کد خبر : 4945
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 209 بازدید

استان لرستان دارای 70هزار بیسواد 10 تا 49 ساله است

  به گزارش میرملاس نیوز ، ‘ علی ماكنعلی’  در گردهمایی مدیران و كارشناسان نهضت سواداموزی و اداره كل آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد بی سواد، 31 هزار نفر شهری و 39 هزار نفر روستایی هستند. وی اظهار داشت: آمار بالای بی سوادی در هر جامعه نشان دهنده مشاركت پایین خانواده در […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ، ‘ علی ماكنعلی’  در گردهمایی مدیران و كارشناسان نهضت سواداموزی و اداره كل آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد بی سواد، 31 هزار نفر شهری و 39 هزار نفر روستایی هستند.

وی اظهار داشت: آمار بالای بی سوادی در هر جامعه نشان دهنده مشاركت پایین خانواده در امر تعلیم و تربیت است كه این مهم نیز در تربیت نسل آینده و گردامدن جامعه ای موفق تاثیر بسزایی دارد.

وی ادغام آموزش و پرورش و نهضت سواداموزی را گام موفقی در امر تعلیم و تربیت دانست و تصریح كرد: با ادغام این دو مجموعه، از تمامی ظرفیتها در جهت سوادآموزی استفاده می شود و در لرستان نیز تا كنون تعامل مطلوبی میان این دو دستگاه برقرار شده است.

وی با بیان اینكه 700 معلم لرستانی در طرح آموزشی فرد به فرد مشاركت داشته اند گفت: این میزان نسبت به تعهد استان 102 درصد تحقق یافته است.

ماكنعلی اضافه كرد: همچنین 222 آموزشیار در سطح استان فعال است كه 79 نفر انها به صورت مشترك با آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی همكاری می كنند.

وی با اشاره به سند بنیادین اموزش و پرورش افزود: ارتقا آداب و آیین زندگی، افزایش مشاركت خانواده ها در تعلیم و تربیت و بهبود جایگاه علم و علم آموزی از اهداف این سند است كه در لرستان نیز در دستور كار قرار گرفته است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سلام،

به استناد نتايج سرشماري سال 1385 جمعيت استان لرستان 1716528 بوده است. اگر واقعن 70 هزار نفر بی سواد باشند یعنی 4% بی سواد و 96% با سوادند. آیا این واقعیت دارد؟

[پاسخ]

گراوند در گفته :

واقعا درسته

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :