کد خبر : 48569
تاریخ انتشار : ۳۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 248 بازدید

آغاز ثبت نام بیمه همگانی 6 میلیون ایرانی از فردا

  میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی: مدیرکل سازمان بیمه سلامت ایرانیان از آغاز ثبت نام بیمه همگانی برای افراد فاقد دفترچه بیمه از روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: جلسه شورای عالی بیمه برای بررسی‌ کارشناسی تعرفه‌های بخش خصوصی تا پایان هفته تشکیل می شود. انوشیروان محسنی بندپی  در مورد ثبت نام بیمه […]

IMG13411740

 

میرملاس نیوز/ سرویس سیاسی:

مدیرکل سازمان بیمه سلامت ایرانیان از آغاز ثبت نام بیمه همگانی برای افراد فاقد دفترچه بیمه از روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: جلسه شورای عالی بیمه برای بررسی‌ کارشناسی تعرفه‌های بخش خصوصی تا پایان هفته تشکیل می شود.

انوشیروان محسنی بندپی  در مورد ثبت نام بیمه همگانی افراد فاقد بیمه افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق سازمان بیمه سلامت ایرانیان موظف است در سال 93 حدود پنج تا شش میلیون نفر جمعیت فاقد بیمه را تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار دهد. پوشش بیمه ای این افراد به صورت رایگان است.

وی تاکید کرد: اعتبار لازم برای بیمه افراد فاقد بیمه، معادل 800میلیاردتومان است که از محل هدفمندسازی در اختیار سازمان بیمه سلامت ایرانیان قرار می گیرد. همچنین دولت منابع حاصله از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را در فاز دوم با اولویت نظام سلامت به مردم ارائه خواهد کرد تا عاید تمامی مردم جامعه شود.

وی به زمان آغاز ثبت  نام از متقاضیان اشاره کرد و افزود: افرادی که تحت پوشش هیچیک از بیمه‌های پایه سلامت یا درمان نیستند، می‌توانند بدون پرداخت حق بیمه، به آدرس سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران به نشانی www.bimehsalamat.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اولیه اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در این مرحله حدود 6 میلیون فرد فاقدبیمه تحت پوشش بیمه پایه درمان قرار می گیرند و انصراف دهندگان از يارانه و یارانه بگیران فاقد بیمه، از بيمه همگاني رايگان بهره مند مي شوند و افرادي که مشمول دريافت يارانه نمي شوند و فاقد هرگونه بيمه درماني هستند نيز مي توانند ثبت نام کنند با پرداخت 15 تا 50 درصد تعرفه از بسته بيمه پايه درمان برخوردار شوند که این رقم معادل سه تا 15 هزارتومان در ماه و 36 تا 120 هزارتومان در سال است.
   
محسنی در مورد اجباري بودن بيمه پايه درمان نیز تاکید کرد: کنترل هايي اعمال شده که در مراحل بعدي انتخاب واحد در دانشگاه، ثبت نام در مدارس و مانند آن منوط به ارايه دفترچه بيمه باشد.

مدیرکل سازمان بیمه سلامت ایرانیان از تشکیل جلسه شورای عالی بیمه در هفته جاری خبر داد و گفت: در این جلسه تعرفه‌های بخش خصوصی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :