کد خبر : 48631
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 420 بازدید

استاندار لرستان: نرخ بیکاری زنان در استان لرستان 45 درصد است

   استاندار لرستان گفت: با توجه به میانگین دو برابری نرخ بیکاری لرستان نسبت به کشور، نرخ بیکاری قشر بانوان در این استان نیز حدود 45 درصداست. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در مراسم تجلیل از بانوان شاغل استانداری لرستان که به مناسبت روز زن برگزار شد، افزود: […]

 

 استاندار لرستان گفت: با توجه به میانگین دو برابری نرخ بیکاری لرستان نسبت به کشور، نرخ بیکاری قشر بانوان در این استان نیز حدود 45 درصداست.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز یکشنبه در مراسم تجلیل از بانوان شاغل استانداری لرستان که به مناسبت روز زن برگزار شد، افزود: این میزان بیکاری نگران کننده است و این در حالی است که نیمی از جمعیت استان و بخش اعظمی از سرمایه های انسانی استان را زنان تشکیل می دهند.

وی با اشاره به سرانه درآمدی بسیار پایین استان لرستان اظهار داشت: مباحث اقتصادی لرستان گرفتاری های ویژه ای برای مدیریت ارشد استان ایجاد کرده و این مجموعه مدیریتی هم اکنون درگیر یک اقتصاد زمین گیر شده است.

وی با اشاره به نقش ویژه زنان در توسعه و پیشرفت تصریح کرد: کار آشیب شناسی در خصوص بن بست های اقتصادی لرستان در سال 92 انجام شده که امید می رود با توجه به آسیب های شناسی انجام شده و رفع آنها، امسال شاهد کاهش بیکاری در لرستان باشیم.

نماینده عالی دولت در لرستان گفت: در این راستا تصمیماتی در خصوص انتصاب بانوان در برخی پست های مدیریتی استان اتخاذ شده تا از توانمندی بانوان استان در این خصوص استفاده شود.

بازوند با اشاره به اینکه بانکهای لرستان هشت هزار و 900 تا 9 هزار و 500 میلیارد ریال مطالبات معوق دارند، افزود: عدم بازپرداخت تسهیلات توسط وام گیرندگان موجب شده گردش مالی بانکها در سال تنها یکبار صورت گیرد و این در حالی است که این میزان در کشورسالانه 4 تا 5 بار در سال ، در آمریکا60 بار و در اروپا 45 بار است.

وی سرانه درآمد شهرداری های کشور را دو میلیون و 500 هزار ریال برشمرد و تصریح کرد: سرانه درآمد شهرداری های استان حدود یک میلیون ریال و معادل 47 درصد میانگین کشوری است که این میزان با توجه به نرخ بالای بیکاری و وجود موانع توسعه دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: تنها در شرایطی می توان مدعی شدن نرخ بیکاری استان کاهش یافته که سرانه درآمدی مردم به بیش از 50 درصد افزایش یابد.

استاندار لرستان با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در لرستان گفت: متاسفانه استان برغم دارا بودن توانمندی های بسیار سهم چندانی از توسعه و پیشرفت نداشته که در این میان باید حلقه مفقوده میان توسعه لرستان و توانمندی های موجود را پیدا کنیم.

بازوند اضافه کرد: مردم لرستان باید به خودباوری برسند و ایمان داشته باشند که برای توسعه استان، باید خودشان دست بکار شوند و مشکلات عدم توسعه استان را حل کنند.

وی توقع حل مشکلات توسط دیگران را فرهنگ غلطی دانست و افزود: برای ایجاد روحیه خودباوری در لرستان باید غربتی را که دامن گیر بخش خصوصی شده از میان برداریم.

وی ادامه داد: با توجه به آسیب شناسی هایی که انجام شده، صنایع تعطیل استان از جمله کشت و صنعت و عمر بیش از 20 ساله برخی پروژه های نیمه کاره موجب ناامیدی و دلسردی مردم به ویژه جوانان شده است.

وی گفت: سالانه هفت هزار نفر از نخبگان و افراد توانمند از استان مهاجرت می کند که چنانچه افزایش نرخ بیکاری و عدم حضور بخش خصوصی در استان همچنان ادامه داشته باشد، روال خروج نخبگان و افراد توانمند استان همچنان ادامه خواهد داشت.

دراین مراسم از بانوان شاغل در استانداری و بانوان خبرنگار استان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

همچنین به درخواست بانوان حاضر در جلسه، استاندار لرستان در خصوص پیگیری امکان اخذ سهمیه مکه مکرمه برای بانوان شاغل در استانداری قول مساعد داد.

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بله دیگه مهندس ، من خودم یکی از همون زنهایی هستم که با وجود قبولی تو آزمون استانداری و گذراندن کلیه ی مراحل هنوز که هنوز بیکارم . میدونم که در تلاش هستید و خدا قوت می گم به شما اما آقای بازوند به جان عزیزانتان انتظار و هر روز شاهد اخبار ضد و نقیض بودن خیلی سخته آقای استاندار خیلی سخته وقتی می بینی کسانی که هیچ زحمتی متحمل نشده به صرف رابطه استخدامن ولی من و امثال من گوش به زنگ اخباری که گاه امید واهی و گاه یاس و نومیدی در پی اش است.

[پاسخ]

محمود مهکی قم در گفته :

جناب آقای استاندار آیا این یک فاجعه نیست؟اگر هست که هست طرح جهادی شما برای حل آن چیست؟

[پاسخ]

سجاد یوسف زاده در گفته :

ای کاش به جای نرخ اعلام کردن در عمل هم به فکر کاهش نرخ بیکاری هم باشیم به قول شاعر که می فرماید به عمل کار براید به سخندانی نیست…..

[پاسخ]

وقتی که بعد اینهمه سال 800نفر تو آزمون استانداری قبول شدن ولی دو ساله مسئولین امر به معاونت جناب کورانی فر توانایی بردن این افراد رو به سر کار رو ندارن و همش شعار میدن دیگه انتظار چه آماری دارید؟

[پاسخ]

مهندس بازوند قبول شده های آزمون استانداری بعد از خدا امیدشون به شماست یه کاری بکن مهندس تا دیر نشده به خدا تا آخر عمر دعاتون می کنیم مهندس.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :