کد خبر : 49053
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 84 بازدید

با توجه به آغاز فصل تخم ریزی/صید ماهی رودخانه ای در استان لرستان ممنوع است

  معاون فنی حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تخم ریزی ماهیان رودخانه ای، صید هر گونه ماهی تا پایان فصل تخم ریزی در سطح رودخانه ها و روان آب های استان ممنوع است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈنبی قائد رحمتیˈ روز شنبه با اعلام این […]

 

معاون فنی حفاظت محیط زیست استان لرستان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تخم ریزی ماهیان رودخانه ای، صید هر گونه ماهی تا پایان فصل تخم ریزی در سطح رودخانه ها و روان آب های استان ممنوع است.
 
به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایرنا، ˈنبی قائد رحمتیˈ روز شنبه با اعلام این خبر افزود: افرادی که به هر دلیل در این زمان اقدام به صید ماهی کنند، طبق مواد 10 و 12 قانون شکار و صید، ضمن معرفی به مقامات قضایی برابر ماده 30 همین قانون، مشمول جریمه ضرر و زیان وارده و حبس ناشی از صید غیر مجاز خواهند شد.

وی اظهار داشت: درهمین زمینه انتظار داریم عموم مردم به ویژه عوامل انتظامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین بخش و به منظور حفظ نسل آبزیان رودخانه های استان، مراتب را برای پیگیری و برخورد با متخلفان گزارش کنند.

وی گفت: میزان جریمه پرداختی براساس ضرر و زیان ناشی از صید آبزیان طبق قانون برای هر قطعه ماهی صید شده 100 هزار تا 200 هزار ریال تعیین شده است.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :