کد خبر : 48877
تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 128 بازدید

غضنفری خبر داد: پیش بینی خریداری 400 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از پیش بینی خریداری 400 هزار تن گندم در این استان خبر داد. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، مهرداد غضنفری عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می شود طی سال زراعی جاری نزدیک به 400 هزار تن گندم در لرستان از […]

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از پیش بینی خریداری 400 هزار تن گندم در این استان خبر داد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، مهرداد غضنفری عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیش بینی می شود طی سال زراعی جاری نزدیک به 400 هزار تن گندم در لرستان از کشاورزان خریداری شود.

وی عنوان کرد: از 200 هزار هکتار اراضی که در استان به صورت آبی کشت می شوند 140 هزار هکتار و در سطح اراضی دیم 200 هزار هکتار به کشت گندم اختصاص داده شده که با توجه به بارندگیهای مناسب پیش بینی می شود مقدار 400 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خریداری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان افزود: عملیات مبارزه با آفات و علفهای هرز و امراض با همکاری بهره برداران کنترل شده و تا زمان برداشت محصول ادامه دارد.

وی اظهار داشت: طی بررسی های به عمل آمده لازم است در برخی مناطق استان مراکز خرید افزایش یابد تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

غضنفری یادآور شد: تلاش سازمان بر این است از 15 اردیبهشت مراکز خرید گندم در سطح استان شکل بگیرد و تجهیزات و ابزار کار آنها فراهم شود تا به محض شروع خرید در مناطق جنوبی استان دغدغه ای نداشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان یادآور شد: قیمت تضمین خرید هر کیلو گندم معمولی هزار و 50 تومان و گندم دوروم هزار و 80 تومان تعیین و بانک سپه نیز به عنوان بانک عامل معرفی شده است.

وی به کشاورزان هم استانی توصیه کرد که محصول گندم تولیدی خود را صرفا به مراکز خرید گندم تحویل دهند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

با این کم آبی سالهای گذشته امسال اگه بشه عالیه

[پاسخ]

با سلام ،لطفا به اقای غضنفری و استاندار محترم بگید از مسئولین کرمانشاهی یاد بگیرن چطور برای استخدام ناظرین تلاش کردندو310نفر شروع بکارکه خرداد اولین حقوق استخدامیشان را میگیرند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :