کد خبر : 49655
تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 286 بازدید

جزئیات مرگ دومین پلنگ در سال 93 ؛ ماده پلنگ تلف شده توله‌های شیرخوار دارد

  مدیرروابط عمومی محیط زیست گلستان گفت: ماده پلنگ ایرانی که در اثر برخورد با تریلی در جاده پارک ملی گستان روز گذشته تلف شد شیرده بوده و توله هایش به تازگی به دنیا آمده اند.   به گزارش میرملاس ،احمد دباغیان در گفتگو  با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود:  ساعت ۲۲٫۳۰ شب […]

 

مدیرروابط عمومی محیط زیست گلستان گفت: ماده پلنگ ایرانی که در اثر برخورد با تریلی در جاده پارک ملی گستان روز گذشته تلف شد شیرده بوده و توله هایش به تازگی به دنیا آمده اند.
 

به گزارش میرملاس ،احمد دباغیان در گفتگو  با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود:  ساعت ۲۲٫۳۰ شب گذشته (جمعه ۱۳۹۲/۲/۱۲) یک پلنگ ایرانی در اثر برخورد با یک دستگاه تریلی در جاده آسیایی پارک ملی گلستان تلف شد.

مدیر روابط عمومی محیط زیست استان گلستان اظهار داشت: این حادثه در روبروی صخره های چاغران روی داده است و راننده تریلی هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

به گفته وی، این پلنگ به لحاظ جنسیت ماده بوده و سن تقریبی آن حدود ۵ سال تخمین زده شده است.

دباغیان تصریح کرد: پس از کالبد شکافی جسد این پلنگ مشخص شد که شیر در سینه دارد و به احتمال فراوان این ماده پلنگ در این فصل از سال  به تازگی توله های خود را به دنیا آورده است.

به گزارش مهر، طی دو ماه گذشته این سومین مورد از مرگ پلنگ در پارک ملی گلستان بر اثر برخورد با خوردروهای عبوری بوده است.عبور جاده آسیایی از قلب پارک ملی گلستان باعث شده است تعداد زیادی از گونه های جانوری ارزشمند از جمله پلنگ، خرس قهوه ای، مرال و … طی چند سال گذشته بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در این جاده از بین رفته اند و تعداد زیادی نیز زخمی شده و پس از مدتی در بخش های دیگری از پارک تلف شده اند و کسی متوجه آنان نشده است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

س.م. والی پور در گفته :

آقای ابراهیمی سلام وخسته نباشید. بنظرجنابعالی مقصر اصلی راننده تریلی بوده یا پلنگ؟

[پاسخ]

رهی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۵ اردیبهشت , ۱۳۹۳ ۱۶:۵۹:

خیلی مسخره ای.

[پاسخ]

این یک واقعه تلخ بوده وکاری از دست کسی ساخته نبوده ، دغدغه اصلی شکار این موجودات زیبا ونادر است که مسولین محترم ومردم عزیز باید با همکاری هم در راستای حفظ این حیوانات خارق العاده تلاش کنند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :