کد خبر : 49173
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 2,089 بازدید

دلاوران لرستان / بخش دهم / سردار شهید الیاس سوری ” زیپ اورکتش را می بندد و خود را بروی سیم خاردار پل می کند و می گوید از روی بدن من عبور کنید “

 مقام معظم رهبری: هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده بدست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است .   سردار شهید الیاس سوری ” فرمانده دلاور گردان تخریب تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع) لرستان “ تاریخ شهادت     1373/2/8   زندگی نامه : مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ […]

 مقام معظم رهبری: هر چه امروز کشور ما دارد و هرچه در آینده بدست بیاورد به برکت خون این جوانان شهید است .

 

الیاس سوری

سردار شهید الیاس سوری ” فرمانده دلاور گردان تخریب تیپ 57 حضرت ابوالفضل (ع) لرستان “

تاریخ شهادت     1373/2/8

 

زندگی نامه :

مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه.

هرکس من را طلب می کند می یابد مرا، و کسی که مرا یافت می شناسد مرا، و کسی که من را دوست داشت، عاشق من می شود و کسی که عاشق من می شود، من عاشق او می شوم و کسی که من عاشق او بشوم، او را می کشم و کسی که من او را بکشم، خون بهایش بر من واجب است، پس خون بهای او من هستم.

 

شهید الیاس سوری در تیرماه سال 1347 ه.ش در خانواده ای مذهبی و متدین به دین مبین اسلام که از راه دامداری و کشاورزی ارتزاق می کرد در روستای خاصی آباد از توابع شهرستان رومشکان دیده به جهان گشود. هنوز پنج سال از عمر با برکتش سپری نشده بود که طعم تلخ بی مادری را چشید. یک سال پس از درگذشت مادر و فقدان محبت مادری (گرچه شهید به نیکی بسیار از نامادریش یاد می کند و می گوید که با وجود وی خلأ مادر را احساس نکردیم و همواره ایشان را مادر مورد خطاب قرار می دهد) در سال 1353 در دبستان عسجدی روستای شیراوند به سنگر تعلیم و تربیت برای کسب علم و دانش می پردازد. در سن 9 سالگی در حین کار کشاورزی با پدر یک بار خطر مرگ به طور جدی او را تهدید می کند  و از ناحیه سر جراحتی سخت بر می دارد و همین حادثه پدر را خیلی رنج می دهد واستقامت او در برابر زخم هایش پدر را به تعجب وا می دارد و می گوید روح ایثار و شجاعت ،غیرت و استقامت را در همین دوران کودکی در وی کشف نمودم و به آینده اش امیدوار گشتم.

هنوز تحصیلات دوران ابتدایی را به پایان نرسانده بود که انقلاب نوپای جمهوری اسلامی با رهبری خردمندانه بزرگ مرد تاریخ، ابراهیم زمان خمینی کبیر (ره) پا به عرصه وجود می گذارد. شهید الیاس سوری درهمان اوان حکومت اسلامی و شکل گیری  انجمن های اسلامی دانش آموزی در مدارس گم شده خویش را می یابد و با آنها شروع به فعالیت نموده و مشارکت فعال خویش را آغاز می کند. پس از سپری نمودن تحصیلات دوره راهنمایی جنگ تحمیلی توسط ابر جنایتکاران تاریخ و دست نشانده آنها صدام حسین بر علیه انقلاب که در حال ساماندهی نیروهای داخلی و مشغول سرکوب نیروهای معاند و ضد انقلاب بود شروع می شود .

وی در سال های ابتدایی شروع جنگ که هنوز به سن  حضور در جنگ و جهاد و جبهه نرسیده بود چندین بار به طورمکرر به سپاه منطقه جهت اعزام به جبهه های حق علیه باطل مراجعه می نمایند اما به علت صغر سنی از اعزام ایشان ممانعت به عمل می آورند تا اینکه در سال 1364 به خیل سپاهیان اسلام در جبهه های جنوبی کشور می پیوندد و پس ازسپری نمودن دوره های آموزشی و مقدماتی با لباس مقدس بسیجی به مدت 2 سال متوالی خدمت می نماید و در طی این دوسال یکبار در سال 1364 در حین گشت زنی به علت سقوط در گودال ستون فقرات ایشان مورد عمل جراحی قرار می گیرد و یک بار دیگر درعملیات نصر8 (شمال شرق سلیمانیه عراق) به دست دژخیمان رژیم بعث عراق مجروح می گردد. ( 35 درصد جانبازی ).

شهید الیاس سوری در سال 1366 به عضویت رسمی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در می آید و مفتخر به پوشیدن خلعت مقدس پاسداری شده و در گردان مهندسی رزمی لشکر 57 حضرت ابوالفضل استان لرستان در کسوت تخریب چی  شروع به فعالیت جدید می نماید و تقریبا در تمام عملیات هایی که لشکر 57 در آن حضور داشت به عنوان تخریب چی و خط شکن و بازکننده معابر و میادین مین فعالیت های متهورانه و جسورانه ای از خود به نمایش گذاشت،ب طوری که در عملیات نصر8 که در آبان ماه سال 1366 در شمال شرق سلیمانیه جهت تصرف ارتفاعات گرده رش و آسوس عراق و به طور غافلگیر کننده ای انجام شد ایشان در حین بازکردن معبر به دو رشته سیم خاردار توپی که ارتفاع آنها بیش از یک متر بود می رسند و تیربارچی دشمن در فاصله 20 متری نیروهای خودی قراردارد که ایشان زیپ اورکتش را می بندد و خود را بروی سیم خاردار پل می کند و می گوید از روی بدن من عبور کنید .

یکی از همرزمانش نقل می کند درآن عملیات وقت آنچنان تنگ بود که حتی ایشان فرصت پوشیدن دستکش را نداشت و هنوز لباس های پاره پاره شده و جراحاتی که در اثر دراز کشیدن روی سیم خاردار بر دست وسینه اش وارد شده بود و خون از آنها جاری می شد را فراموش نمی کنم. آری این است هنر مردان خدا که هم خوب کار می کردند و هم کار خوب می کردند. همچنین در عملیات نصر8 بود که همه فرماندهان جنگ بالأخص آیت الله هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه زبان به تحسین آن گشودند و آن را فاو کوچک لقب دادند. اگر نبود رشادت ها و جانفشانی های چنین دلیر مردانی این امر غیرممکن ،هرگز ممکن نمی گشت.

شهید الیاس سوری پس از گذراندن دوره های متعدد مربی گری تخریب در پادگان شهید منتظری کرمانشاه و شهید حبیب اللهی نیروی زمینی سپاه و پس از طی فرماندهی دسته از گردان تخریب از تاریخ 20/1/66 تا 15/9/1366 با عضویت بسیجی و از تا ریخ 1/10/66 تا 10/1/70 فرمانده گروهان دوم از گردان تخریب و در سال 1371 به عنوان فرمانده گردان تخریب تیپ 57 حضرت ابوالفضل در می آید. حال مأموریت فرمانده جوان و بچه های تخریب هنوز تمام نشده ، بلکه تازه کار آنها شروع شده است باید پیکر خیلی از بچه هایی که در مرزها و مناطق جنگی جا مانده بودند به خاک ایران انتقال داده می شد و خیلی از مناطق از و جود مین های کار گذاشته شده توسط دشمنان پاکسازی می شد.

شاید بتوان گفت تنها بچه های تخریب بودند که با خیلی از مناطقی که مین گذاری شده بودند آشنایی داشتند و در مورد نحوه ی  پاکسازی مناطق آگاهی کامل داشتند. ایشان بعد از جنگ تحمیلی در راستای همین مأموریت از هیچ کوششی جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی دریغ نکرد تا اینکه در اردیبهشت سال 1373 به صورتی که در زیر امده است به آرزوی دیرینه اش می رسد.

 1410696kakc003

پیکر مطهر سردار شهید الیاس سوری

 

نحوه شهادت شهید الیاس سوری:

شهید الیاس سوری در تاریخ 2/1/1373 جهت انجام مأموریت عازم بانه کردستان می شود و به مین کاری محل عبور اشرار ،کومله و دومکرات ها می پردازد تا اینکه در تاریخ 28/1/73 با ماشین روی مین می رود و از ناحیه سر و پا مجروح می گردد که فرماندهی تیپ 57 آقای حاج نوری به ایشان می گویند شما قریب به یک ماه است که در منطقه مستقرید و مجروح هستید به مرخصی بروید ولی روح ملکوتی شهید در قالب تن نمی گنجد و سودای پرواز به  آسمان ها و پیوستن به خیل دوستان شهیدش و رسیدن به آمال و آرزوی دیرینه اش دارد . یک روز قبل از شهادت به همرزمانش سفارش می کند که اگر شهید شدم وصیت نامه ام  در آلبوم شخصی ام در یک چمدان که پیش یکی از برادرانم که محصل است می باشد. شب شهادت ایشان یکی از همرزمانش در عالم رؤیا می بیند که عروسی ایشان است صبح روز شهادت خواب را برایش تعریف می کند ایشان می گویند اگر امروز شهادت نصیبم شد واقعأ عروسی من است چون چه سرور و شادمانی والاتر از شهادت وجود دارد؟ علی ایحال در روز پنجشنبه مورخه 8/2/1373 ساعت سه ونیم بعد از ظهر که ایشان در حال ثبت و گراگیری میدان مین در تنگه هنگ ژال (آسمان بین) منطقه بانه کردستان پای شهید به تله انفجاری مین M-16  برخورد می نماید و پس از دو الی سه دقیقه روح بلند و ملکوتیش از عالم خاک به افلاک می رسد .در این انفجار یکی از برادران طرح عملیات که همراه ایشان بوند سخت مجروح و یک پای ایشان قطع و از ناحیه چشم آسیب جدی می بیند.

پیکر مطهر ایشان سه روز بعد در روز یکشنبه  بر فراز دستان مردم فهیم و قدر شناس شهرستان کوهدشت در قطعه شهدای بهشت زهرای آن شهرستان تشعیع  و در کنار دیگر همرزمانش آرام می گیرد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

 

32

 

وصیت نامه سردار شهید الیاس سوری :

خدایا وقتی به خود می نگرم می بینم که پشتم خم شده و از سنگینی گناه نا امید می شوم و می گویم جایگاه ابدیم آتش قیامت استواز شهداء واولیاء خدا دور خواهم بود ولی وقتی فکر می کنم می بینم هرچه گناهانم زیاد باشداز رحمت بی کرانت که بیشتر نیست باز امیدوار می شوم.

ا برادران وخواهران مسلمان می خواهم که همیشه به یاد خدا باشند و دنیا را محل سازندگی خود قرار بدهند و روز به روز خود رابه خدا نزدیک تر کنند و واقعاً این را به خود بقبولانند که دنیا فانی ومحل موقتی است که انسان باید در این محل موقت و زود گذر خود را کاملا ً برا دنیای آخرت آماده سازد.

برادران و خواهران ما عزادار نمی خواهیم بلکه رهرو می خواهیم یعنی مثل کسانی نباشیم که فقط در تشعیع جنازه شرکت کنیم ولی هیچ تحولی در خود بهوجود نیاورم بلکه باید هدف آنان را دریابیم وخودمان را با آن اهداف که اهداف الهی هستند تطبیق دهیم.

نمازرا سبک نشماریدوبه آن اهمیت فراوان بدهید و نماز را با تعقیبات وخلوص نیّت انجام دهید،من همیشه از شخص بی نماز وبد حجاب بیزار بودم وهستم مگر آن زمانی که شخص نماز بخواند وبه طور کامل ظاهر وباطن حجابش را رعایت کند.

گوش به فرمان رهبر باشید ودنباله رو شهدا وصالحان خدا،سعی کنیم همه کارهای مان برای خدا باشدحتی خوردن وخوابیدن وخشمگین شدن مان هم برای خداباشد و البته اگر خداوند مرا لایق دانست وشهادت را نصیبم کردافسوس مخورید و شکر خدا را به جا آورید،نمی گویم گریه نکنید ولی بی تابی وخود زنی نکنید من رفتم تا آنچه خدا حکم کرده به انجام برسانم وشما رابه خدای بزرگ می سپارم.

وخطاب به شما در مساجد: برادران سنگرانتان را حفظ کنیدوجبهه را هم فراموش نکنید وسعی کنید نماز را در مسجد با نظم بیشتر وبهتربرگزار کنید و در عزاداری امام حسین(ع)مرا هم یاد کنید و در پایان دعا برای امام و رزمندگان و کسانی را که لایق انقلابند وبرای انقلاب اسلامی زحمت می کشند.

شهید حقیر الیاس سوری

1366/1/21 ساعت 10:53

21

 

با درود فراوان به رهبر کبیرانقلاب اسلامی ایران و با درود به رزمندگان وبا سلام بر شهیدان اسلام. به خدمت پدر عزیزم و ازجان عزیزترم می رسانم که پسر حقیرت 75 روز ، روزه قضا و حدود یک سال و4 نماه ماز قضا دارم که اگر نتوانستید آن ها را بجا بیاورید یا پول بدهید آن ها را بجا بیاورند یااینکه ازتمام فامیل ها می خواهم هرکس خط این حقیر را می خواند هرچند در توان دارد به جای من روزه بگیرد،من این را ننوشتم که حتماً روزه بگیریدبلکه با رضایت هرکس هرچه می تواند انجام دهد حتی به پدرم اجبار نمیکنم بلکه با رضایت . در پایان از پدرم میخواهم که مرا ببخشد.

والسلام الیاس سوری

1366/8/25

 6 copy

یک نکته در باره ی معنویت سپاه:

عزیزان هماره به یاد داشته باشید که رشد سپاه در گرو معنویت وقداست آن است واگر بر قلب اسلام حکومت می کند برای رعایت اخلاق اسلامی  ،التزام عملی به احکام شرع مقدس ، فداکاری وایثاررزمندگان است.

بدانید هر حرکت ناشایست وناپسندی در سپاه قلب امام زمان(ع) را به درد می آورد زیرا سپاه قلب انقلاب است و اگر با رفتار غیر اسلامی آماج تیرها قرار گیرد انقلاب وا سلام ضربه می بیند. 

 

والسلام الیاس سوری

1366/6/13

15

 

بار خدایا درود فرست بر محّمد(ص) آل محّمد ویاری نما فرزند خلف رسول الله امام امت خمینی بشکن را، سلام بر ارواح پاک شهدای به خون خفته انقلاب اسلامی .

بار خدایا قلب این بنده ی حقیر را با نور خود منّور بگردان و ایمان مرا آنچنان استوار کن که در برابر کوهی از بلایا و مصایب خم به ابرو نیاورم.

بار خدایا عشق خودت را چنان در سینه ام بنشان که در واپسین دم حیات نام تو بر زبانم ،عشق حسین در دلم  و شور خمینی در سرم باشد.

بارالها: سخن تو با بنده و رسولت حضرت محّمد (ص) اشک شوق در چشمانم جاری کرده انگاه که فرمودی: «یا ایها الذین امنوا هل ادلکم علی تجارة تنجیکمـ من عذاب علیمـ تومنون بالله ورسوله وتجاهدون فی سبیل الله باموالکمـ وانفسکمـ»

ای اهل ایمان آیا می خواهید شما را به تجارتی سودمند دعوت کنم، تجارتی که شما را از عذاب سخت روز قیامت نجات دهد . ایمان بیاورید به خدا و رسولش و جهاد کنید در راه خدا با اموال و جانتان.

ای مولا و آقای من : امروز را به امید عفو و گذشت و با درخواست احسان و بخشش به سوی تو آمده ام.

بار خدایا اگر حیاتم در پیشرفت اسلام مثمر ثمر نبود خونم را عامل حرکت و وحدت هر چه بیشتر برادران مسلمانم بگردان.

برادر عزیز حزب الله:

مبادا مرگ من تحمل تو را از بین ببرد و صدای ناله و گریه تو به گوش نامحرم برسد.

مادر جان: با استقامت و صبرتان به زنان درس عبرت بدهید زیرا قربانی کرده در راه خدا گریه و شیون ندارد.

پدرم : مرا ببخش اگر نتوانستم زحماتت را جبران کنم مبادا به عنوان اینکه شهید داده اید از دولت انتظار کمک داشته باشید چون همانطوری که فروختن گوشت قربانی حرام است انتظار بیش از حد داشتن از دولت هم صحیح نیست.

خواهران و مادران روستایی: حجاب اسلامی را که خداوند در سوره نور به زنان  امر فرموده رعایت کنید تا حضرت فاطمه زهرا از شما راضی باشد، ملت عزیز همیشه این آیه از قرآن شریف را در نظر داشته باشید.

این را هم به شما امت مسلمان بگویم که همه رزمندگان با دیده باز و قلبی سرشار  از عشق به اسلام و انقلاب  به جبهه حق علیه باطل می روند و بنده هم با آگاهی کامل به جبهه آمده ام و همیش آرزوی شهادت در سر داشته ام .

بار خدایا ایمان مرا محکم گردان تا از پس امتحانت برآیم یا امتحان را بر من آسان گردان تا موفق شوم و اگر شهید شدم به جای پرچم سیاه پرچم سرخ و پرچم سفید را به نشانه پیروزی بر آشفته کنید.

و برادران رهبر انقلاب را حتماً حمایت کنید و یادتان نرود تا به حال کسانی هستند که هرگز اصلاح نخواهند شد اینان کسانی هستند که هرگز از خود سؤال نمی کنند که از کجا آمده اند و به کجا خواهند رفت این دسته از امر به معروف و نهی از منکر به دورند و هرگز ساخته نخواهند شد (مثل منافقین و…)

مردم در کارهای خود خدا را در نظر بگیرید .ای کسی که در جایی حاکم شده ای و پشت میز ریاست  نشسته ای ، ای مسئولین منطقه در هر پست و مقامی که هستید به آن میز دلخوش نباشید (چون بنا به فرمایش حضرت علی (ع) اگر ریاست ماندگار بود هرگز به تو نمی رسید) ، به داد مردم مستضعف برسید .

ای مردم با بسیج همکاری مستمر داشته باشید و خالصانه و برای خدا کار کنید چون اگر اشتباه کوچکی از یک بسجی سر بزند اشتباه او را به گردن همه بچه های خالص می گذارند، کاری نکنید که منافقین سوء استفاده نمایند ، رزمندگان اسلام را یاری کنید.

ای معاندین و منافقین کوردل و ابر قدرت های تو خالی ،ما تا امامی به این هشیاری داریم بدانید که انقلاب اسلامی هرگز شکست نخواهد شد، و دلتان را خوش نکنید که ما فلان توطئه را در نظر داریم و فلان کار را خواهیم نمود به خود آیئد و دست از این کارها بردارید که مورد خشم و غضب الهی قرار خواهید گرفت.

و ای مردم همراه و همپای اماممان باشید و حرف علمای متعهد ما را گوش کنید و پشتیبان آنها باشید گرچه پشتیبان او و همه ما خداست و این را هم فراموش نکنیم که خدا فرموده «شما حرکت و از من برکت » و تا رفع فتنه درجهان به مبارزه ادامه دهید و ترسی از مرگ نداشته باشید چون مرگ در راه خدا زندگانی دوباره است و براساس آیه شریفه « قاتلوهم حتی لاتکون فتنه» به مبارزه خود ادامه دهید.

و اما برادرانم : ای برادر اسلحه به زمین افتاده مرا بردار و تیرش را به طرف دشمن خالی نما

جوانان حزب اللهی و امت مسلمان این نکته را از من به یاد داشته باشید امروز در بستر مرگ، مرگ به سراغ انسان آمدن ننگ است به استقبال شهادت بشتابید تا مرگ سیاه در بستر به سراغتان نیاید.

                                نوشته شد در روز سوم ماه محرم مطابق ششم شهریور سال 1366

    الیاس سوری

5

1

 

گرامی باد بیستمین سالگرد سردار شهید الیاس سوری

 

با تشکر از آقای شیرزاد سوری برادر شهید

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

شیرزاد سوری در گفته :

سلام و دورود خدا بر ارواح همواره بیدار شهدا، که حاضرند وناظر بر اعمال ما زیرا “الارواح جنوده مجنده”.برادر عزیز جناب آقای بالنگ انشاالله که اجرتان نزد سید وسالار شهیدان محفوظ است زیرا که بدون چشمداشت در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت تلاش می کنید.جزاءکم الله خیرا.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۰:۲۲:

درود بر روح بلند شهید والامقام الیاس سوری
سلام آقای سوری
ممنونم از حضورتون
انشاالله که شرمنده شهدا نشیم !

[پاسخ]

شیمی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۱:۳۸:

وما همیشه در حسرت از دست دادن این چنین مردانی هستیم که دیگران نمی توانند مثل آنها باشند.
کاش بودی و می دیدی که دیگران چکار می کنند؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴:

چکار می کنند؟؟؟؟

[پاسخ]

شیمی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸:

تو خود حدیث مفصل بخوان از این سطر گرانبهای شهید عظیم:
((و برادران رهبر انقلاب را حتماً حمایت کنید و یادتان نرود تا به حال کسانی هستند که هرگز اصلاح نخواهند شد اینان کسانی هستند که هرگز از خود سؤال نمی کنند که از کجا آمده اند و به کجا خواهند رفت این دسته از امر به معروف و نهی از منکر به دورند و هرگز ساخته نخواهند شد (مثل منافقین و…).

[پاسخ]

آنتی شیمی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۵:۵۵:

تو مو می بینی و ما پیچش مو تو ابرو ما اشارت های ابرو ……………
برادر گرامی شیمیست محترم:عینک بدبینی و خود برتربینی ،خودستایی را بردارید.شما از نیت کسی با خبر نیستید وعلم غیب هم ندارید واسلام هم سفارش کرده ” ولاتجسسوا” . همه چیز رو بنام خود مصادره کردید حداقل بذارید در اسلام و انقلاب و ولایت فقیه شریک باشیم.وجدان هم خوب چیزیه اگه بعضی انصاف به خرج بدن .
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
در پایان برای شماآرزوی توفیق تحصیل علم کیمیا وکیمیاگری مسئلت می نمایم.

[پاسخ]

دلتنگ شهدا در گفته :

تبریک میگم به مردم سرزمینم کوهدشت که چنین دلاورانی را در آغوش خود پرورانده است.واقعا تحت تاثیر وصیت نامه ایشان قرار گرفتم الحق که روح بلندی داشته است.

[پاسخ]

همرزم شهید در گفته :

شهید الیاس سوری برای بچه های تخریب الگو بودند.در عملیات نصر8 این حقیر توفیق همراهی داشتم و ایشان از ناحیه دست راست دو بند از انگشتانش را برای اسلام اهدا نمودو بعداصورت مزاح به او می گفتم الیاس خیلی زرنگ تشریف داری؟می گفت:چرا؟ گفتم :انگشت سبابه را فرستادی برا معامله خرید بهشت. می گفت :متاع بهشت این ها نیستند.

[پاسخ]

کامران رحیمی مقدم در گفته :

روح پاکش با امام حسین ع محشور باد

[پاسخ]

بازوند از رومشکان در گفته :

فقط به یاد این شعر از حافظ می افتم همین:
حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح / ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

با تشکر از برادر بالنگ به خاطر درج مطالب ارزشمندی که از این سردار بی ادعا درج کردند.من که به حال خودم غبطه خوردم که یک جوان 20ساله به چه مراتبی می رسد که این شکلی عمیق وصیت می کندودغدغه اش نماز ور وزه می شود ببینید که این ها چگونه تربیت شدند .روی سخن من برهمکاران فرهنگیم است بیایید در هر کلاس یک شهید الیاس ،یک شهید علیمردان آزادبخت ویک شهید کوشکی و…. تربیت کنیم.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۱:۴۶:

آفرین بر شما برادر فرهنگی.درسته ما فرهنگیان از رسالت اصلی خودمان غافل شده ایم وهمه چیز راسیاسی می بینیم.

[پاسخ]

موی قادری در گفته :

یاد وخاطره این شهید رشید ودلاور بخیر باشد .

ممنون ازسعید عزیز به خاطر درج خاطرات ووصیت نامه این شهید عزیز

[پاسخ]

روحش شاد ویادش گرامی

[پاسخ]

یاسر منصوری در گفته :

سلام وصلوات بر روح پر فتوح شهید گرانقدر الیاس سوری.بسیار زیبا بود همیشه ی روزگار سر بلند باشید

[پاسخ]

م ح از رومشکان در گفته :

بسم رب الشهدا و الصدیقین بنده توفیق این را داشتم که مدتی در خدمت شهید الیاس سوری باشم ایشان بزرگ مردی بودند شبیه مولایشان علی (ع) شجاع ، عابد ، زاهد و شب زنده نگه دار ، پاک و بی ریا ؛ شهیدی که افزون بر تحمل زخم های سیم خاردار و ترکش های نارنجک کمین عراقی در عملیات نصر 8 در کل عمر شریفشان مواظب بودند کسی آثار آن زخم ها را نبیند که خدای نخواسته ریا نشود
واقعا کجایند مردان بی ادعا من که خیلی دلم برای صفا و معنویت آن روزها گرفته انشا الله که شفیع ما شوند
روحش شاد و یادش گرامی باد

[پاسخ]

روحش شاد و یادش گرامی

[پاسخ]

امرايي-تهران در گفته :

ايشان را از نزديك ميشناختم
فقط اين رو ميتونم بگم كه دروغ نيست كه ميگن
چرا خوبان ميميرند؟
روحش شاد و يادش گرامي باد

[پاسخ]

كجائيد اي شهيدان خدايي بالا جويان دشت كربلايي.

[پاسخ]

مراد سوري در گفته :

خداوند روح بلند او را با شهيدان كربلا محشور نمايد. وصيت نامه آن عزيز نشان از روح بلند او مي دهد .برادران عزيز حضور در گردان و جمع تخريب چي ها كار هر كسي نبود و فقط انسانهاي شجاع واز جان گذشته شهامت آنرا داشتند

[پاسخ]

سالارنصیری قرعلیوند در گفته :

درودخدابرروانپاک همه شهدای عزیزبخصوص شهید سرافرازالیاس سوری دلاورمردسوری

[پاسخ]

نصراله سوری در گفته :

مقام معظم رهبری:
یادشهیدان،یادبود ارزشهای انسانی است و گرامیداشت آنان،تجلیل از برترین خصال بشری است.
برادرگرامی جناب آقای سعید بالنگ از زحمات جنابعالی درگرامیداشت یادشهدا وترویج فرهنگ جبهه وشهادت بسیارممنون وسپاسگزاریم.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱:

ممنونم آقای سوری

[پاسخ]

س.م.والی پور در گفته :

باسلام . گرامی باد یادوخاطره کلیه ی شهدای گرانقدر شهرم کوهدشت، علی الخصوص شهید سوری که یکی از دلاور مردان گردان تخریب لشگر بودند وشجاعت ودلیری وبی باکی ایشان زبانزده تمامی رزمندگان بود. باورکنید بچه های کوهدشت دربین لشگر 57 حضرت ابوالفضل ، ازبس شجاع ، نترس، دلیر، بی باک وصادق بودند که زبانزد والگوی ویژه ای برای سایررزمندگان بودند.بطوریکه درتمامی الگوها ومثالها ازبچه های کوهدشتی یاد میکردند.

[پاسخ]

سوری ازنا در گفته :

روحش شاد ویادش گرامی

[پاسخ]

بازوند در گفته :

سلام و درود خدا بر روح بلند شهداي هشت سال دفاع مقدس علي الخصوص شهيد سرافراز الياس سوري

[پاسخ]

امیران در گفته :

باددرود بر تمام شهدا ی سرفراز….هیچ چیز ندارم بگم جز اینکه بگویم شهدا شرمنده ام

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

سلام و درود خداوند بر آن دلاور مرد و چه توصیفی زیباتر از کلام امام خمینی که فرمود :
قلم و بیان من عاجز است که مقاومت عظیم و گسترده میلیونها مسلمان شیفته خدمت و ایثار و «شهادت» را در این کشور صاحب‌الزمان اروحنا فداه ترسیم نمایم و از حماسه‌ها و رشادتها و خیرات و برکات فرزندان معنوی کوثر حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها سخن بگویم.

[پاسخ]

س-ابراهیمی در گفته :

خدا روحش رابا امام حسین(ع) محشور کند.این حقیر افتخار همرزم بودن با ایشان را داشته ام واقعا شجاع ،نترس ،استوار وتنومند بود واز لحاظ روحی و اخلاقی خیلی رشد کرده بود اصلاخیلی بزرگتر ازسنش بود.

[پاسخ]

سوری از قم در گفته :

با تشکر از شما برادر گرامی آقای بالنگ که در ترویج فرهنگ شهادت گام برمیدارید اجرتان با سرور وسید شهیدان انشاالله
یک خصلت بسیار خوب وپسندیده شهید الیاس سوری این بود که هرگز صله ارحامش قطع نمی شد وقتی از منطقه به مرخصی میومد ولو برای نیم ساعت هم که میشد شاید هم کمتر تاجایی که براش مقدور بود به همه اقوام سر میزد وبا اینکار فامیل را خوشحال میکرد طوری بود که هرکس از افراد هر خانواده از فامیل که شهید به دیدنشون میرفت فکر میکرد شهید الیاس به خاطر او به اون خونه رفته
راهش پررهرو باد
سالگرد شهادش1393/2/8گرامی

[پاسخ]

مقدسی از بروجرد در گفته :

ای صبا نکهتی از خاک ره یار بیار / ببر اندوه دل ومژده دیدار بیار
به امید ظهورش.

[پاسخ]

فرض اله سوری در گفته :

شهدا شمع محفل بشریتند.امام خمیخی(ره)
با تشکراز شما برادر بالنگ.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۹:۵۳:

ممنونم از حضورتون آقای سوری

[پاسخ]

حشمت اله نجفی (سوری ) در گفته :

درود خدا به روح بلنداین شهید با تشکر از برادر بالنگ با این کار ارزشمند شهید شوشتری :دیروز از هر چه بود گذشتیم امروز از هرچه بود گذشتیم انجا پشت خاکریز بودیم واینجاه در پناه میز دیروزدنبال گمنامی بودیم امروز مواظبیم ناممان گم نشود .جبهه بوی ایمان میدادواینجاایمانمان بو می دهد.انجابردرب اتاقمان میی نوشتیم یاحسین فرماندهی از ان توست.الان می نویسیم بدون هماهنگی واردنشوید.خدایانصیرمان باش تابصیر گردیم بصیرمان کن تا از مسیر بر نگردیم .ازادمان کن تا اسیر نشویم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۲۱:۱۶:

سلام آقای نجفی
ممنونم از حضورتون

[پاسخ]

وبلاگ گردان محبین در گفته :

شهید با خدای متعال وارد معامله می شود اما چه معامله ای ، خرید و فروشی که با هیچ یک از معاملات اقتصادی این جهان همخوانی ندارد خریدار حضرت باری تعالی است فروشنده انسان مجاهد است و کالا جان ، و بها بهشت است . خداوند متعال خریدار جان مؤمن است ، مالک مؤمن و جان او ، کیست؟ جز خدای هستی بخش که مالک انسان و جهان هستی است ؟ خداوند کریم آنچه را متعلق به خودش است خریداری می کند . بهایی که در برابر آنچه متعلق به خودش است ، می پردازد چیست ؟ بهشت است ، بهشت جایی که یک ثانیه از آن با تمام دنیا و متعلقاتش قابل مقایسه و معاوضه نیست و خداوند کریم در این معامله در برابر جانی که تقدیمش می شود بهشت ابدی عطا می کند در برابر مالی که از خودش است و در راه خودش هزینه می شود بهشت ماندگار می گردد . کجای عالم چنین معامله ای سراغ دارید ؟

گردان محبین

[پاسخ]

کورش سوری در گفته :

سلام بر آنهایی که از همه چیز گذشتند تا ما به هر چه میخواهیم برسیم
سلام بر آنهایی که قامت راست کردند تا قامت ما خم نشود
سلام بر آنهایی که به نفس افتادند تا ما از نفس نیافتیم
سلام بر آنهایی که رفتند تا ما بمانیم
سلام بر مردان خدا
سلام بر شهدا …!

ای عزیز تر از جان آنقدر باورت دارم که وقتی می گویی باران خیس می شوم

[پاسخ]

علی مرادی در گفته :

چقدر این چهره در عکس سوم با لباس فرم اشناست… روحت شاد ای شهید سرافراز.

[پاسخ]

برادر شهید پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶:

سلام حاج علی.ایشان فرهنگی متعهد وهنرمند اهل روستای رشنو رومشکان مرحوم صادق طرهانی هستند که در سال 1372 دار فانی را وداع گفتند.در آستانه روز معلم یاد ایشان را ارج می نهیم و بر روحش صلوات می فرستیم.

[پاسخ]

ا - محمدی در گفته :

شهدا بر زمین افتادند تا بر زمین نیفتیم
ای شهید ، ای که بر کرانه ازلی و ابدی وجود برنشسته ای دستی برآر … و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز ازین منجلاب بیرون کش
یاد شهید الیاس سوری دلاور مرد روزها و رزمهای سخت گرامی باد

[پاسخ]

امین آزادبخت در گفته :

سلام و درود خدا بر روح پاک شهید والامقام الیاس سوری ، انشاالله مورد شفاعت این عزیزان قرار بگیریم
تا که پرسیدم ز قلبم عشق چیست ***** در جوابم اینچنین گفت و گریست
لیلی و مجنون فقط افسانه اند ***** عشق در دست حسین بن علیست
برادر بالنگ خدا قوت

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶:

ممنون آقای آزادبخت

[پاسخ]

رحیم جعفری در گفته :

سلام،درود خداوند بر شهید سوری ،یادش گرامی.

[پاسخ]

ن بالنگ در گفته :

سلام بر دایی عزیزم خسته نباشی .ممنون از اینکه یاد شهدا را زنده میکنی . و سلام و صلوات بر روح شهید الیاس سوری روحش شاد ویادش گرامی

[پاسخ]

س.م. والی پور در گفته :

آقای بالنگ باعرض سلام وخسته نباشید. درپایین وصیت نامه شهید سوری نوشته شده « شهید حقیر الیاس سوری» اگه مطلب عینا مطلب خودش هست که ایشان فکرنکنم خود راشهید لقب داده باشه در زمان نوشتن وصیت نامه واما اگر برادر ایشان نوشته که باید متن اصلاح شود.فکرکنم تاکنون کسی هم به این موضوع توجه نکرده باشه.. پیروز وسرافراز باشید انشاالله / البته خیلی خیلی ببخشید.

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۲:۲۹:

سلام آقای والی پور
ممنونم بابت تذکر
چشم با برادر شهید در اینباره صحبت میکنم

[پاسخ]

کريم امرايي در گفته :

مقام معظم رهبري
همه دستاوردهاي انقلاب اسلامي مرهون مجاهدت و صبر شهيدان و خانواده هاي مکرم انها است
سلام و درود بر روان پاک شهيد الياس سوري

[پاسخ]

برادر شهید پاسخ در تاريخ سه شنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۳:۳۱:

باعرض سلام وادب واحترام وخداقوت خدمت همه دست اندرکاران وخوانندگان سایت وزین میرملاسکه نگاه تیزبینی دارند .
درخصوص تذکر بالا به عرض برسانم که بنده عین متن وصیت نامه را با حفظ امانتداری, تایپ و در اختیار آقای بالنگ قرار دادم و درمتن وصیت نامه عبارت” شهید حقیر الیاس سوری”وجود دارد لذا هرگونه تحریف ،دست کاری ودخل وتصرف در آثار شهدا را نه شرعی ونه اخلاقی می دانم واز اجر معنوی اثر نیز کاسته خواهد شد. در ضمن وصیت نامه شهید الیاس سوری را سرچ بفرمایید در همین سایت میرملاس درج شده است. واین عبارت در ابتدای آن ذکر شده است.

[پاسخ]

بنیاد شهید در گفته :

دست مریزاد.سایت خبرافلاک هم در بیستمین سالگرد این شهید دین خودش را به این شهید ادا کرده . خدا خیرتان دهد.

[پاسخ]

سوری از قم در گفته :

دل شهید جنتی است که ملائک بدان غبته می خورند آری جنتی که جز حضور دائم چیز دگری در آن نیست(و عند ربهم یرزقون)

[پاسخ]

عظیم ازادبخت در گفته :

شهادت مدال افتخاری است بر گردن مردان خدایی .مردان مردی همچون الیاس سوری

[پاسخ]

جعفر امیدیان در گفته :

سلام و درود خداوند رحمان برشیران و شهیدان سرزمین مادریم ،شهادت تنها لایق کسانی است که به مقام معرفت وشناخت کامل رسیده اند .روز شهادت ایشان بنده در گردان 104 بصورت مامور حضور داشتم فرمانده گردان آقای موحد حاج نوری فرمانده تیپ و شهید سوری به ماموریت رفته بودند ،چند ساعت پس از عزیمت خبر شهادت شهید سوری گردان را درمانده و مبهوت کرد یاد و خاطره اش گرامی باد.

[پاسخ]

یادش بخیر و روحش شاد

[پاسخ]

محمد سوری از تهران در گفته :

بسم رب الشهدا و الصدیقین
هدف آقا امام حسین (ع) از عاشورا و قیام پاکش ترویج درس آزادگی . دیانت . شجاعت و خودباوری بود و با این حال که اکنون در برهه زمانی قرار داریم که مع الاسف ارزشهای انسانی رو به تیرگی نهاده و امیال دنیوی بر زندگی ابدی و اخروی ترجیح داده می شود به راستی که شهدای ما بهترین و بلند مرتبه ترین دانش آموختگان مکتب ابا عبدالله الحسین (ع) هستند.جوانان ایرانی باید بدانند که ایران و ایرانی هرچه که امروز دارد مرهون خون ریخته جوانان شهید دیروز است.ضمن تشکر از سعید بالنگ بزرگ و شیرزاد سوری عریر

[پاسخ]

شیرزاد سوری پاسخ در تاريخ جمعه ۱۲ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۰۸:۱۷:

سپاسگزارم از حضورتان .

[پاسخ]

محمود مهکی قم در گفته :

به یادشهیدان شیرین سخن حسینی تباران مرز کهن
علی پیشگان حزب الهی حسن قامتان سرو سهی
ابوالفضل مردان تشنه کام به راه خمینی نهشتندگام
خوشاخیل عاشق مستشان بود چشم محمود پی دستشان
هنیئاً لکم کاسه های شراب زکوثر بنوشید همی می ّناب
سپس تماشاتماشا وجه یار کرارً کراراً کراراً کرار

[پاسخ]

محمودی در گفته :

پندار ما این است که ما مانده ایم و و شهدا رفته اند اما حقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده اند.
بیایید برای شادی روح تمامی شهدا هدیه ایی به زیبایی سوره حمد بفرستیم.
روحشان شاد و یادشان گرامی
با تشکر از برادر شیرزاد سوری به خاطر کار زیبایش

[پاسخ]

سلیم رومیانی از رومشکان در گفته :

به نظر این حقیر ما که بعد از شهدا با خیال آسوده نفس می کشیم و این افتخار جز با ریختن خون شهدا برای ما حاصل نمی شد وظیفه بزرگ و مهمی شهدا بر دوش ما گذاشته اند که اگر یاد آنها را زنده نگه نداریم و تداوم دهنده راه آنها نباشیم فردای قیامت شهدا شاکیان اصلی ما هستند .
یاد و خاطره همه شهیدان مملکت عزیزمان ایران بلاخص شهدای شهرستان رومشکان گرامی باد.

[پاسخ]

روايت عشقك
در فكه به دنبال پيكر شهدا بوديم .نزديك غروب مرتضي در داخل يك گودال پيكر شهيدي را پيدا كرد.با بيل خاك ها را بيرون مي ريخت .هر بيل خاك كه بيرون مي ريخت مقدار بيشتري خاك به داخل گودال برمي گشت! نزديك اذان مغرب بود.مرتضي بيل را داخل خاك فرو كرد وگفت:فردا بر مي گرديم

[پاسخ]

بيل بردارو برو من دوست دارم در فكه بمانم:
در فكه به دنبال پيكر شهدا بوديم .نزديك غروب مرتضي در داخل يك گودال پيكر شهيدي را پيدا كرد.با بيل خاك ها را بيرون مي ريخت .هر بيل خاك كه بيرون مي ريخت مقدار بيشتري خاك به داخل گودال برمي گشت! نزديك اذان مغرب بود.مرتضي بيل را داخل خاك فرو كرد وگفت:فردا بر مي گرديم
صبح به همراه مرتضي به فكه برگشتيم .به محض رسيدن به سراغ بيل رفت. بعد آن را از داخل خاك بيرون كشيد وحركت كرد!با تعجب گفتم:آقا مرتضي كجا مي ري!؟ نگاهي به من كرد وگفت:ديشب جواني به خواب من آمد وگفت:من دوست دارم در فكه بمانم!بيل را بردار وبرو

[پاسخ]

پیریایی در گفته :

روحش شادویادش گرامی بد

[پاسخ]

ع- دریکوند در گفته :

متني تكان دهنده از وصيت نامه شهيد شوشتري:
ديروز ازهرچه بودگذشتيم
امروزازهرچه بوديم گذشتيم
انجاپشت خاكريزبوديم واينجادرپناه ميز
ديروزدنبال گمنامي بوديم و امروزمواظبيم ناممان گم نشود
جبهه بوي ايمان ميداد و اينجا ايمانمان بوميدهد
آنجا درب اتاقمان مينوشتيم يا حسين فرماندهي از آن توست
الان مينويسيم بدون هماهنگي واردنشويد
الهي نصيرمان باش تا بصير گرديم
بصيرمان كن تا ازمسيربرنگرديم
آزاد(رها) مان كن تا اسيرنگرديم
هدیه به روح شهدا بالاخص سردار شهید الیاس سوری صلوات.

[پاسخ]

دوست شهید در گفته :

با صلواتی یادشان کنید تا شاید نظری بر ما خاکیان کنند.
اللهم صل علی محمد و آل محمد

[پاسخ]

فیروز زارعی نژاد در گفته :

شهدا شمع محفل بشریتند
گرامی میداریم یاد همه شهدای جنگ تحمیلی علی الخصوص سردار شهید الیاس سوری وآرزوی سلامتی برای برادر ارزشمندم جناب آقای شیرزاد سوری به امید تداوم ذکر خاطرات سردار شهید

[پاسخ]

شیرزاد سوری پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۲:۵۵:

سپاسگزارم از حضور سبزتان.

[پاسخ]

خانواده شهيد در گفته :

سلام . گزينه ي ازوصيت نامه پاسدارشهيد علي جعفر اسدي فرد . اكر روزگار برمن ناسازگاري كند واگرمانند كوهي بلند جلويم باشد . هيچ نمي ترسم وبه ياري خدا پيروزي رابه دست خواهم آورد و تاآخرين لحظه هاي عمرم از زحمت وكوشش بازنخواهم ايستاد .آرزويم اين است كه درراه دين مبين اسلام گام بردارم و انقلاب رابه رهبري امام عزيزاين پير جماران و باهمت مردم متعهد نسبت به اسلام به پيروزي برسانيم . باسلام ودرودبه خدمت حضرت بقيه العظم امام زمان (ع)و نايب برحقش حضرت امام خميني وسلام به شهيدان راه اسلام از صدر اسلام تاكنون علي الخصوص شهيدان كربلا وباسلام برشما خانواده عزيزم مخصوصا مادر مهربانم وسلام به دوستان وآشنايان . خدايي راسپاس مي گويم كه مرادرخانواده اي شيعه اثني عشري پرورش داد و مراعاشق معشوق خداگونه يعني امام حسين (ع) قرار داد

[پاسخ]

خانواده شهيد اسدي فرد در گفته :

سلام . ما هرچه از رشادت هاي شهيد الياس سوري بگويم باز كم است به اميد اينكه ادامه دهنده راه شهدا باشيم

[پاسخ]

سعید بالنگ / دبیر سرویس شهدا ( دلاوران لرستان ) "میرملاس نیوز پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۳:۰۵:

سلام
ممنون میشیم هر عکس و خاطره ای از شهید اسدی فرد دارید در اختیارمون بگذارید

[پاسخ]

درود خدا بر سردار سرافراز شهید الیاس سوری.خدایش رحمت کند.

[پاسخ]

درود خدا بر شهيد سوري وتمامي شهداي ما كه جان عزيز خودشان را فداي اين آب وخاك كردند ، خدا نكه يه روز از ياد اين شهدا وهدفي كه داشتند غافل شويم ، خداعمر بابركت به شما بدهد آقاي بالنگ كه ياد و خاطره اين شهدا را براي ما زنده نگه ميداريد

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

درود بر دلاوران شهرستان رومشگان خدا قوت خسته نباشيد

[پاسخ]

سیروس شیراوند در گفته :

چه کنیم که شهیدان را فقط شهیدان می‌شناسند
اللهم ارزقنا شفاعه الشهدا
تشکر از برادر بالنگ به خاطر زحمات خالصانه

[پاسخ]

خانواده شهيد اسدي فرد در گفته :

سلام . بي نهايت تقدير تشكر از برادر سلگي واقعا خدمت صادقانه نسبت به زنده نگهداشتن ياد شهدا درشهرستان رومشكان دارد

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام . خداقوت بردر بالنگ دست مريزا به اميد اينكه شهدا شفاعت همه ما بدهند

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام . خداقوت برادر بالنگ دست مريزا به اميد اينكه شهدا شفاعت همه مابكنند

[پاسخ]

ا _ امرایی _ چغابل در گفته :

درود به روان پاک همه شهیدان ایران زمین رومشگان همواره به شهید والامقام الیاس سوری مفتخراست.با یک صلوات شهدا را یاد کنیم.

[پاسخ]

فرهنگی از رومشکان در گفته :

سلام و درود بر ارواح پاک وطیبه سردار بی ادعا شهید الیاس سوری که الحق شناسنامه شهرستان رومشکان در دوران دفاع مقدس بودند.

[پاسخ]

سلام . خداوند روح شهید الیاس سوری باشهدائ کربلا محشور بدارد

[پاسخ]

بیات گراوند در گفته :

1-پندار ما این است که ما مانده­ایم و شهدا رفته­اند،اماحقیقت آن است که زمان ما را با خود برده است و شهدا مانده­اند.درود بر شهید عزیز الیاس سوری

[پاسخ]

کاکازاده در گفته :

درود خدا بر دلاور سردار شهید الیاس سوری
روحش شاد ویادش گرامی.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :