کد خبر : 48661
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 325 بازدید

نماینده ولی فقیه در لرستان: 461پروژه لرستان در سال 92 از طریق پرداخت زکات اجرایی شده است

    نماینده ولی فقیه در لرستان  با اشاره به 461 پروژه اجرایی استان در سال 92 از طریق پرداخت زکات گفت: استفاده از ظرفیت زکات در جامعه اسلامی به منظور فقر زدایی و رفع محرومیت ها در جامعه یک ضرورت است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از” ایلنا” ،حجت الاسلام و المسلمین سید […]

 

 

نماینده ولی فقیه در لرستان  با اشاره به 461 پروژه اجرایی استان در سال 92 از طریق پرداخت زکات گفت: استفاده از ظرفیت زکات در جامعه اسلامی به منظور فقر زدایی و رفع محرومیت ها در جامعه یک ضرورت است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از” ایلنا” ،حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میر عمادی درجلسه ستاد احیای زکات لرستان، در خرم آباد افزود: زکات در اسلام جنبه های متعددی دارد که جنبه های اقتصادی و فرهنگی از بارزترین آنان است.

وی اظهار داشت: جنبه اقتصادی زکات در جامعه زمینه رونق اقتصادی، توسعه و عمران کشور اسلامی را به همراه دارد چراکه رکن مهم منابع مالی در اسلام شناخته می شود.

وی تصریح کرد: همچنین جنبه فرهنگی زکات در جامعه بستر ساز فضایل اخلاقی و تربیتی و باعث تقویت بنیان خانواده در جامعه خواهد شد.

وی گفت: در صورت عمل مسلمان به دستورات و وظایف دینی تمام امور جامعه به درستی دنبال خواهد شد.

وی با اشاره بر اینکه زکات یک وظیفه دینی و شرعی برای هر مسلمان است،افزود:در دین مبین اسلام زکات و نماز به یک اندازه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با تاکید شعار سال که از طرف مقام معظم رهبری در نظر گرفته شده است، اظهار داشت:توجه به زکات و اهتمام در اجرا یی شدن آن در بین اقشار مردم در واقع توجه و تاکید بر تحقق شعار سال است چراکه بر پایه اقتصاد و فرهنگ استوار است.

وی با اشاره بر اینکه ضرورت بهره گیری از ظرفیت زکات در ابعاد گوناگون در جامعه آشکار می شود،تصریح کرد: زکات از پایه های قدرت نظام اسلامی است چراکه بدون توجه به زکات اقتصاد جامعه اسلامی توانمند نخواهد شد.

وی با اشاره به 461 پروژه اجرایی استان در سال 92 از طریق پرداخت زکات گفت: استفاده از ظرفیت زکات در جامعه اسلامی به منظور فقر زدایی و رفع محرومیت ها در جامعه یک ضرورت است.

وی همچنین با تاکید بر نقش رسانه ها در فرهنگ سازی این تکلیف شرعی در سطح استان افزود: اهتمام جدی به تبلیغ این وظیفه دینی در واقع گامی بلند در فرهنگ سازی این فریضه الهی است.

ولی الله منتظری،مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: در سال گذشته جمع آوری 88 میلیارد ریال زکات از تعهدات این نهاد بوده است که مبلغ 86 میلیارد و 385 هزار ریال محقق شده است.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

با سلام از 461 پروزه بصورت نمونه ای بازدید بعمل آورید که مربوط به سنوات قبل بوده و با کمک ناچیز کمیته امداد جزء احداثی آنها محسوب می شود

[پاسخ]

با سلام لطفا از 461 پروزه بازدید نمایید اکثرا” مربوط به ده سال قبل تا کنون بوده اند اگر کمیته امداد که یک دستگاه خدماتی به افراد بی بضاعت می باشد سالانه 461 پروزه بسازد پس بنیادمسکن و راه وشهرسازی و بهداشت ودرمان و اوقاف و .نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز و مخابرات………….و صدها اداره دیگر در سال 461 پروزه بسازد اولا جای ایران کم است و ثانیا” تمام زمین های کشاورزی بعد از پنج سال همه پروزه میشوند و……

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :