برای صنعت کاران و در پایین دست آن و سدی آبی برای کشاورزان و اشتغال هزاران جوان جویای کار تبدیل خواهد شد. همه خوشحال خندان به سمت محل اسقرار مجریان طرح و کارگاه برای صرف صبحانه رفتیم. فضای معطر طبیعت و خواندان بلبلان در آنجا با صدای حزن آلود نوید از فرجام بدی می داد اما احساسمان در زمان بر عقلامان غلبه شد و به تعریف تمجید پرداختیم. بی آن که بپرسم اخذ ماده 215 شده است؟ آیا میراث فرهنگی با این سد موافقت کرده است؟ تکلیف مردم آبادی کنار احداث سد چه میشود؟ نه همه ی این کار هار درست بود انجام گرفته است. ولی عیب کار جای دگر است.
2. از یک منبع آگاه شنید م رئیس جمهور(احمدی نژاد) در سفر دوم بر اجرایی شدن این طرح احداث سد اصرار ورزیده اند، و در سال بعد ردیف بودجه اخذ شده و مجلس محترم آن راتصویب کرده است. چگونه می شود این همه کار بیهوده بوده و الان طرح توجیح ندارد.
3. ما احساسی انتخاب می کنیم حال که برای تحقق شعار مان باید عده ای را خراب یا بدون تدبیر معرفی کنیم ماییم از طرحی سخن می رانیم که همه مطالعات آن انجام گرفته است. به وحدانیت خدا این گونه کارها به صلاح مملکت نیست. برای این که خودمان را ذی حق معرفی کنیم رفتن دیگران را باطل جلوه دهیم کاری نا بجاست. هر چند این نوع رفتار در تاریخ ما پیشینه دارد. بیاییم به فرموده حضرت امیر در نهج البلاغه توجه کنیم که می فرماید از تاریخ عبرت بگیریم. با خراب کردن دیگران ره بجای نخواهیم برد.
4. در مطالعات اولیه کا سال ها پیش انجام گرفته است . مجری مطالعه بر اساس پرسش نام منطقه به اشتباه نام باستانی تنگ گاو شمار را از قلم انداخته است بر همگان و اهل فضیلت واجب است که از گفتن معشوره پرهیز نمایند و این سد را بنام نام اصلیش یعنی تنگ گاوشمار نام ببرند. ما لک زبان ها مخصوص را مصخوص، ممنون را منمون و مشهور را معشور می گویم . به قطع در روزگار مطالعه سد شخص مسئول پس از پرسیدن نام منطقه بدین صورت که؛ این جا به چه نام مشهور است در جواب حتما اهالی منطقه گفته معشور ه و تنگ گاو شمار و آن شخص برای راحتی نوشتن کلمه معشوره استعمال کرده است و همچنان باقی مانده است. بیایم با هم صدایی هم ادامه سد را مطالبه کنیم و هم نام اصلیش را که هویت یک منطقه باستانی است. در هیچ فرهنگ لغاتی واژه ای بنام معشوره نیست. همه بر این مدعا اصرا بورزیم که سد تنگ گاو شمار خواست همه لرستانی هاست. و دولت باید به این خواست مردم جامعه عمل بپوشاند.
5. راه و حمل و نقل یعنی توسعه. و در قرن ها پیش این راه باستانی هگمتانه را به ایلام و صل کرده و به علت باریکی و تردد تک تک احشام به تنگ گاو شمار معروف شده است. اکنون این راه هزار ساله را به فراموشی نسپاریم و فرهنگ مردم به باد تمسخر نگیرم. رهبر انقلاب در عید امسال بر مدیریت جهادی و اقصا و فرهنگ تاکید فراون داشتند و سال را بنام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیدند. پس با مدیریت جهادی به برا ادامه ساخت سد تنگ گاو شمار همت بگماریم تا هم اقتصاد منطقه رونق بیابد و هم با زنده شدن نام تنگ گاو شما یک هویت فرهنگی زنده گردد.
سپاس از جناب پیریایی که برای احیایی این خواست همگانی فتح بابی کردند.

[پاسخ]

لك زبان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲:

باسلام وتشكرازاستدلال جنابعالي بنده تاالان نميدانستم نامگذاري براساس لهجه بوده .سدگاوشمارحق تمام لرستانيهاست.

[پاسخ]

به نظر می رسد برخی از معضل اصلی این شهر که زمانی به قم ثانی معروف بود غافلند . همانطوری که رهبر معظم انقلاب در این زمینه ؛
«یك مسأله هم مسأله‌ى فرهنگ است؛ كه آقایان هم حالا معلوم شد كه نگرانى دارید، بنده هم نگرانم. مسأله‌ى فرهنگ، مسأله‌ى مهمى است. اساس این ایستادگى، این حركت و در نهایت ان‌شاءالله پیروزى، بر حفظ فرهنگ اسلامى و انقلابى است و تقویت جناح فرهنگى مؤمن، تقویت این نهال هایى كه روییده است در عرصه‌ى فرهنگ … اگر رخنه‌ای در فرهنگ ایجاد شود مثل مشکلات اقتصادی نیست که بتوان با سبد کالا و یارانه نقدی آن را رفع کرد!»
ابتدا باید تدبیری برای اوضاع فرهنگی کوهدشت اندیشیده شود اگر چه رفع معضل های فرهنگی کار یک روز ودو روز نخواهد بود.

[پاسخ]

گراوند در گفته :

نمی دانم چی شده نمی دانم چراداین سد این همه سر وصدا راه انداخت پبر جوان معلم گارگر .وووووووو…وووووووووو خدا وکیلی این همه سر صدا میشه مگه فقط با این سد مشکلات شهرمان درست میشه ( نه اینکه بد باشه نه من هم موافقم خیلی همم زیاد و…..) ولی 1- عالی جنابان ملکشاهی -پیریایی – عباسی فرد -قبادی – امامی – دوستی – اسفندیاری – دکتر تقی زاده – دکتر رضایی -کریم گراوند – ولی اله میرزایی – محمد جعفر – محمد زاده وحاج روشنی و..و..و..و.. مگه نه مسولیتهای نداشتن وندارن در این دولت واون دولتها چرا برای این شهر فقیر کاری نکردن الان شدن سنگ صبور مردم این سایت اون سایت می نویسن میرن میان میگن ؟ ولی کو کارخانه کو راه دو بانده کو راه آهن کو سد و……. حالا یکی شون جواب بدن

[پاسخ]

ازادبخت در گفته :

جناب پیریایی عزیز باسلام خدمت شما
اگر قبول نمایید همشهری و نخبه کوهدشتی
با ارزوی سربلندی برای شما
خدمت شما باید عرض کنم هنگامیکه جنابعالی بر مسند صدارت بودید و توان اینرا داشتید به شهریکه همه به ان وطن یا زادگاه میگوییم دستی شفا بخش و بر مردم آن صله رحم را بجا اورید این دیاریکه، بهنگام پرواز شتر مرغ و بهنگام بار شتر لقب دارد بکشید. برای من که یک شهروند کوهدشتی هستم قابل قبول نیست که دست خود را خرما شسته و بگویید من نمیتوانستم کاری انجام یا حوزه کاری من نبوده،البته از اینگونه افراد در حوزه سیاسی که فرا مرزی هستند زیاد داریم ولی خدمت شما استاد گرامی عرض کنم بسیاری از بزرگان فرا مرزی سیاس کوهدشت عینک سیاسی بازی را به بهانه این حرف که کسانی دیگر حکومت میکنند چرا ما انجام دهیم و بنام انها تمام شود را مد نظر خود قرار دادید و این مطلب را بعرض عالی عرض کنم مطميمنا هر کسی در کوهدشت خدمتی انجام برساند یا میرساند بعدها این مردم در مورد او قضاوت بد نخواهند داشت .
اقای ازادبخت عزیز گلگی من را از سیاسان فرا مرزی کوهدشتی حذف ننمایید شاید که انشالله مجددا به صحنه کلان اداره کشور برگردن و ذهنیت مردم کوهدشت را در مورد خود اصلاح کنند
سپاس

[پاسخ]

رشیدی خرم ا بادی در گفته :

همانگونه که اقای فرج الهی گفته اند می بایست بدون ندیده انگاشتن .زحمات مسولین قبلی با همدلی ووحدت کلیه نخبکان ومسولین در جهت احداث سد گاو شمار یا معشوره اهتمام لازم به عمل اید وهم استانیهای کوهدشتی نیر در خصوص بام لر ستان بدون غرض موضع گیری کنند زیرا مرکز استان نماد استان است

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

با سلام. به عمل کار برآید به سخن دانی نیست. عزیزانی که هم اکنون قلم زنی میفرمایید و فلسفه بافی میکنید جناب آقای پیریایی روی سخنم با شماست چرا در آنزمان که دستی در آتش داشتی و از نزدیکان دولت دهم بودید به قول لکی خودمان میگویند “لنگه کلاشی در دیوان داشته باشی” و ما از آن هم بالاتر داشتیم ولی متاسفانه هیچ کاری نکردید که هیچ حتی نامی از زادگاه و خاستگاه خودتان نیاوردید. خواهشا بگذارید ما کشاورزان دست پینه بسته خودمان کاری بکنیم و دادمان را به گوش دولت محترم برسانیم .

[پاسخ]

ناشناس.سلام اقای ازادبخت خواهشا نظر بنده رو حذف نفرمایید. در گفته :

با سلام به همه خوانندگان عزیز .جناب آقای پیریایی استاد ارجمند که بنده از شاگردانتان بوده و هستم و از شما چیزها یاد گرفته ام از نگارش و این فرمایشاتتان چه اهدافی دارید آیا همانند گذشته تان هدف خاصی را دنبال میفرمایید؟؟؟

[پاسخ]

شَل و شَکَت پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۰۶:۲۴:

دوست عزیز
اگرفرض بفرماییدهدفی هم داشته باشند آیا اون هدف جرم است!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

درود بر نخبه آزادبخت
راستی پیریایی کیه ؟ مگر خودش موقع معارفه استانداری قم نگفت من قمی هستم الان از کوهدشت چی میخواد تا حالا چکار برای کوهدشتیها کرده؟

[پاسخ]

شَل و شَکَت پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۷:۲۲:

ای شاکر عزیز
ایشان کی وکجا چنین حرفی رو زده اند برایت متاسفم
دینت رو بدنیا میفروشی عزیز

[پاسخ]

محمدعلی منتی در گفته :

باعرض سلام وادب خدمت جناب آقای پیریایی وهمه عزیزانی که ابرازنظرموافق یامخالف بافرمایشات فوق الذکر نموده اید.جناب آقای پیریایی مردم کوهدشت نتنهاازحضرتعالی بلکه ازدیگرنخبگان وبزرگان سیاسی .مذهبی وعلمی که دارای تجربیات ارزشمندوسوابق کاری درخشان هستندانتظاردارندبرای انتقال وپیگیری ومنتج به نتیجه شدن خواسته های بحقشان درکنار شان باشیدودردورنج ومشکلات ونیازهای ضروری آنهارالمس کنید .

[پاسخ]

اقای پیریایی با استفاده از تجارب و سلسله مراتب اداری و روند پیگیری برای سد معشوره جملاتی بیان نموده پس چرا از عباسی فر و اسفندیاری و امامی و دوستی و قبادی چیزی نمی گوئید حال از بیان پیریایی همه پریشان حال شده اید

[پاسخ]

با سلام : شما که وا کوهدشتی ها کار ناری » آقای پیریایی شما و دوستان سیاسیتان که هر روز با منافعتان می چرخید و لرای این مردم که محروم از امنیت جانی و مالی و شغلی هستند کار نداشته ای از این به بعد هم کاری نداشته باش ما یا آب معشوره همه را غرق می کند یا عطش تشنگی هلاکمان می نماید؟ شما که سیزده کلمه را نوشتی و آن دو هزار رای را که با جنجال جمع آوری کردی فقط برای پرو بالهای خودت کار کردی لطفا ما را به حال سکراتمان رها کن بگذارید به درد خودمان بمانیم .

[پاسخ]

م ف لرستانی از تهران پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۲:۰۳:

جناب حقگوی عزیز
شما بر خلاف نامتان حقگو نیستید، به دو نکته اشاره کرده اید؛ اول آن سیزده کلمه دوم انتخابات
برای استحضار حضرت عالی باید گفت به روزنامه اطلاعات آن زمان مراجعه کنید تا ببنید داد سخن آقای پیریایی در یک ستون روزنامه چه بوده است و ایشان چه کسانی را به باد انتقاد گرفته اند که امروزه کوهدشت هم چنان تاوان ترکه های بیداد آن ها پس می دهد و انتخابات که سنگ محک تفکر جمعی است چه کسی را برگزیدید و یا برمی گزینید وزن آن ها را با جناب پیریایی بسنجید ایشان در مقام یک مدیر کار کشته نظراتی بیان کرده اند که اگر خرد جمعی حاکم باشد مسئله ختم بخیر خواهد شد و الا کاسه هان کاسه و آش همان آش است.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴:

آقای حقگو! آخه کجای اینجوری نظر دادن به حق وحقگویی می خوره لا اقل یه اسم دیگه پیدا کن ۰

[پاسخ]

سلام استاد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۵:۰۰:

جناب حقگو!! مشكل ما هميشه همين بوده كه شما الآن انجام داديد!! نخبه كشي و نخبه پراني، شايد بد نباشد جوابي مختصر به برخي عرايض شما داشته باشم تا لااقل اگر جوان و نوجوان عزيزي مي خواهد حقيقت را بداند و سنش اقتضاي درك مسايل زماني را كه چه بسا آن زمان حتي به دنيا نيامده باشد را ندارد، از شبهه اي كه شما به آن دامن مي زنيد و آن را علم مي كنيد مطلع شود. بد نيست براي آگاهي خودتان هم كه شده لااقل از آگاهان قضيه پرسشي داشته باشي كه برايت واگويه نمايند كه مخاطب آن سيزده كلمه چه كسي و يا كساني بودند؛ بد نيست بدانيد كساني كه چوب حراج بر حيثيت و غرور اين ديار زدند و از گرده اين مردم مظلوم بالا رفته و هيچ تعهدي در قبال رفع فقر و فلاكت آن نداشتند و جالبتر آنكه الآن داعيه منجي بودن را بيش از همگان دارند، كساني كه چه بسا به نام ارزشها، ولي فقط و فقط براي در مسند قدرت بودن خود حاضر بودند تمام ارزشها را به مسلخ نفسانيت خود برده و ذبح كنند، مخاطب آن كلمات بودند و نه شوراي محترم نگهبان. حيف كه نه مي شود و نه شايسته است كه در فضاي مجازي به واقعيت تلخ سيماي عملكرد اينگونه افراد اشاره كرد تا لااقل فرصت و مجال اينگونه تهمت پراكني ها فراهم نگشته و جلوي حق نمايي عده اي معلوم السابقه گرفته شود. بماند؛ اما شما بزرگوار بهتر نيست لااقل تا به چيزي علم كامل پيدا نكرده اي و جوابگويي كامل همراه با ادله عقلي و علمي براي گفته و ادعاي خود را نيافته اي وارد گود پر مخاطره «نقد» و يا بهتر بگويم «تخريب» نشوي؟! مطلب بعد هم درباره گفته و نقل قولي است كه از آقاي پيريايي درباره نگاه و نظر ايشان در مورد كوهدشت بيان كرده ايد؛ اگر درست بود چرا الآن آن هم بدون قصد و غرض سياسي از قبيل كانديدا شدن و … به اين موضوع ورود پيدا كرده و با صداقت و البته نظريه كارشناسي قوي ارائه راهكار مي نمايد؟ و يا نه حتي به زعم شما فرض را بر اين بگذاريم كه اين ادعا درست باشد و آقاي پيريايي اين را گفته باشد و علت آن هم رنجش خاطر و گلايه از دوستان و يا … بوده باشد؛ آيا بايد اين را دستمايه تخريب و هجمه عليه ايشان و يا هر كوهدشتي ديگر كه الآن به درستي و به قصد رفع معظلي از مشكلات شهر و زادگاهش تجربيات خود را بدون قصد و منظور خاصي كه منافع شخصي براي او در بر داشته باشد، قرار داده و با جار و جنجال سعي در به انزوا كشيدن و رسوا ساختن!! او را داشته باشيد؟!! خدايي فكر كنيم و سخن برانيم كجاي اين اشكال دارد كه آن را بر نمي تابيد؟!! وانگهي چرا ما عادت كرده ايم برداشت و نوع نگاه خود را به همه مردم تعميم داده و خود را قيم ديگران دانسته و براي آنها تعيين تكليف كنيم؟! تا به كي بايد تاوان تعصبات نسخته و نسنجيده اي را بدهيم كه خود از آن بيزاريم؟! به راستي تا به حال از اين كشته چه درو كرده ايد كه باز هم دست از خوشه چيني خار و خس برنداشته و دلخوش به تخريب عقلاي شهر و ديار خويشيد؟!! لااقل قدري از شهرهاي ديگر بياموزيم كه اگر حتي رقيب كسي در عرصه رقابت انتخاباتي پيروز شود در عرصه اخذ امتيازات كلان براي شهر خود با هم همدل و همفكر مي شوند تا گامي را در راستاي پيشرفت شهر خود بردارند و به وقت لازم با هم به رقابت جانانه نيز مي پردازند. قدري آهسته تر و با تأني و متانت بيشتر در رفتار و گفتار خود بينديشيم كه ديگر زمان آزمون و خطا نيست، چرا كه اين همه سال براي خطا كافي كه چه عرض كنم خيلي بيش از حد نياز است.

[پاسخ]

امین پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۹:۱۳:

سلام آقای حق مگو
مثل اینکه یادت رفته در آن دوران هر چه نخبه سیاسی و دکتر کاندید شدند با نا آگاهی افرادی مثل شما رای نیاوردند و آقای ع.ا چقدر از این نا آگاهی استفاده کامل کردند و موجب عقب ماندگی کوهدشت شد.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۹:۵۹:

انصافا مدیرتوانمندست ومی تواند وزارت کسور را مدیریت کند اما نیتش الهی نیست حب دنیا

[پاسخ]

; پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۲۳:۳۴:

منظور شما از نخبه همان مدیران اتوبوسی است مگر نه

[پاسخ]

بی طرف پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۲:۱۹:

عملکرد هرشخص مشخص می کند نیت چه بوده ، نه حدس و گمان باطل شما.
مثلا می توان گفت به یمن نیت های آقایان نماینده مان ، استانمان روی سکوی قهرمانی بیکاری ایستاده است و شهرمان مدال اعتیاد و طلاق را برگردن دارد !
اینجاست که باید به نیت ها برچسب “حب دنیا” زد .

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۲:۰۲:

جناب ناشناس سلام وقت عالی بخیر
در خلوت وتنهایی وجدان خود ودر پیشگاه خدا اندیشه ای کن اندر معنی حرفی که گفتی جنابعالی چگونه از درون برادر پیریایی آگاهی داری؟؟؟؟؟چرا عادت بد نیت خوانی را کنار نمیذاریم چرا چرا؟؟بدانیم در پیشگاه خدا برای تک تک ثانیه های عمر وعملکردها وحرفهایمان باز خواست خواهیم شد……

[پاسخ]

آقا یا خانم حقگو شما به کسانی رای دادید که بلد نبودند دو کامه فارسی حرف بزنند . ده بار دیگر نماینده بشند باز یک بخشدار که سهل است مدیر مدرسه هم نمی شند . من خودم نیز به آقای پیر یایی انتقاد دارم چونکه از طرفدارانش بودم ولی همه زحمات ما از یادش رفت و زمانی که به پستهای کلان مدیریتی رسید هیچکس یادش نبود ولی انصافا ایشان توانمندی وزارت کشور را نیز دارند .

[پاسخ]

ولی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۵:۱۲:

سلام. جناب اقای مقگو به نظر بنده دو صد گفتار به نیم کردار نی ارزد. اگر جتاب پیریایی به وزارت برسند و دیار و زادگاه و خاستگاه و همه رو فراموش کننه تا زمان خانه نشینی مجدد چه سود؟؟؟!

[پاسخ]

یاران موافق در گفته :

جناب پيريايي به نکته مهمي در ارتباط با حضور فرمانداري کارکشته و آشنا به مسايل کوهدشت اشاره نمودند که البته تا جايي که بنده از ايشان(آقاي پيريايي) شناخت دارم قصد از اشاره به اين مطلب ، نفي توانايي هاي آقاي حمزه پور و خدمات ايشان نيست بلکه اشاره ايشان به تغيير هاي ناگزير و البته لازم در دولت جديد است که خواهي نخواهي فرمانداري کوهدشت را نيز شامل مي شود ؛البته ذکر اين نکته بسيار مهم است که استاندار محترم با توجه به نيروهاي قوي بومي همچون آقايان سيروس ابراهيمي(فرماندار اسبق شهرستان)، مصطفي آزادبخت(فرماندار اسد آباد و فرماندار ويژه ملاير)ولي الله ميرزايي(فرماندار سنندج) ، عبدالکريم گراوند (فرماندار ايلام)و.. شايسته است در گزينش فرماندار شهرستان کوهدشت با تعدد نيروهاي خبره و صاحب تجربه نهايت اهتمام را داشته باشند.

[پاسخ]

آقایان میرزایی اصل فرماندار فعلی شهرستان سنندج و گراوند فرماندار اسبق ایلام از افتخارات کوهدشت و لرستانند اگر آقای بازوند استاندار محترم لرستان پیشنهاد نمایند و از تجربیات بالای یکی از این بزرگان استفاده شود شاهد توسعه بیشتر شهرستان که خدا میداند از سوء مدیریت رنج می برد خواهیم بود . شهر ما جوانان با تجربه زیادی دارد ولی صد افسوس که در این استان به آنها مجال خدمت داده نمی شود .

[پاسخ]

ولی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۵:۱۶:

سلام اقای محمدی با نظر شما موافقم و امید دارم جناب اقای استاندار به سادگی از مدیریت خوب اقایان ولی الله میرزایی و گراوند نگذرند و از انها در شهر کوهدشت جهت تصدی پست فرمانداری استفاده نماید.

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۰:۱۶:

با سلام خدمت همشهریان گرامی
و
آقای محمدی
خدا وکیلی اگه آقای میرزایی اصل فرماندار دولتهای خاتمی و احمدی نژاد تو این دولت هم فرماندار بشه پس باید بگیم وا عصفا مدیری اینچنین چرخان وگردان فقط به فکر حفظ خود در دولت بعد هستش نه مدیریت شهرستان……

[پاسخ]

محسن پاسخ در تاريخ شنبه ۱۳ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۲:۰۹:

اینجور که معلومه شما چرخان وگردانی اصلا کی از شما نظر خواست

[پاسخ]

از استاندار با درایت لرستان می خواهیم برای انتخاب فرماندار کوهدشت تدبیر نمایند و از افراد صفر کیلومتر استفاده نکنند .

[پاسخ]

زاکانی در گفته :

آقای نماینده بزرگوار کوهدشت دیگر تو را به خدا از افراد توانمند استفاده کن . دیگر ما را از این مدیران کم تجربه بس است .

[پاسخ]

کوهدشتی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۳:۵۸:

فرماندارکوهدشت؟همین آقای حمزه پور خوبه۰

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

عزیزان کلمه استاد رونمیشه به راحتی به هرکسی داد بهتره احساسات خودتون روکنترل کنید هرچند آقای پیریایی آدم باسوادی هستند ولی استاد رونمیتونیم بههر کسی نسبت بدیم تا جایی که بنده میدونمایشان فقط پست ومقام داشتن و هنوز انتشار کتاب علمی روازش ندیدیم.

[پاسخ]

ناظر پاسخ در تاريخ یکشنبه ۳۱ فروردین , ۱۳۹۳ ۱۶:۳۵:

از حق نگذریم !
تالیفات پیریایی:
سروستان هو ( بررسي تطبيقي حكايات مثنوي معنوي با حكايات عطار )
سروستان هو ( بررسي تطبيقي حكايات مثنوي معنوي با حكايات عطار و سنايي )
و …

[پاسخ]

کهن دیار در گفته :

ای کاش از توانمندی ایشان جهت رفع مشکلات لرستان استفاده می شد. افسوس سالیان می گذرد و انتخاب ما هر بار بدتر از قبل است .

[پاسخ]

آقای ملکشاهی یه تذکر هم به این رییس اداره راه وشهرسازی شهرمون بده وضعیت راه روستاییی خوشناموند که انگار شخم زدن اصلا خوب نیست رییس اداره مربوطه هم عین خیالش نیست مگه جز اینه که مردم روستای خوشناموند این همه تلاش کردن که تو انتخابات جنابعالی برنده بشی …

[پاسخ]

شل و شک 2 پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۵:۰۶:

سجاد جان الان وقت خوشنامونده …معشوره رو بچشب …معلومه خیلی وابسته ای

[پاسخ]

محمدرضا در گفته :

سلام
مطمئنم تند روی ها و تند گویی های برخی افراد مثل آزادبخت و حقگو!؟خللی در رشد رو به رشد فرهنگ کوهدشت ایجاد نمی کند.دوستی یا دشمن ،خوشت می آید یا بد؟ پیریایی را بخواهیم یا نخواهیم ؟دو هزار رای آورده باشد یا پنجاه ویک هزار، نماینده شده باشد یا نه؟ مطلب خوب و کارشناسی شده ای نوشته که حاصل تجربه مدیریتی از جمله دو دوره استانداری در دو استان مهم و استراتژیک کشور است.
ضمنا آقایانی که دنبال این هستید که چه کسی برای کوهدشت چه کرده و نکرده باید از هر کس به اندازه مسئولیتی که به او واگذار شده کار خواست. مردم همدان و قم باید از پیریایی سوال کنند که چه کرده و شما هم باید از بازوند و دهمرده وصابری و عابدی و سعادت وغیره بخواهید . ونیز از آنکه رای مردم را گرفته و بالا رفته و بعد هم هیچی نشده ودر سطح ملی هم جایی نداره.
نکته آخر لطفا آش معشوره را اینقدر شورش نکنید که به تلخی گراید دچار تلخی و…مزاجمان کند. حد اقل با این موضوع با رفق و مدارا برخورد کنید.یا علی

[پاسخ]

دیدگاه در گفته :

نظر من این است که نویسنده ” سنگ محک معشوره ” مطلب مفیدی به ما و مخاطبان ارایه کرده است ، ما هم دراظهار نظر هایمان در باره این مقاله بایستی به فایده آنچه می گوییم توجه کنیم ۰ درباره وحدت ما حرف درستی گفته ، از اهمیت ارایه شخصیتی از جامعه مان قلم زده که مدیران ارشد کشور واستان در ارتباط با ما آن را به حساب بیاورند۰ چند آدرس راهبردی به ما ومدیران ارشد استان داده تا هزینه پیگیری هایمان زیاد نشود مسیر دسترسی دقیق تر آسان تر را نشان داده ۰ این نوشته ایشان احساسی وشعاری نیست ، ونمونه های دیگر ۰ باید این میدان باز تر شود ، هرکس بهتر می تواند به میدان بیاید ، رسانه ای که اندیشه موثر را ارایه می کند چند جوره خدمت می‌کند به جامعه ، به صاحب نظران والبته به خودش هم ۰

[پاسخ]

ضمن ادای احترام به همه نظراتی که در این بخش آمده است، مردمان مهربان و با فضیلت دیار رشادتها و پاکی ها بیایید ضمن بیان انتقادات خود و نقد منصفانه یکدیگر از دایره انصاف خارج نشویم، هر کسی در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی خود ممکن است مرتکب خطاها و اشتباهاتی گردد، اگر آن اشتباهات قابل رفع و جبران باشد و شخص به صورت عملی خود را اثبات کند باید با روی گشاده و بر اساس رفتار محمدی و علوی او را پذیرفت مگر این که به اسلام، انقلاب و مردم خیانت کرده باشد که همه باید ضمن مواظبت بر گفتار و کردار خود، مرزبندی شفافی با این گونه افراد داشته باشیم. سلوک اخلاقی و زیست متعهدانه درد خود پسندیهایی است که داریم، تعصب جناحی و باندی و محفلی و قبیله ای چشمان نافذ ما را کم سو و بی رونق کرده است، ما همه با هم برادریم و برترین های ما کسانی هستند که متقی ترند. مهم این است که همواره در تشخیص های خود ارباب فضیلت، پاکدامنی و پاکدستی و دین مداران واقعی را دریابیم و سایر زنگارهای آلوده را از جلوی دیدگان خود برداریم و یادمان باشد که مهربانی پروردگار هستی شامل نیکان و اجتماع آنان می گردد، پست و مقام محملی برای امتحان و ابتلای ما است. امید آنکه دانایان این دیار دانا پرور با همدلی و خیزش شور انگیزی در این مسیر با کاروان معشوره همراه شوند

[پاسخ]

باسلام برادر ناحق گو خداوکیلی انتخابات در کوهدشت برگزار میشه یا انتصابات یا دزدی و پایمال نمودن حق دیگران شما اشتباه با اسم مستعار حقگو وارد فضای مجازی شده اید چون حقیقت را کتمان کرده و از روی حسد حرف زده اید اقای پیریایی انسانی توانمند و باسواد اهل قلم و بیان و مدیری کارکشته است فردای قیامت بایستی جوابگو باشی

[پاسخ]

سلام استاد در گفته :

قدري تأمل كردم كه ببينم ديگر دوستان وارد به اين مبحث مي شوند يا خير و چون كسي به آن اشاره چنداني نداشت بد نديدم با مشورت و همفكري و هم رأيي همشهريان خود خطاب به استاندار محترم و خوش سابقه لرستان جناب مهندس بازوند دو نكته اساسي و كليدي را كه مي تواند نقش به سزايي در پيشبرد و تسريع امور شهرستان كوهدشت و سد معشوره داشته باشد را عرض نمايم. البته اين نكات به نوعي در مقاله جناب آقاي پيريايي هم مورد اشاره واقع شده است، و اما آن دو نكته:
1- جناب مهندس بازوند، قطعا بي اطلاع نيستيد وليكن از باب ورود به مبحث و شروع سخن عرض مي كنم كه در زمان اوج رقابت انتخاباتي بين كانديداهاي رقيب علي الخصوص آقايان شاهرخي قبادي و ملكشاهي، گروكشي سياسي و قدرت خود را بر ديگري استيلا بخشيدن در بازي بر سر تغيير فرماندار و نشاندن فرمانداري كه به نوعي متمايل به شخص موثر در تغيير فرماندار قبلي بود جريان غالب زورآزمايي رقابت اين دو كانديدا شده بود. برداشتن آقاي ابراهيمي و انتساب فرماندار موقت كه درست يا غلط به اين ذهنيت در بين مردم قدرت بخشيد كه كار كار ملكشاهي است و او داراي چنان نفوذي است كه قبل از برگزاري انتخابات فرماندار را عوض كرد. و پس از آن فشار شاهرخي قبادي براي برداشتن فرماندار منتسب به انتخاب ملكشاهي و گماردن فرمانداري ديگر كه نشان دهنده آن باشد كه آنگونه كه مي گويند نيست بلكه شاهرخي قبادي چنان قدرتي را دارد كه در آستانه انتخابات فرماندار جديدي را در مسند قدرت قرار داده… اين قدرت نمايي ها با پايان انتخابات ديگر محلي از اعراب نداشت و به هر دليل جناب آقاي حمزه پور كه شخصي موجه و متين و ساده زيست و مردمي است همچنان در مسند فرمانداري كوهدشت باقي ماند و شايد نماينده جديد هم به خاطر واهمه از به وجود آمدن چالش در بين هواداران خود اصلاً تمايلي به اين تغيير نداشت و مي خواست كه با روزمرگي ايام طي شود تا ببيند پيش آمد سياسي روزگار چه پيش مي آورد!! و اين زماني پررنگ تر جلوه كرد كه انتخابات رياست جمهوري نيز در پيش بود و به واقع كسي نمي دانست كه چه كسي سكان رياست جمهوري را به دست خواهد گرفت، فلذا چندان منطقي هم نبود كه در اين گير و دار خود را درگير تغيير مديران آن هم در سطح فرماندار نمايد. تا اينكه با تغيير دولت و تغيير و تحولات در بدنه ادارات و مديران زمزمه هايي در خصوص تغيير فرمانداران از جمله فرماندار كوهدشت با معرفي گزينه هاي مختلف بر سر زبانها افتاد كه البته صرفنظر از افراد مطروحه و خوب و بد بودن آنها براي تصدي كرسي فرمانداري كوهدشت موضوع كمافي السابق ادامه داشت و تغييري حاصل نشد؛ علي ايحال با عنايت به اينكه كوهدشت لرستان به عنوان يكي از سياسي ترين شهرهاي كشور(اگر نگويم سياسي ترين شهر كشور) است لازم مي نمايد از فرمانداري بهره بگيرد كه هم با رفتار و آداب مردمش آشنا باشد و هم نيازهاي آن و راه هاي برون رفت از مشكلات آن را به خوبي بلد باشد، پس با عنايت به رسم معمول تغيير فرمانداران و بدنه مديريتي از جنابعالي توقع اين مهم را داريم كه شخصي بر اين كرسي تكيه بزند كه توان مهار آن را داشته باشد و از پس همه مشكلات اصلي و جانبي كار برآمده و بداند و بتواند با درايت و مديريت درست خود و هماهنگي كامل با برنامه هاي جنابعالي از پس كار به خوبي برآيد.
2- با عنايت به اينكه حضرتعالي هم در استان لرستان و هم مركزي در پست معاونت امور عمرانی استانداري سابقه و پرونده موفق و درخشاني داريد، نيازي به باز كردن نقش حياتي سد معشوره و اثرات آن در زندگي مردم براي چون شمايي مصداق زيره به كرمان بردن است چرا كه خود صاحب نظر و مشرف بر كار هستيد، لكن توقعي كه از شما داريم تسريع و تاكيد مضاعف در اين امر مهم است و تا شما خود مستقيم با تمام قدرت و توان به كار ورود پيدا نكنيد قطعا آنگونه كه شايسته و بايسته است كار پيش نخواهد رفت. توفيقات روزافزون شما را در خدمت به جامعه اسلامي ايران، خصوصاً استان لرستان و به ويژه شهرستان محروم و مظلوم كوهدشت را از درگاه باريتعالي خواستاريم.

[پاسخ]

آدینه وند پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۰:۰۷:

آقای بازوند استاندار محترم , اگر بنای تغییر فرماندار دارند ، آقای کریم گراوند یا آقای ولی اله میرزایی یا فرماندار سابق آقای سیروس ابراهیمی، خوب است ۰

[پاسخ]

نمزونم در گفته :

درودخدابرتمامی کسانیکه محرومیت ومظلومیت کوهدشت رافریادمیزنند روی سخنم باهمشهریان مسول دردیگرمناطق این مرزوبوم است چراوقتیکه دستی درامورداریدفریادگر مظلومیت مانیستید اماحالامظلوم پرست شده اید نمیدانم ولی این رامیدانم که برگه امتحانتشان رابدقت میخانیمو ونمره میدهیم باشدکه رفوزه نشوند التماس دعا

[پاسخ]

همشهري پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۵:۲۲:

خدا عليم وبصير است و همه نمره ها مال اوست حتي نمره اين متن سه خطي شما دوست عزيز(نمزونم)

[پاسخ]

بسمه تعالی.متن خون خوبی بود!اماینهاهمه صوت است عمل میطلبد..یامیطلبید!خیلی هاشعر معشوره را…!همش شعار شعار!!

[پاسخ]

از نورآباد پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۵:۲۴:

شما كوهدشتي ها ! روزي معاون اول قوه قضاييه هم از شما بود ظاهرا بنا نيست از امثال اومطالبه اي بكنيد.

[پاسخ]

آقای صبور !خدا خیرت بده ، کاری که ازیک مقاله انتظار میرود همین است که خوب باشه، عمل مقاله همینه ، آقای پیریایی نه نماینده بوده در کوهدشت و نه استاندار لرستان ۰ انتظار باید منطقی باشه ۰

[پاسخ]

بی هویت در گفته :

واعظان که این جلوه در محراب و منبر می کنند ………….چون به خلوت میروندآن کار دیگر می کنند. گیون ار که مقاله زیایه.استاد توجه داشته باشند که مسئله مرگ و زندگی مردم سکوی پرتاب کوهدشت مطرح است هر یک ماه تعلل در ساخت سد یعنی یک ماه نزدیک تر شدن به زیر آب رفتن سکو.

[پاسخ]

خداوند سرنوشت هیچ قومی راعوض نمیکند مگر بواسطه خودشان پس کوهدشیها بر ماست که برماست خودتان نماینده انتخاب کرده و میکنید چرا از دیگران توقع بیجا دارید از کسانی که در این استان مشغول هستند توقع داشته باشید

[پاسخ]

آقای آدینه وند چطوری باید انتظار داشت افراد ی که اعلام نموده اید بالاخص آقایان میرزایی اصل و گراوند این پست را قبول کنند . امکان ندارد . توانمندی ایشان بالاتر از استانداری است تحقیق کنید. ظرفیت آقای ابراهیمی در حد نامبردگان نیست .

[پاسخ]

سلام به اهالي مير ملاس و دست اندر كاران اون
وبه قلم شيوا ودلسوز جناب پيريايي
آن چيزي كه باعث ميگردد نخبگان دست به قلم شوند براي كوهدشت حداقل آن هم افزايي است
كاش بقيه شهر هاي لرستان هم مثل پيريايي را داشتند تا ظرفيت خودرا اينچنين تقديم شهر خودكند وخالصانه از استاندار بخواهد تدبيري براي سد معشوره داشته باشدبراي شهر آنها هم همچنين.بر داشت من حمايت از تماميت موجود است نه تماميت خواهي موجود اين گزاره هاي انساني در ادبيات اجرايي پيريايي موج ميزند گفته باشم همين سد معشوره در جلسه توسعه وعمران لرستان برياست دكتررحيمي معاون اول وقت رييس جمهور در لرستان تصويب شد كه آن سفرحدود 50 مصوبه داشت وآنروز اين حركت با يك هم افزايي انجام شد كه امروز تبديل به مطالبه بحق مردم شده كه لرستانيهاي حاضر در بدنه اجرايي دولت و پيريايي در آن سهم داشتند اما اينجا اسمي از ان سهم نميبرند واين ارزشمند است من كوهدشتي نيستم اما دوست دارم اسب پيشرفت كوهدشت گامهاي توسعه را سريعتر بردارد و اين نيازمند نواختن شلاقهاي نقد برگرده آنست بازوند تعصب پيشرفت لرستان را دارد و اين را پيريايي ميداند واز ظرفيت دوستي و برادري خود استفاده كرده و اينگونه خنگ تيز تك خودرا بر سطور وكلام تاخته است .آي كوهدشتي هاي عزيز دوستتون دارم.

[پاسخ]

جناب طرهانی عزیز!باسلام.خدابشماوهمه ی طرفداران مهندس هم خیربدهدانشاله.ایکاش زمانی که جناب آقای پیریایی همجریان سیاسی نماینده وقت کوهدشت بودندواز نزدیکان ریئس جمهوراسبق ودولتمردان بودنداینچنین مقالاتی می نوشتند اثرش به مراتب بیشتر ازامروز بود..البته روی سخن باهمه ی مسئولانی که می توانستنداست.موید باشید.باسپاس ازمدیریت سایت

[پاسخ]

طلبه كوهدشتي پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۲۸:

دوست عزيز جناب صبور چرا اينگونه برخورد ميكنيد با مسائل يكي از مديران پر تجربه و موفق كشور براي كمك به شهرستان از تجربياتش استفاده كرده و نكاتي رو مطرح كرده كه هيچ كس در اين سيل كامنت ها مفيد و ارزنده بودنش رو رد نكرده . كاش كمي با ظرفيت و مثبت به مسائل نگاه ميكرديم .اونوقت قطعا كوهدشت با اين چيزي كه هست خيلي متفاوت ميشد. آيا كسي در دوره قبل از پيريايي كمك خواسته براي سد معشوره و او كمك نكرده؟ گذشته از اينها حتي اگر شما با شخص آقاي پيريايي مشكل داري وقتي سخني به اين پختگي و سنجيدگي مطرح كرده نبايد در ارزيابي از اين سخن اون مشكل رو دخالت بدهيد. امام علي (ع) فرمودند : انظر الي ماقال و لا تنظر الي من قال . من در ميان مباحثي كه در باره سد معشوره در اين چند ماه مطرح شده حقا و انصافا مطلبي به اين جامعيت نديدم .

[پاسخ]

بیژن گراوند در گفته :

استاندار عزیز استانهای” خدا ا بین دای”
سلام .
کشکان و سیمره ارث پدری این مردم است .انها حقشان را می خواهند

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۰:۲۲:

سلام مقالات آ قاى خاص همه راسرگرم کرده بخصوص بازار مىرملاسى ها داغ شده

[پاسخ]

قصه اینه پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۷:۵۴:

نمی دونم بالاخره سد معشوره چه شد؟ وقتی همه چی سیاسی بشه ! وقتی یه تجربه هم اینجوری روش بحث بشه ! وقتی حتی دلسوزی هم بازار به حساب بیاد! وقتی ارث پدری تو جر وبحث گم بشه ! وقتی وقتی وقتی و۰۰۰۰۰ بایدم ندونیم عاقبت چی میخوایم ! من که فکر میکنم این راهش نیس،خلاصه: یه روزی اونایی که ادعای دلسوزیشون میشه باید بشینن با هم وسنگاشونو باهم واکنن، ماه وسال داره میره اما ، اما ، ما چی ما موندیم و جر وبحثای صد من یه غاز ” حیدری – نعمتی” !!! وقتی میلتون اینه خب بابا بقول اون آقا میلتون نیلتون میشه ! غیر از اینه ؟ !

[پاسخ]

اقای پیریایی فردی توانا و فعال و چهره کشوری است مقاله شیوا و پرمعنی است برای انان که تعقل کنند

[پاسخ]

کرم رضا پیریایی در گفته :

همشهریان ودوستان محترم وارجمند

باسلام و احترام

توقیرا؛ جایگاه ویژه پروژه سد معشوره (گاشمار) در آمایش سرزمین کوهدشت ، بنده را بر آن داشت نکاتی را که متضمن ملاحظات جدی واساسی بر مبنای تکرار تجارب واطلاعات است؛ عرضه بدارم ونتایج آن را در اظهارات مختلف و متفاوت شما عزیزان – که همه آن مباحث ونظرات واجد ارزش است- بیابم.
البته از سویی باید دید که آثار تلاش ودلسوزی وهم فکری متقابل آحاد اشخاص، گروه ها، جمعیت ها و بویژه رسانه ها و خصوصا سایت موفق میر ملاس، درنهایت ونتیجه کار چه می شود و مخاطبان اصلی (تصمیم گیران) از این رفتار تصمیم سازانه مردم کوهدشت چه بهره ای می گیرند. اما در ادامه چند نکته دیگر:
یکم: لزوم توجه به تفاوت انگیزه وانگیخته در مباحثی از این دست – برای اجتناب از اشتباه – به ویژه در باره نمونه ها.
دوم: اگر تلاش گذشتگان نادیده گرفته شود سطح مشارکت کاهش می یابد وهمبستگی عمومی نه فرهنگ می شود ونه به معنی واقعی آن محقق می گردد، در حالی که ما برای همه چیز ابتدا به این فرهنگ نیازمندیم ضمنا فراموش نکنیم که ما اغلب از این جنس انگیخته ها صدمه ولطمه دیده ایم .
سوم: تجسس در نیات وانگیزه فعالان عرصه های اجتماعی ، به خصوص در مواردی که امور عمومی از آن سود می برد مضر است با لحاظ این تبصره که این نوع قضاوت ها تخصصی است واحتمال اشتباه در چنین مواجهه ای کم نیست.
چهارم: در پیگیری سد معشوره اکنون استاندار محترم وپر تلاش ،پیشگام است ، اما گزارش کار موجب همسان شدن اطلاعات مدیران ونخبگان ومردم شده وسبب آسان گشتن تعاملات می شود.
پنجم: وبالاخره ، گمان نشود در خصوص پروزه عظیمی مانند سد معشوره کوهدشت ،مطالب زیادی گفته یا نوشته شده است ومثلا افراط وزیاده روی شده –حتما اینگونه نیست – یقین بدانیم تا بر قصور وتقصیرمان فایق آییم ، فاصله فراوان داریم ، بنده اگر مقایسه کنم ممکن است سوء تفاهم پیش آید .سالها در ذهن وذهنیت نخبگان مردم یک شهرستان اهمیت یک نیازجدی واساسی جولان می کند تا یک خواسته بایسته مردمی وعمومی شود ، آنگاه لابد در مصلحت اقدام کمترین تردید نمی گردد – بنده بارها و به تکرار دیده ام.

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

استیضاح وزیر نیرو اعلام وصول شد۰ حواس وزیر رفت سمت اصفهان ، بعدهم خوزستان!

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام چرا آقای پیریایی خودشان را با نام استاندار سابق استان کردستان وقم معرفی می کنند نکته دیگر بنویسند نویسنده مقاله مشهور “آن سیزده کلمه ” بهتر نیست ؟ میر ملاسی ها می دونم این کامنت را حذف می کنید پس شما هم سانسور کردن را یاد گرفته اید.

[پاسخ]

ميرزايي پاسخ در تاريخ شنبه ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۶:

.آقاي ناشناس !گويا نگاه كردن و خواندنتان هم دزدانه و نا شناس وسريع است .كجا نوشته استاندار كردستان ؟.پيريايي استاندار كردستان نبوده .همدان و قم بوده. ضمنا من از شما مي خواهم كه اگر آن مقاله را ديده اي يا خوانده اي روي همين بخش نظرات بگذار تا معلوم شود كه نويسنده چه منظوري داشته و با كي بوده؟من با آن مقاله صد در صد موافقم.روحيه انقلابي درآن موج مي زند

[پاسخ]

كوهدشتي پاسخ در تاريخ شنبه ۶ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۴:۱۷:

ديدي كه سانسور نشد چرا كه اصلا اينقدر اهميت نداشت كه بخواد سانسور بشه، در ضمن جوابت رو كسي كه به نام سلام استاد كامنت گذشته داده، اگر واقعا دنبال جوابي و غرضي نداري اون رو مطالعه كن.

[پاسخ]

فرماندار طول تاریخ لرستان فقط سیروس ابراهیمی

[پاسخ]

غریب آشنا در گفته :

سلام جناب آقای پیریائی :1-کاش این حرف ها را موقعی که درمسند قدرت بودی ونفوذ کلامی داشتی می گفتی ؟البته شاید مصلحت نبود !!!
2- شما دلسوز کوهدشت هستید ؟؟!! یکی از مقالاتی که در رابطه باکوهدشت نوشته اید وراه کارهای آنرا ارائه دهید البته نه موقع انتخابات که موفق نشدی ؟
3- چطور شد اکنون تشکیل گروه های مختلف را درسطح کشور درنظر دارید(کوهدشتی های مقیم تهران ) البته میدانیم پشت قضیه چه خبر است
4- استاندار بودن ویا نبودن مهم نیست .. مهم ماندن درکنار رهبر وانقلاب وخط انقلاب وجبهه های نبرده است ،استاد یادمان نرود که اگر تقی به توقی بخورد چه کسانی می آیند ومیروند ….
5- مشکل ما فرماندار واستاندار و…. نیست مشکل ما نبود مدیریت صحیح وزیربنائی است که از اول خشت بنای آنرا سیاسیون گذشته و ورشکسته کنونی گذاشته اند سالهاست کوهدشت درفقر وبیکاری و بی آبی و (نابودی فرهنگ عمومی … منظورم این همه کارهای خلافکاران و دزدان ومعتادان وموادفروشان بنام کوهدشتی ) دست وپا میزند و شما دوستان عزیز بر کرسی ریاست تکیه زده بودید اکنون چه شد که از اریکه قدر افتاده اید وبه فکر نجات کوهدشت هستید
6- امام جمعه محترم – نماینده دلسوز و فرماندار فهیم تا کنون از جان ودل مایه گذاشته اند تا درسایه وحدت وهمدلی مشکل سد سیمره وپتروشیمی حل شود شمارا به خدا برگردید به همان مکانهای مرفه تان بگذارید کوهدشت دل سوخته و تشنه وگرسنه به حال زار خود گریه کند
برگردید

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام با شجاعت تمام خدمت شما عرض کنم که دقت نکرده بودم فرماندار محترم همدان وقم و در کردستان سمت داشتند, نه خاطرم جمع شد فقط گاهى اوقات سانسور مى شود.

[پاسخ]

؟؟؟!!! پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۰:۰۱:

مجيد دلبندم؛ استاندار همدان و قم نه فرماندار!!!!!

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۹:۲۶:

سلام به عمد رتبه ومقامشان را فرماندار عنوان کردم تا درجه حساس بودن شما معلوم شود.

[پاسخ]

یارا@ بله در گفته :

وجناب دکتر عباسی فرد ، بالاخره قریب باتفاق مردم یارانه را ، ” بله” گفتند و آخر یادداشت حضرتعالی هم آمده که مثلا ای کاش دولت تدبیر وامید، تدبیر می کرد ومثلا کلا به یارانه ” نه” می گفت! جناب دکتر ، یارانه از اختیار ما فراتر است ، شما هم سد معشوره را پیگیری کنید، این تدبیرش با ماست۰ یاعلی۰

[پاسخ]

.. پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۶:۴۰:

چه ربطی به موضوع سد معشوره داشت

[پاسخ]

غریب اشنا سلام پیریایی که در مسند قدرت لرستان نبوده و در استانهای همدان و قم مشغول به خدمت بوده باید بروی و از انجا بپرسی وقتی پای صحبت می اید همه مدعی و طلبکار ید و هنگامی که بناست یکی از کوهدشتی ها رشد کند همه چشمها کور و گوش ها کر می شوند بدون غرض قضاوت کن

[پاسخ]

مراد رضایی در گفته :

به حق آقای ملکشاهی نماینده ی محترم شهرستان کوهدشت و رومشگان،ان شاءالله در عرصه ی عمرانی خدمات شایانی انجام خواهند داد.
امیدوارم باتوجه به شهامت و جسارت و تلاش مضاعفی که از خود نشان میدهند بتواند قدمهای مثبتی را برای حوزه ی خود به ارمغان بیاورد.

مراد رضایی- فرهنگی از بروجرد

[پاسخ]

بي طمع پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶:

آقاي مراد رضايي بي زحمت شماره تلفن، شماره شناسنامه، نام پدر، صندوق اخذ راي و … هم فراموش نشود!!!!!!

[پاسخ]

ازادبخت در گفته :

اقایون استاد به کسی میگن که عضو هیأت علمی دانشگاه باشه و رتبه علمی استادی داشته باشه الکی به همدیگه عنوان و شاخص استاد تقدیم و پیشکش نکنید حرمت این واژه رو حفظ کنید من که دانشگاه بودم استادی داشتیم که هم دکتر بود و هم چندین تألیف داشت هرگز پشت تریبون کلاس قرار نمی گرفت ! بارها می گفت این کرسی جای دکتر زرین کوب بوده من در این حد نیستم که اینجا بنشینم . حالا شما عزیزان هر کدوم دو واحد حق التدریس از آموزشگاه خوشناموند که قبلا سالن اقای طالب وند بود درس دارید فک می کنید استادید !! ، نه اقا جدی نگیرید ، اصلاً و ابداً استاد نیستید ، اقای پیریایی هم استاد نیست ، استاد و عضو هیأت علمی کدوم دانشگاهه ایشون ؟ رتبه علمی استادی کدوم دانشگاه رو داره ؟ ی زمانی این اقا مسئول امور تربیتی دبیرستان امام صادق بود بعد رفت سراغ پست و مقام و مدیریت تا امروز والسلام نامه تمام .

[پاسخ]

سلام استاد پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۳:۱۲:

جناب آقاي آزادبخت لااقل براي همان تعداد دانش آموز دبيرستان امام صادق(ع) هم كه باشد مي توان عنوان استاد را به ايشان نسبت داد، غير از اين است؟!!

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۶:۴۷:

برای استحضار جنابعالی جناب پیریایی در طول ده ترم دانشگاهی در دو دانشگاه ( دانشکده خبر و همدان) تدریس دو درس سیاست گذاری در خبر و مولوی شناسی داشته اند

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۱:۴۳:

با سلام
مگه با مدرک فوق لیسانس ادبیات از دانشگاه آزاد کردستان میشه این همه درس رو تدریس کرد؟؟؟

[پاسخ]

بی تقصیر پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۰:۲۲:

جناب سیفا پرسش شما اساسا گیر دادن است ! لابد تدریس کرده ۰ احتمالا بازهم سوالات اساسی تری داشته باشی!

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۱:۳۶:

با سلام و احترام خدمت همشهریان عزیز . گرامی
جناب بی تقصیر منظور این بود که با وجود اینکه برادر پیریایی برای ما محترم هستش ولی در تایید فرمایش آزادبخت به صورت کنایه عرض کردم عنوان استاد را برای هر کسی نمی توان به کار برد باید به قول دوست برادر پیزیایی آقای احمدی نژاد برا گرفتن مدرک دکترا دود چراغ خورده باشد آب چیشمش گرفته شده باشد هیئت علمی باشد رتبه ی استاد یاری و دانشییاری را گذرانده باشد صاحب تالیف ومقاله باشد … …..حالا خدایی جناب بی تقصیر سزاوار است عنوان استاد را برا هر کسی به کار برد جز استاد؟؟؟؟؟.فقط چند واحد رو تدریس کردن با هر مدرکی مثلا کارشناسی ارشد ادبیات از هر دانشگاهی مثلا کردستان که مقام شامخ استادی به ارمغان نمی آورد جناب……..

[پاسخ]

بی تقصیر پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۷:۱۵:

اگر بنا بود خدا عزت وذلت را دست شما میداد وای به حال عزیز بدا به حال ذلیل! واما بعد جناب سیفا لطفا همان مختصر احترامی که برای برادر پیریایی روا می داری صرف توجه به مطالب مربوط به سد معشوره بشود حق مطلب رعایت می شود ۰

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۳:۵۵:

سلام و درود خدا بر جناب بی تقصیر
ان شالله که توفیق بی تقصیری در پیشگاه پروردگار هم نصیبتان باشد ، حضرت جناب هم عزت مسئولیت دارد و هم ذلت سختی…ودر ضمن غصه منو برادر پیریایی رو نخور ممکنه برات سخت باشه خودمون درستش میکنیم عزیز ، در ضمن از نظر بنده با کل تجارب تخصصی و علمی سد معشوره توجیه اقتصادی نداره و همه آنچه همه بزرگواران می فرمایند ان شالله بهره برداری سیاسی نباشدو اگر………………

[پاسخ]

اصل را رها کرده ایم چسبیده ایم به فرع .
یکی از موانع به کمال رسیدن شهر ما هم همین رها کردن مسما و اصل و چسبیدن به اسم و فرع است .
نمودار این مورد ، جدل آن چهار کس است به جهت انگور که به قول مولانا هر یک به نام دیگر فهم کرده بود!
یکی گفت: من عنب نمی خواهم، اوزوم می خواهم!
چهارمی که رومی بود گفت: این قیل و قال را فرو گذارید. من فقط استافیل می خواهم!
و…
همه به جان هم افتادند چرا که از سر نام ها و از حقیقت آنها غافل بودند .
آن چهار کس چون از معرفت آنچه در ورای نام هاست خالی بودند ، ابلهانه به جان هم افتادند و بر یکدیگر مشت می زدند.
استاد یعنی : بزرگ ، با تجربه ، با مهارت ، سررشته دار در کاری ، چیره دست (فرهنگ فارسی معین)

با تشکر از استاد عزیزم ؛ مهندس پیریایی .
به امید نجات معشوره و معشوره های به گل نشسته ی شهرمان.
یاحق.

[پاسخ]

به هرکسی که مطلبی یا نکته ای از او یاد بگیری میتونی بگوئی استاد خواه بیسواد باشد و خواه دارای مدرک تحصیلی خیلی آدم ها هستند که با سواد اندک ولی واقعا استاد سخن – ادب – رفتار و انسانیت هستند

[پاسخ]

سلام استاد در گفته :

جناب سيفا كاش قدري به معناي واقعي «سيفا» ميكردي و اينگونه بدون تعمق و از سر كينه توزي باز سخنان عوامانه و معاندانه را در قالب نظر كارشناسانه به سيلاب عقده گشايي بدل نمي كردي!! جناب سيفا اگر از منظر آموزه هاي ديني بنگريد امير سخن مي فرمايد: كسي كه يك حرف به من آموزد يك عمر مرا بنده خويش كرده؛ اگر از منظر ادب و اخلاق بنگري كسي كه چند صباحي آموزه اي مختصر را براي شخصي را سبب شده او را لااقل از باب احترام هم كه شده استاد خطاب مي كنند، اگر از منظر علمي و دانشگاهي هم لحاظ كنيد فقط محصور در آنچه شما ليست كرديد نبوده و به استاد خود بدون قالب چيني شما خطاب استاد داشته و دارند. براي نمونه شايد خالي از لطف نباشد كه نام آشناي استاد توانمند جناب آقاي ايرج كاظمي را به عنوان شاهد مثال قيد كنم كه در مقطعي در دانشگاههاي لرستان تدريس ميكرد(الآن را نمي دانم) در آن برهه به خاطر اينكه ايشان فاقد مدرك فوق ليسانس بودند از تدريس ايشان به لحاظ قانوني!! جلوگيري كردند! در حالي كه هر كسي كه ايشان را مي شناخت و مي شناسد به وزن و توان علمي ايشان اذعان داشته و معترف است، جالب آن كه همان زمان در همان دانشگاه استادي ديگر بود كه مدرك دكترا داشت آن هم در دانشگاهي خارج از ايران، اما اين كجا و آن كجا!!! به جرئت مي گويم من دانشجو به مراتب فهم و دركم و سطح معلوماتم از آن به اصطلاح استاد داراي مدرك دكترا بالاتر بود. حال برادر عزيز كيست كه نداند خيلي از همين به اصطلاح انديشمندان نوظهور كه چه بسا جنابتان نيز از همان خيل باشد روزگاري افتخار همراهي و همكلامي با استاد پيريايي را داشتند ولي بعدها فقط به خاطر اغراض سياسي، خود صاحب فكر شدند و استاد خود را هيچ انگاشتند و بر او هجمه عالمانه!!! كردند. بسوزد مصب اين سايست و يا بهتر بگويم اين بازي كودكانه سياسي كه هر طفل راهي را بر سابقون خود كه هر آنچه داشته اند را از او داشته اند ولي حرمت نگاه نداشته و هر از چندگاهي به هر بهانه عقده گشايي كرده و با نيش كلام سعي در پايين كشاندن و تخريب او دارند.

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

موافق ومخالف ، همه باهم فقط راجع به نویسنده ( آقای پیریایی) صحبت کردید اما موضوع به فراموشی سپرده شد! سد معشوره چه شد؟ آینده کوهدشت وباز هم فراموشی موضوعات اصلی! البته نقادان ! که بجای نقد به مخالفت اشخاص میپردازند ! سهمشان در این فراموشی بیشتر است۰

[پاسخ]

با درود بر همه دوستان کامنت نویس

چند نکته ای لازم دانستم عرض بکنم امید است مقبول طبع افتد
1. این که علم و دانش اشخاص را بر اساس مدرک تحصیلی بسنجیم و با الفاظ دود چراغ خوردن و اینگونه واژه ها توجیه کنیم ؛ کاری سفسطه گرایانه است. اگر همچنانی که براد سیفا گفته اند پس نباید به سیدفرید قاسمی گفت استاد زیرا بیشتر از لیسانس مدرک ندارد. در حالی که کتاب های ایشان جز منابع درسی کارشناسی ارشد و دکتری هستند.
2. بسیاری از بزرگان این کشور در حوزه اندیشه و دانش اصولا دارای مدرک دانشگاهی مدنظر خانم/آقای سیفا نبوده اند پس اگر بگوییم استاد حرف عبسی زده ایم. طی مدارج دانشگاهی امروز با فور این همه مدرک چه دردی دوا کرده است. انسان باید خود ساخته معلم و دارای بینش واگاهی اکتسابی بر اساس ظرفیت ذاتی باشد. نه صرف اینکه چند روزی همه در دانشگاه کسب مدرک کرده باشد. جناب پیریایی بدون هیچ گونه تمجید و تعریف که از ایشان کرده باشیم به حق انسانی شایسته ، مٌِِدرک و دارای قوه تحلیل بسیار بالای نسبت به مسایل روز است. و دادن دو درس سیاست گذاری در خبر و مولوی شناسی کار زیاد سختی برای ایشان نیست.
3. ما نباید از ظن خود دیگران را به باد نقد بگیریم. شایسته است بنا بر توانایی ها و کمبود های اجتماعی مسایل منطقه را تبیین کنیم و الا با نقد شخص پیریایی چه سودی به اجتماع منتقل می شود ولی می توان حرف های پیریایی را که حداقل سی سال تجربه در پشت آن ها خوابیده کاربرد شکافی کرد تا بتوان راه حلی برای اجرایی کردن سد گاشمار پیدا کرد.

[پاسخ]

محمود مهکی قم در گفته :

کینه ها با سینه ها نابودی است/سینه ها بی کینه ها بهبودی است////////
حرف دانا نا شنودن احمقی است/احمقی را عاقبت مردودی است
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
بیاتاقدر یکدیگر بدانیم/که تا ناگه زیکدیگر نمانیم
هر آنکه پست بد در وب گذارد/ز وب با فحش وبا خنجر برانیم(جدی نگیرید)
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

[پاسخ]

جریان قم رود که از محلی بی نام نشان بسمت قم جاری و باغ های پسته ایجاد می شود چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

بیان پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۱:۵۲:

آقای کمیر- قمرود جریان توانمندی استانداران قم در دولت دکتر احمدی نژاد است۰ این تیکه پرانی شما اعتراف هم هست ۰توقع داری استاندار قم برای قم کار نکند ؟ ! البته شما چه بخواهید چه نخواهید این مقاله آقای پیریایی ، به عنوان سنگ محک خواهد بود ۰

[پاسخ]

م ف عزیز سلام
1- عبثی صحیح است
2- کالبد شکافی
باپوزش

[پاسخ]

م. عینی زاده در گفته :

م ف عزیز سلام
ا- عبثی صحیح است
2- کالبد شکافی
باپوزش و ارادت

[پاسخ]

جناب سیفای عزیز سلام.
باور بفرمائید برای کوهدشت، سد معشوره هم از لحاظ اقتصادی توجیه فنی – علمی دارد و هم از لحاظ رفاه نسبی برای همشهریانمان بی نظیر است. کسانی در مقالات غیر علمی بعضا در طرح های امایش سرزمین ( با سفارش کانونهای قدرت و ….)آنرا غیر اقتصادی بیان می کنند.لازم به ذکر است اختلاف ارتفاع سد با دشت کوهدشت 69 متر می باشد به قول طراح اصلی سد و مشاور مربوطه که بنده حضورا در تهران ایشان را به مقتضای کاری دیگر زیارت کرده ام ( عین عبارت ایشان بدون دخل و تصرف ) سد معشوره برای دشت تشنه کوهدشت یک هلوی پوست کنده است. خواهشا کسانی که این مطلب من را می خوانند در سندیت این گفته شک نکنند. حتی اگر برای کسانی دیگر در خوزستان خوب نباشد .برای نسل بعدی که واقعا اینده خوبی را نمی بینم این سد یک امید و ارزو است. اختلافها را باید کنار گذاشت و با توکل به خدا و همدلی هر کسی در هر سطحی از توان ، دانش و موقعیت سیاسی ، به سد معشوره و ساخت آن به شکل یک واقعیت محتوم و تمام شده نگاه کنیم. ضمنا از ظرفیت های بومی و مردم عادی نیز باید به عنوان اهرم فشار استفاده کرد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :